Autor: Boki Tema: Košarkaška liga Srbije  (Pročitano 243065 puta)

Van mreže Saga Norén

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Dec 2012
  • Lokacija: južno od sjevera, sjeverno od juga...
  • Poruke: 17.980
  • Ugled: +2305/-1146
    • Pogledaj profil
Odg: Košarkaška liga Srbije
« Odgovor #270 poslato: April 07, 2013, 01:29 »
cura mi ima one dane,pa sam i ja malo manit... ne zamjerite... ;)
"Rijeku se može dobiti samo kad je mamurna!" - Samir Toplak
"Saga, kucy i miha su vratili Adeze na vlast!" - by Bojci
"između običnog koša i dobre asistencije, uvijek izabirem dobru asistenciju! to mi je draže!" - #7 Toni Kukoč

Van mreže NenadBG

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija:
  • Poruke: 10.801
  • Ugled: +61/-256
    • Pogledaj profil
Odg: Košarkaška liga Srbije
« Odgovor #271 poslato: April 07, 2013, 03:59 »
Citat
SL: Zvezda preskočila Konstantin

7 komentara OdštampajMake font size smaller Make font size default Make font size larger 07. april 2013. 14:16 > 15:49
Crveno-beli u poslednjem meču 3. kola Superlige Srbije savladali Nišlije (96:71) u praznom Pioniru i upisali drugi trijumf u domaćem takmičenju.


Crvena zvezda Telekom zabeležila je drugu pobedu u Superligi Srbije.

Crveno-beli su u Pioniru u 3. kolu bili bolji od Konstantina rezultatom 96:71 (25:13, 14:19, 25:25, 32:14).

Poslednji meč treće runde Superlige odigran je bez prisustva gledalaca u dvorani Pionir zbog kazne nakon derbija sa Partizanom mt:s, i u neuobičajenom podnevnom terminu, pošto su dva tima zamenili domaćinstvo.

U ekipi Crvene zvezde, koja je do pobede došla teže nego što rezultat to pokazuje, najefikasniji su bili Igor Rakočević sa 21 poenom i Boris Savović, koji je upisao 17, uz šest skokova.

Kod Konstantina Vladimir Veličković zabeležio je 14, a Petar Despotović 13, uz pet uhvaćenih lopti.

Gosti su bolje otvorili meč u sablasno praznom Pioniru. Oni su već posle prvih pet minuta stigli do solidne prednosti (11:5), a onda su se domaćini probudili. Ulaskom Cvetkovića i Mitrovića u igru, crveno-beli su pojačali ritam, preuzeli inicijativu i do kraja prvog dela igre serijom 20:2 stigli do preokreta.

Ipak, borbena niška ekipa u nastavku je ponovo zaigrala dobro. Serijom 14:2 za šest minuta stigli su do izjednačenja (27:27), iskoristivši loš šut crveno-belih na drugoj strani. Trener Zvezde Vlada Vukoičić "mešao je karte" tražeći raspoloženu petorku. Domaćini su uspeli do odlaska na poluvreme konsoliduju redove, zaigraju malo čvšće u odbrani, ali i organizovanije u napadu i povrate prednost - 39:32.

Zvezda je početkom treće deonice zaigrala agresivnije, Rakočević je pogodio prvu trojku za crveno-bele u 22. minutu i to je ekipi dalo zamajac. Samo dva minuta kasnije na semaforu je stajalo 52:37.

Nišlije se nisu predavale, u 27. minutu stigle su na "minus sedam" (49:56) trojkom Trailovića, ali je Zvezda do kraja deonice uspela da očuva prednost sa poluvremena - 64:57.

Konstatin je u 32. minutu sa linije slobodnih bacanja poslednji put ozbiljnije pripretio približivši se favorizovanoj Zvezdi na šest poena (67:61), ali su domaćini uspešno odbili taj napad, a zatim pobegli najpre na bezbednih "plus 10", da bi u 37. minutu nakon vođstva domaćina 82:67, posle trojke Rakočevića, i definitivno bilo rešeno pitanje pobednika.

