Autor: dejo94 Tema: KK Crvena zvezda 2020/2021  (Pročitano 29152 puta)

Van mreže ladja

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija:
  • Poruke: 20.524
  • Ugled: +108/-96
    • Pogledaj profil
Odg: KK Crvena zvezda 2020/2021
« Odgovor #45 poslato: Oktobar 23, 2020, 03:47 »
Ne mislim ja ništa ali ne mogu da se indetifikujem sa ekipom u kojoj 80% igrača su stranci koji su tu možda 6 meseci do godinu dana.To sam samo ja i moje mišljenje je ne mislim da sam upravu.


Ali niko me ne može utvrditi da Boriša posle 5-6 godina u Zvezdi ne zna odigrati 5 minuta na vrhunskom nivou...pa nek se onda ostavi košarke ili ode u Radnički iz KG kod Raška Katića.


Mahati peškirom na klupi znam i ja.






Van mreže Zgembo Adislić

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Dec 2012
  • Lokacija: Vesteros
  • Poruke: 7.884
  • Ugled: +53/-19
    • Pogledaj profil
Odg: KK Crvena zvezda 2020/2021
« Odgovor #46 poslato: Oktobar 23, 2020, 04:47 »
ne mora da živi isključivo od prodaje mladih igrača, nikad nije bilo tako ali ne mora i da se drži u rosteru 14 seniora na 100+ k. po sezoni, ni to nije bilo nikad tako.

Ponavljam, niko ovde ne krivi ni Obradovića ni Radonjića, nije stvar pojedinaca, stvar je sistema. Neko je omogućio "neograničen budžet" i mogućnost da se na pozicijima 1 i 2 drže 4 strana igrača, ja stvarno ne znam o čemu dalje da pričamo.


O tome kako se kod nas radi sa mladim igračima može se raspravljati do sutra, sve je stvar percepcije i pomerenih pogleda, ali ono što ja znam je da je Beograd pun stranaca, mladih Francuza, Poljaka, Nemaca, Afrikanaca koji dolaze ovde i na individualne treninge, a bogami mnogi od njih ostaju ovde i igraju pune sezone.


Kao što znam koliko istih tih naših trenera ide širom sveta, od Rusije do Amerike. Od svih problema koji tresu našu košarku, pominjati trenere mlađih kategorija pre velikih "glavonja" na rukovodećim pozicijama je blasfemija

Van mreže Blefer

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Feb 2012
  • Lokacija:
  • Poruke: 17.715
  • Ugled: +101/-104
    • Pogledaj profil
Odg: KK Crvena zvezda 2020/2021
« Odgovor #47 poslato: Oktobar 23, 2020, 06:42 »
pa malo i ja znam sta se i kako radi u mladim kategorijama i kako se ucenjuju igrači da pređu kod određenih menadzera ili oh nece biti na spisku za reprezentaciju. ubrzanim koracima se priblizavaju fudbalskoj srbiji. mozemo mi pricati o razvoju srpske kosarke ali takav plan u savezu kosarkaskom ne postoji. dva vodeca kluba gledaju svoje interese, mega je interes jednog čoveka a fmp drugog a sem čačka ostali su tu samo da glume košarkaske klubove. savez i to jedino takmicenje koje organizuje a to je kup koraća jedva odradi. nabilo se par njih u odela i glumi bosove umesto da kao sto je nekad Krešo radio krenu po Prijepolju, Zrenjaninu i Surdulici da traze talente i rade sa njima. ima puno dece po Evropi od nasih ljudi, niko ih ne prati isto i u Srpskoj pa posle kukaju kad odu za druge zemlje. Zvezda je evroligaš a to kosta, za igranje tog takmicenja mora se obezbediti lova a u Srbiji je to moguce samo politicko krimnalnim kombinacijama pa kome je do morala neka gleda Žitkobasket i Medveđu.
« Poslednja izmena: Oktobar 23, 2020, 06:44 Blefer »
"Наш човек не уме да се лако и правовремено заустави ни при успону ни при паду.“ (Иво Андрић)

Van mreže nyc

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Nov 2012
  • Lokacija:
  • Poruke: 15.203
  • Ugled: +217/-297
    • Pogledaj profil
Odg: KK Crvena zvezda 2020/2021
« Odgovor #48 poslato: Oktobar 23, 2020, 07:42 »
Pjer, boktemazo, kad čitam tvoje postove to je kao da sam uplatio online kurs na Kolumbija univerzitetu, predmet: "Stranci vs. domatji u Zvezdi" .

