Autor: Dule Savic Tema: FK Crvena zvezda 2021/22  (Pročitano 63556 puta)

Na mreži Dule Savic

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Nov 2012
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Poruke: 11.956
  • Ugled: +1196/-454
  • mitoman i povijesni revizionist
    • Pogledaj profil
Odg: FK Crvena zvezda 2021/22
« Odgovor #150 poslato: Novembar 01, 2021, 09:27 »
Pristojna igra u Kragujevcu pred desetak hiljada gledalaca. Naravno, sve je mnogo drugačije kada igraju Katai i Pavkov, čak i kada nisu na maksimumu. Posle početnih naleta Radničkog brzo smo se stabilizovali i iz prve prave prilike poveli. Mića Ivanić je dugo vukao jednu loptu, ubacio je u 16, Pavkov je odigrao povratnu, a Ivanić ga dade, spretno srećno. Naravno, kakvi su već njegovi šutevi, nije to bilo bog zna kako opasno za njihovog golmana koji bi to sigurno pokupio da lopta nije dirala njihovog halfa i otišla u drugi ugao. Borjan se opet poigravao sa povratnim loptama. Gajić katastrofa, mi nijednom nismo uspeli da prođemo po desnoj strani. Eraković i Dragović bez mnogo posla u većem delu meča. Rodić je probijao po levoj strani, ali bez posledica jer su njegovi centaršutevi završavali svuda osim u šesnaestercu. I tako sve do nadoknade prvog poluvremena, kada je, ako sam dobro izbrojao, iz petog pokušaja uspeo da uputi kvalitetan centaršut na Pavkova. Pavkov je dao strašan gol: iz naskoka je sa maltene deset metara zakucao loptu i ugurao i nju i golmana u mrežu. Klasičan engleski gol iz osamdesetih, takve je redovno davao Jan Raš, ili Husref Musemić kod nas. Početkom drugog poluvremena se upisao i Katai i tu je priča bila završena. Deki je odmah menjao Kataija, a zatim i Bena i Ivanića itd. Ušli su Živković, Vukanović, mali Stanić...mirno smo priveli utakmicu kraju. Kanga je celu utakmicu testirao golmana Radničkog, dva puta je to bilo jako dobro, pogotovo jedan udarac sa maltene 40 metara, zategao je kao protiv Krasnodara. Zamalo. Dobro je igrao. Od ostalih, deluje da je Ben van forme, Petrović je igrao osigurača, deki ga je nahvalio posle utakmice, moram priznati da ja tu vasionsku partiju na terenu nisam video.

Idemo dalje, četvrtak i Mitjiland ovde.


"This is exactly what football should be about."

Van mreže Blefer

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Feb 2012
  • Lokacija:
  • Poruke: 17.708
  • Ugled: +101/-104
    • Pogledaj profil
Odg: FK Crvena zvezda 2021/22
« Odgovor #151 poslato: Novembar 01, 2021, 12:29 »
Njegos mora da je promenio menadzera pa ga se Deki odjednom setio i sad ide pohvala nicim zasluzenaa. Kragujevac je tanak sa igrackim kadrom pa smo lagano prosli ali za Dance ce trebati bolja igra i to mnogo.
"Наш човек не уме да се лако и правовремено заустави ни при успону ни при паду.“ (Иво Андрић)

Van mreže nyc

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Nov 2012
  • Lokacija:
  • Poruke: 15.203
  • Ugled: +217/-297
    • Pogledaj profil
Odg: FK Crvena zvezda 2021/22
« Odgovor #152 poslato: Novembar 01, 2021, 08:24 »
Vukanović je još uvek kod nas?? 

Van mreže Blefer

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Feb 2012
  • Lokacija:
  • Poruke: 17.708
  • Ugled: +101/-104
    • Pogledaj profil
Odg: FK Crvena zvezda 2021/22
« Odgovor #153 poslato: Novembar 01, 2021, 08:30 »
Oziveo :smeh1:
"Наш човек не уме да се лако и правовремено заустави ни при успону ни при паду.“ (Иво Андрић)

Van mreže nyc

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Nov 2012
  • Lokacija:
  • Poruke: 15.203
  • Ugled: +217/-297
    • Pogledaj profil
Odg: FK Crvena zvezda 2021/22
« Odgovor #154 poslato: Novembar 01, 2021, 11:47 »
Eto, šta sve savremena medEcina može.
Mrtav čovek - a onda zaigra na zelenom tepihu na četres dana!

