Autor: NenadBG Tema: Srbija-Hrvatska (Beograd, Marakana, 06.09.2013. u 20:45)  (Pročitano 20701 puta)

Van mreže Bajro Župić

  • ex Žilijen
  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Jun 2012
  • Lokacija:
  • Poruke: 1.133
  • Ugled: +0/-0
  • I to je to. Mi i Oni. Jedno brdo, dva univerzuma
    • Pogledaj profil
Odg: Srbija-Hrvatska (Beograd, Marakana, 06.09.2013. u 20:45)
« Odgovor #105 poslato: Septembar 07, 2013, 11:06 »
Dok je ovaca biće i šišanja...

Van mreže som jura

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija:
  • Poruke: 4.207
  • Ugled: +78/-30
    • Pogledaj profil
Odg: Srbija-Hrvatska (Beograd, Marakana, 06.09.2013. u 20:45)
« Odgovor #106 poslato: Septembar 07, 2013, 11:06 »
I normalno da smo bili bliže pobjedi kad smo poveli... :wacko:

Van mreže Satnik Djuro

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Dec 2012
  • Lokacija: Lepavina
  • Poruke: 1.010
  • Ugled: +47/-8
    • Pogledaj profil
Odg: Srbija-Hrvatska (Beograd, Marakana, 06.09.2013. u 20:45)
« Odgovor #107 poslato: Septembar 07, 2013, 11:10 »
Nemate ovlašćenje da vidite linkove. Registracija ili Prijava
Nemate ovlašćenje da vidite linkove. Registracija ili Prijava
Remi realan, Hrvatska doduše bila bliže pobjedi.

Crveni Marića opravdan..Start Crazy Joea je za žuti sigurno, s obzirom da je zadnji igrač bio onda ima osnova za crveni te sudac može braniti svoju odluku.

Penala nema jer je Marković evidentno potenciral pad, nažalost nije bilo kamere iza gola (koji klinac, nije valjda da RTS nema dovoljno kamera :wtf:
 
Hvala svim kolegama s "one" strane koji nam žele prolaz u baražu, ostalima nažalost bude neugodan studeni jer smo mi neviđeni majstori za baraž. Doduše, po zakonu brojeva jednom moramo i to usrat, ali čisto sumnjam da to bude ovaj puta.  :palac:


Potpuno se slažem. Hrvatska je bila bliže pobjedi.     :smeh1:

Pa to je jasno pošto smo jedini vodili u toku utakmice. Da ste vi zabili u prvom poluvremenu onda bi vi bili ti koji bi bili bližui pobjedi, a i imali bi vodstvo od 1-0

edit: eto i miha razmišlja ko ja, pa stvar je prosta ko pasulj
« Poslednja izmena: Septembar 07, 2013, 11:11 Satnik Djuro »
ljubila je prvi put
dosad nije imala mladića
prve suze niz lice su pale
ja sam pijan prvi put bez pića

Van mreže Bajro Župić

  • ex Žilijen
  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Jun 2012
  • Lokacija:
  • Poruke: 1.133
  • Ugled: +0/-0
  • I to je to. Mi i Oni. Jedno brdo, dva univerzuma
    • Pogledaj profil
Odg: Srbija-Hrvatska (Beograd, Marakana, 06.09.2013. u 20:45)
« Odgovor #108 poslato: Septembar 07, 2013, 11:13 »
Nemate ovlašćenje da vidite linkove. Registracija ili Prijava
Jel to Dimni ili Vile?  :))

I da priupitam šta ko ovde ima protiv Dimnog,Vileta i ostalih mojih prijatelja s one strane ...
Dimnog na žalost nisam upoznao, nadam se da hoću, ima vremena, mladi smo i perspektivni...

Vileta, na sreću jesam i imam samo reči hvale za njega kao ličnost...
Veči je čovek od mnogih ovde samozvanih filantropa i altruista jedno milion puta...
To što je hrvatski nacionalista meni ne smeta ni malo...takav je kakav je,pošteno se predstavlja i govori, stoji iza svog stava i ja to cenim...

Ja bih se plašio više ovih samozvanaca ...

