Autor: Фаул Tema: KK Partizan 2019/2020  (Pročitano 234631 puta)

Van mreže Blefer

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Feb 2012
  • Lokacija:
  • Poruke: 17.715
  • Ugled: +101/-104
    • Pogledaj profil
Odg: KK Partizan 2019/2020
« Odgovor #735 poslato: Decembar 15, 2019, 09:26 »
 vece traume je naneo čović grobarima nego.nama dule vujosevic.
"Наш човек не уме да се лако и правовремено заустави ни при успону ни при паду.“ (Иво Андрић)

Van mreže Фаул

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija: Подгорица
  • Poruke: 25.521
  • Ugled: +103/-135
    • Pogledaj profil
Odg: KK Partizan 2019/2020
« Odgovor #736 poslato: Decembar 15, 2019, 09:32 »
Da vas mi karamo u plej ofu i to ruzno, pa neka covic ide u EL ako ga nije sramota :D

Koliko god da je lijepo doci do finala EK, ipak bih vise volio da uzmemo ABA. Doduse, ako je u pitanju trofej, onda definitivno evropski, taj nemamo.

Nego, imamo mi muda da otrgnemo do tih ciljeva. Otom potom. Bice ovdje jos dosta cupanja kosa.
Zar nisu ljudi čudni? Nikad ne koriste slobode koje imaju ali zahtijevaju one koje nemaju. Ne koriste slobodu misli, traže slobodu govora.

Van mreže VolimPFC

  • Administrator
  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija:
  • Poruke: 18.359
  • Ugled: +53/-42
    • Pogledaj profil
Odg: KK Partizan 2019/2020
« Odgovor #737 poslato: Decembar 15, 2019, 09:59 »
Ovakva rutiniranja podsjećaju na neka srećna vremena.


Vidi se da Trinkijeri ovo da uigra razne varijante za ono pravo što tek slijedi. Samo daj tog centra što prije, treba nam za drugu fazu EK.
Моје јутро, мој дан, моје жеље, мој сан, мој живот, моја ствар, једно име Партизан...

Н.А.                                                            26.11.1918.

Van mreže Ajkula

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Avg 2015
  • Lokacija:
  • Poruke: 12.694
  • Ugled: +105/-396
    • Pogledaj profil
Odg: KK Partizan 2019/2020
« Odgovor #738 poslato: Decembar 15, 2019, 10:49 »
Bijah na utakmici, atmosfera na klupi i na tribinama sampionka. Podrska, energija i vjera bas ocigledna.
Nisam cuo nijednu ruznu rijec na racun nekog igraca.

Inace debili na prodaji karata.
Ljudi ulazili do pocetka trece cetvrtine jer nisu mogli kupit ranije kartu.

Van mreže VolimPFC

  • Administrator
  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija:
  • Poruke: 18.359
  • Ugled: +53/-42
    • Pogledaj profil
Odg: KK Partizan 2019/2020
« Odgovor #739 poslato: Decembar 15, 2019, 11:00 »
Sa Peinersom je izgleda završena priča.
Моје јутро, мој дан, моје жеље, мој сан, мој живот, моја ствар, једно име Партизан...

Н.А.                                                            26.11.1918.

Van mreže Blefer

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Feb 2012
  • Lokacija:
  • Poruke: 17.715
  • Ugled: +101/-104
    • Pogledaj profil
Odg: KK Partizan 2019/2020
« Odgovor #740 poslato: Decembar 15, 2019, 11:27 »
Nemate ovlašćenje da vidite linkove. Registracija ili Prijava
Da vas mi karamo u plej ofu i to ruzno, pa neka covic ide u EL ako ga nije sramota :D

Koliko god da je lijepo doci do finala EK, ipak bih vise volio da uzmemo ABA. Doduse, ako je u pitanju trofej, onda definitivno evropski, taj nemamo.