"Posle poraza u derbiju pokušali smo da promenimo neke stvari kroz trening i da izazovemo reakcije. Najbitnije je da je ekipa promenila način razmišljanja i u svakom slučaju možemo da budemo zadovoljni. Druga važna stvar je da smo pobedili. Mi smo bolji tim i pobeda je očekivana, ali to uvek treba potvrditi na terenu. Na momente su nam gosti pravili probleme, ali smo na kraju u ovoj čudnoj atmosferi ipak pobedili", rekao je trener Zvezde Vlada Vukoičić posle meča.

On je dodao da su neki igrači imali probelm sa motivacijom na duelu protiv Konstantina "uz svo dužno poštovanje prema gostima".

Tokom duela bilo je evidentno da se Zvezda mučila u organizaciji napada kao i sa šutom spolja, jer se videlo da joj nedostaje Demarkus Nelson, koji se nalazi u krizi.

"Nelson jeste u padu forme, ali postoje i razlozi za to koji nisu kosarkaški, ali o tome ne bih javno govorio. Mogao je čak možda i da izostane sa duela sa Konstantinom, ali se nadam da ce već u sredu biti pravi", dodao je Vukoičić.

Strateg Nišlija Marko Cvetković bio je nezadovoljan zalaganjem i odnosom pojedinaca na meču.

"Već treću utakmicu pričam da nisam nezadovoljan, ali došao je i treći poraz. Krivo mi je zbog toga što u ekipi imam neke igrače kojima je svejedno kojom razlikom će izgubiti meč. Sa druge strane, ne mogu da držim istu petorku sve vreme na parketu. Čestitam Zvezdi na pobedi, a mi ćemo se u nastvaku takmičenja portuditi da pobedimo neku ekipu, jer je već sam plasman u Superligu nagrada za naš tim", rekao je Cvetković.

Interesantno je da su oba trenera, i Vukoičić i Cvetković, na konferenciji za medije posle meča nekoliko puta rekli "na večerašnjoj utakmici", što samo potvrđuje da nisu navikli da igraju utakmice u podne.
.
REZULTATI 3. KOLA
Crvena zvezda Telekom - Konstantin 96:71
Partizan mt:s - Vojvodina 88:59
Radnički - Mega Vizura 69:77
Sloboda - Metalac 90:88

TABELA: Partizan 3-0, Mega Vizura 2-1, Radnički 2-1, Vojvodina 2-1, Crvena zvezda 2-1,Sloboda 1-2, Konstantin 0-3, Metalac 0-3.

(MONDO, foto: MN Press)

cvele 13min,rakocevic 22,mitrovic 13,simonovic 10,savovic 22...jebem ti trenera picku,koji ne sme da pusti dvojuicu klinaca koje imas u postavi da igraju po 20min kuci protiv konstantina.simonovic nam u najboljoj formi,a trener ga u zadnje dve utakmice zakopava... :udaraozid: :zbunjen:
A ljubav ka tebi jos jaca je...

I svakim danom sve vise volim te...

Van mreže ramkens

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija:
  • Poruke: 3.688
  • Ugled: +0/-0
    • Pogledaj profil
Odg: Košarkaška liga Srbije
« Odgovor #272 poslato: April 10, 2013, 04:03 »
Zamrznuta Zvezda se na trenutak ukazala  :smeh1:

 >
Citat
[size=150%]Kvorum odložio svađu[/size]
  9 apr, 2013

Iako Košarkaška liga Srbije ove godine ne donosi ništa osim prestiža to nije dovoljno da sezone ne prođe bez turbulencija, svađa, ratova saopštenjima, svega što nekada zlatni sport sve dublje zaglibljuje u blato.

U Sazonovoj je održana ili bolje rečeno bio je to pokušaj održavanja sednice superligaša, pošto zbog izostanka predstavnika Radničkog Ivana Grujina i Vojvodine Nenada Grmuše, kao i „povučenog” Dragana Todorića nije bilo kvoruma.

Zbog toga nije ni moglo da se raspravlja o prigovoru Mirka Pavlovića, predstavnika Crvene zvezde na odluku Predraga Bojića o kaznama za dešavanja na večitom derbiju.

