Autor: VolimPFC Tema: FK Partizan 2012/13  (Pročitano 197379 puta)

Van mreže Zgembo Adislić

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Dec 2012
  • Lokacija: Vesteros
  • Poruke: 7.888
  • Ugled: +53/-19
    • Pogledaj profil
Odg: FK Partizan 2012/2013
« Odgovor #1140 poslato: Maj 09, 2013, 10:54 »
Nemate ovlašćenje da vidite linkove. Registracija ili Prijava
Nemate ovlašćenje da vidite linkove. Registracija ili Prijava
ne bih ja rekao... zašto od "prljavih fudbalera" odvojiti Vujoševića, Čovića, Velju Marjanovića, Butuliju, Dinkića? Pa pratite li vi ova sranja i mutljavine u vaterpolu, sportu sa ubedljivo najmanjim finansijskim efektom?


Isto je sve, samo što je fudbalerima konkurencija najveća (za razliku od vaterpola, fudbal igraju svi na svetu) pa su najslabiji rezultati, i zato što su u fudbalu najveće pare, pa su  i krađe najveće.


Zato što ti ljudi nisu jedini poredstavnici tog sporta. Kod fudbalera svi redom zaslužuju gorepomenute atribute.
Vaterpolo, kakve god mutljavine Sovra & co. uradili, doneli su toliko medalja, radosti i pobeda da me uopšte ne zanima. Ako je kriv, osudiće ga, možda i neće, ne interesuje me. Rezultati su vidljivi.




Naravno da to nije tačno. Kao što ima poštenih ljudi u svakoj profesiji, tako ima i u fudbalu, u istom procentu kao i u drugim sportovima. Kao što rekoh, problem je što je u nekom rukometnom poslu provizija lokalnog funkcionera od 5-10% nekog dila iznosi ručak u rošljiljnici + gemišt i paklica Besta, dok u fudbalu taj isti procenat donese 200-300 evra.
dakle, vrtimo se oko istog  ::) .


Ti zameraš fudbalerima što nemaju rezultate kao vaterpolisti i zbog toga ih ne gledaš? Nije li malo previše da očekuješ iste rezultate od vaterpolista (ruku u vatru dajem da u 80% zemalja sveta više od 80% stanovništva ne zna šta je water polo) i fudbalera (nepismeni klinac od 6 godina iz plemena Masai u Darfuru zna da igra fudbal).




Nemoj mi zameriti, ali to je za mene površno gledanje sporta i vezivanje isključivo za pobednike. Ja čitav život igram i gledam fudbal (uz košarku kao najdraži sport) i uvek će mi biti draže da pogledam svoje drugove iz lokalnog fudbalskog kluba (Borac Drvar, ne moš verovati koliko su loši  :D ) nego neku vaterpolo utakmicu (posle toliko godina, još ne razlikujem faul od kontrafaula  :zbunjen: ).



Jedino što me može naterati da gledam vaterpolo je isključivo navijački momenat (polufinala ili finala reprezentacije ili Partizana), ali očito je da tu nisam nikakav ljubitelj sporta nego čist navijač. Da li to znači da ako se pojavi neki naš kuglaš koji će dominirati 10 godina svetom da svi treba da počenemo da gledamo samo to i da zabatalimo vaterpoliste kojima se povremeno "zalomi" neko srebro ili bronza, pa čak i bezobrazno 4. mesto?
« Poslednja izmena: Maj 09, 2013, 10:57 Zgembo Adislić »

Van mreže Фаул

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija: Подгорица
  • Poruke: 25.521
  • Ugled: +103/-135
    • Pogledaj profil
Odg: FK Partizan 2012/2013
« Odgovor #1141 poslato: Maj 09, 2013, 11:38 »
Pa ja se ne bih slozio sa tobom.


Mafija,olos i ljudski otpad se okuplja tamo dje ima para.Dje ima para? U fudbalu.Sta ce  M & O & LJ.O.  u rukometu recimo? Nista! Njih to ne interesuje i tu ih nema.Ti koji ce da ucare 10 cevapa i dva piva od kluba ili provizije nit su mafija,nit olos,a vala ni ljudski otpad.I takvih je, procentualno, mnogo manje nego ovih  velikih igraca u fudbalu.


Ova prica bi mogla jos podaleko da ode,ako pocnemo da analiziramo kakve individue igraju i prate fudbal,a kakve ostale sportove.


