Autor: NenadBG Tema: FK Crvena zvezda 2012/13  (Pročitano 339621 puta)

Van mreže Boki

  • Administrator
  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija: Ispred šporeta
  • Poruke: 4.673
  • Ugled: +7/-2
    • Pogledaj profil
Odg: FK Crvena zvezda 2012/13
« Odgovor #645 poslato: Decembar 02, 2012, 09:31 »
Partizan ide na +20.
Voleo sam, volim ga, voleću ga ja.
Jer će ime njegovo večito da sja!

Van mreže djordje

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Nov 2012
  • Lokacija:
  • Poruke: 2.120
  • Ugled: +47/-24
    • Pogledaj profil
Odg: FK Crvena zvezda 2012/13
« Odgovor #646 poslato: Decembar 02, 2012, 10:03 »
Partizan i Vosa se itekako mogu dobiti, stoga prvenstvo nije reseno.

Ono sto se mora resiti su multimpli problemi kod nas. Da se zadrzimo sportskih tema, odbrana je tagikomicna ove sezone, pocev od prve utakmice sa Naftanom, preko OFK-a x2 pa sve do derbija i Vose. Mi nemamo odbranu, niti znamo njen najjaci sastav. To je deo tima koji treba pojacati i procistiti. Eto sada su tu strucniji ljudi od mene pa nek procene ko od igraca tu iole vredi, a ko nema kvalitet za ovaj tim.

Sto rece Dule, pitanje Maksimovica npr. sta je sa tim momkom? Momak misli na Juventus, pa ucinite coveku. Valjda ce tamo shvatiti svoju realnost.

Ne samo on u svakoj liniji tima ima kadidata za sut kartu, sto zbog nedostatka kvaliteta sto zvog nedostatka motiva i zelje.

Van mreže djemba djemba

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija: debela ladovina
  • Poruke: 2.352
  • Ugled: +27/-1
    • Pogledaj profil
Odg: FK Crvena zvezda 2012/13
« Odgovor #647 poslato: Decembar 02, 2012, 10:14 »
Ne znam da li smo bili ovde ili jos uvek na sportnetu, na pocetku one sezone kad je Pizon preuzeo Zvezdu..
Secam se da sam tad pisao da strucnjaci u Zvezdi prepisuju glupost koju je godinu, dve dana ranije napravio Bjekovic, koji je tad doveo kuso i repato u Partizan, pokusavsi da od solidnih prvoligaskih igraca napravi sampione.. Tako da su svoje mesto pod suncem nasli razni Zajici, Lazetici, Vukelje i slicni, koji jednostavno nikad nisu imali mentalitet da postanu sampioni.. Tad je propustena velika prilika da se puste klinci da se igraju, bukvalno igraju, jer rezultati sigurno ne bi bili losiji od onih koji su napravljeni..
To su napravili i ovi Zvezdini majstori i sigurno upropastili dve-tri generacije svojih klinaca, a rezultata naravno nije bilo..
Vidim da je Stojadinovic najavio dve opcije, da ce dovoditi fajtere ako bude bilo para, a ako ne, onda ce pustiti Zvezdinu decu, pa sta bude..
Mislim da bi za Zvezdu drugi scenario, na dugorocnom planu, bio mnogo bolje resenje..
Oprem dobro

Van mreže Boki

  • Administrator
  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija: Ispred šporeta
  • Poruke: 4.673
  • Ugled: +7/-2
    • Pogledaj profil
Odg: FK Crvena zvezda 2012/13
« Odgovor #648 poslato: Decembar 02, 2012, 10:19 »
Nemate ovlašćenje da vidite linkove. Registracija ili Prijava
Vidim da je Stojadinovic najavio dve opcije, da ce dovoditi fajtere ako bude bilo para, a ako ne, onda ce pustiti Zvezdinu decu, pa sta bude..

To su svi najavljivali, a rezultate smo videli. Deca sama ne mogu da iznesu prvenstvo, a posle 2 uzastopna poraza bi haos nastao.
Voleo sam, volim ga, voleću ga ja.
Jer će ime njegovo večito da sja!