Nezvanično saznajemo da su crveno-beli zahtevali da se prema Dušku Vujoševiću i Draganu Todoriću primene mere iz disciplinskog pravilnika, odnosno da se trener Partizana kazni sa šest meseci van kormila, a direktor zabranom obavljanja službene dužnosti.

O tome nije moglo da se raspravlja, ali upućeni takođe kažu da je se Predrag Bojić potpuno ispravno rukovodio Propozicijama takmičenja i shodno njima izrekao sankcije.

U svakom slučaju srpskoj košarci, prema svemu sudeći, predstoje samo još crnji dani. Naša košarka, se na žalost, može se usporediti sa krizom kojom preti Severna Koreja…

Sportski Žurnal


Do sada nisam ni znao da Zvezda ima dva prestavnika, jednog od ugašene Zvezde, Mirka Pavlovića i jednog od CZ Telekom Diva Beograd  :smeh1: :smeh1: :smeh1:

Van mreže Tufi

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija: Podgorica
  • Poruke: 4.010
  • Ugled: +1/-3
    • Pogledaj profil
Odg: Košarkaška liga Srbije
« Odgovor #273 poslato: April 11, 2013, 10:30 »
Bez Nelsona Zvezda dočekuje Radnički...

Iako je bio povrijeđen igrao je protiv Konstantina
Duhom INSTITUCIJE, protiv prostitucije!!!

Van mreže ramkens

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija:
  • Poruke: 3.688
  • Ugled: +0/-0
    • Pogledaj profil
Odg: Košarkaška liga Srbije
« Odgovor #274 poslato: April 11, 2013, 07:32 »
Muta siluje i ubija košarku, a Zvezda nije u stanju da se odlepi, katastrofa od košarke...

Van mreže Dimitrije BP

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija: Бачка Паланка
  • Poruke: 12.129
  • Ugled: +40/-15
    • Pogledaj profil
Odg: Košarkaška liga Srbije
« Odgovor #275 poslato: April 11, 2013, 07:45 »
Nikako da daju usporen snimak, da vidimo koliko je Rakočević napravio koraka.

Van mreže Фаул

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija: Подгорица
  • Poruke: 25.521
  • Ugled: +103/-135
    • Pogledaj profil
Odg: Košarkaška liga Srbije
« Odgovor #276 poslato: April 11, 2013, 08:16 »
Bertans danas plodio.


Kadjerasan.
Zar nisu ljudi čudni? Nikad ne koriste slobode koje imaju ali zahtijevaju one koje nemaju. Ne koriste slobodu misli, traže slobodu govora.

Van mreže ladja

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija:
  • Poruke: 20.524
  • Ugled: +108/-96
    • Pogledaj profil
Odg: Košarkaška liga Srbije
« Odgovor #277 poslato: April 11, 2013, 08:39 »
Nemate ovlašćenje da vidite linkove. Registracija ili Prijava
Nikako da daju usporen snimak, da vidimo koliko je Rakočević napravio koraka.


Meni je bitno da mi je prošlo za tiket.... :kafa:

Van mreže Dimitrije BP

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija: Бачка Паланка
  • Poruke: 12.129
  • Ugled: +40/-15
    • Pogledaj profil
Odg: Košarkaška liga Srbije
« Odgovor #278 poslato: April 11, 2013, 09:02 »
Nemate ovlašćenje da vidite linkove. Registracija ili Prijava
Nemate ovlašćenje da vidite linkove. Registracija ili Prijava
Nikako da daju usporen snimak, da vidimo koliko je Rakočević napravio koraka.


