Autor: Boki Tema: Košarkaška liga Srbije  (Pročitano 243038 puta)

Van mreže Saga Norén

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Dec 2012
  • Lokacija: južno od sjevera, sjeverno od juga...
  • Poruke: 17.980
  • Ugled: +2305/-1146
    • Pogledaj profil
Odg: Košarkaška liga Srbije
« Odgovor #255 poslato: April 06, 2013, 12:57 »
kako,pa kako?!  :smeh3:
gdje si ti to pročitao,doživjeo,pretpostavio?! :zvizvdi:
ne znam gdje sam manje postova ostavio na topicu vaše komšinice,tu ili tamo...
doduše,tamo sam i znao nešto napisat dok je trener bio Robi (moj dječački idol),al kad ga je gamad otjerala,poslao sam ih u kurac i završio s temom...

no,kao što rekoh,ne smeta me što me ovdje svrstavate među čergare,ionako su manjina na forumu,a ja volim sprdat većinu i uvijek stajem na stranu slabijeg... :cigara:
"Rijeku se može dobiti samo kad je mamurna!" - Samir Toplak
"Saga, kucy i miha su vratili Adeze na vlast!" - by Bojci
"između običnog koša i dobre asistencije, uvijek izabirem dobru asistenciju! to mi je draže!" - #7 Toni Kukoč

Van mreže Фаул

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija: Подгорица
  • Poruke: 25.521
  • Ugled: +103/-135
    • Pogledaj profil
.
« Odgovor #256 poslato: April 06, 2013, 01:28 »
Doslo vrijeme da smo i mi brojniji i jaci :D Nije sad to to,bas bezveze....
Zar nisu ljudi čudni? Nikad ne koriste slobode koje imaju ali zahtijevaju one koje nemaju. Ne koriste slobodu misli, traže slobodu govora.

Van mreže Фаул

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija: Подгорица
  • Poruke: 25.521
  • Ugled: +103/-135
    • Pogledaj profil
.
« Odgovor #257 poslato: April 06, 2013, 01:29 »
Ne mislim na kosarku nego na fudbal i forum :)
Zar nisu ljudi čudni? Nikad ne koriste slobode koje imaju ali zahtijevaju one koje nemaju. Ne koriste slobodu misli, traže slobodu govora.

Van mreže NenadBG

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija:
  • Poruke: 10.801
  • Ugled: +61/-256
    • Pogledaj profil
Odg: Košarkaška liga Srbije
« Odgovor #258 poslato: April 06, 2013, 01:56 »
Nemate ovlašćenje da vidite linkove. Registracija ili Prijava
pa kada nema foruma na kojem nisi popio  :ban:
samo jedan,prvi put u zivotu,i to na 5 dana  :D

Citat
Dušku Vujoševiću ponestaju ideje za maltretiranje sudija
 
Vujošević se plaši da će vremenom početi da se ponavlja

BEOGRAD, 5. april 2013, (Njuz) – Trener košarkaškog kluba Partizan Duško Vujošević tokom poslednjih nekoliko dana ulaže intenzivne napore da pronađe nove i do sada nekorišćene modele maltretiranja sudija, pošto je sve manje metoda koje nije koristio bar jednom, saznaje Njuz.
Izvor blizak Vujoševiću tvrdi da trener Partizana jako drži do autentičnosti u verbalno-fizičkoj komunikaciji sa arbitrima i da već neko vreme analizira metode maltretiranja u različitim sportovima, od golfa i poloa preko fudbala pa do ragbija.
- Gospodin Vujošević je do sada primenjivao razne metode, za neke je i rodonačelnik na ovim prostorima, ali je zaključio da je besmisleno na svakoj drugoj utakmici tući sudije, pljuvati ih ili im psovati familiju. Kada radite na ličnom brendingu, poslednje što želite je da plagirate sami sebe. Kao što pevačice izbegavaju da se dva puta pojave u istoj toaleti u javnosti, tako se i Vujošević trudi da na parket uvek donese nešto novo i do tada neviđeno – kaže sagovornik Njuza.
Prema njegovim rečima, poslednje što smo imali prilike da vidimo u komunikaciji trenera Partizana sa sudijama je štipanje, a za buduće utakmice razmatra modele poput uletanja klizećeg starta, prebijanja golf palicom i gađanja cipelom.
- Još ne znamo šta se tačno može očekivati u budućnosti od Duleta, jer je selekcija ideja za maltretiranje u toku, ali jedno je sigurno – očekujte isključivo neočekivane i na domaćim terenima do sada neviđene stvari. Tradicija da egizibicije gospodina Vujoševića budu važnije čak i od samih utakmica biće očuvana, a verovatno i unapređena u godinama koje dolaze – zaključio je sagovornik Njuza iz stručnog štaba Partizana.