Van mreže Pablo Escobar

  • Mlađi član
  • **
  • Pristupio: Dec 2012
  • Lokacija: 島
  • Poruke: 189
  • Ugled: +0/-0
  • Que pasa cabron?
    • Pogledaj profil
Odg: Srbija-Hrvatska (Beograd, Marakana, 06.09.2013. u 20:45)
« Odgovor #109 poslato: Septembar 07, 2013, 11:57 »
Samo da naponem da su Jelena Rozga i Antonia Misura uvek dobrodosle u gostima i da ih podrzavam u svemu. Da ne ispadnem da sam fasista.
Dr. J played in ABA league.
Nemate ovlašćenje da vidite linkove. Registracija ili Prijava

Van mreže ramkens

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija:
  • Poruke: 3.688
  • Ugled: +0/-0
    • Pogledaj profil
Odg: Srbija-Hrvatska (Beograd, Marakana, 06.09.2013. u 20:45)
« Odgovor #110 poslato: Septembar 08, 2013, 12:06 »
+1

Van mreže nyc

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Nov 2012
  • Lokacija:
  • Poruke: 15.203
  • Ugled: +217/-297
    • Pogledaj profil
Odg: Srbija-Hrvatska (Beograd, Marakana, 06.09.2013. u 20:45)
« Odgovor #111 poslato: Septembar 08, 2013, 12:11 »
Molim uvažene modove i admine da pod hitno izvrše deratizaciju ove teme obzirom da se neka imena - iz kluba, "Daleko im lepa kuća" - sve češće pominju.

Van mreže Zgembo Adislić

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Dec 2012
  • Lokacija: Vesteros
  • Poruke: 7.877
  • Ugled: +53/-19
    • Pogledaj profil
Odg: Srbija-Hrvatska (Beograd, Marakana, 06.09.2013. u 20:45)
« Odgovor #112 poslato: Septembar 08, 2013, 10:31 »
mislim da bi najveća zabluda sada bila davati neke velike zasluge Mihajloviću za ovaj pomak u igri.

Momci su pokazali svoj individualni kvalitet, i uz prilično lošu Hrvatsku ovo nije bila neka senzacionalna igra. Mihajlović je egomanijak, čovek koji se i dalje provlači po žutoj štampi, bruka se nespretnim komentarima o nefudbaslim stvarima, i dalje luta u izboru igrača, nije iskristalisao nikakav stil igre niti način vođenja utakmice.

Sve u svemu, mislim da je nedorastao ovoj situaciji.

Uz promene u savezu valjalo bi da dođe i nova ličnost na klupi.

Moji neki favoriti za tu funkciju su ljudi koji su trenerski zanat pekli daleko od Srbije. Imam veliku averziju prema našim bivšim velikim igračima koji svoje ime ulažu u trenersku karijeru. Izuzetak bi možda bio Đukić, ali on je sada nedostupan. Jokanović, Drulović, Siniša... Ne, bar ne još 10 godina, dok u javnosti ne postanu TRENERI, a ne samo BIVŠI IGRAČI.

Posebnu nenaklonost gajim prema JSL talogu, Milinković, Bekvalac, Dostanić itd, gazdinim poslušnicima koji idu od kluba do kluba i rotiraju se, svaki sa po 7-8 istih imena u CV-u. U tu grupu ubrajam i one koji su sticajem okolnosti avanzovali, ali i dalje su stručno gledajući deo tog taloga (Milovan Rajevac, Plavi Stevanović, Ivan Jovanović, Simo Krunić...). Sve sami def. specijalisti koji na krilima jedne generacije koja zna da pobeđuje na utakmicama od 0-1 golova naprave ime, a posle se izgube.

Da ne ostane samo na pljuvanju, izbaciću par svojih kandidata. Muslin mi je prvi izbor već 10-ak godina, volim ljude koji pokažu stav i suprostave se sistemu, čak i na svoju štetu. Uz to, kroz karijeru je imao sasvim dobre rezultate. Slično je i sa Grofom Božovićem, tačno je da je inostranu karijeru gradio samo u Rusiji, ali to je poslednjih 7-8 godina hozbiljna liga i nije lako opstati tamo. Od nekih igrača koje poznajem iz prve ruke sam čuo puno pozitivnih stvari o njemu.

Pored toga, ima i par hazarderskih rešenja.