Meni je bitno da mi je prošlo za tiket.... :kafa:
Legitimno. :clap:
Nemate ovlašćenje da vidite linkove. Registracija ili Prijava

Van mreže Saga Norén

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Dec 2012
  • Lokacija: južno od sjevera, sjeverno od juga...
  • Poruke: 17.980
  • Ugled: +2305/-1146
    • Pogledaj profil
Odg: Košarkaška liga Srbije
« Odgovor #279 poslato: April 11, 2013, 09:02 »
Nemate ovlašćenje da vidite linkove. Registracija ili Prijava
Muta siluje i ubija košarku, a Zvezda nije u stanju da se odlepi, katastrofa od košarke...
potpuno se slažem...igra Radničkog se svodi na bjesomučno silovanje trice,a Zvezda i dalje igra obranu kao curice od 13 godina... :smeh1:
bože sačuvaj...
"Rijeku se može dobiti samo kad je mamurna!" - Samir Toplak
"Saga, kucy i miha su vratili Adeze na vlast!" - by Bojci
"između običnog koša i dobre asistencije, uvijek izabirem dobru asistenciju! to mi je draže!" - #7 Toni Kukoč

Van mreže srdjan dimitric

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija: stevana supljikca
  • Poruke: 3.272
  • Ugled: +6/-3
    • Pogledaj profil
Odg: Košarkaška liga Srbije
« Odgovor #280 poslato: April 11, 2013, 09:53 »
Nemate ovlašćenje da vidite linkove. Registracija ili Prijava
Zamrznuta Zvezda se na trenutak ukazala  :smeh1:

 >
Citat
[size=150%]Kvorum odložio svađu[/size]
  9 apr, 2013

Iako Košarkaška liga Srbije ove godine ne donosi ništa osim prestiža to nije dovoljno da sezone ne prođe bez turbulencija, svađa, ratova saopštenjima, svega što nekada zlatni sport sve dublje zaglibljuje u blato.

U Sazonovoj je održana ili bolje rečeno bio je to pokušaj održavanja sednice superligaša, pošto zbog izostanka predstavnika Radničkog Ivana Grujina i Vojvodine Nenada Grmuše, kao i „povučenog” Dragana Todorića nije bilo kvoruma.

Zbog toga nije ni moglo da se raspravlja o prigovoru Mirka Pavlovića, predstavnika Crvene zvezde na odluku Predraga Bojića o kaznama za dešavanja na večitom derbiju.

Nezvanično saznajemo da su crveno-beli zahtevali da se prema Dušku Vujoševiću i Draganu Todoriću primene mere iz disciplinskog pravilnika, odnosno da se trener Partizana kazni sa šest meseci van kormila, a direktor zabranom obavljanja službene dužnosti.

O tome nije moglo da se raspravlja, ali upućeni takođe kažu da je se Predrag Bojić potpuno ispravno rukovodio Propozicijama takmičenja i shodno njima izrekao sankcije.

U svakom slučaju srpskoj košarci, prema svemu sudeći, predstoje samo još crnji dani. Naša košarka, se na žalost, može se usporediti sa krizom kojom preti Severna Koreja…

Sportski Žurnal


Do sada nisam ni znao da Zvezda ima dva prestavnika, jednog od ugašene Zvezde, Mirka Pavlovića i jednog od CZ Telekom Diva Beograd  :smeh1: :smeh1: :smeh1:


ne lazi ne postoje dve zvezde
« Poslednja izmena: April 11, 2013, 09:54 srdjan dimitric »

Van mreže NenadBG

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija:
  • Poruke: 10.801
  • Ugled: +61/-256
    • Pogledaj profil
Odg: Košarkaška liga Srbije
« Odgovor #281 poslato: April 11, 2013, 10:12 »
jos srdjane kada bi nesto sportu napisao,a ne samo podjebavao...  :zvizvdi:


inace pojma nemam za korake,nisam obratio paznju,previse su me iznervirali onako idiotskom i pederskom igrom...
zbezda igra ocajno,vukoicic se totalno pogubio,nema kontrolu nad ekipom. mnogi igraci su pali u formi debelo,a vlada je tu medju glavnim krivicma.da ne spominjem sto je i danas simonovic pokazao da je u najboljoj formi,a u derbiju je igrao cela 3 minuta(tj mislim da nije ni cela 3 ali nema veze).


