Autor: Boki Tema: Grobari  (Pročitano 268121 puta)

Van mreže VolimPFC

  • Administrator
  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija:
  • Poruke: 18.359
  • Ugled: +53/-42
    • Pogledaj profil
Odg: Grobari
« Odgovor #240 poslato: Decembar 07, 2012, 06:29 »
Pjesma kida... i tekst i sve ostalo...
Моје јутро, мој дан, моје жеље, мој сан, мој живот, моја ствар, једно име Партизан...

Н.А.                                                            26.11.1918.

Van mreže Bajro Župić

  • ex Žilijen
  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Jun 2012
  • Lokacija:
  • Poruke: 1.133
  • Ugled: +0/-0
  • I to je to. Mi i Oni. Jedno brdo, dva univerzuma
    • Pogledaj profil
Odg: Grobari
« Odgovor #241 poslato: Decembar 07, 2012, 08:49 »
Nemate ovlašćenje da vidite linkove. Registracija ili Prijava
zestoka kriza navijackog stvaralastva. Ne da nema pesme, nego ni nove melodije, a ovi kvazireperi su smehotresni



Van mreže djemba djemba

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija: debela ladovina
  • Poruke: 2.352
  • Ugled: +27/-1
    • Pogledaj profil
Odg: Grobari
« Odgovor #242 poslato: Decembar 10, 2012, 11:08 »
GTR nastavlja da mi ulepsava zivot.. Kad sam danas procitao tekst o Borhesu i Moci Vukoticu, smejao sam se sat vremena.. Strucnjak koji ovo pise definitivno je Bog licno..

Evo teksta, bez slike Vukotica i Borhesa, dva velikana svog posla..


Grobarski trash romantizam
Borhes i Momčilo Vukotić raspravljaju o kružnoj prirodi vremena i prave prve skice za lirski esej 'Dva Borhesa', pred gostovanje Partizana Slobodi iz Tuzle.
Na fotografiji , godina je 1977, Borhes razgovora sa Mocom Vukotićem. Dva dobro kadrirana profila. Moca gleda pravo u Borhesove oči. I Borhes gleda pravo u oči Vukotića. Na toj fotografiji vidi se da u ovom dijalogu funkcioniše neka prisnost višeg reda. Borhes i Moca "uvode sjaj bića u razgovor očiju".

I evo, moram da preskočim o čemu su sve Borhes i Moca Vukotić razgovarali (o mačku Bepu i Kiplingu, o Pinočeu i kući za masažu, o Hajneu, o tome da li je Vasović na Hejselu '66 trebalo da pravi prekršaj ili da po cenu večnog gubiničkog i mazohističkog kluba utaba filozofiju fer pleja u Partizanovu fudbalsku filozofiju, o tangu i milongi, o De Kvinsiju i predgrađu Palermo) – jer žurim do Mileta Kosa koji je pročitao u "Njujorkeru" jedan Borhesov intervju. Pa ne može da veruje da Borhes nikada nije bio na fudbalskoj utakmici i da ga ne interesuju ni "Boka" ni "River", ni Kempes ni Menoti, ni ovaj mladi as, mladi bog Dijego Maradona. Borhes veli da nije tačno da nije bio ni na jednoj utakmici. Bio je na utakmici Argentina–Urugvaj, ali je napustio stadion posle pola sata. Veli da mu je bilo užasno dosadno.
Oprem dobro

Van mreže Dejan NS

  • Matori član
  • ****
  • Pristupio: Dec 2011
  • Lokacija: Podbara
  • Poruke: 502
  • Ugled: +0/-0
    • Pogledaj profil
Odg: Grobari
« Odgovor #243 poslato: Decembar 10, 2012, 12:46 »
A ko je taj Borhes?Gde je taj igrao?
Nina i Nađa

Van mreže Losmi

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija:
  • Poruke: 1.028
  • Ugled: +1/-0
    • Pogledaj profil
Odg: Grobari
« Odgovor #244 poslato: Decembar 10, 2012, 03:08 »
Za mene je navijacko stvaralastvo kad pesma moze da se peva na tribinama. To je pravo navijanje.

