Autor: Фаул Tema: KK Partizan 2019/2020  (Pročitano 227871 puta)

Na mreži Blefer

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Feb 2012
  • Lokacija:
  • Poruke: 17.636
  • Ugled: +101/-104
    • Pogledaj profil
Odg: KK Partizan 2019/2020
« Odgovor #1230 poslato: Februar 18, 2020, 03:34 »
Faula u napadu od Berona nema sigurno, Gist je zakačio Pejdža po ruci,  takođe faul za 2+1 ne postoji. zadnje što mi iz Zvezde treba da pratimo je suđenje, nama je problem trener i slabo vođenje ekipe. On je gledao sam juče tražio da zadnja lopta ide Panteru iako su tu bili i Lorenzo i Bili i Davidovac koji je prethodno lagano primio loptu i posle faula dao dva koša, uz to čuvao ga mali Trifa. Šakota najviše veruje Panteru koji im kvaliteta ali je veća zujalica i od Jake Blažića.   
"Наш човек не уме да се лако и правовремено заустави ни при успону ни при паду.“ (Иво Андрић)

Van mreže Zgembo Adislić

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Dec 2012
  • Lokacija: Vesteros
  • Poruke: 7.866
  • Ugled: +53/-19
    • Pogledaj profil
Odg: KK Partizan 2019/2020
« Odgovor #1231 poslato: Februar 18, 2020, 04:58 »
Nemate ovlašćenje da vidite linkove. Registracija ili Prijava
a sto nisi stavio ove stvari? ovo su smesne odluke...


Nemate ovlašćenje da vidite linkove. Registracija ili Prijava




nenade, konsultuj se sa bilo kojim sudijom, od svih situacija, ova je najčistija, ovde nikakve veze nema intenzitet kontakta sa konačnom odlukom, jednostavno kada te igrač prođe, nemaš šta rukom ići za njim.

btw, kada pričamo o ovom kontaktu, setimo se prošle godine polufinalne serije ABA, prvi meč, kad isto ovako prolazi Beron i Gagić ga bukvalno jedva dotiče (jer ga je neko prethodno zagradio neko, Odžo ja mislim, napravio je livadu) i Belošević svira namerni faul. Ako se ne varam, to je jedan od retkih slučajeva na ovom forumu kada sam se ja baš okomio na suđenje, bukvalno, najnekošarkaškija moguća odluka.  Gagić je glup, i sasvim dovoljno je kazniti ga običnim faulom, sviranje nesportske na takvom kontaktu (a još je bilo na 35-40 sekundi do kraja) je baš preterivanje
« Poslednja izmena: Februar 18, 2020, 05:13 Zgembo Adislić »

Van mreže Zgembo Adislić

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Dec 2012
  • Lokacija: Vesteros
  • Poruke: 7.866
  • Ugled: +53/-19
    • Pogledaj profil
Odg: KK Partizan 2019/2020
« Odgovor #1232 poslato: Februar 18, 2020, 05:10 »
+

da ne ostanem nedorečen, pa da kažem i ostale situacije.


Pejdž vs. Gist, iz ovog ugla ne deluje kao faul, mada je stvarno loš kadar sa kamerom iza suprotnog koša. Ovako na prvu, ja ne bih svirao.


Pejdž vs Beron, sa izlaznom kretnjom Berona, faul u napadu. Pejdž je ovde dobro prodao trenutak, tj. tajming, igrao je agresivno flaster, a onda u trenutku kada ga je Beron uzeo rukama, on je digao svoje obe ruke u vis, i taj trenutak je "doneo odluku". Svakako je moglo da se ne svira, ali ovo nije neka kardinalna greška, lapo lapo.

Da dodam i jedan košarkaški momenat, ovde je Beron previše šablonski radio, kada se nađe bek koji ti bezobrazno čita kretnju i stoji iznad da ti zaustavi izlaz, pa demarkiraj se na dole majstore, imaš prazan prostor do koša, pa ti sledeći put neće stajati iznad.


