Autor: Dule Savic Tema: FK Crvena zvezda 2019/2020  (Pročitano 127144 puta)

Van mreže Dule Savic

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Nov 2012
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Poruke: 11.905
  • Ugled: +1196/-454
  • mitoman i povijesni revizionist
    • Pogledaj profil
FK Crvena zvezda 2019/2020
« poslato: Jul 05, 2019, 11:31 »
Red je da se otvori tema za novu sezonu jer počinjemo za 4 dana protiv uvek (ne)ugodne Suduve. Generalno nisam optimista. Državna revizija je potvrdila najcrnje slutnje, ma koliko dr Zvezdan lupetao o "knjigovodstvenim" i "realnim" dugovima: pare se (i dalje) iznose iz kluba. Zašto bi pa on bio bolji od ostatka vučićevske lopovske bulumente. Ni ovaj prelazni rok nije mogao da prođe bez masovne kupoprodaje. Uvaljali su malog Joveljića Nemcima za siću. Za istog igrača su do juče pričali da je budućnost kluba. Terzića žabarima takođe. Pavkov definitivno ide. Itd. Ali smo zato doveli nekakvog Tomanea iz nekakve Tondele. Da ne budem pogrešno shvaćen, voleo bih da dečko pokida i bude novi Pančev. Ili makar Pavkov. Ali, strepnja mi je dublja od nade. Gledao sam neke statistike, ja koji pratim fudbal ceo život za pola klubova za koje je on igrao nisam nikada ni čuo. Zadnji vezni, Kanjas, ima respektabilan CV. Levi bek iz Brazila šala, komika. Sa ovakvim prelaznim rokom jasne su i ambicije, koje su se između redova plaćenih "novinara" ionako mogle pročitati još zimus: ako nas kojim slučajem usere LE ima da pevamo. Suduva i Helsinki ne bi trebalo da predstavljaju veći problem, a posle šta nam Bog da. Suština je da smo očekivali nadgradnju prethodne sezone. Od toga po svoj prilici nema ništa. Voleo bih da grešim ali deluje da je sitnošićardžijski šibicarski mentalitet opet prevladao. Kako bilo, jedva čekam da počne. Jedina dobra stvar od kada smo propali kao klub je ta što sezona počinje sve ranije.
"This is exactly what football should be about."

Na mreži Blefer

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Feb 2012
  • Lokacija:
  • Poruke: 17.637
  • Ugled: +101/-104
    • Pogledaj profil
Odg: FK Crvena zvezda 2019/2020
« Odgovor #1 poslato: Jul 05, 2019, 11:50 »


 Ko bre dovodi levog beka iz Brazila?

 i to da nam bude rezervni levi bek :no:
"Наш човек не уме да се лако и правовремено заустави ни при успону ни при паду.“ (Иво Андрић)

Van mreže Dule Savic

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Nov 2012
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Poruke: 11.905
  • Ugled: +1196/-454
  • mitoman i povijesni revizionist
    • Pogledaj profil
Odg: FK Crvena zvezda 2019/2020
« Odgovor #2 poslato: Jul 05, 2019, 12:59 »
Voleo bih da je novi Kafu ili Roberto Karlos ali čovek dolazi iz nečega što se zove Pafos.
"This is exactly what football should be about."

Van mreže Ajkula

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Avg 2015
  • Lokacija:
  • Poruke: 12.694
  • Ugled: +105/-396
    • Pogledaj profil
Odg: FK Crvena zvezda 2019/2020
« Odgovor #3 poslato: Jul 05, 2019, 04:41 »
jel to neki zander?

Van mreže Dule Savic

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Nov 2012
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Poruke: 11.905
  • Ugled: +1196/-454
  • mitoman i povijesni revizionist
    • Pogledaj profil
Odg: FK Crvena zvezda 2019/2020
« Odgovor #4 poslato: Jul 05, 2019, 06:40 »
Da.
"This is exactly what football should be about."

Van mreže dejo94

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija: Višegrad
  • Poruke: 9.954
  • Ugled: +60/-35
    • Pogledaj profil
Odg: FK Crvena zvezda 2019/2020
« Odgovor #5 poslato: Jul 09, 2019, 09:53 »
Ovo će morati mnogo bolje, još par pojačanja će trebati. I protiv Spartaksa je prošle godina prva bila 0:0, pa je dobro završilo, ali treba vidjeti šta još popraviti.

