Autor: NenadBG Tema: FK Crvena zvezda 2012/13  (Pročitano 339582 puta)

Van mreže ladja

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija:
  • Poruke: 20.524
  • Ugled: +108/-96
    • Pogledaj profil
Odg: FK Crvena zvezda 2012/13
« Odgovor #885 poslato: Decembar 31, 2012, 04:02 »
Hm sve mi ovo pomalo liči na sindrom Sanader,tako je kad je Ivo ukapšen najlakše za sve probleme okriviti jednog čoveka za sva sranja u državi... :kafa:


To se sada radi i sa Miškovićem u Srbiji.....a gde su ostali? :zbunjen:

Van mreže Laki

  • Globalni moderator
  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija: Beograd
  • Poruke: 7.944
  • Ugled: +54/-10
    • Pogledaj profil
Odg: FK Crvena zvezda 2012/13
« Odgovor #886 poslato: Decembar 31, 2012, 04:07 »
Miško je samo jedan od mase koji su rušili zvezdu. Spisak je podugačak i ide do samog vrha države.
Biće još tu posla, prvo da se ispita ona hijena Vesić
John Pilger je sedamdesetih pravio dokumentarac o disidentima u Čehoslovačkoj. Jedan od njih mu je tad rekao kako zapad ima mnoge prednosti u odnosu na istok, ali u jednoj stvari istok ima prednost. Pilger ga pita,a koja je to? Odgovor - Kad nas mediji lažu, mi znamo da nas lažu.

Van mreže ladja

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija:
  • Poruke: 20.524
  • Ugled: +108/-96
    • Pogledaj profil
Odg: FK Crvena zvezda 2012/13
« Odgovor #887 poslato: Decembar 31, 2012, 04:09 »
Nemate ovlašćenje da vidite linkove. Registracija ili Prijava
Miško je samo jedan od mase koji su rušili zvezdu. Spisak je podugačak i ide do samog vrha države.
Biće još tu posla, prvo da se ispita ona hijena Vesić


Daj Bože ali ne bih bilo dobro da nagrabusi samo DS kadar jer će to onda izgledati kao tipični revanšizam skidam im kapu ako neko iz SPS-a zglajza...


Mada se bojim da ne završi sve na Mišku po sistemu "Nek visi Pedro"...

Van mreže NenadBG

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija:
  • Poruke: 10.801
  • Ugled: +61/-256
    • Pogledaj profil
Odg: FK Crvena zvezda 2012/13
« Odgovor #888 poslato: Decembar 31, 2012, 05:13 »
naravno da sada mnogima odgovara da ispadne da je misko iskljucivi krivac za sve lose u srbiji.a to ce posebno doci do izrazaja ako stvarno dodje do toga da ga osude,tek ce mu onda sve zivo natovariti...
A ljubav ka tebi jos jaca je...

I svakim danom sve vise volim te...

Van mreže NenadBG

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija:
  • Poruke: 10.801
  • Ugled: +61/-256
    • Pogledaj profil
Odg: FK Crvena zvezda 2012/13
« Odgovor #889 poslato: Januar 01, 2013, 07:36 »
Citat
Vi se nalazite ovde: Mondo > Sport > Fudbal

Čović za MONDO: Piksi je morao da ode...

01. januar 2013. 17:40 > 17:50
...jer su u to vreme vlasnici igrača bili znameniti ljudi beogradskog podzemlja", kaže Nebojša Čović u intervjuu za MONDO i dodaje kako je sunovrat kluba ka 48,5 miliona evra duga krenuo 2008. godine. "Lukić je zaustavio 'Deltu' 2009".


Pripremajući prezentaciju pionirskog projekta u srpskom sportu, u vidu otkrivanja svih detalja vezanih za poslovanje kluba, novom potpredsedniku Nebojši Čoviću, prema sopstvenom priznanju, stizale su pretnje da će "završiti u rupi".

Kada je sa pedesetak strana raznih tabela, dijagrama i brojki izašao pred javnost, čovek košarke sa specijalnim zadatkom u fudbalu, poručio je da će one koji mu prete "sačekati pored rupe" i da će se tada videti ko će "u nju upasti".

Govorio je između redova i ostavljao ljudima da sami izvlače zaključke, u toj vešto prezentovanoj kombinaciji brojki i informacija.

