Autor: Boki Tema: Košarkaška liga Srbije  (Pročitano 240625 puta)

Van mreže Фаул

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija: Подгорица
  • Poruke: 25.521
  • Ugled: +103/-135
    • Pogledaj profil
Odg: Košarkaška liga Srbije
« Odgovor #1890 poslato: Maj 13, 2021, 12:20 »
Dobio je sta je zasluzio od EL, nije mi ga zao. Uspon i pad jedne karijere.

Tog mladjanog Nikolica jos nisam snimio .
Zar nisu ljudi čudni? Nikad ne koriste slobode koje imaju ali zahtijevaju one koje nemaju. Ne koriste slobodu misli, traže slobodu govora.

Van mreže nyc

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Nov 2012
  • Lokacija:
  • Poruke: 15.203
  • Ugled: +217/-297
    • Pogledaj profil
Odg: Košarkaška liga Srbije
« Odgovor #1891 poslato: Maj 13, 2021, 06:01 »
Nemate ovlašćenje da vidite linkove. Registracija ili Prijava
Koliko je bio najbolji pitanje je još od kad je promenio kriterijum nakon posete druga Kikija u svalčionici Pionira ili nije bila poseta nego Kiki trazio WC :zbunjen: Ika Belošević je odavno specijalc koji vešto odrađuje naloge koje dobija.Par puta je i KKCZ lepo pogurao

"Vi lažete" !

Van mreže Blefer

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Feb 2012
  • Lokacija:
  • Poruke: 17.715
  • Ugled: +101/-104
    • Pogledaj profil
Odg: Košarkaška liga Srbije
« Odgovor #1892 poslato: Maj 13, 2021, 06:45 »
 Uvek me malo bocne u oko kad vidim da sinovi "uspešnno" nasleđuju tate. Da ne pominjem da je u mojoj firmi košarkaski lobi vrlo jak još od Bate Jelića pa preko Ljuce i danas glavnog delegata Krnete.
"Наш човек не уме да се лако и правовремено заустави ни при успону ни при паду.“ (Иво Андрић)

Van mreže Zgembo Adislić

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Dec 2012
  • Lokacija: Vesteros
  • Poruke: 7.884
  • Ugled: +53/-19
    • Pogledaj profil
Odg: Košarkaška liga Srbije
« Odgovor #1893 poslato: Maj 13, 2021, 10:14 »
danas čitam u Žurnalu, trivija iz FK Spartaka.


Direktor kluba je Nikola Simović, sin od vlasnika (Simex grupa). 22 godine, završio menadžment u Rimu  :rock:


Od igrača, u klubu su Dunđerski (sin Ljubiše, bivšeg fudbalera), zatim Rajović (sin od Bobana, turbo folk zvezde) i Branković (sin od Slobodana, čuvenog atletičara).

I tako, sastali se oni, i pričaju o tome, kako je teško biti sin poznatog oca, i kako im je to pravilo probleme i sikiracije kroz karijeru  ::)

Van mreže Blefer

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Feb 2012
  • Lokacija:
  • Poruke: 17.715
  • Ugled: +101/-104
    • Pogledaj profil
Odg: Košarkaška liga Srbije
« Odgovor #1894 poslato: Maj 13, 2021, 11:13 »
Nije svako Filip Čović pa da ima potpunu podršku javnosti :mukica:
"Наш човек не уме да се лако и правовремено заустави ни при успону ни при паду.“ (Иво Андрић)

Van mreže dejo94

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija: Višegrad
  • Poruke: 9.967
  • Ugled: +60/-35
    • Pogledaj profil
Odg: Košarkaška liga Srbije
« Odgovor #1895 poslato: Maj 29, 2021, 07:48 »
Đorđe Ćurčić x2, jedan 2004. drugi 2005. godište izbacili FMP. Čačak opet blista. :aplauz:

Van mreže Blefer

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Feb 2012
  • Lokacija:
  • Poruke: 17.715
  • Ugled: +101/-104
    • Pogledaj profil
Odg: Košarkaška liga Srbije
« Odgovor #1896 poslato: Maj 29, 2021, 10:12 »
Nemate ovlašćenje da vidite linkove. Registracija ili Prijava
Đorđe Ćurčić x2, jedan 2004. drugi 2005. godište izbacili FMP. Čačak opet blista. :aplauz:
bio onaj centar ćurčić iz čačka pa posle igrao za Olimpiju
"Наш човек не уме да се лако и правовремено заустави ни при успону ни при паду.“ (Иво Андрић)

Van mreže Zgembo Adislić

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Dec 2012
  • Lokacija: Vesteros
  • Poruke: 7.884
  • Ugled: +53/-19
    • Pogledaj profil
Odg: Košarkaška liga Srbije
« Odgovor #1897 poslato: Maj 30, 2021, 04:22 »
Radisav Ćurčić je zanimljiva ličnost.

