Autor: dejo94 Tema: Hrvatska - Srbija (ZG, Maksimir, 22.3.2013)  (Pročitano 31524 puta)

Van mreže Laki

  • Globalni moderator
  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija: Beograd
  • Poruke: 7.944
  • Ugled: +54/-10
    • Pogledaj profil
Odg: Hrvatska - Srbija (ZG, Maksimir, 22.3.2013)
« Odgovor #15 poslato: Mart 18, 2013, 09:39 »
Nemate ovlašćenje da vidite linkove. Registracija ili Prijava
Brkić – Kolarov, Nastasić, Subotić, Ivanović – Kuzmanović, Ignjovski – Tadić, Tošić, Đuričić – Đorđević.



Meni se ovaj tim jako svidja, uz još par mladjih biće sjajan tim za duži period, što nismo imalli još od početka devedesetih
John Pilger je sedamdesetih pravio dokumentarac o disidentima u Čehoslovačkoj. Jedan od njih mu je tad rekao kako zapad ima mnoge prednosti u odnosu na istok, ali u jednoj stvari istok ima prednost. Pilger ga pita,a koja je to? Odgovor - Kad nas mediji lažu, mi znamo da nas lažu.

Van mreže Bajro Župić

  • ex Žilijen
  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Jun 2012
  • Lokacija:
  • Poruke: 1.133
  • Ugled: +0/-0
  • I to je to. Mi i Oni. Jedno brdo, dva univerzuma
    • Pogledaj profil
Odg: Hrvatska - Srbija (ZG, Maksimir, 22.3.2013)
« Odgovor #16 poslato: Mart 18, 2013, 09:42 »
Taj isti tim nije šutnuo na gol protiv Makedonije ...
Ne znam čemu se nadate, 2-0, 3-0 'ladno gubimo ...

Van mreže Blefer

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Feb 2012
  • Lokacija:
  • Poruke: 17.709
  • Ugled: +101/-104
    • Pogledaj profil
Odg: Hrvatska - Srbija (ZG, Maksimir, 22.3.2013)
« Odgovor #17 poslato: Mart 18, 2013, 10:11 »
 ja bih izbacio Bambija iz ekipe a na levu stranu gurnuo Ignjovskog koji to igra u Verderu da čuva Srnu, umesto njega u sredni ipak šansu zaslužuje Raća jer on jedini može da ponovi onaj historijski potez Batice Mirkovića
"Наш човек не уме да се лако и правовремено заустави ни при успону ни при паду.“ (Иво Андрић)

Van mreže Losmi

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija:
  • Poruke: 1.028
  • Ugled: +1/-0
    • Pogledaj profil
Odg: Hrvatska - Srbija (ZG, Maksimir, 22.3.2013)
« Odgovor #18 poslato: Mart 18, 2013, 03:32 »
nema tu leba, dok se riba ne ocisti od glave, tako da sve dugorocne projekcije oko tima padaju u vodu.

Jedina nada nam je da Hrvati pregore, kao sto im se to cesto desava u medjusobnim duelima sa Srbijom u svim sportovima, da Kolarov zabode neki slobodnjak, da nam ga oni uvaljaju za 1:1, Bane Ivanovic i Nastasic i ekipa zakljucaju vrata i spasu nam bod.

« Poslednja izmena: Mart 18, 2013, 03:32 Losmi »
Partizan ima Duška Radovića, a Zvezda Acu Lukasa

Van mreže Mile

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Dec 2012
  • Lokacija: Dhahran, Saudi Arabia
  • Poruke: 12.175
  • Ugled: +143/-8
    • Pogledaj profil
Odg: Hrvatska - Srbija (ZG, Maksimir, 22.3.2013)
« Odgovor #19 poslato: Mart 18, 2013, 06:16 »
netko je vec rekao iznad (mislim Dule)...nogomet u 3. planu...od danas vise ne citam novinske naslove jer se pisu samo kretenizmi tipa "srbi se rugaju atmosferi u maksimiru", a iz clanka se vidi da se uopce ne rugaju nego kazu da su igrali prije pred punim stadionima i da to ne treba biti neki problem. ostale idiotizme ne bi ni komentiro.

ja bih bio zadovoljan da prodje sve fer, sportski i korektno...sto se rezultata tice, nadam se da cemo odrzati korak sa belgijom...minimalna pobjeda bi bila super!