P.S. Majkemi sam ga bio potpuno potisnuo u posves.   :zbunjen:
« Poslednja izmena: Novembar 01, 2021, 11:48 nyc »

Van mreže nyc

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Nov 2012
  • Lokacija:
  • Poruke: 15.203
  • Ugled: +217/-297
    • Pogledaj profil
Odg: FK Crvena zvezda 2021/22
« Odgovor #155 poslato: Novembar 02, 2021, 12:00 »
Ne pišem ovo da bih ispo pametan - pošto, svi to znamo, to ne mogu da ispadnem ni iz voza.
Niti da sam ja kao nešto opskrbljen ESP moćima.
Nisam.

Ali, dragi moji i drage moje, nešto me malo pretiska u debelome crevu.
Bojim se, majkemi, da će ovi danski poljoprivrednici  (momci su iz tog nekog kraja koji je pandan našem Banatu, npr.) da nas otresu nasred MAre, samo tako.

Bojim se da će da padne neko žešće trežnjenje - a sutrašnji naslovi piče, "Kolo sreće se okreće!", "Razgolićena Zvezda", "Sva beda i nemoć Stankovićeve Zvezde", "Bez obzira, glasajmo za Vučića"...itd.

Dobro, ovaj poslednji naslov je iskočio iz alKoritma, ali nema to veze. Shvatate me, nadam se?

Imali smo baš mnoooogo sreće u prva tri meča. Pogotovu u ovom trećem, u Danskoj.

Bojim se da svakoj ludoj sreći kad-tad dodje kraj.

Još važnije je to da mi imamo kua od tima. Nedostaju nam baš neki bitni igrači - prava desetka, pravi bekovi ("koji umeju da pogode šesnaest", da parafraziram Duleta).  ... Nedostaje nam MOZAK! Ko šta radi? Ko šta čini? Ne čini?
Ponekad imam utisak da tim vodi izvesni M.Bakunjin, a ne Terza. Ili, Mister.
Sačekaću, naravno, okršaj u četvrtak. Prognoze ne dajem, ovo su samo neki moji strahovi zasnovani na vidjenim izdanjima FK CZ.

Čućemo se u svakom slučaju za dva i po dana.

Na mreži Dule Savic

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Nov 2012
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Poruke: 11.956
  • Ugled: +1196/-454
  • mitoman i povijesni revizionist
    • Pogledaj profil
Odg: FK Crvena zvezda 2021/22
« Odgovor #156 poslato: Novembar 02, 2021, 09:07 »
Ne bih se složio da smo na sreću prošli kroz sva tri meča. Braga u Beogradu nije pokazala ništa a Ludogorec tamo smo iako oslabljeni igrački odvalili (imali smo sreću na kraju posle pet promašenih zicera da ga ne primimo, to da, ali smo bili duplo bolji). U Danskoj smo imali sreće koliko smo teški, to je činjenica. Sa druge strane, Zvezda sa Kataijem i Pavkovim i bez njih su dva skroz različita tima. Nažalost ali ispada da je tako. Što se tiče meča u četvrtak, verujem da će biti drugačije nego u Danskoj. Očekujem mnogo bolju Zvezdu (gora vala teško i da može). Za šta će to biti dovoljno videćemo. Nadam se pobedi ali ne bih bio preterano nezadovoljan ni remijem. Bitno je samo obezbediti proleće.
"This is exactly what football should be about."

Na mreži Zgembo Adislić

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Dec 2012
  • Lokacija: Vesteros
  • Poruke: 7.882
  • Ugled: +53/-19
    • Pogledaj profil
Odg: FK Crvena zvezda 2021/22
« Odgovor #157 poslato: Novembar 02, 2021, 11:40 »
iskreno, Blefer mi nije pouzdana referenca jer kad nekog ne gotivi, ne gotivi ga vrlo često i bez ikakvih razloga  :D , ali ovo sa Mrkelom (ili ko god je već zadužen za skauting i dovođenje igrača ) je stvarno previše bizarno.


Nije ovo više mali uzorak, Dioni je tu već 4 meseca, i stvarno je fascinantno da je do sada uspeo da da samo jedan gol u prvenstvu, i to iz penala. U Linglongu  :eek:, ligi u kojoj do 10 golova dobace i 35+ veterani igrajući za ekipe iz ununtrašnjosti koje gaje najdefanzivniji fudbal u istoriji.