Npr. malo ljudi zna da je on igrao u NBA ligi, pokušao je u Dalasu, igrao možda pola sezone. Kada se nabrajaju naši NBA igrači, većina ljudi njega preskače, a imao je više minuta od Žarka Paspalja. Da smo igrali takmičenja tokom sankicija, možda bi čak upao u neki tim reprezentacije.

Inače, bio je brutalno snažan igrač, jedan od prvih naših košarkaša koji je krenuo bildovati onako, za sve pare. Sećam se početkom 00-ih kada je igrao za Makabi protiv Partizana, kada uđe u igru, pravi steroidaški biceps. Inače, u toj generaciji Makabija koja je osvojila Evroligu 2001, on je bio rezervni centar iza pokojnog Nejta Hafmana, i doveden je 2000. godine isključivo da bi se imao ko gurati sa Rebračom, koji je u prethodnom finalu 2000. razneo sve centre Makabija i doneo Žocu prvu titulu sa PAO-om.



Iz tih godina, potpuno zaboravljeni su i Ćurčić i Radović (kasnije se vratio na scenu kao pomoćnik trenera u Zvezdi) koji su igrali u superjakom Makabiju, a nisu mogli ni na širi spisak rep. SRJ koja je tih godina bio beton.

Van mreže Blefer

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Feb 2012
  • Lokacija:
  • Poruke: 17.715
  • Ugled: +101/-104
    • Pogledaj profil
Odg: Košarkaška liga Srbije
« Odgovor #1898 poslato: Maj 30, 2021, 05:31 »
Borko Radović je sjajan lik sa kojim o košarci(i onoj i ovoj) moze da se priča danima, on je bio kao vrli mlad u Jugoplastici ali počeo rat i morao da bega. Malo guglam o Ćuretu i piše da je bio član reprezentacije SFRJ koja je osvojila zlato na SP u Argentini 1990. Ja ga slabo pamtim u plavom dresu. Jel ovaj mališa iz Čačka njegov sin?  Na kojoj poziciji igra mladi Ćure?
"Наш човек не уме да се лако и правовремено заустави ни при успону ни при паду.“ (Иво Андрић)

Van mreže Zgembo Adislić

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Dec 2012
  • Lokacija: Vesteros
  • Poruke: 7.884
  • Ugled: +53/-19
    • Pogledaj profil
Odg: Košarkaška liga Srbije
« Odgovor #1899 poslato: Maj 30, 2021, 08:28 »
da, i ja sam to negde smetnuo da je ipak jednom bio u 12.

Od tih igrača koje su sakncije sprečile da možda uđu u repreznetaciju, Bane Prelević i Boban Janković su ipak najsigurniji.


Onda recimo, tu je i Mirko Milićević koji ne npr. bio najbolji centar grčke lige 1995. godine (u to vreme bez dileme najjača liga u Evropi) ali tad je već bio prestar da igra u rep. i prednost su dobili mlađi Tomašević i Rebrača.



U novijoj istoriji, izdvajaju se tri imena : Dušan Kecman, Jovo Stanojević i Predrag Šuput. Kakvih je sve papana igralo u reprezentaciji, neverovatno je da oni nisu imali sreće bar na jedno takmičenje da odu, a svaki od njih je u nekom delu karijere bio ozbiljan evroligaški igrač.

Van mreže nyc

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Nov 2012
  • Lokacija:
  • Poruke: 15.203
  • Ugled: +217/-297
    • Pogledaj profil
Odg: Košarkaška liga Srbije
« Odgovor #1900 poslato: Maj 31, 2021, 02:43 »
Ponavljam se, još kako! Zgembo, ti si suvo zlato jebateled    :klanja: :klanja:!  Koje ti informacije imaš, a tek šta sve pamtiš, obzirom da si ipak "pionir" u odnosu na neke od nas...  Svi mi ovde moremo biti superzahvalni da si jedan od nas i da (još uvek) ne naplaćuješ svoje znanje!

Van mreže Zgembo Adislić

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Dec 2012
  • Lokacija: Vesteros
  • Poruke: 7.884
  • Ugled: +53/-19
    • Pogledaj profil
Odg: Košarkaška liga Srbije
« Odgovor #1901 poslato: Maj 31, 2021, 10:12 »
crni profa, pa to su zicer informacije, dečak u nekom periodu od 10 do 14 godine je živi sunđer koji upija sve živo, meni je tad sport bio religija, i sve što sam video, upamtio sam i stoji mi tu do danas.