Nego, imamo mi muda da otrgnemo do tih ciljeva. Otom potom. Bice ovdje jos dosta cupanja kosa.
mi necemo u prva četri, sta ce nam to kad je gazda kupio đordija
"Наш човек не уме да се лако и правовремено заустави ни при успону ни при паду.“ (Иво Андрић)

Van mreže Zgembo Adislić

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Dec 2012
  • Lokacija: Vesteros
  • Poruke: 7.884
  • Ugled: +53/-19
    • Pogledaj profil
Odg: KK Partizan 2019/2020
« Odgovor #741 poslato: Decembar 16, 2019, 04:46 »
inače zanimljivo mi je to forsiranje priče oko ulaska u EL preko Evrokupa, ne znam šta je tu razlog za radost. Tu faktički pristaješ biti niža klasa, jer tako dobijaš EL samo na jednu godinu, i onda kakav god rezultat da napraviš, znaš da je nećeš igrati naredne godine, jer ne igraš Evrokup koji može da ti donese EL ponovo.


To je primer nesretne Valensije, koja igra EL i EC cik cak godinama  :D .

U principu, moja jedina nada u košarci je da dođe do nekih tektonskih promena i da se na neki način vrati FIBA, i uspostavi stari sistem gde su domaća prvenstva relevantna. Ovo ostalo mi je čisto sranje.


A posebno mi se fućka za Partizanom u EL, ako će broj stranaca biti isti ili veći nego sad.

Van mreže Blefer

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Feb 2012
  • Lokacija:
  • Poruke: 17.715
  • Ugled: +101/-104
    • Pogledaj profil
Odg: KK Partizan 2019/2020
« Odgovor #742 poslato: Decembar 16, 2019, 08:10 »
 Ti Zgembo ko da si matorac od 50+ pa žališ za starim vremenima. Yu košarka je bila najbolja zato što je pratila moderne tokove u košarci i nije robovala nekadašnjim sistemima. Sad svi umesto da ozbiljno rade hoće preko raznih muljaža da se uvale u društvo najboljih i najbogatijih.   
"Наш човек не уме да се лако и правовремено заустави ни при успону ни при паду.“ (Иво Андрић)

Van mreže Zgembo Adislić

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Dec 2012
  • Lokacija: Vesteros
  • Poruke: 7.884
  • Ugled: +53/-19
    • Pogledaj profil
Odg: KK Partizan 2019/2020
« Odgovor #743 poslato: Decembar 16, 2019, 09:38 »
sve super, ali ne znam kako će naša košarka biti dobra ili najbolja ako predstavnik u EL ima 8 stranaca u rotaciji od 10 igrača. Šta je tu tačno moje i naše, i u čemu je razlika kada navijam za takav Partizan ili za Milano, Sakramento ili Fener gde takođe imamo dva naša igrača?
« Poslednja izmena: Decembar 16, 2019, 09:38 Zgembo Adislić »

Van mreže Blefer

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Feb 2012
  • Lokacija:
  • Poruke: 17.715
  • Ugled: +101/-104
    • Pogledaj profil
Odg: KK Partizan 2019/2020
« Odgovor #744 poslato: Decembar 16, 2019, 10:11 »
Nemate ovlašćenje da vidite linkove. Registracija ili Prijava
sve super, ali ne znam kako će naša košarka biti dobra ili najbolja ako predstavnik u EL ima 8 stranaca u rotaciji od 10 igrača. Šta je tu tačno moje i naše, i u čemu je razlika kada navijam za takav Partizan ili za Milano, Sakramento ili Fener gde takođe imamo dva naša igrača?