Na mreži ladja

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija:
  • Poruke: 20.524
  • Ugled: +108/-96
    • Pogledaj profil
Odg: Hrvatska - Srbija (ZG, Maksimir, 22.3.2013)
« Odgovor #20 poslato: Mart 18, 2013, 06:24 »
Te tobožnje novinare što pumpaju atmosferu bi krivično gonio zbog pumpanja tenzija i poziva na nerede....


A onog matorog prdonju Židaka bi tako izcipelario da bi zube kenjao sutra naveče! :censored:

Van mreže Mile

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Dec 2012
  • Lokacija: Dhahran, Saudi Arabia
  • Poruke: 12.175
  • Ugled: +143/-8
    • Pogledaj profil
Odg: Hrvatska - Srbija (ZG, Maksimir, 22.3.2013)
« Odgovor #21 poslato: Mart 18, 2013, 06:26 »
Nemate ovlašćenje da vidite linkove. Registracija ili Prijava
Te tobožnje novinare što pumpaju atmosferu bi krivično gonio zbog pumpanja tenzija i poziva na nerede....


A onog matorog prdonju Židaka bi tako izcipelario da bi zube kenjao sutra naveče! :censored:
kupi mu gemist i pisat ce sta god hoces...tako taj funkcionira.

Van mreže Dimitrije BP

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija: Бачка Паланка
  • Poruke: 12.128
  • Ugled: +40/-15
    • Pogledaj profil
Odg: Hrvatska - Srbija (ZG, Maksimir, 22.3.2013)
« Odgovor #22 poslato: Mart 18, 2013, 06:28 »
To je danas dominantan vid novinarstva, usmeren ka jedinom cilju, svetom profitu. Tako da, posmatrajući tu utakmicu, vidim je kao jedan proizvod koji ima rok trajanja. Treba ga maksimalno iskoristiti.

Na mreži ladja

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija:
  • Poruke: 20.524
  • Ugled: +108/-96
    • Pogledaj profil
Odg: Hrvatska - Srbija (ZG, Maksimir, 22.3.2013)
« Odgovor #23 poslato: Mart 18, 2013, 06:29 »
Ma znam...samo što je najgore od svega on je kao neka ikona sportskog novinarstva u HR ...pa njegovi tekstovi su uglavnom na sred stranice/portala itd....

Van mreže Mile

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Dec 2012
  • Lokacija: Dhahran, Saudi Arabia
  • Poruke: 12.175
  • Ugled: +143/-8
    • Pogledaj profil
Odg: Hrvatska - Srbija (ZG, Maksimir, 22.3.2013)
« Odgovor #24 poslato: Mart 18, 2013, 06:30 »
Nemate ovlašćenje da vidite linkove. Registracija ili Prijava
To je danas dominantan vid novinarstva, usmeren ka jedinom cilju, svetom profitu. Tako da, posmatrajući tu utakmicu, vidim je kao jedan proizvod koji ima rok trajanja. Treba ga maksimalno iskoristiti.
kojem profitu kad piskaraju po netu i ja nista ne placam? mozda tako nabavljaju sponzore (po broju klikova na clanak)....ko ce ga znat....nekad je novinarstvo bilo cijenjeno zanimanje, a danas se time vecinom (cast izuzecima) bave kojekakvi propaliteti i huskaci kojima je u interesu nabaciti neki bombasticni naslov. odvratno.