Van mreže djemba djemba

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija: debela ladovina
  • Poruke: 2.352
  • Ugled: +27/-1
    • Pogledaj profil
Odg: FK Crvena zvezda 2012/13
« Odgovor #649 poslato: Decembar 02, 2012, 10:24 »
Kako iznose nasa deca?
Naravno uz Sasu i Ivanova..
Oprem dobro

Van mreže Boki

  • Administrator
  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija: Ispred šporeta
  • Poruke: 4.673
  • Ugled: +7/-2
    • Pogledaj profil
Odg: FK Crvena zvezda 2012/13
« Odgovor #650 poslato: Decembar 02, 2012, 10:28 »
Samo 3-4 naša igrača (od ovih bitnijih) su mladi i neiskusni. Ostali možda jesu mladi, ali već nekoliko sezona igraju TSL. Naravno, tu je Saša Ilić koji ima iskustva za desetoricu.

A postoji i Nenadova teorija.  :D
Voleo sam, volim ga, voleću ga ja.
Jer će ime njegovo večito da sja!

Van mreže djordje

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Nov 2012
  • Lokacija:
  • Poruke: 2.120
  • Ugled: +47/-24
    • Pogledaj profil
Odg: FK Crvena zvezda 2012/13
« Odgovor #651 poslato: Decembar 02, 2012, 10:29 »
Pa upravo to i treba Zvezdi, 2-3 pojacanja u odbrani i kvalitetniji igrac od Milijasa na sredini.

Onaj Evandro je bio Mesi licno za ovog penzosa. Covek se iz Premier lige vraca u Jelen ligu, kakav korak u karijeri.

Pominje se Ninkovic, moguce da nece biti obestecenja, to bi moglo biti to.

A Bobanu macki Bajkovicu reci hvala...
« Poslednja izmena: Decembar 02, 2012, 10:30 djordje »

Van mreže NenadBG

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija:
  • Poruke: 10.801
  • Ugled: +61/-256
    • Pogledaj profil
Odg: FK Crvena zvezda 2012/13
« Odgovor #652 poslato: Decembar 03, 2012, 12:10 »
prvenstvo je sasvim moguce gotovo,ali ne zbog kvaliteta ovog ili onog vec zbog partizanovog zatvaranja utakmica,kao i sudijske pomoci kada zaskripi...


naravno da bi zvezda imala uopste sanse da se ukljuci u pricu o tituli osnovni uslov je relativna stabilizacija stanja u klubu i dovodjenje nekog normalnog trenera(ne nikakvog carobnjaka,samo solidnog trenera koji radi svoj posao). bez toga sa nastavkom ovakvog raspada da moguce je da partizan ode na veliku razliku u suprotnom sve je otvoreno.ali s obzirom na iskustvo sa partizanom predhodnih godina nerealno je ocekivati da zvezda ima ikakve sanse sta god uradila unutar kluba.
da bi zvezda imala ikakve sanse uslov je da se umesa neki malo jaci igrac van fudbala(npr vucic) i da ozbiljno pripreti ljudima u fss i partizanu,da ce u slucaju namestanja svi zavrsiti u bajbokani...ako bi se tako nesto dogodilo prvenstvo nije gotovo,i ako se desi da zvezda stabilizuje stanje imala bi sanse za preokret.ali sve je to puno sbbkbb...


trenutno kakvo je stanje,a s obzirom na stanje naseg fudbala i ono sto nas uci proslo vreme,sanse za ozbiljniju i neizvesniju i borbu za titulu su minimalne,samo teorijske...


prica o partizanovom kvalitetu je smesna.pa bi svi oni koji tvrde to voleo da mi objasne gde i kada je to partizan pokazao taj svoj kvalitet.lagano ih je istresao ael koji je sada ubedljivo zadnji u cupu evrope,istina u izuzetno teskoj grupi,ali ipak uzeli su samo 1 bod do sada(bordo sa druge strane je prvi u svojoj grupi),na jedvite jade je izbacen raspad od tromsa,uz vise datih golova u gostima.uz to u dve utakmice partizan nije uspeo da dobije nefci.u derbiju je takodje izgubio.jedino sto je vojvodinu lagano isamarao u ns.i gde je onda pokazao taj svoj kvalitet?
« Poslednja izmena: Decembar 03, 2012, 12:16 NenadBG »
A ljubav ka tebi jos jaca je...

I svakim danom sve vise volim te...

Van mreže NenadBG

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija:
  • Poruke: 10.801
  • Ugled: +61/-256
    • Pogledaj profil
Odg: FK Crvena zvezda 2012/13
« Odgovor #653 poslato: Decembar 03, 2012, 01:17 »
neverovatno sam se iznervirao na utakmici,iako sam ocekivao da je poraz i te kako moguc.vojvodina je bez igre dossla do fakticki sva 3gola.iz 3 suta su dali 3gola,zvezda je za to vreme imala nekoliko sasvim solidnih sansi,i kasalicinu fakticki stopostotnu.bila bolja,ne uz ne znam kakvu rapsodiju od igre,ali u napadu solidno.
onda ponovo po ko zna koji put ove sezone bajko poklanja gol protivniku,a nakon toga i nevidjen kiks odbrane,prvo je pogresio spajic,a onda mnogo gore maksimovic.ja ne znam dal je njega boleo kurac da ovome pridje ili stvarno mu nije palo na pamet da mora da mu presece putanju i ne dozvoli da fakticki bez driblinga pretrc 40m i da gol...nakon toga odmah i treci gol i kraj...
u sustini bez ikakve vojvodinine igre na nase greske su nas nakantali,i to vojvodina koja nije mogla da da gol,nama laganica daje 3komada.katastrofa...

mislim da je suvisno pricati o jankovicevim rezultatima,ono malo igre sto je robi napravio ovaj je u rekordnom roku razgradio(iako je sa robijem bilo puno problema u igri,ovo je ipak zivi uzas,nema nikakve igre).a sve ove kritike na racun igre sam imao i dok smo dobijali na nekim bas teskim gostovanjima,sto sve ima na ovoj temi.
nasu igru pod jankovicem je najbolje pred ovu utakmicu opisao vignjevic,gde je rekao da zvezda do sansi ne dolazi kroz organizovanu igru,nego kroooz individualni kvalitet svojih igraca(u prevodu nije korektno da kaze nemaju igru,nista ne igraju),uz to daju golove iz prekida,suteva i koriste greske protivnika.taman tacno to radimo,bez ikakve organizovane igre ni u najavi...
uz to je uspeo da ovo bude najgora odbrana u poslednjih 20godina,a pitanje i koliko jos unazad.pri tom rec je o odbrani koja je u prosloj sezoni odlicno izgledala,uz rokadu tosic-jankovic,i pri tom pojacana sa panticem,i dobitkom solidnog spajica(decko obecava,nije na ovih par utakmica imao nekih vecih kikseva,pri cemu ima dobru brzinu za stopera,solidan u duel igri i skoku,naravno ima on jos puno nedostataka,ali ima 19god i moze da postane dobar igrac).ruku na srce odbrana je pocela da trokira kod robija na dve utakmice protiv naftana,ali smem da se kladim da je on ostao,da sigurno ne bi primili ovoliko golova.

kako sam napisao pred ovu utakmicu,bez obzira na sve probleme u klubu,bez obzira na loseg trenera i sl,igraci moraju da dobiju ovu utakmicu,kako su i derbi uspeli da se skupe i dobiju.ovo je bila velika sansa,a oni su pokazali da su pizde,a ne igraci.imas sansu da pridjes partizanu na 3boda i da udjes maltene ravnopravno u borbu za titulu,i dozvolis da igraci vojvodine odigraju sa mnogo vise zelje i htenja.uz to dozviolis da svi oni problemi koji realno jesu tu,i na toj jednoj jedinoj utakmici uticu na tebe i na igru.pa mozes na jednoj utakmici da iskljucis te probleme i da odigras ljudski,ali ne oni ni to nisu mogli.odigrali su derbi na motivaciju,volju i htenje,i onda sve posle ko picke.u uzicu na srecu dobili bez igre,ali vojvodina je kvalitetniji protivnijk,i morao si da imas volju i zelju bar kao protiv partizana...

sve u svemu ocaj,i jos jedan jako turbulentan i neizvestan period ispred nas...
« Poslednja izmena: Decembar 03, 2012, 01:30 NenadBG »
A ljubav ka tebi jos jaca je...

I svakim danom sve vise volim te...

Van mreže srdjan dimitric

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija: stevana supljikca
  • Poruke: 3.272
  • Ugled: +6/-3
    • Pogledaj profil
Odg: FK Crvena zvezda 2012/13
« Odgovor #654 poslato: Decembar 03, 2012, 11:51 »
prvenstvo je sasvim moguce gotovo,ali ne zbog kvaliteta ovog ili onog vec zbog partizanovog zatvaranja utakmica,kao i sudijske pomoci kada zaskripi...   :blabla:




prica o partizanovom kvalitetu je smesna.pa bi svi oni koji tvrde to voleo da mi objasne gde i kada je to partizan pokazao taj svoj kvalitet.lagano ih je istresao ael koji je sada ubedljivo zadnji u cupu evrope,istina u izuzetno teskoj grupi,ali ipak uzeli su samo 1 bod do sada(bordo sa druge strane je prvi u svojoj grupi),na jedvite jade je izbacen raspad od tromsa,uz vise datih golova u gostima.uz to u dve utakmice partizan nije uspeo da dobije nefci.u derbiju je takodje izgubio.jedino sto je vojvodinu lagano isamarao u ns.i gde je onda pokazao taj svoj kvalitet?




neso partizan nema kvalitet ali je ipak najkvalitetniji u srbiji, pricas o kvalitetu partizan a a zaboravljas da ste u jesenjem delu primili 22 gola i da bolju odbrani ima: partizan,jagodina,vosa, rad, javor,sloboda, spartak, ofk, novi pazar, donji srem i kula :kafa:

Van mreže NenadBG

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija:
  • Poruke: 10.801
  • Ugled: +61/-256
    • Pogledaj profil
Odg: FK Crvena zvezda 2012/13
« Odgovor #655 poslato: Decembar 03, 2012, 12:43 »
ja kvalitet zvezdinih igraca ne gledam kroz prizmu igara u ovoj polusezoni,kada su nam spartak,ofk(cak 2 puta za 10ak dana),jagodina,vojvodina(koja je zadnji put 2 gola dala zvezdi u maju,a od tada smao po 1,a nama laganica 3komada iz nasih katastrofalnih kikseva i bez igre i napadanja) bile nepremostive prepreke,a uz puno srece i uz jako diskutabilnu igru(da ne kazem losu) smo dobili javor,radnicki nis(oba puta),hajduk kulu,donji srem,slobodu... naravno ako je nekome to jedini reper kvaliteta ekipe i igrackog kvaliteta onda je partizan duplo bolji,a derbi je samo jedna mala slabost partizana,kada je dozvolio losijem od sebe da ga dobije(kao i donji srem na pocetku sezone).

posto ja godinama pratim zvezdu,posto znam i ovaj tim kako je igrao kod robija,video sam vec kvalitet vecine igraca i pre ove polusezone,uz to video sam kako je osnova ovog tima igrala u zadnja 4 derbija,kako je igrala evropske utakmice protiv omonije i bordoa,koje su obe za nas ozbiljne ekipe(posebno bordo) i znam da ti igraci i ovaj tim mogu neuporedivo bolje.

ako ti stvarno mislis da npr odbrana stvarno realno jeste toliko losa da su odbrane vecine ekipa u nasoj raspaloj ligi bolje,i da u zvezdinoj odbrani igraju toliko losi igraci,ispadne da oni fakticki ni u jednoj ekipi u nasoj ligi ne bi imali mesta,jer eto oni na tom mestu imaju bolje igrace.ako ti gledas sa tog aspekta potpuno si u pravu.
ali rekoh malo duze pratim ovaj tim i zvezdu,i znam da je ovo 1. posledica opsteg stanja u klubu(bolje receno raspada u klubu) 2.idiotskog trenera koji je doveden, a najmanje je problem igracki kvalitet(o kome naravno mozemo da pricamo,i koji je za neki evropski nivo tuzan,ali ne i za nasu ligu). igracima moze i te kako da se zameri ono sto sam napisao,a to je da su ispali tolika govna da nisu mogli da se stisnu u ovoj zadnjoj utakmici i bez obzira na sve probleme,koji neminovno uticu na njih, da odigraju dobro dobiju,pridju na 3boda i ukljuce se u borbu za titulu.ako toliko nemozes da se skupis i odigras,onda se zapitaj jesi li uopste za bavjenje tim sportom...
« Poslednja izmena: Decembar 03, 2012, 12:45 NenadBG »
A ljubav ka tebi jos jaca je...

I svakim danom sve vise volim te...

Van mreže srdjan dimitric

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija: stevana supljikca
  • Poruke: 3.272
  • Ugled: +6/-3
    • Pogledaj profil
Odg: FK Crvena zvezda 2012/13
« Odgovor #656 poslato: Decembar 03, 2012, 12:51 »
nema sta ja da mislim ovo je egzaktan podatak 22 gola na 15 utakmica, a ti i dalje posmatraj iz svih uglova

Van mreže Dule Savic

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Nov 2012
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Poruke: 11.972
  • Ugled: +1196/-454
  • mitoman i povijesni revizionist
    • Pogledaj profil
Odg: FK Crvena zvezda 2012/13
« Odgovor #657 poslato: Decembar 03, 2012, 03:35 »
Pretpostavljam da ono sto Nenad zeli da kaze jeste to da su ti isti igraci (minus Jovanovic) u prethodnoj polusezoni primili neuporedivo manje golova. Ne radi se ovde samo o kvalitetu igraca, to je tacno. Ja sam pristalica teorije da golove prima ali i daje igra, a ne igraci. Mi kuburimo sa osnovnim taktickim elementima kao sto su postavljanje ili preuzimanje. A to je, naravno, stvar trenera. 
"This is exactly what football should be about."

Van mreže Blefer

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Feb 2012
  • Lokacija:
  • Poruke: 17.733
  • Ugled: +101/-104
    • Pogledaj profil
Odg: FK Crvena zvezda 2012/13
« Odgovor #658 poslato: Decembar 03, 2012, 05:51 »
 da bi se forsirali klinci iz svog kluba prvo treba da se dobo radi sa tim klincima a kod nas u zvezdi to nije slucaj i zato se moraju dovoditi igraci kako iz srpske lige tako i sa strane ali se ti igraci moraju i placati sto prethodna uprava nije radila i tu je bio  glavni problem igraci koje je doveo Robi prosle godine MAksimovic,Mladenovic,Kasalica,Milivojevic,Milunovic su za srpske prilike OK igraci i uz par iskusnih i dobrih igraca mogu da osvoje titulu u sebiji ali prvo treba dobar trener i lova da se momci plate, ne moze da mu obecas platu od 8000 evra a posle mu ne dajes ni jedan evro jer kazes da je mnogo, mora da se zna koliko moze da se pruzimo za igrace i to da se ispostuje a ne kule i gradovi pa posle coraktrenutno je haos u klubu i svako vuce na svoju stranu ko zna sta ce sve tu jos ispasti ...
« Poslednja izmena: Decembar 03, 2012, 05:52 Blefer »
"Наш човек не уме да се лако и правовремено заустави ни при успону ни при паду.“ (Иво Андрић)

Van mreže Dule Savic

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Nov 2012
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Poruke: 11.972
  • Ugled: +1196/-454
  • mitoman i povijesni revizionist
    • Pogledaj profil
Odg: FK Crvena zvezda 2012/13
« Odgovor #659 poslato: Decembar 03, 2012, 05:56 »
Pojavila se informacija da je nesrecni Maksimovic prodat za 2 miliona. Zelim mu svaku srecu ako je to istina, lepe pare za lika koji nas je u nekoliko navrata u crno zavio.
"This is exactly what football should be about."