Pa moderan život je usmeren da ne navijaš samo za tvoje ili moje, i veći tradicionalisti od nas Srba gledaju svoje ekipe u kojima nema Engleza,Nemaca, Italijana ili Francuza i ništa im bogami ne nedostaje. Ili ćemo prihvatiti multinacionalni Partizan ili Zvezdu ili ćemo igrati na šljaci. Lično nemam taj problem i više cenim Đenku ili Blažića od mnogih srpskih košarkaša koji su prošli kroz Zvezdu.
Što se reprezentacije tiče tu je problem u savezu i neradu čelnika koji i dalje misle da će čika Bora preko FIBA da im sve sredi pošto su to takve veličine pa će ceo svet da se klanja pred njima.   
"Наш човек не уме да се лако и правовремено заустави ни при успону ни при паду.“ (Иво Андрић)

Van mreže Фаул

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija: Подгорица
  • Poruke: 25.521
  • Ugled: +103/-135
    • Pogledaj profil
Odg: KK Partizan 2019/2020
« Odgovor #745 poslato: Decembar 16, 2019, 10:14 »
Zgembo, nemoj sad tu pricu, prije sve bilo bolje, sad nista ne valja, propade nam kosarka i slicno. I to ne iz razloga sto je tacno ili netacno, vec sto nije realno da se najveci kvalitet evropske kosarke javi u necemu sto nije pod okriljem Bartomeua. Stvarnost je takva kakva je, ako oces da trcis sa najboljima, moras biti u EL i nikakve zajebancije sa FIBA-om ne dolaze u obzir.

I meni je YUBA liga ostala u lijepom sjecanju, ali to se ne moze vratiti. Ta liga je ler gas od zaleta koji je napravljen sa velikom jugoslovenskom ligom i kad tad bi taj talas splasnuo. Mislis da bi sad u nacionalnoj ligi bili u vrhu Cacak, Kraljevo, Vrsac itd? Bi djavola, iza vjecitih bi opet bili Mega i FMP, bio bi isti kurac. Problem nije u formatu takmicenja. Uostalom, sa pojavom ABA2 lige, postavlja se pitanje, da li u Srbiji ima uopste kvaliteta za vise od 6 klubova koliko ih sada igra u dvije regionalne lige? Nema sanse.

Sto se tice Partizana, ni meni se ne svidja broj stranaca, ali ako moram da biramo ocemo li sa 8 stranaca igrati EL ili EK, daj onda EL, svakako smo crni. To cekanje nekih boljih vremena i tektonskih promjena je idealno da ti zivot prodje a da radosti (sportske) ne vidis. Nit mi se svidja FK nit KK trenutno, pa sta mu mozes tu, ili ih prati takve kakve jesu, ili izaberi neki mali lokalni klub dje je sport zaista sport a ne kompilacija svega i svacega. Nostalgija je normalna stvar, ali nema nazad jebi ga.
Zar nisu ljudi čudni? Nikad ne koriste slobode koje imaju ali zahtijevaju one koje nemaju. Ne koriste slobodu misli, traže slobodu govora.

Van mreže Zgembo Adislić

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Dec 2012
  • Lokacija: Vesteros
  • Poruke: 7.884
  • Ugled: +53/-19
    • Pogledaj profil
Odg: KK Partizan 2019/2020
« Odgovor #746 poslato: Decembar 16, 2019, 12:22 »
Nemate ovlašćenje da vidite linkove. Registracija ili Prijava


Pa moderan život je usmeren da ne navijaš samo za tvoje ili moje, i veći tradicionalisti od nas Srba gledaju svoje ekipe u kojima nema Engleza,Nemaca, Italijana ili Francuza i ništa im bogami ne nedostaje. Ili ćemo prihvatiti multinacionalni Partizan ili Zvezdu ili ćemo igrati na šljaci.


igramo tamo gde možemo da igramo, ako je šljaka - OK, kakav je to problem. Ovde se ide obrnutim putem, cilj je da se igra Evroliga, po svaku cenu. Ako to traži 12 crnaca - može, potpisuj. E pa kurca malo, to nikad neću prihvatiti.