Read more: Nemate ovlašćenje da vidite linkove. Registracija ili Prijava
:D :D :D
A ljubav ka tebi jos jaca je...

I svakim danom sve vise volim te...

Van mreže NenadBG

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija:
  • Poruke: 10.801
  • Ugled: +61/-256
    • Pogledaj profil
Odg: Košarkaška liga Srbije
« Odgovor #259 poslato: April 06, 2013, 02:05 »
Citat
PETAK 5.04.2013. | 18:14
Todorić istupa iz Predsedništva ASL
IZVOR. B92, KKPARTIZAN.RS
Košarkaški klub Partizan saopštio je da povlači svog člana iz Predsedništva Superlige posle odluke o kažnjavanju zbog ispada tokom meča s Crvenom zvezdom.


Čelnici Partizana su odluku da spotskog direktora kluba Dragana Todorića povuku sa te funkcije doneli nakon odluke Košarkašle lige Srbije da suspenduje Duška Vujoševića dva meča, a klub i Davisa Bertansa novčano zbog incidenata na pomenutom večitom derbiju.

Vujošević je kažnjen suspenzijom na naredne dve utakmice, Davis Bertans je kažnjen sa 118.000 dinara i suspenzijom sa jednog meča, dok je Dragan Todorić kažnjen je sa 59.000 dinara zbog nesportskog ponašanja prema sudiji Obrkneževiću.

Sa druge strane, ybog propusta u organizaciji meča sa Partizanom, Zvezda je kažnjena jednom utakmicom igranja pred praznim tribinama i novčano sa 259.600 dinara. Takođe, kažnjeni su i Bojan Subotić i Demarkus Nelson zbog isključenja, odnosno ulaska na teren.

Saopštenje KK Partizan mt:s prenosimo u celosti:

"Košarkaški klub Partizan mt:s odluku direktora takmičenja o kažnjavanju aktera utakmice 2. kola Agroživ Superlige Srbije između Crvene zvezde Beograd Telekom i Partizana mt:s smatra skandaloznom.

Očigledno je da direktor takmičenja primenjuje dvostruke aršine pri donošenju odluka. Ne propušta se ni jedna prilika da se KK Partizan drastično kažnjava, a diskriminišu se igrači i funkcioneri kluba iz Humske.

Odluka je donesena na osnovu video snimka koji u ranijim situacijama nije bio konsultovan, počevši od skandalozne organizacije četvrte utakmice finala plej-ofa u Železniku i prekidanja utakmice finala Kupa "Radivoja Koraća" u Kragujevcu, do drastičnog kažnjavanja Bertansa, dok se igrač Crvene zvezde Subotić, koji je u toj situaciji takođe isključen, kažnjava samo novčano.

Fizički napad na trenera Partizana od strane osobe koje je sedela u prvom redu počasnih mesta, se takođe ne sankcioniše, već se organizator simbolično kažnjava za sve nemile događaje na pomenutoj utakmici.