Van mreže Dule Savic

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Nov 2012
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Poruke: 11.905
  • Ugled: +1196/-454
  • mitoman i povijesni revizionist
    • Pogledaj profil
Odg: FK Crvena zvezda 2019/2020
« Odgovor #6 poslato: Jul 11, 2019, 10:52 »
Premijera je bila očajna. Prvih pola sata relativno pristojno, kasnije strmopizd. Borjan je opet morao da krpi greške uže odbrane. Ona dva panja Milunović i Babić dozvolila su im tri zicera svojim porešnim postavljanjem. Spori, nesnađeni, ne umeju da iznesu niti daju dobar pas napred...bekovi do pola smešni, preko pola tužni. Rodić nastavlja sa kriminalnim partijama, a Gobeljić je prava zamena za Žuleta Stojkovića. Ni on prosto ne može da ubode 16 iz centaršuta. Ti njegovi nazovi centaršutevi treba da budu sredstvo očigledne nastave u fudbalskim kampovima kako se to ne radi. Ispred su bili Jovičić (za divno čudo odigrao je jednu od boljih utakmica u klubu) i Jovančić (u prvom poluvremenu to je na nešto i ličilo). Krila i prednji vezni su bili Marin, Ivanić i Ben. Marin je i dalje ubedljivo najpismeniji naš igrač ali je moj utisak da on nije krilo, odnosno da može, naravno, tu da igra, ali da bi bolje bilo da je na pleju. Ivaniću džaba ta tzv. tehnika kada opet ništa nije napravio. Ben je ponovo bio u stealth modu. U špicu Boaći koji je kao i Ben, prosto neprepoznatljiv. Igrali su još Kanjas (izgubio dve bitne lopte koje su mogle skupo da nas koštaju), Pavkov i Vukanović.

Miloje i dalje forsira 4-2-3-1. Pitanje je koliko to ima smisla bez klasičnih krila i sa ovim i ovakvim bekovima. I sve stoji, i da je prva utakmica u sezoni, i da je padala kiša, i da su oni u takmičarskom ritmu a mi ne, itd. itd. Ne sumnjam da će to u Beogradu biti mnogo bolje. Sa druge strane, mislim da je selekcija tima pogrešna, da je odrađen još jedan loš prelazni rok. Verujem  da će Miloje uspeti da izvuče maksimum iz ekipe, ali sam veoma skeptičan po pitanju toga za šta će taj maksimum biti dovoljan.

Idemo dalje, utorak i revanš.
"This is exactly what football should be about."

Na mreži Blefer

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Feb 2012
  • Lokacija:
  • Poruke: 17.637
  • Ugled: +101/-104
    • Pogledaj profil
Odg: FK Crvena zvezda 2019/2020
« Odgovor #7 poslato: Jul 11, 2019, 12:25 »

 Sve možemo nekako da pokrimo ali štoperi su nam ove godine kao da smo se spremali za prvu ligu Škotske.
 Milunović, Babić, Savić su dobri u skok igri i tu prestaje njihov učinak u odbrani. Doveen je Pankov iz Niša ali njega tek treba da vidimo u Zvezdi gde nije lako igrati u zadnjoj liniji. Tu nam treba pod hitno jedan vrhunski štoper ili smo džaba krečili. Neko mi reče da bi Terza da vrati Degeneka ali ne može dok ne utopi Vujadina negdena Kipar.
Puno igrača vrtimo ali malo pravih!   
"Наш човек не уме да се лако и правовремено заустави ни при успону ни при паду.“ (Иво Андрић)

Van mreže Dule Savic

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Nov 2012
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Poruke: 11.905
  • Ugled: +1196/-454
  • mitoman i povijesni revizionist
    • Pogledaj profil
Odg: FK Crvena zvezda 2019/2020
« Odgovor #8 poslato: Jul 11, 2019, 01:48 »
Odbrana je kriminal. Jedino Borjan tu zaslužuje Zvezdin dres. Rodić koji nije uspeo u ruskim Jagodinama i Spartacima, izgleda da je rešio da ponovi prethodnu sezonu. Ne trči, greši u predaji, diže nekakve balončiće. "Univerzalac" Gobeljić koji je iznuđeno rešenje umesto presmešnog Stojkovića i koji muku muči sa "opasnim" Litvancima, a tek "centaršutevi", majko mila. Milunović i Babić su dva najobičnija spomenika, još kada igraju u tandemu to izgleda kako je izgledalo preksinoć. Plač majke božije. Zašto su oni za njih dali milione, ko je to skautirao….ukoliko nešto ne bude od tog Pankova mi smo nagrabusili. I sada sa tom i takvom odbranom mi hoćemo u grupu LŠ ili LE. Da ne bi. Meni sve to govori o prioritetima ove uprave. Nije važno ko se i koliko uklapa u tim već ko je čiji menadžer i koliko se ko može ugraditi u transfer. Na onom idiotu Čaušiću smo pukli milionče. Za šta?
"This is exactly what football should be about."