Van mreže Blefer

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Feb 2012
  • Lokacija:
  • Poruke: 17.715
  • Ugled: +101/-104
    • Pogledaj profil
Odg: KK Crvena zvezda 2020/2021
« Odgovor #49 poslato: Oktobar 23, 2020, 08:13 »
 :-X :-X :-X
"Наш човек не уме да се лако и правовремено заустави ни при успону ни при паду.“ (Иво Андрић)

Van mreže Zgembo Adislić

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Dec 2012
  • Lokacija: Vesteros
  • Poruke: 7.884
  • Ugled: +53/-19
    • Pogledaj profil
Odg: KK Crvena zvezda 2020/2021
« Odgovor #50 poslato: Oktobar 23, 2020, 08:34 »
Nemate ovlašćenje da vidite linkove. Registracija ili Prijava
pa malo i ja znam sta se i kako radi u mladim kategorijama i kako se ucenjuju igrači da pređu kod određenih menadzera ili oh nece biti na spisku za reprezentaciju.

pa to o čemu govoriš nije problem rada u mlađim kategorija u smislu (ne)stručnosti trenera i konkretne obuke igrača, već problem uprave klubova i agenata igrača.

To štu su Ražnatović, Rašković, Fimić, Zoroski i ostali duboko u korupciji sa upravama kluba i savezom ne znači da Srbije i dalje nije jedno od boljih mesta u Evropi gde tinejdžera možeš učiti košarci.

Van mreže Blefer

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Feb 2012
  • Lokacija:
  • Poruke: 17.715
  • Ugled: +101/-104
    • Pogledaj profil
Odg: KK Crvena zvezda 2020/2021
« Odgovor #51 poslato: Oktobar 23, 2020, 10:16 »
Pa ti menadzeri postavljaju i forsiraju podobne i poslušne trenere koji rade na osnovu cedulje. Kakvi su nam rezultati bili 2019 u mlađim kategorijama siguran sam da znaš. Uostalom većina najtalentovanijih odlazi vrlo rano van Srbije. Klubovi koji igraju Evropu moraju da jure rezultat,  tu mladi igrači moraju odmah da se nametnu a i kad se to dogodi vrlo brzo odlaze. Koliko je Gudura odigrao sezona u Zvezdi, ili Kalinić ? Pare koje se dobiju kao obeštrčenje i nisu prevelike da klubovi mogu od njih da zive. One godine kad je otisao Radonjic otislo je i par igraca domaćih, uglavnom za duplo veće sume nego što su dobijali u Zvezdi.
« Poslednja izmena: Oktobar 23, 2020, 10:18 Blefer »
"Наш човек не уме да се лако и правовремено заустави ни при успону ни при паду.“ (Иво Андрић)

Van mreže Zgembo Adislić

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Dec 2012
  • Lokacija: Vesteros
  • Poruke: 7.884
  • Ugled: +53/-19
    • Pogledaj profil
Odg: KK Crvena zvezda 2020/2021
« Odgovor #52 poslato: Oktobar 24, 2020, 09:25 »
ja tebe sve razumem, ali ako menadžeri i uprave postavljaju podobne trenere, zar nije problem u tim menadžerima i upravama?