Iako je velika većina razumela da se iza duga od 48,5 miliona evra, prema Čovićevim rečima, pre svega krije napad kompanije "Delta" na zemljište oko "Marakane", MONDO je za ove novogodišnje sate od Čovića zatražio da malo konkretnije označi koje su to bile presudne tačke u posrtanju kluba.

Za početak razgovora, da li ste posle otkrivanja svih poslova kluba od 1996. do danas imali i nagoveštaj neke neprijatnosti na privatnom planu?

"Tamo gde ja stanujem imao sam neka tri topovska udara, ali ja sam to pripisao proslavi Nove godine, tako da im čestitam Novu godinu...", sa osmehom je rekao Čović na početku intervjua za naš portal.

Većina onih koji su imali priliku da listaju 50 stranica zbunjujućih cifara i dijagrama, stekla je oprečne utiske o tome gde je počeo kolaps FK Crvena zvezda. Da li možete da kažete svoje mišljenje? Gde je u vremenskom razdoblju između 1996. i 2012. godine bila tačka posle koje više nije bilo nazad, na putu ka aktuelnih 48,5 miliona evra duga?

"Mogu. Poslednji momenat je bio negde 2008. godine, kada je, nažalost, izabran jedan pravac na raskrsnici na kojoj se nalazio klub", rekao je Čović, ali nije izgovarao imena.

No, u kombinaciji sa opservacijom da bi "stadion Crvene zvezde danas bio livada da se nije ispalo iz Evrope od APOEL", uz gore naglašeno, lako se može rekonstruisati da je 2008. godine, posle eliminacije iz kvalifikacija za Ligu Evrope, sa čela kluba otišao Toplica Spasojević, nasledio ga Den Tana, privremeno, pa se na njega nadovezala komisija u sastavu Dragoljub Lekić - Branimir Babarogić - Miodrag Đorđević.

Sve dok u maju 2009. godine, za jedan glas, nije pobedio Vladan Lukić.

Ali, priča počinje iznenadnim i do danas neobjašnjenim odlaskom Dragana Stojkovića Piksija sa pozicije predsednika. On se, nakon što je rasprodao tim u vrednosti od 12 miliona evra, jednostavno povukao 20. novembra 2007. godine i otišao u Japan da bude trener.

Biti trener, nakon što ste doživeli da budete predsednik Saveza i najvećeg kluba u zemlji, nije put kojim se često ide i mnogi su s pravom bili zbunjeni.

"POSLE PIKSIJA, ZVEZDA JE BILA SAMO LOKACIJA"
" />
Do danas, Piksi je u Japanu i samo povremeno, kada se pomene njegovo ime, poruči da će "doći i ispričati sve".

"Otišao je Piksi i klub je krenuo drugim putem. Piksi je otišao ne samo zbog slatkih kolačića. U to vreme su među vlasnicima Zvezdinih igrača bili određeni znameniti ljudi iz beogradskog podzemlja, atraktivni Keka i šta ja znam koliko još Keka, Meka i ostalih...", nagovestio je Čović zbog čega je Stojković bukvalno pobegao iz Srbije.

"A, naravno, tada se vodila i bitka oko toga hoćemo li Zvezdinu lokaciju pretvoriti samo u povoljnu lokaciju i ništa više od toga. Piksi je otišao, a posle toga se nastavilo i ušlo u dalje spirale...", vratio je Čović priču ka napadu "Delte" na lokaciju oko Autokomande.

Finansijeri Crvene zvezde u pomenutom periodu, pred Piksijev odlazak u Japan, pa sve do dolaska Lukića, bili su između ostalih Marko Mišković, sin Miroslava Miškovića vlasnika "Delte", zatim Dragi Mićović, tehnički partner bio je "Nike", čiji je distributer kompanija "Delta Sport", itd, itd.

"LUKIĆ JE SKUPO PLATIO SUKOB SA 'DELTOM'"
" />
Ako se, prema Vašim rečima, 2002. godine krenulo u projekat "Delta Planeta", da li se može reći da je Lukić svojim dolaskom sprečio "Deltu" u toj nameri? Štaviše, tokom izlaganja u subotu rekli ste da je cela priča i propala 2009. godine...

"Mislim da je Lukić došao na mesto predsednika FK Crvena zvezda i da u tom trenutku nije bio svestan kakva je strategija bila napravljena sa lokacijom kluba. Kako je vreme prolazilo, tako je postajao sve svesniji, jer su nastavljeni pritisci i blokade sa mogućih i nemogućih strana. To je naravno, s jedne strane, prouzrokovalo povećanje stepena zaduženosti Crvene zvezde...", kaže Čović i dodaje:

"Sledom slučajnosti, koncept koji je bio napravljen još 2002. godine, po kojem je 'Marakana' samo dobra lokacija i ništa više od toga, dolaskom Lukića na čelo kluba je zaustavljen i to je ispalo dobro za Crvenu zvezdu", govorio je Čović, odajući bivšem predsedniku deo zasluga za to što "Marakana" nije "livada", ali ne želeći da sakrije i drugu stranu priče...

"S druge strane, to se nije dogodilo bez posledica, a one su dug od skoro 50 miliona evra i stanje u kojem se trenutno nalazimo. Stanje je užasno".

Nazad ne može, a ispred su dva puta: jedan ka oporavku, drugi ka bankrotu?

"Stanje je pakleno, toliko teško da ako nam ne bude pomogla država, a ne mislim samo parama, može lako da se dogodi da se FK Crvena zvezda tokom 2013. godine ugasi!"

"Niko nema čaroban štapić i niko nije mađioničar".

"GRAD DA DODELI ZVEZDI ZEMLJIŠTE PKB"
" />
Kad god izgovorite reč "pomoć", prosečnom navijaču u glavi je novac, novac i novac. Možete li da objasnite kakvu tačno pomoć Grada Beograda tražite, a kakvu Republike Srbije?

"Kad govorim o pomoći Grada, ona nam je neophodna da bismo zaokružili ovu našu napadnutu lokaciju, grickanu sa svih mogućih strana. A, onda, potrebna je i pomoć Republike, jer možete li da zamislite o kakvoj se kapitalnoj investiciji radi i šta predstavlja izgradnja modernog stadiona za Beograd i Srbiju" , nedvosmisleno je Čović izlazak Zvezde iz krize vezao za izgradnju novog stadiona.

Čović ima ideju da mnogim bankama, koje od Crvene zvezde potražuju ogroman novac, bude ponuđeno da participiraju u takvom projektu, pa i da doplate da u njemu učestvuju. Mišljenja je da bi novi stadion ne samo pokrio dug od 50 miliona evra, već...

"Koliko bi moglo da se zaposli ljudi u izgradnji 400, 500 hiljada kvadrata u centru Beograda, a da pri tome ne pomerate 'Marakanu', već da je ostavite tu gde je 50 godina i okružite je modernim sadržajima koji u sebi imaju elemente komercijalnog, poslovnog, stambenog, itd? Tako bi se obezbedilo da stadion 'živi' ne samo kada se igraju utakmice", ponovio je Čović gde je izlaz Zvezde iz dugova, "koji tokom 2013. mogu otići i na 100 miliona evra ako se ovako nastavi".

"Moram da naglasim da bi tako nešto trebalo da se uradi i na prostoru stadiona FK Partizan. I jedan i drugi stadion su prevaziđeni. Zvezdin stadion slavi 50 godina. To je bilo hit rešenje pre 50 godina, ali ga je vreme pojelo. Sada, na ovim dobrim lokacijama, trebalo bi napraviti novu investiciju i naravno da iz svega toga profit izvuku Zvezda, Beograd i Srbija", nadovezao se Čović, ali i naglasio:

"I da svima to bude na pomoći, ne pojedincima".

Koja bi konkretno bila uloga Grada?

"Da sve nepravilnosti koje su se dogodile u okviru gradskih službi od 2006. do danas, ispravi i vrati Crvenoj zvezdi. Da joj vrati njeno zemljište. Kome Grad to vraća? Vraća klubu koji je javno dobro, pa je samim tim i državno dobro, narodsko dobro... Beograd bi trebalo da da Zvezdi lokaciju PKB (između stadiona i Autokomande, prim. aut), jer je Zvezda to i tražila po logici prava preče kupovine, kako bi se na njoj održala funkcija sporta. Takođe, Beograd bi trebalo da dovrši nešto što je ukočeno, a to je studija saobraćaja koja se radi godinama u CIP-u. Kada bi se to dovršilo do kraja, mi bismo imali čistu lokaciju".

A, Republika?

"Što se tiče konverzija i investitora, tu nam je takođe potrebna država. Da Grad i Republika izađu zajedno sa Zvezdom i kažemo svi: 'Mi imamo fantastičnu lokaciju u centru Beograda od cirka 18 hektara na kojoj nemamo nikakve imovinsko-pravne probleme'".

"I ne samo to, naravno da pomoć države znači i uključivanje državnih organa u ispitivanje mnogih stvari koje su se ovde dogodile, u odnosima sa bankama i ostalim poveriocima".

"ZVEZDANI GRAD"
" />
Čović, posle svega, nije želeo da isključi i finansijsku pomoć države...

"Ne mogu da pobegnem od toga da bi pomoć države trebalo da znači i finansijsku pomoć Crvenoj zvezdi. Naravno i Partizanu", direktan je Čović, svestan da će mnogi takvu pomoć shvatiti kao "trošenje narodnih para".

"Iluzorno je očekivati da ćemo mi dobiti od države 50 miliona evra da 'pokrijemo' dug, pa i da država ima te pare, ali verujte mi da kroz projekat radno nazvan 'Zvezdani grad' možemo dobiti mnogo više. I mi, i Grad, i država".

Rekli ste da neki pozajmljivači novca nisu bili dobronamerni u svojoj nameri, već da su pozajmljivali novac kako bi ga kasnije konvertovali u imovinu. Kako ćete s njima pregovarati?

"Mislim da bi sve pozajmice trebalo da budu otpuštene iz prostog razloga što su svi dali pozajmice zato što vole Crvenu zvezdu. Ne mislim da bi trebalo da ulazimo u poreklo tih pozajmica i evo idealne prilike da pokažu pravu i iskrenu ljubav prema Crvenoj zvezdi", rekao je Čović i dodao:

"Čak, nemam ništa protiv da otpuštanje pozajmica bude uslovno. Za slučaj da nekog dana dođe do privatizacije Crvene zvezde, ti iznosi bi mogli da im se priznaju kao njihov udeo u privatizaciji. To očekujem od njih i mislim da je to jedini ispravan put", otkrio je Čović s kojom će strategijom prići ovom problemu.

Da li ste videli plan "Zvezdanog grada" koji je prezentovala bivša Uprava?

"Imao sam prilike da vidim to koncepcijsko rešenje. To čak nije ni idejno rešenje. Kao koncepcijsko rešenje, mislim da je to izuzetno dobar pristup. Već sam rekao da će za realizaciju takve ideje biti potrebna pomoć, prvo Grada Beograda, a onda i Republike Srbije".

Kada navijači mogu da očekuju da taj projekat, eventualno, bude gotov?

"To nije ništa što može da se dogodi preko noći, mada živimo na prostorima gde žive građani sa veoma nestrpljivim mentalitetom. To je posao od pet godina intenzivnog i žestokog rada, uz konstantnu demistifikaciju u javnosti, odnosno transparentnost", rekao je Čović i onda se na pomen transparentnosti u radu automatski osvrnuo na sve one koji su negativno dočekali njegovo iznošenje detalja o poslovanju kluba.

"SRPSKOM SPORTU BIĆE BOLJE KAD SE SREDE ZVEZDA I PARTIZAN"
" />
"Pa, mi smo sad u situaciji da nas napadaju ljudi i kada transparentno govorimo o svemu. Principom zamene teza, jer tako rade godinama, neće da kažu: 'To je u redu i mi ćemo tako', nego idu sa: 'Vidi ih mađioničari, kako ste ovo, kako ste ono?'", priča Čović i nadovezuje se:

"To ide do toga da je i Košarkaški klub napadnut da je državni projekat. Mi smo pokazali da li jeste ili nije. Pokazali smo da smo od 2001. godine od države dobili 15,4 odsto novca, a da smo toj istoj državi dali 10,3 odsto. Pa neka pokažu svi... To da smo mađioničari je glup odgovor, jer nema glupih pitanja, ima samo glupih odgovora. Glup odgovor je: 'Ne moramo da radimo kao Zvezda', ne! Nego svi klubovi moraju da rade u skladu sa Zakonom o sportu, pa je tako obaveza, a ne dobra volja klubova da izađu u javnost sa podacima o svom poslovanju".

Predsednik KK Crvena zvezda i potpredsednik FK Crvena zvezda, što ga prema mnogim komentarima čini najmoćnijim čovekom u srpskom sportu trenutno, istovremeno je postavio i pitanje i izneo zanimljivu opservaciju:

"Zašto bi sport bio mistifikovan i bio crna rupa? Srpski sport će u svim svojim oblastima biti sređen i uređen kada se srede i urede Crvena zvezda i Partizan".

Paradoksalno, ispunjavajući zakonom propisane obaveze, Crvena zvezda je postavila nove standarde u srpskom sportu?

"Sve smo podatke dali jasno, od 1996. do 2012. i pokazali da Crvena zvezda kao avangarda srpskog sporta poštuje maksimalno Zakon o sportu. Naravno da očekujemo da i drugi klubovi to prikažu i pokažu. Da li će oni to uraditi ili ne - ne može da bude zasnovano na njihovoj želji, volji, bahatosti i ne znam kakvim sakrivanjem iza imena".

Sve ovo deluje veoma mračno za navijača Crvene zvezde, koji se pet godina nije radovao tituli prvaka.

"Za mene će titula i ulazak u Ligu šampiona biti to kad budemo odblokirali račun i sačuvali klub od bankrota, koji nam preti u godini u koju ulazimo. Ko ume i zna više, neka se javi da preuzme ovaj posao", poručio je hladnokrvno Čović, naglasivši da neće prihvatiti odgovornost za sportske rezultate, jer se u fudbal ne razume i to nije bio povod njegovog angažovanja na "Marakani", pored već aktuelnog na Malom Kalemegdanu.

"Ono što ja ne želim i što nije moj posao, jer se direktno ne razumem u fudbal - a naučiću nešto i o tom sportu - to je vezivanje finansijskih muka kroz koje prolazimo sa sportskim rezultatom. Za sportski rezultat odgovaraju oni koji se razumeju u fudbal, a to su predsednik, sportski direktor, trener, itd", distancirao se od terena potpredsednik FK Crvena zvezda za finansije, Nebojša Čović na kraju novogodišnjeg intervjua za MONDO.

(Nikola Janković - MONDO, foto: MN Press)
A ljubav ka tebi jos jaca je...

I svakim danom sve vise volim te...

Van mreže VolimPFC

  • Administrator
  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija:
  • Poruke: 18.359
  • Ugled: +53/-42
    • Pogledaj profil
Odg: FK Crvena zvezda 2012/13
« Odgovor #890 poslato: Januar 01, 2013, 08:23 »
Citat

 "Stanje je pakleno, toliko teško da ako nam ne bude pomogla država, a ne mislim samo parama, može lako da se dogodi da se FK Crvena zvezda tokom 2013. godine ugasi!"




Eto, za početak može i titula.  ::)
Моје јутро, мој дан, моје жеље, мој сан, мој живот, моја ствар, једно име Партизан...

Н.А.                                                            26.11.1918.

Van mreže NenadBG

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija:
  • Poruke: 10.801
  • Ugled: +61/-256
    • Pogledaj profil
Odg: FK Crvena zvezda 2012/13
« Odgovor #891 poslato: Januar 02, 2013, 12:12 »
nije mislio na titulu,nego na duplu krunu,samo nas to zadovoljava  :zvizvdi:
« Poslednja izmena: Januar 02, 2013, 01:03 NenadBG »
A ljubav ka tebi jos jaca je...

I svakim danom sve vise volim te...

Van mreže NenadBG

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija:
  • Poruke: 10.801
  • Ugled: +61/-256
    • Pogledaj profil
Odg: FK Crvena zvezda 2012/13
« Odgovor #892 poslato: Januar 02, 2013, 12:21 »

verujem da profa nema nista protiv d prekopiram njegov post sa rsb-a...

Nemate ovlašćenje da vidite linkove. Registracija ili Prijava
Видим да су и домаћи медији коначно кренули у откривање праве истине око Мишковића и пакленог плана за преузимање земљишта на којем се налазе Маракана и пратећи објекти.
Мислим да сада могу пред свима да кажем оно што сам у највећем поверењу својевремено поделио само са водећим људима РСБ сајта - да је Мишковић стајао иза хапшења Џаје! То је била информација коју сам добио из, да кажем друге, у ствари, прве руке. Џајин адвокат је био Драган Савић, брат близанац Дулета, а комплетну информацију сам добио баш од Дулета и то онда када сам са њим одрадио интервју овде, у Њујорку.
Дуле ми је тад најнормалнијим гласом испричао сценарио - "па нававно, план им је да свуше Џају, а пвеко њега да пвипвете свим исквеним звездашима. Узеће земљиште и пветвовити га у некакав шопинг мол плус стамбене згваде, а Звезди ће да изгваде 'модеван' стадион негде у Сувчину..."

Кунем вам се да су ово биле речи Дулетове! Наравно, није ми пало на памет да то објављујем, али признајем да сам се опасно наложио да испратим ту причу, можда баш зато што ми је звучала као научна фантастика!
Невероватно је до које мере смо ми постали банана држава када је тај Делта мајмун у шаци држао и судство и тужилаштво и - на крају - владу!!! 
ФУЈ, бре! ФУЈ! СЕМЕ ИМ СЕ ЗАТРЛО! Која је то гамад, мајко моја!
Ја признајем да никада нисам ни помислио да бих могао да гласам за ове националисте (СРС, СНП) , али ми је баш топло око срца кад видим шта Вучић ради овом бизМисмену-злотвору. УДРИ, ВУЧКО, НЕ ПРАШТАЈ!


takodje stoji sto mu je tamo neko napisao,a to je da je dule svojim nastupima(ne mislim sada cak na politicku pricu) i svojim radom se debelo kompromitovao posebno kod svih zvezdasa,ali dobro zanimljiva prica u svakom slucaju...


takodje evo zanimljivog intervjua rsb-a sa covicem,dosta dugacak,ima sve ono sto je rekao za mondo i jos neke medije i jos dosta novih stvari je receno


Nemate ovlašćenje da vidite linkove. Registracija ili Prijava


inace po meni sramotan intervju rsb-a,gde se vidi da su se vraski trudili da iz covica izvuku sto vecu pljuvacinu po piksiju,stalno su imali sugestivna pitanja da je piksi kriv za ovo i ono,i piksijevim periodom su se najvise bavili,dok lukicevim ni priblizno toliko,cak se vidi zelja da se po njemu ne pljuje.kazem po meni sramotan intervju rsb ekipe...
A ljubav ka tebi jos jaca je...

I svakim danom sve vise volim te...

Van mreže djemba djemba

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija: debela ladovina
  • Poruke: 2.352
  • Ugled: +27/-1
    • Pogledaj profil
Odg: FK Crvena zvezda 2012/13
« Odgovor #893 poslato: Januar 02, 2013, 12:41 »
Jel moze neko meni, laiku, da objasni kakve veze ima Delta Planet sa stadionima Zvezde i Partizana?
Ja nikako ne mogu da proniknem u to..
Oprem dobro

Van mreže NenadBG

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija:
  • Poruke: 10.801
  • Ugled: +61/-256
    • Pogledaj profil
Odg: FK Crvena zvezda 2012/13
« Odgovor #894 poslato: Januar 02, 2013, 01:37 »
izmedju ostalog koliko znam problem je sto stadioni zvezde i partizana kao multifunkcionalni objekti,fakticki sa trznim centrima u okviru njih,predstavljaju konkurenciju delti planetu(koji je po planu samo stotinak metara dalje).isto se prica da upravo u slucaju da delta planet sredi sve papire i pocnu radovi pre stadiona da je pitanje kakvo ce onda uopste biti interesovanje investitora za te projekte(jer ce delta planet onda imati vec relativno razradjen posao i startujes od minusa).navodno je upravo zbog toga i blokirano donosenje urbanistickog plana,jer bi zvezda i partizan sa svojim planovima stadiona i mogucim pocetkom radova deltu doveli u podredjen polozaj,tj njenu delta planetu.neki kazu da je delta planirala razne stvari i sa zvezdinim kompleksom(konkretno iza juga). takodje onaj prostor iznad pumpe kod zvezde koji je pripadao pkb-u dodeljen je delti,znaci delta jasno pokazuje da je i te kako zainteresovana i za ovu lokaciju na kojoj je zvezda,iz ovih ili onih razloga...
« Poslednja izmena: Januar 02, 2013, 01:39 NenadBG »
A ljubav ka tebi jos jaca je...

I svakim danom sve vise volim te...

ajkula

  • Gost
Odg: FK Crvena zvezda 2012/13
« Odgovor #895 poslato: Januar 02, 2013, 02:36 »
takodje su bili sugestivni u pitanjima da li su drzava i partizan zajedno krenuli da uniste zvezdu.


mislim da covic previse olaksavajucih okolnosti daje za proslu upravu.

Van mreže Dule Savic

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Nov 2012
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Poruke: 11.972
  • Ugled: +1196/-454
  • mitoman i povijesni revizionist
    • Pogledaj profil
Odg: FK Crvena zvezda 2012/13
« Odgovor #896 poslato: Januar 02, 2013, 03:13 »
Ovaj Miskovicev plan i nije bio neka velika tajna, o tome se suskalo godinama, a pamtim da je svojevremeno, pre nekih 4-5 godina stadion osvanuo prekriven grafitima u kojima se porucuje upravo Miskovicu da odhebe od Zvezde. Interesantno kako su ti grafiti bukvalno preko noci nestali. Miskovicu naravno zelim da sto duze ostane tamo gde je sada, ali mene mnogo vise zanima ponasanje onih ljudi iz kluba kojima su puna usta Zvezde a koji su se o tu istu Zvezdu mnogo ogresili, i to ne samo iz Lukiceve garniture. Da se vidi sta su konkretno radili recimo Ilija Ivic, Goran Bunjevcevic, ili recimo moja malenkost. I konacno, da Piksi isprica svoju pricu, a ne da saznajemo mrvicu po mrvicu preko Covicevih aluzija.
"This is exactly what football should be about."

Van mreže NenadBG

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija:
  • Poruke: 10.801
  • Ugled: +61/-256
    • Pogledaj profil
Odg: FK Crvena zvezda 2012/13
« Odgovor #897 poslato: Januar 02, 2013, 03:28 »
naravno da prica oo miskovica nije nista novo ali sada se prvi put i javno o tome prica i od strane nekog kompetentnog iz kluba(do sada se to radilo po kuloarima,eventualno neke senzacionalisticke novine po koji tekstic, i naravno obicni ljudi i navijaci medju sobom).pa navijacka pesma "dusmani hoce da te uniste i da te prodaju" je upravo i nastala u to doba,kada je to bilo aktuelna prica,i uvek se najvise u pricama o prodaji,unistavanju i sl spominjao miskovic...pa i grobari su pevali ono kurva umire,gde kazu miskovic pita se...
« Poslednja izmena: Januar 02, 2013, 03:32 NenadBG »
A ljubav ka tebi jos jaca je...

I svakim danom sve vise volim te...

ajkula

  • Gost
Odg: FK Crvena zvezda 2012/13
« Odgovor #898 poslato: Januar 02, 2013, 06:36 »
Nemate ovlašćenje da vidite linkove. Registracija ili Prijava
Ovaj Miskovicev plan i nije bio neka velika tajna, o tome se suskalo godinama, a pamtim da je svojevremeno, pre nekih 4-5 godina stadion osvanuo prekriven grafitima u kojima se porucuje upravo Miskovicu da odhebe od Zvezde. Interesantno kako su ti grafiti bukvalno preko noci nestali. Miskovicu naravno zelim da sto duze ostane tamo gde je sada, ali mene mnogo vise zanima ponasanje onih ljudi iz kluba kojima su puna usta Zvezde a koji su se o tu istu Zvezdu mnogo ogresili, i to ne samo iz Lukiceve garniture. Da se vidi sta su konkretno radili recimo Ilija Ivic, Goran Bunjevcevic, ili recimo moja malenkost. I konacno, da Piksi isprica svoju pricu, a ne da saznajemo mrvicu po mrvicu preko Covicevih aluzija.


pitaj lakija ,koji je nuzgred u to vrijeme radio i za miskovica .
interesantno je kako se lakijev dolazak na marakanu poklapa sa odlaskom nekih miskovicevih marionet. ja bih to podrobno ispitao.
moracu sa komsijom sa donjega sprata da raspravim o tome . da i to ispita.

Van mreže Laki

  • Globalni moderator
  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija: Beograd
  • Poruke: 7.944
  • Ugled: +54/-10
    • Pogledaj profil
Odg: FK Crvena zvezda 2012/13
« Odgovor #899 poslato: Januar 02, 2013, 08:42 »
Miško nije plaćao da se grafiti skinu sa Marakane.
To je preko noći uradio heroj spasitelj C.Zvezde Miki Ćorović, direktor stadiona.



John Pilger je sedamdesetih pravio dokumentarac o disidentima u Čehoslovačkoj. Jedan od njih mu je tad rekao kako zapad ima mnoge prednosti u odnosu na istok, ali u jednoj stvari istok ima prednost. Pilger ga pita,a koja je to? Odgovor - Kad nas mediji lažu, mi znamo da nas lažu.