Na mreži Blefer

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Feb 2012
  • Lokacija:
  • Poruke: 17.637
  • Ugled: +101/-104
    • Pogledaj profil
Odg: FK Crvena zvezda 2019/2020
« Odgovor #9 poslato: Jul 11, 2019, 02:34 »

 Sve si Dule napisao kako jeste samo što mislim da Rodić kad je fizički spreman može da bude solidan na lovom beku a zašto čovek da se sprema kad nema konkurencije( sem ako famozni Brazilac nije stvarno fudbaler). Pankova sam gledao par puta u Radničkom gde je delovao dobro ali jedno je igrati u zatvorenoj formaciji koju je forsirao Lalat a nešto sasvim drugo biti štoper u Zvezdi. Nama trebaju štopri popout Le taleka i Degenka koji kapiraju igru a ne samo skok i dur što dalje od sebe. 
"Наш човек не уме да се лако и правовремено заустави ни при успону ни при паду.“ (Иво Андрић)

Van mreže Dule Savic

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Nov 2012
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Poruke: 11.905
  • Ugled: +1196/-454
  • mitoman i povijesni revizionist
    • Pogledaj profil
Odg: FK Crvena zvezda 2019/2020
« Odgovor #10 poslato: Jul 11, 2019, 02:57 »
Šta znači to da profesionalni igrač nije fizički spreman na početku sezone nakon kompletnih priprema, nepovređen...bojim se da neće taj više ponoviti igre iz LE od pretprošle godine.
"This is exactly what football should be about."

Na mreži Blefer

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Feb 2012
  • Lokacija:
  • Poruke: 17.637
  • Ugled: +101/-104
    • Pogledaj profil
Odg: FK Crvena zvezda 2019/2020
« Odgovor #11 poslato: Jul 11, 2019, 03:27 »
Nemate ovlašćenje da vidite linkove. Registracija ili Prijava
Šta znači to da profesionalni igrač nije fizički spreman na početku sezone nakon kompletnih priprema, nepovređen...bojim se da neće taj više ponoviti igre iz LE od pretprošle godine.

To je mentalitet naših igrača, čim oseti da je nezamenljiv krene sa foliranjem i zabušavanjem. uz to ide i nervoza na utakmici i stalna priča sa sudijama i protivnicima. Uopšte mi se nije svidelo što Marin iako je kapiten puno vremena troši na priču sa sudijom, tu se uvek nađe i Jovančić da kaže koju.
Milojević je pogubio konce još zimus nakon dolaska čaušića, videćemo koliko je spreman da se izvuče iz ove loše situacije.
"Наш човек не уме да се лако и правовремено заустави ни при успону ни при паду.“ (Иво Андрић)

Van mreže Dule Savic

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Nov 2012
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Poruke: 11.905
  • Ugled: +1196/-454
  • mitoman i povijesni revizionist
    • Pogledaj profil
Odg: FK Crvena zvezda 2019/2020
« Odgovor #12 poslato: Jul 11, 2019, 04:00 »
Ne znam. Meni taj Rodić uopšte ne deluje nezamenjivo. Dao bih šansu klincu ukoliko se ovaj neprofesionalno ponaša. Pa da vidiš kako se taj tzv. mentalitet seče u korenu.
"This is exactly what football should be about."

Na mreži Blefer

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Feb 2012
  • Lokacija:
  • Poruke: 17.637
  • Ugled: +101/-104
    • Pogledaj profil
Odg: FK Crvena zvezda 2019/2020
« Odgovor #13 poslato: Jul 11, 2019, 05:07 »
 jedno je šta bi mi voleli ali u nasem klubu odavno ne razmisljaju isključivo o dobrom rezultatu. Vecinom im se vrzmaju % u glavi i kako da prebace klupsku lovu u privatne džepove. Prodlai su malog Terzica za sitnu lovu, umesto da ga celo prolece Miloje razigrao. Sad je tu nespremni Rodic da se vuče po terenu.
"Наш човек не уме да се лако и правовремено заустави ни при успону ни при паду.“ (Иво Андрић)

Van mreže nyc

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Nov 2012
  • Lokacija:
  • Poruke: 15.203
  • Ugled: +217/-297
    • Pogledaj profil
Odg: FK Crvena zvezda 2019/2020
« Odgovor #14 poslato: Jul 12, 2019, 01:39 »
Nemate ovlašćenje da vidite linkove. Registracija ili Prijava

 Sve možemo nekako da pokrimo ali štoperi su nam ove godine kao da smo se spremali za prvu ligu Škotske.
 


Izvini, Pjer, ali šta fali prvoj lizi Škocke?

Kaki su to diskriminatorski stavovi ?