Ne možemo a da ne konstatujemo da je ogroman strah i pritisak prisutan kod direktora takmičenja zbog raznoraznih uticaja, što se jasno vidi iz njegovih skandaloznih odluka.

Pokazalo se da je uprava KK Partizan donela najispravniju odluku da uoči ovog meča ne prihvati razmenu karata sa Crvenom zvezdom. Naši navijači bi ponovo bili označeni kao najveći krivci, ovako bez njihovog prisustva i mogućnosti da se iznova nepravedno okrive, kakav je slučaj bio u Kragujevcu, sva osuda i krivica se sada upućuju na igrače i trenera Partizana.

To nećemo dozvoliti, niti se tome povinovati.

Košarkaški klub Partizan mt:s, do daljnjeg, povlači svog člana iz Predsedništva lige. Smatramo da u ovakvim oklonostima ne vidimo svrhu našeg učešća u daljem radu".

Citat
PETAK 5.04.2013. | 17:06
KKCZ: Bojiću, čitaš li pravilnik?
IZVOR. B92, ZVANIČNI SAJT | JT
Crvena zvezda Telekom objavila je saopštenje u kojem je oštro osudila odluke Predraga Bojića o kaznama zbog incidenata na 'večitom'.


'Crveno-beli' su istakli da su vidljivi različiti aršini prilikom određivanja kazni i istakli da je to dovelo u pitanje Bojićev kredibilitet za objavljanje funkcije direktora lige.

Zbog propusta u organizaciji meča sa Partizanom, Zvezda je kažnjena jednom utakmicom igranja pred praznim tribinama i novčano sa 259.600 dinara.

Zvezda je kažnjena zbog ubacivanja tvrdih predmeta na teren, ulaska navijača na teren i gađanja loptom trenera Partizana mt:s Duška Vujoševića. Takođe, kažnjeni su i Bojan Subotić i Demarkus Nelson zbog isključenja, odnosno ulaska na teren.

S druge strane, Vujošević je kažnjen suspenzijom na naredne dve utakmice, Davis Bertans je kažnjen sa 118.000 dinara i suspenzijom sa jednog meča, dok je Dragan Todorić kažnjen je sa 59.000 dinara zbog nesportskog ponašanja prema sudiji Obrkneževiću.

U saopštenju košarkaškog kluba Crvena zvezda Telekom stoji sledeće:

„Direktor lige Predrag Bojić ponovo je proizvoljno kažnjavao, još jednom pokazavši da mu aršini prilikom sankcionisanja nisu jednaki i zbog toga KK Crvena zvezda Telekom izražava najoštriji protest. Za posebnu priču je neprofesionalno obavljanje posla delegata utakmice Zorana Dimitrijevića i to iz više razloga. Naime, Dimitrijević u svom izveštaju, koji smo iz kancelarije Lige dobili na uvid, nije naveo nekoliko primera više nego nesportskog ponašanja prema sudijama ove utakmice od strane predstavnika KK Partizan mts. Promaklo mu je pljuvanje sudije Uroša Obrkneževića od strane Dragana Todorića, kao i fizički nasrtaj i štipanje za leđa istog arbitra od strane trenera Partizana Duška Vujoševića. To delegat Dimitrijević, nije želeo i nije „smeo“ da vidi, ali kamerama to nije ipak nije moglo da promakne.

Takođe, Zoran Dimitrijević suđenje je ocenio kao vrlo dobro, a sve sudije sa pomenute utakmice su kažnjene (Obrkenežvić sa tri utakmice zabrane delegiranja, a Nešković i Mažić sa po jednom utakmicom bez prava delegiranja). S obzirom na ovako sraman izveštaj službenog lica čiji je posao bio da obavesti direktora lige o svemu onom što se desilo na utakmici, drugačije kazne možda i nismo mogli da očekujemo. Ipak, smatrali smo da će se direktor lige Predrag Bojić striktno pridržavati propozicija i po njima donositi odluku, ali istorija se ponovila pa smo dobili proizvoljno tumačenje pravilnika po sistemu ne zameranja. Protest izražavamo zbog toga, a ne zbog kazni.