Ne postoje internacionalni Partizan i CZV, postoje samo politički projekti za pranje novca. Propao je jedan Vareze, jedna Sijena, Olimpija, Split, Cibona, AEK, Aris... itd, itd, gomila uspešnih klubova čije su zemlje prošle kroz tranziciju i gde se ekonomija presložila tako da je nemoguće ulagati u gubitaša


A evropska košarka je gubitaš, to vam potvrđuje manje više svako ko o njoj priča. Ako Italija i Nemačka sa xyz jačim ekonomijama ne mogu sebi priuštiti ozbiljne klubove sa velikim budžetima, a imaju i bolji marketing i punije hale, kako to da je odjednom normalno da CZV i Partizan imaju budžete od 10 mil. evra?

Što oni ne izađu na tržište i ne nađu bogatog mecenu, tajkuna, i plaćaju svoj luksuz i svoj internacionalni šmek tim parama, nego uzimaju od budžeta države, od budžeta grada, državnih firmi i ostalih satelita, i sve to sipaju na legende Blažiće i Đenke.

Ili kako bi u mom selu rekli, "lako je tuđim kurcem gloginje mlatiti"

Kada bi neko pustio poštenu i nezavisnu reviziju u KKP i KKCZ (sve njene verzije i inkarnacije), klubovi bi otišli na smetlište istorije a odgovorni ljudi bi pasli višegodišnje robije.


Van mreže VolimPFC

  • Administrator
  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija:
  • Poruke: 18.359
  • Ugled: +53/-42
    • Pogledaj profil
Odg: KK Partizan 2019/2020
« Odgovor #747 poslato: Decembar 16, 2019, 12:36 »
Nemate ovlašćenje da vidite linkove. Registracija ili Prijava
Što oni ne izađu na tržište i ne nađu bogatog mecenu, tajkuna, i plaćaju svoj luksuz i svoj internacionalni šmek tim parama, nego uzimaju od budžeta države, od budžeta grada, državnih firmi i ostalih satelita, i sve to sipaju na legende Blažiće i Đenke.


Zato što legenda Gagi prihvati manji ugovor da bio ostao u Malagi npr. 
Zato što Avramović radije bira Malagu ispred Partizana i Zvezde od kojih je imao ponudu u istom rangu ovo ljeto... itd, itd.

Nije sve tako crno-bijelo kako ga ti predstavljaš.

Meni je ovo malo izlizana priča, propast srpske košarke itd.  uspjeh srpske košarke/reprezentacije ne zavisi ni od Partizana ni od Zvezde već od rada u mlađim kategorijama.  Talentovan igrač, sa iole "sređenom glavom" će procjvetati pa bilo to u Partizanu, bilo u Sasariju ili možda Albi.
Ovako imaš gomilu klinaca koji odigra par seniorskih utakmica i onda traži garantovanih 20 minuta po utakmici u timu koji juri trofeje, a da je pritom negativan efekat njegove pojave na parketu na rezultat tima jasno vidljiv.
Jbg, ne može... nije svako Dončić ili Riki Rubio pa da pegla EL u tinejdž godinama.

Моје јутро, мој дан, моје жеље, мој сан, мој живот, моја ствар, једно име Партизан...

Н.А.                                                            26.11.1918.

Van mreže Zgembo Adislić

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Dec 2012
  • Lokacija: Vesteros
  • Poruke: 7.884
  • Ugled: +53/-19
    • Pogledaj profil
Odg: KK Partizan 2019/2020
« Odgovor #748 poslato: Decembar 16, 2019, 12:38 »
faul, nije tema ovde KLS i njeno veštačko guranje u konkurentnost. Niko to ne traži.

Traži se samo poštovanje sistema.

Partizanovo i Zvezdino igranje Evrope ti je kao kad roditelji pošalju dete na fakultet.

Roditelji imaju pare za trokrevetnu u Peneziću ili za garsonjeru u Rušnju, dete hoće da živi u dupleksu na Bulevaru preko puta faksa.