Da se razumijemo,ja fudbal igram od kad znam da idem.Cetiri kamena,livada i lopta.Ujutru posle dorucka izadjemo,vratimo se da rucamo i opet u prasinu do uvece.I tako svaki slobodni dan.I danas ga igram. Ali sve ono sto fudbal predstavlja i nosi sa sobom,ja mrzim i daleko je od mene.Evo pise i u potpisu.


Da mene jedan Mitrovic i kompanija vise interesuju od Lucica i ove djece gladne pobjeda? To bi bio cist mazohizam,pa iako navijam za Partizan,sto je samo po sebi mazohizam (bilo nekad),na to ne bih pristao.
Zar nisu ljudi čudni? Nikad ne koriste slobode koje imaju ali zahtijevaju one koje nemaju. Ne koriste slobodu misli, traže slobodu govora.

Van mreže nyc

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Nov 2012
  • Lokacija:
  • Poruke: 15.203
  • Ugled: +217/-297
    • Pogledaj profil
Odg: FK Partizan 2012/2013
« Odgovor #1142 poslato: Maj 10, 2013, 02:53 »
Nemate ovlašćenje da vidite linkove. Registracija ili Prijava


Ti zameraš fudbalerima što nemaju rezultate kao vaterpolisti i zbog toga ih ne gledaš? Nije li malo previše da očekuješ iste rezultate od vaterpolista (ruku u vatru dajem da u 80% zemalja sveta više od 80% stanovništva ne zna šta je water polo) i fudbalera (nepismeni klinac od 6 godina iz plemena Masai u Darfuru zna da igra fudbal).




Masai u Darfuru? Ajde da si rekao, "Belorusi u Baskiji" pa da ti i poverujemo... 


 :no:

Van mreže Zgembo Adislić

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Dec 2012
  • Lokacija: Vesteros
  • Poruke: 7.888
  • Ugled: +53/-19
    • Pogledaj profil
Odg: FK Partizan 2012/2013
« Odgovor #1143 poslato: Maj 10, 2013, 01:04 »
Nemate ovlašćenje da vidite linkove. Registracija ili Prijava



Da mene jedan Mitrovic i kompanija vise interesuju od Lucica i ove djece gladne pobjeda? To bi bio cist mazohizam,pa iako navijam za Partizan,sto je samo po sebi mazohizam (bilo nekad),na to ne bih pristao.


ček, aj de se svedemo na ovo  ::) . Šta ti konkretno zameraš Mitroviću?

Van mreže Zgembo Adislić

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Dec 2012
  • Lokacija: Vesteros
  • Poruke: 7.888
  • Ugled: +53/-19
    • Pogledaj profil
Odg: FK Partizan 2012/2013
« Odgovor #1144 poslato: Maj 10, 2013, 01:11 »
Nemate ovlašćenje da vidite linkove. Registracija ili Prijava
Nemate ovlašćenje da vidite linkove. Registracija ili Prijava


Ti zameraš fudbalerima što nemaju rezultate kao vaterpolisti i zbog toga ih ne gledaš? Nije li malo previše da očekuješ iste rezultate od vaterpolista (ruku u vatru dajem da u 80% zemalja sveta više od 80% stanovništva ne zna šta je water polo) i fudbalera (nepismeni klinac od 6 godina iz plemena Masai u Darfuru zna da igra fudbal).




Masai u Darfuru? Ajde da si rekao, "Belorusi u Baskiji" pa da ti i poverujemo... 


 :no:


priznajem da sam ovde "improvizovao", sećam se da je Manute Bol iz plemena Dinka, i da je u intervjuima često govorio da su Dinke srodne sa Masaiima (jer je bio dobar prijatelj sa Polom Tergatom, tada najboljim maratoncem na svetu).