Svaka cast na trudu, ali ovo je mi je totalni krs

Mozda sam staromodan, ali ovo repersko sranje moze da se vrti po drustvenim mrezama i da eto kao Grobari glume neku inovativnost, a sa druge strane tribina se u pravom smislu reci urusava i baulja po mulju. Taurunum Boysi sto se okupljaju kod moje zgrade su organizovaniji i znaju sta hoce
Partizan ima Duška Radovića, a Zvezda Acu Lukasa

Van mreže VolimPFC

  • Administrator
  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija:
  • Poruke: 18.359
  • Ugled: +53/-42
    • Pogledaj profil
Odg: Grobari
« Odgovor #245 poslato: Decembar 10, 2012, 06:47 »
Znaju i kod nas lepi Džoni, Vava i ostala družina šta hoće. Znaju i ovi sa druge strane isto tako.



Samo je problem što to što oni hoće veze nema s Partizanom i Grobarstvom.
Моје јутро, мој дан, моје жеље, мој сан, мој живот, моја ствар, једно име Партизан...

Н.А.                                                            26.11.1918.

Van mreže Фаул

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija: Подгорица
  • Poruke: 25.521
  • Ugled: +103/-135
    • Pogledaj profil
Odg: Grobari
« Odgovor #246 poslato: Decembar 10, 2012, 08:41 »
Pa ne moze cijelo navijacko stvaralastvo da se pjeva na tribinama.Nije muzika jedina umjetnost,sta sad,treba oni tekstovi sa GTR-a da se pjevaju na tribini?  :zbunjen: Niti je definisano da navijaci moraju pravit pjesme samo jednog zanra. Ja muziku gledam iskljucivo kroz kvalitet,onoliko koliko sa svojim skromnim poznavanjem iste mogu da zakljucim.Da li nam se nesto svidja ili ne,to je drugo pitanje ali ne moze bit sve sto se meni ne svidja smece. Navijacka kultura,da l ona vukla na engleski,zabarski ili neki treci stil sigurno ne predstavlja samo cisto pjevanje,iako je ono definitivno broj jedan.

Evo ovo ne moze da se pjeva na tribini pa je vrhunska stvar:

Nemate ovlašćenje da vidite linkove. <a href="http://www.sportski-forum.com/index.php?action=register">Registracija</a>&nbsp;ili&nbsp;<a href="http://www.sportski-forum.com/index.php?action=login">Prijava</a>
Zar nisu ljudi čudni? Nikad ne koriste slobode koje imaju ali zahtijevaju one koje nemaju. Ne koriste slobodu misli, traže slobodu govora.

Van mreže Bajro Župić

  • ex Žilijen
  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Jun 2012
  • Lokacija:
  • Poruke: 1.133
  • Ugled: +0/-0
  • I to je to. Mi i Oni. Jedno brdo, dva univerzuma
    • Pogledaj profil
Odg: Grobari
« Odgovor #247 poslato: Decembar 10, 2012, 08:58 »
Ma jasno Miloše,ja se malo zajebavam a Boga mi i Faul je u pravu...
Mene je u principu tribina prestala da interesuje odma čim sam počeo da idem na tekme jer na Jug isključivo idem kad nemam društvo il para za istok ...


Ali to nas dole nije sprečilo da se ponovo okupimo i proslavimo uspešnu godinu za nama uz goste iz BG,Grčke i Bugarske ...
Mi ovde u LE smo primer zajedništva jer smo i pored svih podela uspeli da se složimo,skupimo,proslavimo ...



Van mreže Bajro Župić

  • ex Žilijen
  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Jun 2012
  • Lokacija:
  • Poruke: 1.133
  • Ugled: +0/-0
  • I to je to. Mi i Oni. Jedno brdo, dva univerzuma
    • Pogledaj profil
Odg: Grobari
« Odgovor #248 poslato: Decembar 10, 2012, 11:11 »
Kakvi kraljevi... SUPERFUND KRAVA  :smeh1: :smeh1: :smeh1: :aplauz: :aplauz: :aplauz:



Rembrant, 1654 naslikao je svoju čuvenu sliku "Čas anatomije Duleta Vujoševića", Dule je naslikan kako pokazuje grobarskom konzilijumu (Chempi, Žare, superfund krava, Bertans, Vesterman) Čovićevu iznutricu zaraženu slinavkom i šapom.[/font]