Fizički napad trenera Partizana na sudiju je za Predraga Bojića bio „samo“ - ostvaren fizički kontakt (navod iz obrazloženja odluke). Prvi čovek Agroživ Superlige Srbije pozvao se na član 61 D13 Propozicija takmičenja u kome se kaže: U slučaju fizičkog napada na sudije i delegata kazniće se automatski suspenzijom i VREMENSKOM zabranom vršenja funkcije ili igranja.

Predrag Bojić je proizvoljno izrekao kaznu od dve utakmice suspenzije iako u Disciplinskom pravilniku piše sledeće: ko vređa, izaziva ili fizički napadne takmičara, trenera funkcionera, delegata, sudiju ili gledaoca na utakmici, ili van košarkaškog terena kazniće se zabranom igranja ili vršenja dužnosti u trajanju od najmanje šest meseci. U posebno teškim uslovima može se izreći kazna doživotne zabrane igranja ili vršenja dužnosti.

Sada se postavlja pitanje da li je Predrag Bojić uopšte pročitao Disciplinski pravilnik takmičenja koje predvodi i da li je u obzir uzeo činjenicu da se ovakvi ispadi Dušku Vujoševiću ne događaju prvi put u sezoni, a kamoli u karijeri. Podsećamo da je sličnih ispada, doduše u ABA ligi, Vujošević imao na utakmici sa Zadrom i na gostovanju protiv Solnoka.

Zbog svega navedenog smatramo da je odluka koju je doneo Predrag Bojić u najmanju ruku smešna i još jednom pod lupu stavlja njegov kredibilitet za obavljanje funkcije direktora lige“.

u sustini i jedni i drugi bi ispali pametniji da se nisu javljali...
slazem se sa kaznjavanjem bertansa,ali istina da je i subotic trebao da bude kaznjen.a ima i te kako istine i u zvezdinom saopstenju,tj da je vujosevic mogao i puno rigoroznije da bude kaznjen,mozda je ovo za prvi pt ok kazna,ali je vujosevicu ovo pre 101...
ali kao sto rekoh bili bi pametniji da su cutali...
« Poslednja izmena: April 06, 2013, 02:06 NenadBG »
A ljubav ka tebi jos jaca je...

I svakim danom sve vise volim te...

Van mreže nyc

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Nov 2012
  • Lokacija:
  • Poruke: 15.203
  • Ugled: +217/-297
    • Pogledaj profil
Odg: Košarkaška liga Srbije
« Odgovor #260 poslato: April 06, 2013, 06:54 »
Kocy, CIGANŠTURO!!! Provaljen si! Ili, u prevodu, "govno bio govno ostao"   :wacko: 


Nemo sad da se nešto buniš. Dokazi su tu. Ili tamo   :eek:



Van mreže ramkens

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija:
  • Poruke: 3.688
  • Ugled: +0/-0
    • Pogledaj profil
Odg: Košarkaška liga Srbije
« Odgovor #261 poslato: April 06, 2013, 07:05 »
Vasa Micić i Bobi Marjanović uzeli skalp Radničkom.  :clap:

Van mreže srdjan dimitric

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija: stevana supljikca
  • Poruke: 3.272
  • Ugled: +6/-3
    • Pogledaj profil
Odg: Košarkaška liga Srbije
« Odgovor #262 poslato: April 06, 2013, 07:06 »
kar'o nas fmp jopet