Na mreži ladja

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija:
  • Poruke: 20.524
  • Ugled: +108/-96
    • Pogledaj profil
Odg: Hrvatska - Srbija (ZG, Maksimir, 22.3.2013)
« Odgovor #25 poslato: Mart 18, 2013, 06:31 »
Nemate ovlašćenje da vidite linkove. Registracija ili Prijava
To je danas dominantan vid novinarstva, usmeren ka jedinom cilju, svetom profitu. Tako da, posmatrajući tu utakmicu, vidim je kao jedan proizvod koji ima rok trajanja. Treba ga maksimalno iskoristiti.


Tačno tako...tolko sam se bljuvotina ovih 15-ak dana načitao i naslušao i toliko maliciozno izvučenih reči iz konteksta sa samo jednjim ciljem da mi dođe da i ne gledam utakmicu... :pusiga:

Van mreže Dimitrije BP

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija: Бачка Паланка
  • Poruke: 12.128
  • Ugled: +40/-15
    • Pogledaj profil
Odg: Hrvatska - Srbija (ZG, Maksimir, 22.3.2013)
« Odgovor #26 poslato: Mart 18, 2013, 06:34 »
Nemate ovlašćenje da vidite linkove. Registracija ili Prijava
Nemate ovlašćenje da vidite linkove. Registracija ili Prijava
To je danas dominantan vid novinarstva, usmeren ka jedinom cilju, svetom profitu. Tako da, posmatrajući tu utakmicu, vidim je kao jedan proizvod koji ima rok trajanja. Treba ga maksimalno iskoristiti.
kojem profitu kad piskaraju po netu i ja nista ne placam? mozda tako nabavljaju sponzore (po broju klikova na clanak)....ko ce ga znat....nekad je novinarstvo bilo cijenjeno zanimanje, a danas se time vecinom (cast izuzecima) bave kojekakvi propaliteti i huskaci kojima je u interesu nabaciti neki bombasticni naslov. odvratno.
Verujem da se slični tekstovi nalaze i u štampanim izdanjima. Primetih na sajtu VL-a, da su neki tekstovi ograničeni za čitanje, da treba da budeš premium korisnik da bi mogao da ih čitaš. To se 99,99% plaća.


I bez ovoga konkretnog slučaja, jasno je da su danas novine obični tabloidi. Jebiga, ljudi to vole i za to daju novac. Tako da, ne bih nešto preterano ni krivio novinare, samo odgovaraju zahtevima tržišta.



« Poslednja izmena: Mart 18, 2013, 06:35 Dimitrije BP »

Van mreže Mile

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Dec 2012
  • Lokacija: Dhahran, Saudi Arabia
  • Poruke: 12.175
  • Ugled: +143/-8
    • Pogledaj profil
Odg: Hrvatska - Srbija (ZG, Maksimir, 22.3.2013)
« Odgovor #27 poslato: Mart 18, 2013, 06:36 »
sve te novine (vecernji list, jutarnji list i ostale dnevne) su tesko zutilo...nemu to ozbiljnih novina vec dugo pa zbog toga i ne citam nista i sve 5. odma i manje zivciranja.

Van mreže mrkva

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Nov 2012
  • Lokacija: na dražici
  • Poruke: 1.065
  • Ugled: +127/-0
  • neprimjetan
    • Pogledaj profil
Odg: Hrvatska - Srbija (ZG, Maksimir, 22.3.2013)
« Odgovor #28 poslato: Mart 18, 2013, 09:20 »
Nemate ovlašćenje da vidite linkove. Registracija ili Prijava
Ma znam...samo što je najgore od svega on je kao neka ikona sportskog novinarstva u HR ...pa njegovi tekstovi su uglavnom na sred stranice/portala itd....
ladja, židak je ikona šporkog novinarstva, mislim da ne postoje tri čoeka u hrvackoj koji njega uzimaju za ozbać.
brižan u glavu

Van mreže Laki

  • Globalni moderator
  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija: Beograd
  • Poruke: 7.944
  • Ugled: +54/-10
    • Pogledaj profil
Odg: Hrvatska - Srbija (ZG, Maksimir, 22.3.2013)
« Odgovor #29 poslato: Mart 19, 2013, 11:12 »
Nemate ovlašćenje da vidite linkove. Registracija ili Prijava


Uloga medija nije da raspiruje netrpeljivost, ali itekako jeste da ukazuje prstom, ma i sa svih deset, da nešto nije kako valja. A upravo je za neke naše kolege u Hrvatskoj posve normalno što se jedan od tamošnjih fudbalskih reprezentativaca, Domagoj Vida, za utakmicu sa Srbijom koja se igra u petak od 18 časova u Zagrebu u okviru kvalifikacija za Svetsko prvenstvo, sprema slušajući Tompsonove pesme o četnicima koje će "ruka stići i u Srbiji".


Da krenemo redom. Prvo, ko šta sluša, njegov je izbor. I tu ne treba ništa dodati, niti oduzeti. Ne bi bio problem ni da Marko Perković "Tompson", koji se proslavio po veličanju ustaštva, lično zaigra protiv "orlova", ako bi svojim fudbalskim umećem zaslužio poziv selektora. Ako ume da igra, neka igra. "Jel' tako, tako je", rekli bi naši stari. Ne bi bio problem ni da cela reprezentacija Hrvatske sluša pesme od kojih se kosa diže na glavi ljudima iz Srbije. Slušaju ljudi svašta, zar ne, iako je rečenicu "o ukusima ne treba raspravljati" zasigurno izmislio neko ko se bojao da čuje šta zdrav razum ima da kaže o takvom ukusu. Problem nastaje kada se taj lični stav, poput Vidinog, predstavi javnosti kao nešto posve normalno. Jer, u odsustvu bilo kog komentara takav stav postaje društveno prihvatljiv. A kada "gonjenje bande", što je deo jednog stiha, postane društveno prihvatljivo, onda se dešavaju jezive stvari. Mamićeva anti-srpska izjava ili prebijanje bogoslova su najblaže posledice.



A šta je Vida tačno rekao, i zašto je to bitno pred meč Hrvatska - Srbija?Njegov intervju za "24sata.hr" tekao je u jednom trenutku ovako:"Dok se Srbi za utakmicu pripremaju uz “Marš na Drinu”, Domagoj ima svoj ritual.- Slušao sam malo Tompsona, zagravanje uz ‘Čavoglave’ - smije se Vida".Čavoglave. Pesma koja počinje sa "Za Dom spremni", a čiji su stihovi, pored ostalih, i "Čujte srpski dobrovoljci, bando, četnici, stići će vas naša ruka i u Srbiji"."Dobro", reći će neko, "ima nas raznih". Ali, kada se pojavi naslov "Nemate ovlašćenje da vidite linkove. Registracija ili Prijava", a potom se sve to servira uz navođenje smejanja kao jedine opaske na opasne reči, onda tu nešto ozbiljno ne valja. I, ovo nije kolegijalna kritika. Ovo je pozivanje na zdrav razum. A tu za Tompsone i Čavoglave nema mesta.

Petak. Fudbalski teren. Oni i mi. Nikakve bande, ustaše i četnici. Komšijski derbi. Prošlost je možda nemoguće izbrisati, ali je budućnost ta koja će baš tada početi da se ispisuje. Da, igraće se srcem. Ali je razum taj koji mora da prevlada, i pre, i za vreme, i posle tog meča. Inače će nas ruka ludila sve stići, i u Srbiji, i u Hrvatskoj.
« Poslednja izmena: Mart 19, 2013, 11:17 Laki »
John Pilger je sedamdesetih pravio dokumentarac o disidentima u Čehoslovačkoj. Jedan od njih mu je tad rekao kako zapad ima mnoge prednosti u odnosu na istok, ali u jednoj stvari istok ima prednost. Pilger ga pita,a koja je to? Odgovor - Kad nas mediji lažu, mi znamo da nas lažu.