Na mreži Blefer

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Feb 2012
  • Lokacija:
  • Poruke: 17.636
  • Ugled: +101/-104
    • Pogledaj profil
Odg: KK Partizan 2019/2020
« Odgovor #1233 poslato: Februar 18, 2020, 06:58 »
Pejdz u obe odbrane drzi igrače rukama i greska sudije je sto mu se to ne svira. Beron ga nije ni dotakao svojim rukama ali stara bg kzrvica Ika Belosevic zna kako duvaju vetrovi pa svira faul u napadu. Ja ne znam sve promene u suđenju ali znam da se nekad dodirivanje table sviralo kao koš za napadača. Mozli to često radi ali niko mu ne svira pa je verovatno to promenjeno.
« Poslednja izmena: Februar 18, 2020, 06:59 Blefer »
"Наш човек не уме да се лако и правовремено заустави ни при успону ни при паду.“ (Иво Андрић)

Van mreže nyc

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Nov 2012
  • Lokacija:
  • Poruke: 15.203
  • Ugled: +217/-297
    • Pogledaj profil
Odg: KK Partizan 2019/2020
« Odgovor #1234 poslato: Februar 20, 2020, 12:43 »
Nemate ovlašćenje da vidite linkove. Registracija ili Prijava


Nemate ovlašćenje da vidite linkove. Registracija ili Prijava
Zar i ti, sine Zgembo?

Šta će ti to?

Profa, ovo je eufemizam, da stvarno trebam reći šta mislim o dotičnim osobama, koristio bih puno teže reči.


Svi se trebamo uključiti u to, u borbi za zdravo društvo u Srbiji.


Građanima Srbije svakako treba zrela liberalna ideja, ljudi koji će nas upućivati na naše greške, koji će nam buditi građansku svest, razbijati naše istorijske mitove, povezivati nas sa narodima iz bliže regije itd... Ali to svakako nisu ove spodobe koje su se do sada dovoljno puta kompromitovale



Isto tako, Srbiji treba kvalitetna nacionalna struja koja će bacati fokus na istorijsko nasleđe, tradiciju, borbu za očuvanje istih da kroz globalizaciju ipak ne izađemo kao roboti i armija hipstera na tviteru, već kao kudikamo osvešćeni ljudi... a ta struja nisu ni Šešelj ni Boško, ni zavetnice



Stanje društva danas u Srbiji dovoljno govori da ni jedna ni druga ideja nisu predstavljene kvalitetnim ljudima, i ima miliona egzaktnih primera za to, zato, što se mene tiče, i Šešelj i žene u crnom će na isto smetlište istorije


Au, lebac ti krsni poljubium, ako je to EUFEMIZAM, šta li je tek tvoj euFEMINIzam?!

Hajde, da kažem da prihvatram tvoj sud da, danas u Srbiji "ni jedna ni druga ideja nisu predstavljene kvalitetnim ljudima".
OK, ne vidim nikakav problem.
ALI, ZAŠTO posežeš za najbednijim, najnižim, uvredama? OK, ne slažeš se sa njihovim stavovima. U NORMALNOJ zemlji to ne bi bio nikakav problem. Tačnije, imao bi kojekakve protivnike, kao i kojekakve pobornike ("fanove", ako mogu da se poslužim rečnikom najglupljih srpskih info-žutila.) . I ti bi bilo to. Ne voliš te "babe"; OK, ne vole ni one tebe. I kraj priče.

Ali, ti, dobri moj Zgembo, padaš u najniži kanal, nazivajući ih imenima koje mogu pročitati u glasilima tipa, Informer, Alo, Kurir...

(Da ne spominjem neke naše dobre forumske drugare!!) .

ZAŠTO, bolan? Šta će ti to (ovo sam već napisao - no, odgovor još uvek Ćekam) ?? Barem si ti NORMALAN, CIVILIZOVAN, čovek... mladić? Šta da?!

I BAŠ ZATO, ja i dalje NAVIJAM ZA TEBE. Navijam za nekakav civilizovani diskurs u kojem se ljudi (a tek, žene!) neće tako lako etiketirati samo zato što se neko ne slaže sa njihovim stavovima.
U duši svojoj, nekako, unapred beležim da se ti i ja slažemo... ALI, na forumskim stranicama su upisane neke tvoje opasno niske uvrede...