To izvrtanje stvarno ne mogu da prihvatim. Problem je u dečku sa DIF-a koji radi za 25.000 dinara jer mora da prihvati nešto ili da ide da radi kao konobar ili pumpadžija, a nije problem u dokazanim kriminalcima milionerima koji ga stavljaju u tu situaciju? Jest kako da ne...


Ista stvar je i za odlazak mladih igrača. Sigurno su oni krivi što u Srbiji postoje dva kluba sa 10+ miliona budžeta i 300 klubova u poluamaeterskom statusu (uz par nebitnih izuzetaka)...



Svi po redu će ispasti krivi, i kafe kuvarice i fizioterapeuti domaće košarke, samo da se ne kaže neka loša reč o legendi i pratećem establišmentu  ::)
« Poslednja izmena: Oktobar 24, 2020, 09:43 Zgembo Adislić »

Van mreže Blefer

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Feb 2012
  • Lokacija:
  • Poruke: 17.715
  • Ugled: +101/-104
    • Pogledaj profil
Odg: KK Crvena zvezda 2020/2021
« Odgovor #53 poslato: Oktobar 24, 2020, 02:56 »
"Legenda" vodi profesionalni klub koji igra najače evropsko takmicenje i to mu je osnovni zadatak, da  klub koji vodi igra u EL i da ima solidan rezultat. Nije njegov opus posla da razvija srpsku kosarku i promovise talentovane igrače. To bi ipak trebalo da rade ljudi iz KSS posto tamo primaju solidne novce i toimje u opisu posla. Placeni treneri i njihov "rad" su posledica loseg rada u KSS. Dakle kad savez bude u rukama ljudi koji hoce i znaju da rade bice i bolji rad sa mladima. Dok tamo hara narkomančinanema pomaka napred.
"Наш човек не уме да се лако и правовремено заустави ни при успону ни при паду.“ (Иво Андрић)

Van mreže ladja

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija:
  • Poruke: 20.524
  • Ugled: +108/-96
    • Pogledaj profil
Odg: KK Crvena zvezda 2020/2021
« Odgovor #54 poslato: Oktobar 24, 2020, 03:30 »
Danilović šmrče?

Van mreže Zgembo Adislić

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Dec 2012
  • Lokacija: Vesteros
  • Poruke: 7.884
  • Ugled: +53/-19
    • Pogledaj profil
Odg: KK Crvena zvezda 2020/2021
« Odgovor #55 poslato: Oktobar 24, 2020, 05:29 »
i direktori RTB Bora, Koridora Srbije, EPS-a i Politike imaju osnovni zadatak da vode svoje kompanije i da ostvaruju rezultate, pa to ne menja činjenicu da se radi o dežurnim gubitašima i firmama koji povlače u sebe državni novac (direktno ili indirektno, svejedno) koji ne mogu ničim povratiti ili opravdati, a usput sve to rade netransparentno i bez ikakve obaveze o javnom poslovanju. I jasno je kako se postavljaju ti ljudi, i jasno je koje su im obaveze.


Ako su dobri rezultati dovoljan signal da se zažmuri na jedno oko i progleda kroz prste, sve ok.

Van mreže Blefer

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Feb 2012
  • Lokacija:
  • Poruke: 17.715
  • Ugled: +101/-104
    • Pogledaj profil
Odg: KK Crvena zvezda 2020/2021
« Odgovor #56 poslato: Oktobar 24, 2020, 05:40 »
 To je apsolutno nebitno za sastav ekipe KKCZ u sezoni 2020/21. Kakva je drzava Srbija mislim da sam pisao vec mnogo puta. Kao jedan običan navijač interesujem se da samo gledam dobru kosarku( fudbal). Ako se u poslovanje kluba ne mešaju navijači PSŽ, oba Mančestera, Milana, Reala, Zenita ili Ajaksa ne vidim razlog da se mi time opterećujemo.
« Poslednja izmena: Oktobar 24, 2020, 05:41 Blefer »
"Наш човек не уме да се лако и правовремено заустави ни при успону ни при паду.“ (Иво Андрић)

Van mreže Zgembo Adislić

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Dec 2012
  • Lokacija: Vesteros
  • Poruke: 7.884
  • Ugled: +53/-19
    • Pogledaj profil
Odg: KK Crvena zvezda 2020/2021
« Odgovor #57 poslato: Oktobar 24, 2020, 07:53 »
 :no:

pa razlika je prilično vidljiva  :D, zašto bi se navijač PSŽ ili oba Mančestera interesovao kako svoj novac troši katarski, dubajski ili američki tajkun? To je privatni novac, može za njega da dovede i mog đeda da igra za PSŽ.