Van mreže Losmi

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija:
  • Poruke: 1.028
  • Ugled: +1/-0
    • Pogledaj profil
Odg: Grobari
« Odgovor #249 poslato: Decembar 12, 2012, 09:35 »
nabavio sam prvi broj stampanog izdanja GTR  :clap:

svaka cast momcima na trudu. Ovo cu da uramim
Partizan ima Duška Radovića, a Zvezda Acu Lukasa

Van mreže Losmi

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija:
  • Poruke: 1.028
  • Ugled: +1/-0
    • Pogledaj profil
Odg: Grobari
« Odgovor #250 poslato: Decembar 12, 2012, 09:44 »
prijateljska utakmica 1809 godine KF Tepelene Albanija - FK Partizan.

Sastav Partizana: Djerdj Kastrioti Skenderbeg, Jusufi, Prekazi, Sergej trifunovic, Faruk Begoli, Vokri, Kujtim Šalja, Isa Sadriju, LJuan Prekazi, Ramiz Leši.

Trener: Bakim Fehmiju
Ekonom: Ćamil Hasani
Vođa navijača: Jusuf Mehmedovski

 :smeh1:
Partizan ima Duška Radovića, a Zvezda Acu Lukasa

Van mreže Dejan NS

  • Matori član
  • ****
  • Pristupio: Dec 2011
  • Lokacija: Podbara
  • Poruke: 502
  • Ugled: +0/-0
    • Pogledaj profil
Odg: Grobari
« Odgovor #251 poslato: Decembar 12, 2012, 09:27 »
Nemate ovlašćenje da vidite linkove. Registracija ili Prijava
Pa ne moze cijelo navijacko stvaralastvo da se pjeva na tribinama.Nije muzika jedina umjetnost,sta sad,treba oni tekstovi sa GTR-a da se pjevaju na tribini?  :zbunjen: Niti je definisano da navijaci moraju pravit pjesme samo jednog zanra. Ja muziku gledam iskljucivo kroz kvalitet,onoliko koliko sa svojim skromnim poznavanjem iste mogu da zakljucim.Da li nam se nesto svidja ili ne,to je drugo pitanje ali ne moze bit sve sto se meni ne svidja smece. Navijacka kultura,da l ona vukla na engleski,zabarski ili neki treci stil sigurno ne predstavlja samo cisto pjevanje,iako je ono definitivno broj jedan.

Evo ovo ne moze da se pjeva na tribini pa je vrhunska stvar:

Nemate ovlašćenje da vidite linkove. <a href="http://www.sportski-forum.com/index.php?action=register">Registracija</a>&nbsp;ili&nbsp;<a href="http://www.sportski-forum.com/index.php?action=login">Prijava</a>
A divi Zekin sako.....da je stao na tribine ne bi ga prepoznali kako se kamuflirao :smeh1:
Nina i Nađa

Van mreže djemba djemba

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija: debela ladovina
  • Poruke: 2.352
  • Ugled: +27/-1
    • Pogledaj profil
Odg: Grobari
« Odgovor #252 poslato: Decembar 12, 2012, 10:33 »
Momci, i stranica Crno-Beli vremeplov na FB je dojajna, momak razbija sa slikama..
Oprem dobro

Van mreže Bajro Župić

  • ex Žilijen
  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Jun 2012
  • Lokacija:
  • Poruke: 1.133
  • Ugled: +0/-0
  • I to je to. Mi i Oni. Jedno brdo, dva univerzuma
    • Pogledaj profil
Odg: Grobari
« Odgovor #253 poslato: Decembar 12, 2012, 10:53 »
Sandrica...bez nje tweeter nije interesantan ...



Van mreže Tufi

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija: Podgorica
  • Poruke: 4.010
  • Ugled: +1/-3
    • Pogledaj profil
Odg: Grobari
« Odgovor #254 poslato: Decembar 12, 2012, 11:00 »
Svaki dan udjem jednom na njen profil da vidim sto je pisala  i obicno me oraspolozi  :D
Duhom INSTITUCIJE, protiv prostitucije!!!