Hteo bih da verujem da to nisi ti.

Mada... ja bih hteo da verujem da Zlo ne postoji u svetu i još mali milion drugih stvari. Al, ne ide.


Na mreži Blefer

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Feb 2012
  • Lokacija:
  • Poruke: 17.636
  • Ugled: +101/-104
    • Pogledaj profil
Odg: KK Partizan 2019/2020
« Odgovor #1235 poslato: Februar 20, 2020, 08:18 »
 E moj profkane, pa ne živi Zgembo i ostala bratija sa foruma tamo negde daleko nego u Srbiji gde decenijama unazad svedoči šta se sve dešava na političkoj sceni Srbije. Pa ko koliko zasluži toliko i dobije !
« Poslednja izmena: Februar 20, 2020, 08:29 Blefer »
"Наш човек не уме да се лако и правовремено заустави ни при успону ни при паду.“ (Иво Андрић)

Van mreže Zgembo Adislić

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Dec 2012
  • Lokacija: Vesteros
  • Poruke: 7.866
  • Ugled: +53/-19
    • Pogledaj profil
Odg: KK Partizan 2019/2020
« Odgovor #1236 poslato: Februar 20, 2020, 10:01 »
pa kao što sam rekao u inicijalnom postu, bio sam umeren, kada govorim o političkom i društvenom radu Žena u crnom ili Vojislava Šešelja, koristio bih puno puno oštrije epitete nego što koristim.

U principu to nije moj stil, možda sam i pogrešno shvaćen jer se često u svom pisanju na forumu oslanjam na ovu noviju internet kulturu "meme"-ova, Negujmoa, social network sarcasm stila, što dosta ljudi i ne baštini...

Trolovanje je prilično popularna stvar, mada ovde na forumu možda i nije primereno.

Npr. na srpskom internetu postoji čitava jedna subkultura zajebancije sa Novakom Đokovićem, koja je nastala iz preterane i iracionalne ljubavi nacije prema njemu. I onda je nekima zanimljivo bacati te neke izmišljene i poluizmišljene forice na njegov račun, i gledati kako se ljudi iz petnih žila upinju da ga "brane"...


Ima još puno tema koje se obrađuju na sličan način, i često se pogrešno razumeju... pa sam tako u jednoj raspravi ovde iskoristio pojam "konjušar", kada se jedan član toliko uvredio, i u nastavku rasprave je sasuo xy težih šovinističkih uvreda, i svaku od njih pravdao tim "konjušarem" 

I još ga to drži, svako malo se priseti     :smeh3:




U svakom slučaju Profa, mislim da do nesporazuma ovde dolazi zbog tog generacijskog jaza i različitog shvatanja modela pisanja na internetu, i tvog doslovnog shvatanja moje sintagme iskorišćene u opisu Žena u crnom.


A donekle možda i zbog toga što ti njihov rad i ne smatraš tako lošim i pogubnim kao ja, što je isto sasvim legitimno.

Van mreže Фаул

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija: Подгорица
  • Poruke: 25.478
  • Ugled: +103/-135
    • Pogledaj profil
Odg: KK Partizan 2019/2020
« Odgovor #1237 poslato: Februar 20, 2020, 11:03 »
A Djovak kao placa porez i sva prica u vezi njega kao nema osnova?  :bam: :palica:  :D
Zar nisu ljudi čudni? Nikad ne koriste slobode koje imaju ali zahtijevaju one koje nemaju. Ne koriste slobodu misli, traže slobodu govora.

Van mreže nyc

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Nov 2012
  • Lokacija:
  • Poruke: 15.203
  • Ugled: +217/-297
    • Pogledaj profil
Odg: KK Partizan 2019/2020
« Odgovor #1238 poslato: Februar 20, 2020, 10:43 »
OK, Zgembo. Verovatno si u pravu. A i Pjer.
Dakle, izmedju nas je ne samo generacijski već i geografski jaz... Hewbga   :zbunjen:

Van mreže Фаул

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija: Подгорица
  • Poruke: 25.478
  • Ugled: +103/-135
    • Pogledaj profil
Odg: KK Partizan 2019/2020
« Odgovor #1239 poslato: Februar 21, 2020, 10:30 »
pa da se podsjetimo jos jednom...