vlada je vec poznat kao trener koji pokrene ekipu kada je preuzme,digne joj nivo igre,a onda kada bi bilo logicno da daju maksimum,ekipa mu kasnije drasticno padne u formi.i to se vec dogadja u nekoliko ekipa koje vodi.ali iskreno sam mislio da je prosto to bio splet okolnosti,jer mi nije logicno da je neko u stanju svaki put da digne ekipu,krene da igra i sl,a onda da dodje do pada.ali je sa radom u zvezdi to na zalost potvrdio...


danas je pobedio srecniji i verovatno malo manje los tim.tj zvezda je vecinu utakmice vodila,tako da je u neku ruku zasluzeno pobedila,koliko to moze da se kaze kada dobijes 1 razlike,a protivnik ima napad za pobedu.a posebno kada su oba protivnika losa,tesko se moze pricati o boljem u tom slucaju...


ako uskoro ne poboljsamo znacajno igru,debelo rizikujemo da ostanemo i bez el i bez titule...sto bi bila tiga jer imamo najjaci tim u regionu.ali ipak sve cinimo da omogucimo protivnicima da oni dodju do trofeja...
« Poslednja izmena: April 12, 2013, 08:40 NenadBG »
A ljubav ka tebi jos jaca je...

I svakim danom sve vise volim te...

Van mreže srdjan dimitric

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija: stevana supljikca
  • Poruke: 3.272
  • Ugled: +6/-3
    • Pogledaj profil
Odg: Košarkaška liga Srbije
« Odgovor #282 poslato: April 11, 2013, 10:17 »
ne podjebavam, jel ima?

Van mreže Svetinja

  • Administrator
  • Matori član
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija: Rotterdam
  • Poruke: 920
  • Ugled: +0/-0
    • Pogledaj profil
Odg: Košarkaška liga Srbije
« Odgovor #283 poslato: April 12, 2013, 09:10 »
Nenade,

Ne mozete ostati bez EL sve I da hocete.
Radnicki i Igokea nemaju uslove za EL i sigurni ucesnici EL su Zvezda i Partizan iduce sezone, taman  Radnicki i Igokea igrali finale.

Sto se utakmice tice, nije se videla jasna zelja igraca. Nije se igrala odbrana, jednostavno i jedni i drugi cekaju Laktase i kasnije pley of domace lige.
Radnicki je izgubio i od Mege kuci a sada ima Vojvodinu pa Metalac pa Partizan.
Bice uspeh da bude 4-3 nakon 7 kola
Meni je jucerasnja utakmica opet jasan pokazatelj da ce finale domace lige igrati Partizan i Zvezda i da ce finale u Laktasima igrati Partizan i Zvezda.
Ne moze se drugacije, svi zele ta 2 kluba u Evroligi io u finalnoj seriji domace lige tako da Radnicki i ne zna za sta igra domacu ligu
Hajde Vojvodina i Mega se bore za ABA ligu Radnicki je previse kvalitetan da to ispusi a nema logistiku da osvoji domacu ligu…

U ABA ligi je postenija situacija, ali sada se odlucuje o EL i o „ regularnosti“ pa i da dodje majami i obuce radnickov dres-zvezda ce morati da pobedi
Kao i Partizna Igokeu.

Nista, cekamo septembar-oktobar i onda 3 nasa tima u Evropi..a i ABA ligi zu nadam se Vojvodinu…a ovo je lakrdija


Van mreže ramkens

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija:
  • Poruke: 3.688
  • Ugled: +0/-0
    • Pogledaj profil
Odg: Košarkaška liga Srbije
« Odgovor #284 poslato: April 12, 2013, 09:31 »
O kakvom poštenju pričaš kada Radnički uopšte ne igra košarku? Sinoć opalio 40 trojki i to u meču u kome im nikako ne idu trojke.

Ajde da razumem da je niža postava u pitanju, ali onda barem nekim bržim protokom lopte da se ostvare otvoreni šutevi, a ovo sinoć 75% šuteva bilo preko ruke ili u istecima napada. Ovo što Radnički igra je tolika sramota za košarku da sam ja u zadnjoj četvrtini počeo navijati da Zvezda dobije utakmicu, bez obzira i na njenu očajnu igru, jer mi nije jasno ni kako je Zvezda dozvolila da je Radnički sa ovakvim timom nadskače pod koševima.