A mislim da je osnovna kultura da se građanin Srbije interesuje kako se troši njegov novac, svejedno da li se radi o Air Serbiji, Partizanu, Železari ili Zvezdi.

E sad, uvek možemo da imamo izuzetak, seljak iz Prigrevice je opozicionar sve dok ne treba doći km asfalta njemu, onda zažmuri na jedno oko, otac je opozicionar sve dok ćerku ne treba ubaciti u opštinu na pripravnički gde zažmuri na jedno oko, Grobar je opozicionar sve dok nam ne stigne Trinkijeri od Ostoje...

Principijelnost na nivou.

Van mreže Blefer

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Feb 2012
  • Lokacija:
  • Poruke: 17.715
  • Ugled: +101/-104
    • Pogledaj profil
Odg: KK Crvena zvezda 2020/2021
« Odgovor #58 poslato: Oktobar 24, 2020, 08:07 »
Ti druze kao da zivis negde u skandinaviji, nekad davno imao sam i ja slicno razmisljanje kao ti ali kad vec nisam zapalio iz Srbije ostalo mi je da se pomirim sa onim što je ovde na ponudi. Ima i drugi izbor a to je da se uopšte ne prati sport tj klubove iz Srbije pošto oni "posluju" znamo već na koji način. Da li se pare troše na Simanića, Terija, Gobeljića ili Garsiju meni je iskreno svejedno. Uvek će oni naći način da pokaradu pare. U doba Vesića u Zvezdi nismo dovodili preterano veliki broj stranaca ali su žestoko odlazile pare na transfere Mišanovića, Raičevića i ostale boranije.
"Наш човек не уме да се лако и правовремено заустави ни при успону ни при паду.“ (Иво Андрић)

Van mreže Zgembo Adislić

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Dec 2012
  • Lokacija: Vesteros
  • Poruke: 7.884
  • Ugled: +53/-19
    • Pogledaj profil
Odg: KK Crvena zvezda 2020/2021
« Odgovor #59 poslato: Oktobar 24, 2020, 09:10 »
ja navijam i dalje za Partizan, ali to ne znači da potpisujem svaki potez uprave, i da su pobede jedino merilo.

Hipotetički, sutra Vučić može da preore sve košarkaške terene i zabrani ovaj sport u Srbiji, a u isto vreme Partizanu dovede Bogdanovića i Jokića i osvoji Evroligu. Super, proslaviću osvajanje Evrolige, ali ću u isto vreme pljunuti čoveka koji gasi moj sport.

Dakle, ne živim u Skandinaviji, ali nisam više ni 7. razred da mi je Partizan sve pa da moram gurati glavu u pesak kao noj pred sranjima.


Uglavnom, verovatno se ne razumemo, pa da ne davimo ljude džabe.

PS.

Raičević nije bio boranija, u vreme dolaska u Zvezdu to je bilo ogromno pojačanje, jako dobra streč 4. Larry O Bannon je jedan od najboljih čistih šutera koji su igrali u Srbiji, kasnije su ga povrede ubile. Henderson - O Bannon - Gurović - Raičević - Antić, a sa klupe Jeretin kao 6, po imenima možda i najbolji tim Zvezde u Žika Pauk eri.

Raspali su se u Sarajevu na F8 ABA lige, kada su ih ubili Rašić i Erceg, tad je nešto puklo u svlačionici i nisu se više vratili