Bol je Sudanac, Darfur je u Sudanu... to su mi neke poveznice  :zbunjen:




EDIT


sad sam konsultovao Wikipediju, promašaj postoji (Darfur je zapadni Sudan a Masaji su u istočnom delu Sudana na granici sa Kenijom), ali je svakako daleko od tvoje opaske "Baski u Belorusiji"

Van mreže dejo94

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija: Višegrad
  • Poruke: 9.969
  • Ugled: +60/-35
    • Pogledaj profil
Odg: FK Partizan 2012/2013
« Odgovor #1145 poslato: Maj 10, 2013, 04:23 »
Nemate ovlašćenje da vidite linkove. Registracija ili Prijava


 :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:

Van mreže ramkens

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija:
  • Poruke: 3.688
  • Ugled: +0/-0
    • Pogledaj profil
Odg: FK Partizan 2012/2013
« Odgovor #1146 poslato: Maj 10, 2013, 04:34 »
 :udaraozid:

Van mreže dejo94

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija: Višegrad
  • Poruke: 9.969
  • Ugled: +60/-35
    • Pogledaj profil
Odg: FK Partizan 2012/2013
« Odgovor #1147 poslato: Maj 10, 2013, 07:32 »
Malo pretjerujete, ali ipak u goste dolazi evropski i svetski prvak.. :cigara: :cigara: :cigara:


Nemate ovlašćenje da vidite linkove. Registracija ili Prijava

Van mreže VolimPFC

  • Administrator
  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija:
  • Poruke: 18.359
  • Ugled: +53/-42
    • Pogledaj profil
Odg: FK Partizan 2012/2013
« Odgovor #1148 poslato: Maj 10, 2013, 08:28 »
Pozdravljam potez. Jug ce svakako biti krcat, pola ce ih i onako uci "na foru".






Dok npr, da bi se napunio sjever moracete u nasu kasu da kapnete i do 50 000e  :cigara:
Моје јутро, мој дан, моје жеље, мој сан, мој живот, моја ствар, једно име Партизан...

Н.А.                                                            26.11.1918.

Van mreže Zgembo Adislić

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Dec 2012
  • Lokacija: Vesteros
  • Poruke: 7.888
  • Ugled: +53/-19
    • Pogledaj profil
Odg: FK Partizan 2012/2013
« Odgovor #1149 poslato: Maj 10, 2013, 10:37 »
...još kad bi tih 50.000 evra otišlo na normalne stvari a ne na servisiranje dugova Đurića i novi tablet gđice navijačice  :zbunjen:

Van mreže Laki

  • Globalni moderator
  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija: Beograd
  • Poruke: 7.944
  • Ugled: +54/-10
    • Pogledaj profil
Odg: FK Partizan 2012/2013
« Odgovor #1150 poslato: Maj 10, 2013, 10:45 »
Zgembo, rado bi ti napisao esej, al me brate, iskreno, mrzi...


Samo u dve-tri rečenice.
U svakodnevnom sam kontaktu sa pojedinim članovima uprave i njihovim predstavnicima radne zajednice... Provodim dane i sate na jednom i drugom stadionu...


Lopovi, lopovčine.. to okružuje jedan i drugi klub.
Gomila šljama i lešinara.


Vesić, Bucko, Maza, Vanja, Rajo, Ramadani, Bambalići, Djurić, Snežana, Džoni..... spisak je podugačak...


Razumeš šta sam hteo da kažem?
 

John Pilger je sedamdesetih pravio dokumentarac o disidentima u Čehoslovačkoj. Jedan od njih mu je tad rekao kako zapad ima mnoge prednosti u odnosu na istok, ali u jednoj stvari istok ima prednost. Pilger ga pita,a koja je to? Odgovor - Kad nas mediji lažu, mi znamo da nas lažu.

Van mreže ramkens

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija:
  • Poruke: 3.688
  • Ugled: +0/-0
    • Pogledaj profil
Odg: FK Partizan 2012/2013
« Odgovor #1151 poslato: Maj 10, 2013, 11:15 »
Šta ti je trebalo u životu da se uhvatiš u to kolo?  :no:

Van mreže Zgembo Adislić

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Dec 2012
  • Lokacija: Vesteros
  • Poruke: 7.888
  • Ugled: +53/-19
    • Pogledaj profil
Odg: FK Partizan 2012/2013
« Odgovor #1152 poslato: Maj 10, 2013, 11:40 »
pazi, ja nisam blizak nijednom klubu, ali pošto malo više pratim košarku iz prve ruke znam mnoge loše stvari o Predragu Daniloviću i Dušku Vujoševiću (a i o Budi Krstoviću iz Pazove koji je jedan od finansijera).


O gospodinu Šaponjiću iz NELT-a takođe. Da li treba da zalazim u detalje dodatno?