Smešne su mi ove priče, te otvara prostor, te pomaže u defanzivi, ili kako ga sve još ne brane i relativizuju ovakav učinak. Uz Ivanića i Kataija iza sebe, trebao je do sada imati minimum 7-8 golova.



Falko je još nesretniji primer, jer je za njega plaćeno veliko obeštećenje, dakle to je igrač kojeg ne smeš promašiti. Ja ne znam kakav je on, možda sutra i proigra negde i ispostavi se da nije loš igrač (kao recimo Čaušić koji nije ništa igrao u Zvezdi, a u ruskoj ligi je i dalje redovan starter, strelac, asistent...), ali to nije nikakva uteha, kada za nekoga pored jake plate pljuneš i veliko obeštećenje, to je trošak koji po pravilu klub uvaljuje u velike probleme.


Ovako dva velika kiksa u jednom prelaznom roku dugo nisam video.

Van mreže Blefer

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Feb 2012
  • Lokacija:
  • Poruke: 17.708
  • Ugled: +101/-104
    • Pogledaj profil
Odg: FK Crvena zvezda 2021/22
« Odgovor #158 poslato: Novembar 02, 2021, 02:14 »
 E jebiga ako za Mitu mandova treba još dokaza koliki je lopov :no: govnar je reketirao roditelje klinaca iz omladinske škole pa je najuren iz Zvezde i gle čuda uvalio se kod Toleta Karadžića u FSS  onda ga njegov brat po kriminalu dr.terzićzvezdan angažovao da zajedno pljačkaju do zadnjeg centa.

"Наш човек не уме да се лако и правовремено заустави ни при успону ни при паду.“ (Иво Андрић)

Van mreže nyc

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Nov 2012
  • Lokacija:
  • Poruke: 15.203
  • Ugled: +217/-297
    • Pogledaj profil
Odg: FK Crvena zvezda 2021/22
« Odgovor #159 poslato: Novembar 02, 2021, 04:51 »
Dulel, u pravu si.
Mislio sam samo na poslednju utakmicu i ponovni susret sa istim timom prekosutra.
"U strahu su velike oči"

Van mreže nyc

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Nov 2012
  • Lokacija:
  • Poruke: 15.203
  • Ugled: +217/-297
    • Pogledaj profil
Odg: FK Crvena zvezda 2021/22
« Odgovor #160 poslato: Novembar 03, 2021, 03:55 »
A ondak!!!

Ako se ovi naši "izvuču" u četvrtak, možda bi stvarno mogo da skoknem do te Brage bemlije.

Citiram ovde, bez dozvole, Duletovog brata mladjanog, "U Surdulici overavamo titulu...!"
Beše to pre par godinica.
Pa šta!
Surdulica - Braga. Braga-Surdulica.
Meni to sve zvuči poznato!

Će overimo evropsko proleće u tu portugalsku Surdulicu!



Samo jedan sat od Portoa!

Ima zainteresirani' ?


Na mreži Dule Savic

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Nov 2012
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Poruke: 11.956
  • Ugled: +1196/-454
  • mitoman i povijesni revizionist
    • Pogledaj profil
Odg: FK Crvena zvezda 2021/22
« Odgovor #161 poslato: Novembar 03, 2021, 09:52 »
Bitno je međutim naglasiti da je "mlađani" to izjavio u avgustu.
"This is exactly what football should be about."

Van mreže nyc

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Nov 2012
  • Lokacija:
  • Poruke: 15.203
  • Ugled: +217/-297
    • Pogledaj profil
Odg: FK Crvena zvezda 2021/22
« Odgovor #162 poslato: Novembar 03, 2021, 11:24 »
Baš zato ga ja često "kvotam"    :rock: .
Njegovo predskazanje mi dodje ko mantra koju pobožno izgovaram.

Na mreži Dule Savic

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Nov 2012
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Poruke: 11.956
  • Ugled: +1196/-454
  • mitoman i povijesni revizionist
    • Pogledaj profil
Odg: FK Crvena zvezda 2021/22
« Odgovor #163 poslato: Novembar 04, 2021, 09:12 »
Takav neki čovek. Mesijanski tip.
"This is exactly what football should be about."

Van mreže ladja

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija:
  • Poruke: 20.524
  • Ugled: +108/-96
    • Pogledaj profil
Odg: FK Crvena zvezda 2021/22
« Odgovor #164 poslato: Novembar 04, 2021, 09:05 »
A joj vidi terena..... :smeh3: