Autor: Boki Tema: VK Partizan  (Pročitano 38154 puta)

Van mreže NenadBG

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija:
  • Poruke: 10.801
  • Ugled: +61/-256
    • Pogledaj profil
Odg: VK Partizan
« Odgovor #180 poslato: April 24, 2015, 04:55 »
Citat
Srpski klupski vaterpolo - tuga!
Autor: mondo.rs
Vaterpolisti Partizana i Zvezde treniraju u hladnj vodi, vaterpolisti Radničkog ne primaju plate... Marko Ćuk napustio kragujevački klub.

Tužno da tužnije ne može biti.

Srpski klupski vaterpolo je u agoniji, a samo klubovi znaju kojim čudom uopšte igraju utakmice!

Ceo srpski sport je u nokdaunu, a možda najtužniji primer jeste Vaterpolo klub Partizan. Godinama se bori sa finansijskom oskudicom, periodično kreće od nule. Više puta bazen na Banjici nije mogao da se greje, jer nema mazuta, trener Vladimir Vujasinović je jednom prilikom odveo igrače na pljeskavice da ih časti za dobar rezultat, jer oni nisu imali novca.

Sada vaterpolisti Partizana i Crvene zvezde treniraju u hladnim bazenima, a vaterpolisti Radničkog ne primaju plate.

Pre mesec dana u kragujevačkom klubu održana je konferencija za novinare pred utakmicu u Ligi šampiona na kojoj je legendarni srpski vaterpolista Aleksandar Ćirić iznenadio sve prisutne: "Više nećemo da govorimo za medije, nemamo više šta da kažemo... Pojavljivaćemo se na konferencijama, jer po pravilniku to moramo, ali ukoliko se situacija ne promeni, a za to je ostalo još jako malo vremena, jer je uskoro kraj sezone, neće imati šta novo da se saopšti".

Ova njegova opaska odnosila se na teško materijalno stanje kluba. Kluba koji je pre nešto manje od tri godine ušao u glamurozan projekat.

Uprkos svemu tome, vaterpolisti Radničkog su kao pravi profesionalci izneli sezonu, uspeli da osvoje Kup Srbije, plasirali se na završni turnir regilonalne lige, malo im je nedostajalo i za završni turnir Lige šampiona.

Ali, pojedine igrače, poput Marka Ćuka izdalo je strpljenje. Odlučio je da napusti Radnički.

"Od 14. avgusta kada sam počeo da treniram u Radničkom do danas isplaćene su mi manje od dve i po plate. I ne samo to, igrači su sami plaćali zakup stanova, meni uz plate, klub duguje i jednu kiriju. U takvoj situaciji, sa četvoročlanom porodicom, nemoguće je normalno funkcionisati i vratio sam se kući, u Novi Sad", rekao je Ćuk "Sportskom žurnalu".

Srpski klupski vaterpolo - tuga!Foto: MN Press/arhiva Marko Ćuk iz vremena kada je igrao za Partizan

Kada je dobio poziv Radničkog, dodaje, želeo je da se vrati u zemlju posle igranja u inostranstvu i činilo mu se da je Kragujevac dobra sredina. Želeo je da u Srbiji završi karijeru. Tada se pričalo o tome da će se napraviti ekonomičnija ekipa, koja će manje da koštam, pa će onima koji budu u timu lakše biti isplaćivane plate. Ali...

"Dalje nije išlo. Sklonio sam se kako u završnici borbe za titulu ne bih širio negativnu energiju na saigrače. A ta negativna energija se dugo gomilala... ", kaže Ćuk, naglašavajući da je sa celim sportskim delom kluba imao odličnu sraadnju, kao i ceo tim.

"Problem je bila saradnja sa delom uprave koji je zadužen za finansije. Mi igrači nismo uspeli da uspostavimo normalan kontakt sa njima. Još pre mesec i po dana sam uputio pismo sa pitanjem šta će biti sa dugovanjima, a niko me nije pozvao ni telefonom. Poslao sam potom još jedno pismo, čekao do srede, ali odgovora nije bilo...", kaže rezignirani Ćuk.

Može li iko da pomogne jednom od najtrofejnijih srpskih sportova?
na zalost raspad...


A ljubav ka tebi jos jaca je...

I svakim danom sve vise volim te...

Van mreže Фаул

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija: Подгорица
  • Poruke: 25.521
  • Ugled: +103/-135
    • Pogledaj profil
Odg: VK Partizan
« Odgovor #181 poslato: April 24, 2015, 05:02 »
Ali zato kad dodju sa nekog prvenstva sa zlatom,trka ko ce prije da se slika,da ih primi,da obeca stanove,bazene, cuda...busanje u grudi kako je to nacionalni sport i ostala sranja.

Zar nisu ljudi čudni? Nikad ne koriste slobode koje imaju ali zahtijevaju one koje nemaju. Ne koriste slobodu misli, traže slobodu govora.

Van mreže NenadBG

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija:
  • Poruke: 10.801
  • Ugled: +61/-256
    • Pogledaj profil
Odg: VK Partizan
« Odgovor #182 poslato: April 27, 2015, 02:42 »
nego zvezda dobila na banjici,dosta ubedljivo 9-4.serija se igra na 2,sledeca na tasmajdanu. ako dobijemo prosli smo u finale...
A ljubav ka tebi jos jaca je...

I svakim danom sve vise volim te...

Van mreže dejo94

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija: Višegrad
  • Poruke: 9.969
  • Ugled: +60/-35
    • Pogledaj profil
Odg: VK Partizan
« Odgovor #183 poslato: April 29, 2015, 06:44 »
Partizan izjednačio na 1:1.


Nemate ovlašćenje da vidite linkove. Registracija ili Prijava

Van mreže dejo94

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija: Višegrad
  • Poruke: 9.969
  • Ugled: +60/-35
    • Pogledaj profil
Odg: VK Partizan
« Odgovor #184 poslato: April 29, 2015, 06:53 »
Za naš klupski vaterpolo je jedina nada privatizacija, ali postavlja se pitanje koliko će vaterpolo kao slabo popularan i ne toliko finansijski isplativ sport privući bogataše da kupe neki klub.  Ja drugi izlaz ne vidim, država čisto sumnjam da će išta tu uraditi, gradovi pojedinačno takođe i ako se ovako nastavi samo je pitanje godine kada će i reprezentacija početi sa slabijim rezultatima..

Van mreže Boki

  • Administrator
  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija: Ispred šporeta
  • Poruke: 4.673
  • Ugled: +7/-2
    • Pogledaj profil
Odg: VK Partizan
« Odgovor #185 poslato: April 29, 2015, 07:08 »
Vaterpolo je amaterski sport. Mi smo među tim retkim zemljama koje se lože na vaterpolo.
Voleo sam, volim ga, voleću ga ja.
Jer će ime njegovo večito da sja!

Van mreže VolimPFC

  • Administrator
  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija:
  • Poruke: 18.359
  • Ugled: +53/-42
    • Pogledaj profil
Odg: VK Partizan
« Odgovor #186 poslato: Maj 17, 2015, 12:36 »
Titula se vratila kući.  :)
Моје јутро, мој дан, моје жеље, мој сан, мој живот, моја ствар, једно име Партизан...

Н.А.                                                            26.11.1918.

Van mreže VolimPFC

  • Administrator
  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija:
  • Poruke: 18.359
  • Ugled: +53/-42
    • Pogledaj profil
Odg: VK Partizan
« Odgovor #187 poslato: Maj 17, 2015, 02:34 »





Pljeskavice profesora Vujasinovića  :aplauz:
Моје јутро, мој дан, моје жеље, мој сан, мој живот, моја ствар, једно име Партизан...

Н.А.                                                            26.11.1918.

Van mreže Фаул

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija: Подгорица
  • Poruke: 25.521
  • Ugled: +103/-135
    • Pogledaj profil
Odg: VK Partizan
« Odgovor #188 poslato: Maj 17, 2015, 02:38 »
 :aplauz: :aplauz: :aplauz:


Vaterpolo se vratiLo kuci  :yes:  Dosta je i bilo po kojekakvim kragujevcima i vet-ovima.
Zar nisu ljudi čudni? Nikad ne koriste slobode koje imaju ali zahtijevaju one koje nemaju. Ne koriste slobodu misli, traže slobodu govora.

Van mreže Deneb

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija: Struga, Makedonija
  • Poruke: 3.855
  • Ugled: +27/-3
    • Pogledaj profil
Odg: VK Partizan
« Odgovor #189 poslato: Maj 17, 2015, 04:34 »
opet priroda pobedila genetski inzinering
Nemate ovlašćenje da vidite linkove. Registracija ili Prijava

Van mreže Фаул

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija: Подгорица
  • Poruke: 25.521
  • Ugled: +103/-135
    • Pogledaj profil
Odg: VK Partizan
« Odgovor #190 poslato: Mart 24, 2016, 03:50 »
Utakmica bi trebalo da bude odigrana u nedelju, 27. marta sa početkom u 19 časova na bazenu "Banjica".
U prodaju će biti pušteno 2.500 karata, koliki je i kapacitet tribina bazena. Sav prihod ide za pomoć kluba.
Karte će koštati: "bele karte" 600 dinara, "crne karte" 500 dinara, a biće i 180 karata za VIP deo koje će se prodavati po ceni od 1.000 dinara.
Zar nisu ljudi čudni? Nikad ne koriste slobode koje imaju ali zahtijevaju one koje nemaju. Ne koriste slobodu misli, traže slobodu govora.

Van mreže Фаул

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija: Подгорица
  • Poruke: 25.521
  • Ugled: +103/-135
    • Pogledaj profil
Odg: VK Partizan
« Odgovor #191 poslato: Mart 28, 2016, 08:11 »
Nemate ovlašćenje da vidite linkove. Registracija ili Prijava


Nemate ovlašćenje da vidite linkove. Registracija ili Prijava
Zar nisu ljudi čudni? Nikad ne koriste slobode koje imaju ali zahtijevaju one koje nemaju. Ne koriste slobodu misli, traže slobodu govora.

Van mreže VolimPFC

  • Administrator
  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija:
  • Poruke: 18.359
  • Ugled: +53/-42
    • Pogledaj profil
Odg: VK Partizan
« Odgovor #192 poslato: Mart 28, 2016, 08:51 »
Nemate ovlašćenje da vidite linkove. <a href="http://www.sportski-forum.com/index.php?action=register">Registracija</a>&nbsp;ili&nbsp;<a href="http://www.sportski-forum.com/index.php?action=login">Prijava</a>
Моје јутро, мој дан, моје жеље, мој сан, мој живот, моја ствар, једно име Партизан...

Н.А.                                                            26.11.1918.

Van mreže Фаул

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija: Подгорица
  • Poruke: 25.521
  • Ugled: +103/-135
    • Pogledaj profil
Odg: VK Partizan
« Odgovor #193 poslato: Maj 22, 2016, 10:40 »
Napravili smo brejk i u srijedu na banjici za titulu sa komsijama.

Grobara ako jos rade, treba da ima kao mrava taj dan. Kad i dje ako ne na banjicu u srijedu?

Sent from my Lenovo A1000 using Tapatalk

Zar nisu ljudi čudni? Nikad ne koriste slobode koje imaju ali zahtijevaju one koje nemaju. Ne koriste slobodu misli, traže slobodu govora.

Van mreže Ajkula

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Avg 2015
  • Lokacija:
  • Poruke: 12.694
  • Ugled: +105/-396
    • Pogledaj profil
Odg: VK Partizan
« Odgovor #194 poslato: Maj 22, 2016, 10:43 »
Nemate ovlašćenje da vidite linkove. Registracija ili Prijava
Napravili smo brejk i u srijedu na banjici za titulu sa komsijama.

Grobara ako jos rade, treba da ima kao mrava taj dan. Kad i dje ako ne na banjicu u srijedu?

Sent from my Lenovo A1000 using Tapatalk


 :smeh4: :klanja: