Autor: NenadBG Tema: FK Crvena zvezda 2012/13  (Pročitano 339538 puta)

Van mreže Dule Savic

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Nov 2012
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Poruke: 11.972
  • Ugled: +1196/-454
  • mitoman i povijesni revizionist
    • Pogledaj profil
Odg: FK Crvena zvezda 2012/13
« Odgovor #855 poslato: Decembar 27, 2012, 05:35 »
Nemate ovlašćenje da vidite linkove. Registracija ili Prijava


Dok ne saopstis prijatelju ko ti to preti imenom i prezimenom ovo cu smatrati obicnim spinovanjem. A na stranu cinjenica da je ta cuvena finansijska analiza morala biti objavljena odmah po zvanicnom konstituisanju klupskih organa.
« Poslednja izmena: Decembar 27, 2012, 05:41 NenadBG »
"This is exactly what football should be about."

Van mreže NenadBG

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija:
  • Poruke: 10.801
  • Ugled: +61/-256
    • Pogledaj profil
Odg: FK Crvena zvezda 2012/13
« Odgovor #856 poslato: Decembar 27, 2012, 05:42 »
jel ti stvarno mislis da je ozbiljnu analizu duga i poslovanja u poslednjih 15god moguce uraditi za nedelju-dve?
A ljubav ka tebi jos jaca je...

I svakim danom sve vise volim te...

Van mreže Dule Savic

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Nov 2012
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Poruke: 11.972
  • Ugled: +1196/-454
  • mitoman i povijesni revizionist
    • Pogledaj profil
Odg: FK Crvena zvezda 2012/13
« Odgovor #857 poslato: Decembar 27, 2012, 05:44 »
Evo spiska potencijalnih pojacanja koje dovodi Stojadinovic....nisam cuo ni za koga od njih, sto i nije neocekivano. Nadajmo se da zna covek sta radi: Nemate ovlašćenje da vidite linkove. Registracija ili Prijava
"This is exactly what football should be about."

Van mreže Dule Savic

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Nov 2012
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Poruke: 11.972
  • Ugled: +1196/-454
  • mitoman i povijesni revizionist
    • Pogledaj profil
Odg: FK Crvena zvezda 2012/13
« Odgovor #858 poslato: Decembar 27, 2012, 05:46 »
Nemate ovlašćenje da vidite linkove. Registracija ili Prijava
jel ti stvarno mislis da je ozbiljnu analizu duga i poslovanja u poslednjih 15god moguce uraditi za nedelju-dve?
Mislim. A drugo, i vaznije, nije prosla nedelja - dve, vec mnogo, mnogo vise. I trece, i najvaznije, nemam sta ja da mislim ili ne mislim, Covic je taj koji ju je bombasticno najavio za jos pre mesec dana (?!) a sada svaki dan izlazi sa novom pricom.
"This is exactly what football should be about."

Van mreže NenadBG

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija:
  • Poruke: 10.801
  • Ugled: +61/-256
    • Pogledaj profil
Odg: FK Crvena zvezda 2012/13
« Odgovor #859 poslato: Decembar 27, 2012, 05:50 »
istina da su sami krivi sa tim sto su 20 puta odlagali.u razloge uopste ne ulazim,mnogo mi je bitniji rezultat-tj da to stvarno urade,i da pokazu istinitu i sto detaljniju analizu javnosti...

to je inace izuzetno veliki i obiman posao,i da bi se sve dobro procesljalo(a znamo da su cesljali cak i ugovor po ugovor,da li su uspeli bas sve da procesljaju do sada,ne znam,tesko) je potrebno podosta vremena.posebno kada imas jos milion drugih poslova...
« Poslednja izmena: Decembar 27, 2012, 05:50 NenadBG »
A ljubav ka tebi jos jaca je...

I svakim danom sve vise volim te...

Van mreže Dule Savic

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Nov 2012
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Poruke: 11.972
  • Ugled: +1196/-454
  • mitoman i povijesni revizionist
    • Pogledaj profil
Odg: FK Crvena zvezda 2012/13
« Odgovor #860 poslato: Decembar 27, 2012, 08:04 »
Nenade, zaista mislim da je to vazan i najbitniji posao, bas zbog toga ovoliko i insistiram  na tome, vec sam i sebi dosadio. Bez tacne dijagnoze nema ni oporavka, to je bar blizu pameti...i ako pazljivije pratis celu ovu pricu, a vidim da pratis, znas i sam za kada je iznosenje "detaljne finansijske analize" jos bilo najavljeno, i to od samog Covica. E to je za mene lakmus papir, odnosno jedini pokazatelj u kom pravcu ide klub (oporavak ili dalja entropija i truljenje) a ne ko ce biti trener, ko pojacanja a ko sponzor...bas me zanima sa koje strane ti pritisci (pazi, uopste ne sumnjam da ih ima) dolaze. To mora vec jednom da se presece. A ja sam ubedjen da Covic i ekipa znaju sve detalje do najmanje sitnice i to odavno. Bas zbog toga i mislim da ovo stalno odlaganje i razvodnjavanje price ne rade slucajno, a to je otprilike najgora vest koju smo mogli da cujemo.
"This is exactly what football should be about."

Van mreže Laki

  • Globalni moderator
  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija: Beograd
  • Poruke: 7.944
  • Ugled: +54/-10
    • Pogledaj profil
Odg: FK Crvena zvezda 2012/13
« Odgovor #861 poslato: Decembar 27, 2012, 08:17 »
Bitno je da Šavija sa Radujkom pravi plan za prolećni deo sezone....  ::)


Čović dok ne kaže imenom i prezimenom šta je i kako, ko je i koliko, neću ga smatrati ozbiljnim "spasiocem" posrnule zvezde...


Toliko im se žuri da u januaru startuju sa radom desetog.
John Pilger je sedamdesetih pravio dokumentarac o disidentima u Čehoslovačkoj. Jedan od njih mu je tad rekao kako zapad ima mnoge prednosti u odnosu na istok, ali u jednoj stvari istok ima prednost. Pilger ga pita,a koja je to? Odgovor - Kad nas mediji lažu, mi znamo da nas lažu.

Van mreže NenadBG

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija:
  • Poruke: 10.801
  • Ugled: +61/-256
    • Pogledaj profil
Odg: FK Crvena zvezda 2012/13
« Odgovor #862 poslato: Decembar 27, 2012, 10:30 »
inace blokada je sa preko 10mil eura spala na oko 4mil eura...


10-ak omladinaca dobilo ispisnice.koliko sam shvatio neki brkic stoper,do sada zamenik kapitena je iznenadjenje,ostali manje bitni. ono sto brine je da su neke vezare sa jakim ledjima ostale u klubu...


tabela iz zurnala neto zarada po igracu(kada se od iznosa transfera oduzme ono sto ide menadzeru,drugom klubu,igracu,pa uz to jos oduzememo i obestecenje placeno za igraca i njegove zarade u zvezdi)...


Nemate ovlašćenje da vidite linkove. Registracija ili Prijava


« Poslednja izmena: Decembar 28, 2012, 05:09 NenadBG »
A ljubav ka tebi jos jaca je...

I svakim danom sve vise volim te...

Van mreže Pablo Escobar

  • Mlađi član
  • **
  • Pristupio: Dec 2012
  • Lokacija: 島
  • Poruke: 189
  • Ugled: +0/-0
  • Que pasa cabron?
    • Pogledaj profil
Odg: FK Crvena zvezda 2012/13
« Odgovor #863 poslato: Decembar 28, 2012, 04:46 »
Citat
KRIZA u Crvenoj zvezdi je teška i za njeno prevazilaženje biće potrebna disciplina na svim nivoima, doslednost u sprovođenju petogodišnjeg plana i čvrsta primena propisa, istakao je u intervjuu za “Novosti” novi generalni sekretar kluba Miodrag Zečević. On je najavio i da će blokada klupskih računa u iznosu od 1,3 milijarde dinara sigurno biti skinuta već početkom januara 2013.

U kakvom stanju ste zatekli klub?

- Situacija je teška, ali ne i bezizlazna. Ako gledate Zvezdinu krizu, finansijski aspekat govori o širini, a njen razvoj kroz nereagovanje zaštitnih mehanizama pokazuje dubinu krize. Takvo stanje nije se desilo preko noći, pa ne može da bude ni brzo rešeno. Sve ovo predugo traje i jako će nam otežavati poslovanje u predstojećem petogodišnjem planu - kaže Zečević.


Koji su modeli za sanaciju duga?

- Kumulativno dug je 48,4 miliona evra, plus 5,6 miliona kao garancija za treća lica, što takođe može da preraste u aktivni dug. Postoje modaliteti, a suština je da se prekine s dosadašnjim načinom poslovanja koji je doveo do ovoga i da se uključe zaštitni mehanizmi. Pitanje je zašto oni nisu radili do sada, od državnog nivoa do nivoa kluba.

Šta je potrebno Zvezdi da bi krenula napred?

- Organizacije koje dugo traju nekada zalutaju i izgube osnovne elemente - misiju i viziju. Zvezdu treba prekomponovati u organizaciju s vrlo jasnim propisima. Dalje, bez discipline nema uspeha i tu nema alternative. I podrazumevanje da je ljubav prema klubu dovoljna da biste ga vodili je pogrešno. Ako želiš da uspešno vodiš veliki klub, onda moraš da imaš i znanje, nije dovoljno samo da voliš Zvezdu i da raspravljamo ko je više voli jer to je iracionalna kategorija.

Kako može da počne smanjivanje duga?

- Kriza u Zvezdi se prepliće s ekonomskom krizom u svetu i u Srbiji, te sa procesom tranzicije koji predugo traje. Ali, to ne sme da služi kao opravdanje, osim ako time želite da se sakrijete za svoje neuspehe. Mi treba da uradimo šta je do nas da Zvezda dobro posluje. Nije ni period kada smo bili prvaci Evrope bio bez krize.

Kako prevazići sadašnju krizu?

- Ne bih da izlazim sa strategijom jer će ona biti predstavljena na Skupštini u junu. Prva stvar je da se odblokira račun da bi klub mogao da funkcioniše. Zatim da se izmire obaveze prema UEFA, da se reprogramira deo duga, a onda i da se vidi postoje li obaveze kojima je istekao rok važnosti. U rešavanju krize mora da se menja i mentalitet formiran u proteklih deset godina, a to je najteže. Treba nam i efikasnost, da se zna ko šta radi, ko s kim razgovara i da poslovanje kluba bude dostupno i transparentno.

Kada očekujete izlazak iz blokade računa koja iznosi 1,3 milijarde dinara?

- Ne mogu da obećam da će biti do ponedeljka, ali u prvim danima januara sigurno hoće. Naišli smo na razumevanje kako klubova iz Srbije koji potražuju novac, tako i od banaka i velikog broja poverilaca. Postoji određeni broj njih s kojima nismo uspostavili kontakt, ali kada rešimo ovaj veliki deo obaveza, videćemo i šta imamo prema drugim poveriocima.

Koliki udeo u budućem finansiranju kluba će imati sponzori?

- Stalno potezanje aduta zvanog sponzor je nezahvalno za partnera koji je učinio šta je obećao. Značajan deo finasiranja jeste, ali sponzorski ugovor nema smisao da pokriva loše rezultate, iako je postojalo htenje da se tako pokrije sopstveni loš rad. Kada je dug ovoliki nije korektno da sponzora, koliko god je moćan, stalno pozivamo da nam da jači ugovor. Naš bolji rezultat i atmosfera u klubu biće razlog za jačanje poverenja i povećanje ugovora. Mi se ubrzano trudimo da sve loše otklonimo i tako damo garancije sponzoru.

Da li je zastoj u realizaciji ugovora s “Gaspromom” nastao zbog nedostatka kontrole trošenja novca?

- Statutom je definisano kako se kontrolišu sredstva, a primena propisa je bila problem. Pravo svih sponzora je da imaju uvid u tokove novca koji ulažu, a nisam siguran da su ga imali. To se u Zvezdi više neće dešavati, dokumentacija će biti dostupna i sponzorima i javnosti.

Mogu li se očekivati novi partneri u Zvedinom pulu?

- Da! Ali, sada smo pre svega usredsređeni na presek, saniranje dugova, prelazni rok... Ubrzo posle toga na red dolazi petogodišnji plan razvoja s kojim ćemo izaći pred Skupštinu, javnost i sponzore - istakao je Miodrag Zečević.

O TRANSFERIMA NE ODLUČUJE JEDAN ČOVEK
Ima li Zvezda sredstva za prelazni rok?
- Prelazni rok još nije definisan. Odluka o transferima u Zvezdi je sada kompleksnija, ne donosi je jedan čovek i jedan organ, već je zasnovan princip da svaki igrač bude projekat za sebe, da se zna koliko se ulaže, a koliko može da se dobije od koga. Ovih šest meseci treba da premostimo pre svega kroz pozajmice nekoliko vrhunskih igrača. Razumem težnje sportskog sektora, ali mora da se vidi plan finansijske izvodljivosti i da sve to verifikuje UO.

SVAKO RADI SVOJ POSAO
SMETA li vam što se govori o vašim rodbinskim odnosima s predsednikom Džajićem?
- Niti mi smeta, niti me opterećuje - odgovara Zečević. - Klub ima funkcionalne celine i niti generalni sekretar ima pravo da priča treneru, direktoru i predsedniku da li ekipi treba levo ili desno krilo, niti predsednik ima želju da uđe u fakturisanje i pisanje ugovora. Od brzine razumevanja između dva dela kluba mnogo zavisi i za Zvezdu je važno da svako radi ono što najbolje zna i nosi odgovornost za svoj posao.

80 ZAPOSLENIH
KOLIKI broj zaposlenih u klubu je optimalan?
- Smanjenje broja zaposlenih, koliko god zvučalo neprijatno, mera je koja mora da se primeni. Zvezdi nije potrebno preko 80 zaposlenih - jasan je Zečević.
« Poslednja izmena: Decembar 28, 2012, 05:10 NenadBG »
Dr. J played in ABA league.
Nemate ovlašćenje da vidite linkove. Registracija ili Prijava

ajkula

  • Gost
Odg: FK Crvena zvezda 2012/13
« Odgovor #864 poslato: Decembar 29, 2012, 08:58 »
Nemate ovlašćenje da vidite linkove. Registracija ili Prijava




tole lopove,tole lopove...

ajkula

  • Gost
Odg: FK Crvena zvezda 2012/13
« Odgovor #865 poslato: Decembar 29, 2012, 09:06 »
Nemate ovlašćenje da vidite linkove. Registracija ili Prijava

Van mreže djordje

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Nov 2012
  • Lokacija:
  • Poruke: 2.120
  • Ugled: +47/-24
    • Pogledaj profil
Odg: FK Crvena zvezda 2012/13
« Odgovor #866 poslato: Decembar 29, 2012, 10:19 »
odrzao Coki rec :yes:
ima ovde svega, kako izgleda o Zvezdu su se okoristili svi koju su mogli, tajkuni, fudbaleri, menadzeri, clanovi uprave, zaposleni...nema kraja ovome nabrajanju.
Dobro je sto je sve izaslo na cistac, ili bar veci deo prljvog vesa, jeste da od svega toga nece biti koristi jer sam siguran da nece biti nastradalih zbog ovoga ali mozda dodje do katarze neke vrste. Da bar znamo na cemu smo, da se javno kaze ono o cemu se godina suska i da mozda preokrenemo situaciju.

Iako podaci deluju tragicno, siguran sam da ovaj klub ima perspektivu, kao retko koji sportski klub u blizoj okolini.


Van mreže Losmi

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija:
  • Poruke: 1.028
  • Ugled: +1/-0
    • Pogledaj profil
Odg: FK Crvena zvezda 2012/13
« Odgovor #867 poslato: Decembar 30, 2012, 12:04 »
Zvezda je ogledalo Srbije. Kako se radilo u zemllji, tako je funkcionisao i ovaj klub
Partizan ima Duška Radovića, a Zvezda Acu Lukasa

Van mreže NenadBG

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija:
  • Poruke: 10.801
  • Ugled: +61/-256
    • Pogledaj profil
Odg: FK Crvena zvezda 2012/13
« Odgovor #868 poslato: Decembar 30, 2012, 02:50 »
Nemate ovlašćenje da vidite linkove. <a href="http://www.sportski-forum.com/index.php?action=register">Registracija</a>&nbsp;ili&nbsp;<a href="http://www.sportski-forum.com/index.php?action=login">Prijava</a>


a evo i kompletan finansijski izvestaj...


Nemate ovlašćenje da vidite linkove. Registracija ili Prijava

nadam se da je i dule konacno zadovoljan...


a evo jednog zanimljivog teksta...
Citat
NEVEROVATNO
Poražavajuće: Zvezda vlasnik samo 11 fudbalera!?
Autor: G. Anđelković 27.12.2012 - 07:03:00h
 
Novi čelnici Crvene zvezde sa Draganom Džajićem na čelu došli su do poražavajućih podataka - klub je stopostotni vlasnik svega 11 fudbalera, a preostalih 29 deli sa menadžerima. Da stvar bude još bolnija, u pitanju su uglavnom igrači iz omladinskog pogona, pa Zvezda u skorijoj budućnosti neće moći mnogo da zaradi.

Nijedan od njih nije 100% Zvezdin: Prvotimci sa „Marakane“ | Foto: Mladen Šurjanac
Zvezdin 11 igrača su: Stefan Čikić, Marko Dmitrović (ističe mu ugovor u januaru), Petar Đuričković, Filip Janković, Aleksandar Kirovski, Stevan Luković, Stefan Mihajlović, Igor Mijović, Vukan Savićević, Veljko Simić i Miloš Vesić. „Alo!“ je došao do kompletnog spiska, a crno na belo to izgleda ovako:


Eli Babalj (došao iz Melburna za 250.000 evra) pripada Zvezdi 65 odsto, a preostalih 35 odsto agenciji „Virtus“. Boban Bajković (došao iz Lovćena za 15.000 evra) pripada Zvezdi 95 odsto, a Lovćenu pet procenata. Miloš Dimitrijević (došao iz Rada za 300.000 evra) Zvezdin je 70 odsto, a 30 odsto Radov. Milan Jovanović (došao iz Spartak Nalčika bez naknade) je Zvezdin 85 odsto, dok će 15 odsto od transfera pripasti njemu lično.
Mendeš Kadu (došao iz Zete za 150.000 evra) Zvezdin je 60 odsto, a Zetin 40 odsto. Filip Kasalica (došao iz Slobode za 250.000 evra) Zvezdi pripada 80 odsto, a preostalih 20 odsto Slobodi. Jovan Krneta (omladinac) Zvezdin je svega 70 odsto, a 30 odsto pripada agenciji „Kendrej“. Darko Lazović (došao iz Borca za 420.000 evra) pripada Zvezdi 70 odsto, a preostalih 30 odsto agenciji „FiF“. Nikola Maksimović (došao iz Slobode za 250.000 evra) Zvezdin je svega 65 odsto, dok 25 odsto pripada Slobodi, a 10 odsto agenciji „Nord star“.

Srđan Mijailović (došao iz Sloge za 8.809 evra) u većem delu je Zvezdin, čak 85 odsto, dok pet odsto pripada Slogi, a 10 odsto agenciji „Sport end mor“. Nikola Mikić (došao iz Napretka za 65.000 evra) 70 je odsto Zvezdin, 10 Napretkov, a 20 odsto agencije „Virtus“.

Nenad Milijaš (došao iz Vulverhemptona za 75.000 evra) pola je Zvezdin, a 50 odsto od transfera pripašće njemu lično. Luka Milivojević (došao iz rada za 600.000 evra) 60 odsto je Zvezdin, a 40 Radov. Luka Milunović (došao iz Varegema bez obeštećenja) 50 odsto je Zvezdin, a 50 pripada agenciji „Top sports“.

Marko Mirić (došao iz Spartaka za 143.000 evra) pripada Zvezdi 70 odsto, a Spartaku 30. Filip Mladenović (došao iz Borca za 300.000 evra) Zvezdin je 65 odsto, dok 35 odsto pripada Borcu.
Ognjen Mudrinski (došao iz Jagodine za džabe) svega je 50 odsto Zvezdin, a drugih 50 odsto pripada Jagodini. Ljubo Nenadić (došao iz kragujevačkog Radničkog za 15.000 evra) 85 odsto je Zvezdin, dok 15 odsto pripada agentu Predragu Đorđeviću.
Ognjen Ožegović (došao iz Kozare za 50.000 evra) 75 odsto pripada Zvezdi, 15 agenciji „Seven stars“ i 10 odsto Kozari. Aleksandar Pantić (došao iz Rada za 360.000 evra) Zvezdin je 65 odsto, a Radov 35 odsto. Stevan Reljić (došao iz Rudara bez obeštećenja) Zvezdin je 70 odsto, a Rudarov 30. Uroš Spajić (omladinac) pripada Zvezdi 90 odsto, a 10 odsto agenciji „Sport end mor“. Braća Dragoljub i Slavoljub Srnić (došli iz Mačve za džabe) Zvezdini su svega 65 odsto, dok 20 odsto pripada Mačvi, a 15 odsto agenciji „FiF“.
Filip Stojković (omladinac) Zvezdin je velikih 90 odsto, dok 10 odsto pripada agenciji „Sport end mor“. Marko Vešović (došao iz Budućnosti za 220.000 evra) Zvezdin je 70 odsto, 15 od agencije „FiF“ i 15 odsto od agencije „Pro sport“.

Džajić: Menadžeri nam više neće otimati decu!
Predsednik Crvene zvezde ne krije da je razočaran pozadinom igračkog kadra.
- Više ni ja ne znam ko je čiji igrač. Samo znam da se više nikada u Crvenoj zvezdi neće desiti da dečak od deset godina dođe s menadžerom, a potom napusti klub kao da nikada nije ni bio u njemu. Za rešavanje ovog problema tražićemo i pomoć Fudbalskog saveza Srbije - izjavio je Dragan Džajić.
Predsednik Crvene zvezde otkrio je da zbog loših finansija klub u ovom trenutku ne može da dovede igrače koje bi on želeo.

Nemate ovlašćenje da vidite linkove. Registracija ili Prijava
« Poslednja izmena: Decembar 30, 2012, 03:12 NenadBG »
A ljubav ka tebi jos jaca je...

I svakim danom sve vise volim te...

Van mreže Laki

  • Globalni moderator
  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija: Beograd
  • Poruke: 7.944
  • Ugled: +54/-10
    • Pogledaj profil
Odg: FK Crvena zvezda 2012/13
« Odgovor #869 poslato: Decembar 30, 2012, 08:31 »
Ja sam ušao pod stavku "Ostali radovi pri organizovanju utakmica"  :smeh4:
John Pilger je sedamdesetih pravio dokumentarac o disidentima u Čehoslovačkoj. Jedan od njih mu je tad rekao kako zapad ima mnoge prednosti u odnosu na istok, ali u jednoj stvari istok ima prednost. Pilger ga pita,a koja je to? Odgovor - Kad nas mediji lažu, mi znamo da nas lažu.