Roditelji imaju pare za menzu, dete hoće u Maderu

Roditelji imaju pare za kafu i mineralnu u KST-u, mali oće na Smirnof i red bul u Savamalu.




Dete kaže, jebiga starci, to je jedini put kako mogu uspeti, ako nisam tamo, kao da me nema.



E sad ti reci, koliko roditelja bi reklo, ok zlato mamino, uzeće mama krediti i imaćeš ti sve to da bi se osećao važno i da bi ti bilo OK, a koliko bi reklo ma teraj se u pičku materinu i uzmi ovo ako oćeš, ako nećeš eno ti motika u bašči i ćeraj.



Ovo je otprilike jedini logičan razgovor koji bi u nekom realnom svetu Ostoja i Nebojša vodili sa nadležnim ljudima, da nema te kvake da ti ljudi ne raspolažu svojim novcem kao ova fiktivna mama, već imaju tuđi sef iz kojeg neograničeno vade da bi se ova derišta bahatila.




Dakle, pouka

Jaramaz, Zagor, Trifa, Miletić, Novica, Ružni Janković, dva polovna stranca iz druge turske lige tipa  Bo, Mozli i još tri juniora i jedan kadet

vs.

Lazić, Čović, Dobrić, dva prosečna stranca, Davidovac, Nenedić, Jovanović i još 3-4 iz FMP-a, i bog da te vidi, neka igre počnu.

Tamo u Evropi, šta ti bog da, ako je to EC, može, ako ne može daj ono šta može, pa makar igrao BIBL ligu sa Sigal Prištinom i nekim od 45 izraelskih HAPOELA.

Ne bi igrao Đordijevu EL, ali bi imao na lageru sve vredno iz naše košarke bar na početku karijere. Micić ne bi išao u Tofaš da postane vrhunski plej nego bi to postao u Zvezdi, Smailgaić ne bi otišao u NBDL da igra već bi to mogao u Partizanu.


A da se vratim na početak posta, da vidiš kako bi tada i Borac i ostali iz KLS  rekli, čekaj majku mu, ovi i nisu tako daleko, daj da vidimo šta imamo i da se presaberemo, pa da probamo da ih napadnemo sa nečim.




btw, a čak i za tebe i blefera bi bilo zanimljivo jer bi opet imali za koga navijati kod Đordija, jer svi ovi koji sada igraju EL bi igrali i tada, i Bili, i stratos, i oba Brauna i Đenka, pa bi mogli do mile volje pratiti njihovu vrhusnku košarku, ali u nekom UNIKSU ili Darušafaci gde ih plaćaju neki njihovi naftni oligarsi, a ne da se bahate od ove naše sirotilje

Van mreže Zgembo Adislić

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Dec 2012
  • Lokacija: Vesteros
  • Poruke: 7.884
  • Ugled: +53/-19
    • Pogledaj profil
Odg: KK Partizan 2019/2020
« Odgovor #749 poslato: Decembar 16, 2019, 12:43 »
Nemate ovlašćenje da vidite linkove. Registracija ili Prijava



Zato što legenda Gagi prihvati manji ugovor da bio ostao u Malagi npr. 
Zato što Avramović radije bira Malagu ispred Partizana i Zvezde od kojih je imao ponudu u istom rangu ovo ljeto... itd, itd.


jebiga, ovo je više argument na moju stranu. Evo i mene interesuje zašto on ne želi u Partizan? Možda iz istog razloga iz kojeg ja ne bih želeo da sam bio dobar košarkaš kao on, jer mi se jebe da igram u bolesnom društvu sa tenzijama i da budem u sredini između privatnih ratova Bokana i Čovića i gledam glavi mesta. Gagi je odradio svoj posao ovde dok je bio mlad igrač i dok se pravio, koji će kurac ponovo tu, umesto da ladi jaja u jednom od najlepših mesta na svetu i igra košarku za svoj groš bez priča o Javorima, navijačkim frakcijama, državnim projektima itd.