Van mreže Bajro Župić

  • ex Žilijen
  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Jun 2012
  • Lokacija:
  • Poruke: 1.133
  • Ugled: +0/-0
  • I to je to. Mi i Oni. Jedno brdo, dva univerzuma
    • Pogledaj profil
Odg: Košarkaška liga Srbije
« Odgovor #263 poslato: April 06, 2013, 10:50 »
Nemate ovlašćenje da vidite linkove. Registracija ili Prijava
kako,pa kako?!  :smeh3:
gdje si ti to pročitao,doživjeo,pretpostavio?! :zvizvdi:
ne znam gdje sam manje postova ostavio na topicu vaše komšinice,tu ili tamo...
doduše,tamo sam i znao nešto napisat dok je trener bio Robi (moj dječački idol),al kad ga je gamad otjerala,poslao sam ih u kurac i završio s temom...

no,kao što rekoh,ne smeta me što me ovdje svrstavate među čergare,ionako su manjina na forumu,a ja volim sprdat većinu i uvijek stajem na stranu slabijeg... :cigara:


Kocy, nije sramota biti Srbin a nije ni biti Ganac (ma koliko ja to pokušavao da dokažem) ... pa jebemu i vi ste ljudi ... doduše malo zaostali, malo priglupi al ništa manje od purgera recimo  :D , tu ste negde ...

Van mreže Saga Norén

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Dec 2012
  • Lokacija: južno od sjevera, sjeverno od juga...
  • Poruke: 17.980
  • Ugled: +2305/-1146
    • Pogledaj profil
Odg: Košarkaška liga Srbije
« Odgovor #264 poslato: April 07, 2013, 02:28 »
mrki druže,toliko si liberalan i pun ljubavi prema svima,da mi je baš milo...
ne znam samo jel mi više vučeš na Čedu ili Čanka... :cigara:

p.s. ja sve dobre ljude respektiram i nije mi bitno što su,ukoliko su normala...
najbolji dokaz je valjda što sam tu,umjesto da tamo sa onom ekipom pljujem po svemu što miriši drugačije... ::)
"Rijeku se može dobiti samo kad je mamurna!" - Samir Toplak
"Saga, kucy i miha su vratili Adeze na vlast!" - by Bojci
"između običnog koša i dobre asistencije, uvijek izabirem dobru asistenciju! to mi je draže!" - #7 Toni Kukoč

Van mreže srdjan dimitric

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija: stevana supljikca
  • Poruke: 3.272
  • Ugled: +6/-3
    • Pogledaj profil
Odg: Košarkaška liga Srbije
« Odgovor #265 poslato: April 07, 2013, 02:30 »
ama zezamo se covece

Van mreže Dimitrije BP

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija: Бачка Паланка
  • Poruke: 12.129
  • Ugled: +40/-15
    • Pogledaj profil
Odg: Košarkaška liga Srbije
« Odgovor #266 poslato: April 07, 2013, 04:48 »
Можда се ти зезаш, ал'Коци је циганштура, и то доказана.


Коци, што си нервозан?

Van mreže ramkens

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija:
  • Poruke: 3.688
  • Ugled: +0/-0
    • Pogledaj profil
Odg: Košarkaška liga Srbije
« Odgovor #267 poslato: April 07, 2013, 05:45 »
Nemate ovlašćenje da vidite linkove. <a href="http://www.sportski-forum.com/index.php?action=register">Registracija</a>&nbsp;ili&nbsp;<a href="http://www.sportski-forum.com/index.php?action=login">Prijava</a>

Van mreže deda

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija: Nisville,Republika Srbija
  • Poruke: 3.929
  • Ugled: +50/-4
    • Pogledaj profil
Odg: Košarkaška liga Srbije
« Odgovor #268 poslato: April 07, 2013, 09:59 »
Kosingas,
što si nervozan?

Van mreže Tufi

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija: Podgorica
  • Poruke: 4.010
  • Ugled: +1/-3
    • Pogledaj profil
Odg: Košarkaška liga Srbije
« Odgovor #269 poslato: April 07, 2013, 12:02 »




 :uzbudjen: :uzbudjen: :uzbudjen:
Duhom INSTITUCIJE, protiv prostitucije!!!