Recimo, da me pitaš ko je osvojio LŠ 2016 godine, morao bih dobro da razmislim, i ko je igrao finale, a ako me pitaš za finale 1998, mogu odmah iz prve da izbacim bar 20 od 22 startera. Fudbal i košarka od 1995. do neke 2000, znam ko Očenaš.


Recimo za EURO 1996, imam i sad svesku u kojoj sam pisao sve rezultate, strelce, utiske... I sad se nasmejem kada počnem to čitati.


Posle toga fokus ipak pada, pojavljuju se one druge stvari u životu, pa sport nije toliko dominantan, ali opet je uvek tu negde u top 5

Van mreže Фаул

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija: Подгорица
  • Poruke: 25.521
  • Ugled: +103/-135
    • Pogledaj profil
Odg: Košarkaška liga Srbije
« Odgovor #1902 poslato: Maj 31, 2021, 10:17 »
Nemate ovlašćenje da vidite linkove. Registracija ili Prijava

Recimo za EURO 1996, imam i sad svesku u kojoj sam pisao sve rezultate, strelce, utiske... I sad se nasmejem kada počnem to čitati.


Slicna stvar. Meni je cak bilo malo tih stvarnih prvenstva, pa sam organizovao svoja i upisivao rezultate. SP i EP u fudbalu i kosarci. Liga sampiona i Evroliga, domaca fudbalska i kosarkaska liga, kup Uefa i Uleb kup. Cesto su ucestvovali izmisljeni klubovi, igraci, pored ovih stvarnih. Da ne pominjem egzotiku kakvo je recimo takmicenje majkinog cvijeca iz hodnika  :'( Imam ponesto od te arhive sacuvano, mislim da je Partizan osvojio kup Uefa bar 3x  :D

I posle da mi dodje neki klinac 2040. i kaze kako je neki igrac iz te godine bolji od mog virtuelnog MVP-a iz 1998.  :palica: More, ima da ujedam!
Zar nisu ljudi čudni? Nikad ne koriste slobode koje imaju ali zahtijevaju one koje nemaju. Ne koriste slobodu misli, traže slobodu govora.

Van mreže nyc

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Nov 2012
  • Lokacija:
  • Poruke: 15.203
  • Ugled: +217/-297
    • Pogledaj profil
Odg: Košarkaška liga Srbije
« Odgovor #1903 poslato: Maj 31, 2021, 11:47 »
Nemate ovlašćenje da vidite linkove. Registracija ili Prijava
crni profa, pa to su zicer informacije, dečak u nekom periodu od 10 do 14 godine je živi sunđer koji upija sve živo, meni je tad sport bio religija, i sve što sam video, upamtio sam i stoji mi tu do danas.

Recimo, da me pitaš ko je osvojio LŠ 2016 godine, morao bih dobro da razmislim, i ko je igrao finale, a ako me pitaš za finale 1998, mogu odmah iz prve da izbacim bar 20 od 22 startera. Fudbal i košarka od 1995. do neke 2000, znam ko Očenaš.


Recimo za EURO 1996, imam i sad svesku u kojoj sam pisao sve rezultate, strelce, utiske... I sad se nasmejem kada počnem to čitati.


Posle toga fokus ipak pada, pojavljuju se one druge stvari u životu, pa sport nije toliko dominantan, ali opet je uvek tu negde u top 5

Ne sumLJam da su "zicer informacije". SAMO - treba sve to upamtiti, arhivirati i po potrebi izvući iz knjigovodstva!

Pa, jebateled, KO je odje imao "svesku" za bilo koji EURO ili makar, ABA?

A onda su tu još tvoje "sveske" u kojima pratiš mladjane kadete, talente, ovo-ono. Nemoj biti lažno skroman (ili budi - tvoj je izbor! ) , tek, ti si nešto kao besplatna riznica  skautskih + inih podataka o YU igračima.    :klanja:

The End. Što se mene tiče. 

« Poslednja izmena: Maj 31, 2021, 11:47 nyc »

Van mreže Blefer

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Feb 2012
  • Lokacija:
  • Poruke: 17.715
  • Ugled: +101/-104
    • Pogledaj profil
Odg: Košarkaška liga Srbije
« Odgovor #1904 poslato: Jun 01, 2021, 12:59 »
Zgembo neka proveri preko svojih izvora da li je tačna priča koju sam čuo da Zvezda žestoko vrši presing na Miška zalizanog za Petruševa i Jovića
"Наш човек не уме да се лако и правовремено заустави ни при успону ни при паду.“ (Иво Андрић)