Da li navijači Milana odustaju od navijanja i praćenja svog kluba zbog belosvetske gnjide kao što je Berluskoni?
Da li su navijači Juventusa napustili svoj klub nakon dokazanog mafijašenje Lučana Mođija?




Ne trebaš mi pisati esej o tome šta je i ko je Dragan Đurić, to vrlo dobro znam, želim samo da skrenemo priču na to koliko na tvoj stav o Partizanu utiču loše igre? Tj. da li bi ti smetalo sve to što znaš vezano za Đuru, Snežu itd da je Partizan ove sezone prezimio u Evropi i da tuče Čergare 4-0 u derbiju.


Da nastavim,


ako znam kakav je lopov Dinkić ili kakvi su moralni pigmeji Vučić i Toma, da li to znači da prestanem voleti svoju zemlju.


Ili dalje, ako sada vidim kakvi su Filaret, Kačavenda i Pahomije, da li treba da pljujem da celu SPC i na njenu ulogu u srpskom narodu još od XIII veka u pogledu očuvanja državnosti, pismenosti naroda itd...




Mislim da se danas neke stvari previše ozbiljno shvataju zbog pojave interneta i daleko veće dostupnosti i protoka informacija. Ja garantujem da su 70-ih u upravama CZV i Partizana sedeli podjednako metiljavi i alavi partijski aparatčici, ali ljudi su dolazili da gledaju fudbal, raduju se pobedama i tuguju uz poraza neznajući ništa o tome ko diktira sve tu iz kancelarija.


Kada bi i danas isključili taj momenat, bilo bi daleko lepše pratiti ovaj sport

Van mreže Фаул

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija: Подгорица
  • Poruke: 25.521
  • Ugled: +103/-135
    • Pogledaj profil
Odg: FK Partizan 2012/2013
« Odgovor #1153 poslato: Maj 10, 2013, 11:44 »
Racuna li se Sandra u starletu? Nemojte me razocarat sa negativnim odgovorom...


15 jebenih eura karta za istok...dobro je sto je bar voz do gore dzabe  :D
Zar nisu ljudi čudni? Nikad ne koriste slobode koje imaju ali zahtijevaju one koje nemaju. Ne koriste slobodu misli, traže slobodu govora.

Van mreže Фаул

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija: Подгорица
  • Poruke: 25.521
  • Ugled: +103/-135
    • Pogledaj profil
Odg: FK Partizan 2012/2013
« Odgovor #1154 poslato: Maj 10, 2013, 11:56 »
Nemate ovlašćenje da vidite linkove. Registracija ili Prijava

Mislim da se danas neke stvari previše ozbiljno shvataju zbog pojave interneta i daleko veće dostupnosti i protoka informacija. Ja garantujem da su 70-ih u upravama CZV i Partizana sedeli podjednako metiljavi i alavi partijski aparatčici, ali ljudi su dolazili da gledaju fudbal, raduju se pobedama i tuguju uz poraze neznajući ništa o tome ko diktira sve to iz kancelarija.


Kada bi i danas isključili taj momenat, bilo bi daleko lepše pratiti ovaj sport


Ovo je tacno.


Ali opet ne pomaze puno.Logika tipa,ako se komsijina zena guzi sa strane,nema veze onda i za moju? Lose...


Ja cu doci i odracu grlo kao da se nista ne desava.O Partizanu mislim svaki jebeni dan,godinama i godinama,rodjena majka mi toliko ne pada na pamet.Ali da se pravim blesav i slijep,e to necu. Ako je govno ispred - reci cu,evo govno!


Ovakav Partizan mi se ne svidja i ne zelim takav da bude.Ljubav jeste neogranicenog roka,ali mazohisticka nije.Preusmjericu energiju nedje drugo,gledacu stare utakmice na DVD-u dvije godine ako treba,ali me jebat u mozak neki retard u odijelu nece.


Nemate ovlašćenje da vidite linkove. <a href="http://www.sportski-forum.com/index.php?action=register">Registracija</a>&nbsp;ili&nbsp;<a href="http://www.sportski-forum.com/index.php?action=login">Prijava</a>



Volim ovu marseljezu,osinu me sad neka nostalgija...
Zar nisu ljudi čudni? Nikad ne koriste slobode koje imaju ali zahtijevaju one koje nemaju. Ne koriste slobodu misli, traže slobodu govora.