Željko Buvač - tačno je da je čovek postao poznat tek nakon eksplozije Borusije, ali mislim da on nije one hit wonder. Već godinama je pomoćnik Klopu, radi u istom sistemu, forsira se određen stil igre kome se igrači prilagođavaju. Nekoliko godina unazad ima pozive Bundesligaša srednje klase (Hofenhajm, Nirnberg, Frajburg) za mesto glavnog trenera ali ih odbija. Možda je  reprezentacija Srbije poziv koji se ne odbija? Posebna pogodnost je činjenica da Srbija ima generaciju mladih fudbalera koji bi mogli igrati brz i atraktivan fudbal na tragu Dortmunda, jer mora se priznati da Lazar, Đuričić i još par igrača u manevru koncepcijski izgledaju puno drugačije nego npr. generacija 2006 (Vukić, Stanković, P. Đorđević) koja je rezultatski efikasan fudbal mogla igrati samo pod Petkovićem i JSL sporim sistemom fudbala.

Takođe, pozitivna stvar je što je Buvač stasao van naše trenerske škole, i što bi uz eventualnu podršku saveza mogao ostati van ovih novinarsko-trenersko-menadžerskih kombinacija kojima robuje Siniša.

Rešenje jeste malo rizično, ali sama pomisao da igra Srbije izgleda kao ona Dortmundova navodi me da podržavam ovu varijantu.

Od ostalih opcija, zanimljivo je pomenuti Nebojšu Gudelja, čovek koji se posle dugo godina rada u nižim ligama Holandije probio do prve lige i do klupe NAC Brede... To je sve naravno prerano, ali valja ga imati u nekim daljim planovima...

Još jednom, nekako imam daleko veće poverenje u čoveka koji dugo radi svoj posao i kreće od dna nego od skupog imena koji na račun svoje uspešne igračke karijere preskače stepenice u razvoju i odmah dobija glavni posao u ruke.
« Poslednja izmena: Septembar 08, 2013, 04:56 NenadBG »

Van mreže Losmi

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija:
  • Poruke: 1.028
  • Ugled: +1/-0
    • Pogledaj profil
Odg: Srbija-Hrvatska (Beograd, Marakana, 06.09.2013. u 20:45)
« Odgovor #113 poslato: Septembar 08, 2013, 10:42 »
prvo da se riba ocisti od glave, pa tek onda od repa, a u srpskom fudbalu selektor je rep. Mihajlovic, pa ni vecina prethodnika, sem eventualno Antica, nisu sastavljali reprezentaciju bez uticaja odozgo i sa strane.

a da bi se uticaj odozgo i sa strane (menadzeri) odstranio potrebne su korenite promene. Da li je to realno i u kolikoj meri, to je veliko pitanje? Srbija nema dobra iskustva sa promenama ni u kojoj sferi, plejada mutnih likova ce sigurno ostati u fudbalu cak i kad se povuce personifikacija svih problema - Tole. To je mnogo veci problem od samog Toleta
Partizan ima Duška Radovića, a Zvezda Acu Lukasa

Van mreže ladja

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija:
  • Poruke: 20.524
  • Ugled: +108/-96
    • Pogledaj profil
Odg: Srbija-Hrvatska (Beograd, Marakana, 06.09.2013. u 20:45)
« Odgovor #114 poslato: Septembar 08, 2013, 02:44 »
Nemate ovlašćenje da vidite linkove. Registracija ili Prijava
prvo da se riba ocisti od glave, pa tek onda od repa, a u srpskom fudbalu selektor je rep. Mihajlovic, pa ni vecina prethodnika, sem eventualno Antica, nisu sastavljali reprezentaciju bez uticaja odozgo i sa strane.

a da bi se uticaj odozgo i sa strane (menadzeri) odstranio potrebne su korenite promene. Da li je to realno i u kolikoj meri, to je veliko pitanje? Srbija nema dobra iskustva sa promenama ni u kojoj sferi, plejada mutnih likova ce sigurno ostati u fudbalu cak i kad se povuce personifikacija svih problema - Tole. To je mnogo veci problem od samog Toleta


Samim odlaskom Toleta a ostankom svih ostalih ništa se promeniti neće.....


I dalje će menadžeri sastavljati ekipu i sve ostalo po već uhodanom sistemu.....