Zar nisu ljudi čudni? Nikad ne koriste slobode koje imaju ali zahtijevaju one koje nemaju. Ne koriste slobodu misli, traže slobodu govora.

Van mreže Zgembo Adislić

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Dec 2012
  • Lokacija: Vesteros
  • Poruke: 7.866
  • Ugled: +53/-19
    • Pogledaj profil
Odg: KK Partizan 2019/2020
« Odgovor #1240 poslato: Februar 28, 2020, 07:34 »
dobili smo, što bi naši stari rekli, savršeni blueprint kako se završava ovakakv projekat, sa 9 stranaca, od toga 6 crnaca, kada dospeju tamo gde pripadaju.


Juče Zvezda odigrala utakmicu u EL, i to je u medijima bila neka 7-8 vest po važnosti, niti ko pominje, niti je ko ljut, evo i ovde na forumu nije bilo nijednog komentara. Prosto, možemo se mi do jutra upinjati sa tom pričom da je svejedno, da je bitno samo da se igra, ali jbga nije tako. Čak i kada su rezultati i igra loši, bitno je da tu postoji neki Zagorac, Jaramaz, ili Pecarski, da im se jebe mater, proziva za nesposobnost itd...

Mekadu, Angola...? Šta bi sa njima samima? Oni su tu prolaznici, niti šta razumeju, niti šta čuju, ne moš se identifikovati sa njima.


I cigani dok su imali malog Filipa, imali su neki ventil, držali su njega kao glavnog krivca, nešto se dešavalo... Ovako, šta da kažu Lorencu, Panteru, ovom novom? Ništa, nema ni emocije, ni komentara, samo obična ravnodušnosti. To je nakupina nekih ljudi koji su tu došli, uzeli novac, biće tu još par meseci i niti će se sećati više nečega, a neće ih se ni navijači sećati.


Pamet u glavu, ne kažem da trebamo praviti od Partizana B reprezentaciju Srbie, ali ne trebao praviti ni Hapoel Holon ni Pistoju

Van mreže ladja

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija:
  • Poruke: 20.489
  • Ugled: +108/-96
    • Pogledaj profil
Odg: KK Partizan 2019/2020
« Odgovor #1241 poslato: Februar 28, 2020, 09:26 »
Kad smo vec kod igraca koji su izazivali emocije i pickaranja s jedne i s druge strane...gde je i sta radi nas ali vise vas Milos Vujanic?

Van mreže Laki

  • Globalni moderator
  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija: Beograd
  • Poruke: 7.939
  • Ugled: +54/-10
    • Pogledaj profil
Odg: KK Partizan 2019/2020
« Odgovor #1242 poslato: Februar 28, 2020, 11:13 »
U košarkaškoj penziji je.  :D

Nikada neću zaboraviti kakav maler je imao kada se povredio u poslednjoj utakmici za Panionis, a trebao je da predje, bukvalno sutradan, u Partizan.
John Pilger je sedamdesetih pravio dokumentarac o disidentima u Čehoslovačkoj. Jedan od njih mu je tad rekao kako zapad ima mnoge prednosti u odnosu na istok, ali u jednoj stvari istok ima prednost. Pilger ga pita,a koja je to? Odgovor - Kad nas mediji lažu, mi znamo da nas lažu.

Na mreži Blefer

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Feb 2012
  • Lokacija:
  • Poruke: 17.636
  • Ugled: +101/-104
    • Pogledaj profil
Odg: KK Partizan 2019/2020
« Odgovor #1243 poslato: Februar 29, 2020, 05:25 »
Suvlasnik je Fizio klinike na Vračaru, najbolje terapije rade
"Наш човек не уме да се лако и правовремено заустави ни при успону ни при паду.“ (Иво Андрић)

Van mreže deda

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija: Nisville,Republika Srbija
  • Poruke: 3.927
  • Ugled: +50/-4
    • Pogledaj profil
Odg: KK Partizan 2019/2020
« Odgovor #1244 poslato: Februar 29, 2020, 07:38 »
Ne pamtim lakše preskočeno Novo Mesto