Van mreže ladja

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija:
  • Poruke: 20.524
  • Ugled: +108/-96
    • Pogledaj profil
Odg: Srbija-Hrvatska (Beograd, Marakana, 06.09.2013. u 20:45)
« Odgovor #115 poslato: Septembar 08, 2013, 04:43 »
Nemate ovlašćenje da vidite linkove. Registracija ili Prijava


Štimac je malo produvao na gefufni... :kafa:

Van mreže Edvard Kulen

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Nov 2012
  • Lokacija:
  • Poruke: 6.280
  • Ugled: +144/-110
    • Pogledaj profil
Odg: Srbija-Hrvatska (Beograd, Marakana, 06.09.2013. u 20:45)
« Odgovor #116 poslato: Septembar 08, 2013, 05:55 »
Štimac je smeće kojemu je mjesto u zatvoru. Takav debil čak niti kod vas ne bi mogao bit izbornik.

Van mreže ramkens

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija:
  • Poruke: 3.688
  • Ugled: +0/-0
    • Pogledaj profil
Odg: Srbija-Hrvatska (Beograd, Marakana, 06.09.2013. u 20:45)
« Odgovor #117 poslato: Septembar 08, 2013, 07:49 »
Meni nije jasno kako vam je on uopšte postao selektor, to da se čovek ne razume u fudbal i da nema grama mozga skontao sam dok je još radio kao "stručni" konsultant na HRT-u.

Ajde mi smo se sa Sinišom zajebali zato što je trenirao timove po Seriji A, pre toga bio pomoćnik Manćiniju, ali ovakav zajeb baš ne razumem nikako, to je u rangu poteza kada je naš savez postavio Bata Đoru, a posle i Deju za selektora...

Van mreže ladja

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija:
  • Poruke: 20.524
  • Ugled: +108/-96
    • Pogledaj profil
Odg: Srbija-Hrvatska (Beograd, Marakana, 06.09.2013. u 20:45)
« Odgovor #118 poslato: Septembar 08, 2013, 07:56 »
Nemate ovlašćenje da vidite linkove. Registracija ili Prijava
Meni nije jasno kako vam je on uopšte postao selektor, to da se čovek ne razume u fudbal i da nema grama mozga skontao sam dok je još radio kao "stručni" konsultant na HRT-u.

Ajde mi smo se sa Sinišom zajebali zato što je trenirao timove po Seriji A, pre toga bio pomoćnik Manćiniju, ali ovakav zajeb baš ne razumem nikako, to je u rangu poteza kada je naš savez postavio Bata Đoru, a posle i Deju za selektora...


Ne znaš Štimca...on je još dok je igrao bio mafijoza.....navodno je pretio Ćiri da će da ga ucmeka ako ga ne vodi u Francusku na SP(nije bio u formi)....a kasnije je držao neke kladionice  u Splitu sa Bokšićem i muvao neki biznis sa podzemljem...to mu je propalo...posle epizode u Hajduku postao je predsednik udruge prvoligaša i terao mak na konac Markovići i bio njegov oponent na masto predsednika saveza...ulazio u sukobe sa Mamićem gde su pale i teške reči gde bi dolaskom Šukera sve se zaboravilo i od jednom su on i Mamić postali "najbolji prijatelji"a očito je da je veza iz koristi jer su odmah počeli da se guraju Mamićevi igrači u reprezentaciju Sammir kojeg nije hteo da pozove Bilić a kasnije i razna balavurdija iz Dinama ne bi li se prodali..... :kafa:

Van mreže Edvard Kulen

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Nov 2012
  • Lokacija:
  • Poruke: 6.280
  • Ugled: +144/-110
    • Pogledaj profil
Odg: Srbija-Hrvatska (Beograd, Marakana, 06.09.2013. u 20:45)
« Odgovor #119 poslato: Septembar 08, 2013, 09:00 »
Ladja objasnio.


Kriminalac i probisvijet, uvreda za nogometne trenere. 


Sve što ima dobio silom i prijetnjama, a kako je preko noći od smrtnog neprijatelja postao najbolji drugar Mamića je legendarno. Odnosno Mamić mu obećao izborničko mjesto, ukoliko odustane od kandidature i pretenzija za predsjednika Saveza.


Mihajlović je Mourinho za njega. I usprkos njemu još imamo šanse za Brazil. Luda kuća.