Autor: NenadBG Tema: FK Crvena zvezda 2012/13  (Pročitano 339294 puta)

Van mreže NenadBG

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija:
  • Poruke: 10.801
  • Ugled: +61/-256
    • Pogledaj profil
Odg: FK Crvena zvezda 2012/13
« Odgovor #990 poslato: Januar 12, 2013, 11:12 »
Citat
Zvezda na Maksimoviću zaradila skoro milion, a da to nije ni znala
pre 3 sata | mozzartsport.com
Doduše, 230.000 evra leći će na račun Slobode

Samo dan pošto je Nikola Maksimović u intervjuu za Sportski žurnal rekao da mu ugovor sa Crvenom zvezdom ističe za tri godine na površinu je isplivala informacija da je štoper iz Bajine Bašte još u septembru potpisao sporazum po kome je njegova epizoda u Ljutice Bogdana upravo okončana.

Naime, kako za MOZZART Sport kaže potpredsednik crveno-belih Nebojša Čović, Nikola Maksimović je 17. septembra potpisao ugovor sa kiparskim Apolonom, iako je sam fudbaler 24 sata ranije rekao da o tome ne zna ništa. Međutim...
“Nikola Maksimović je u septembru prodat Apolonu, a prema slovu tog ugovora, koji su potpisala oba kluba i sam igrač, on je od ovog prelaznog roka igrač kiparskog kluba. Čeka se samo da legne prva rata“, rekao je Čović i dodao da je ’fantomski’ transfer, o kome niko ništa nije znao pa je i sam Upravni odbor danas mogao samo da ’konstatuje’ nasleđeno stanje, težak milion evra.
“Kiprani treba da nam isplate dve rate od po pola miliona evra, ali tek kada nam račun bude odblokiran. Od tog novca 50.000 nam sleduje na osnovu FIFA fonda solidanorsti, a od preostalih 950.000, što je neto vrednost transfera, mi treba da 25 odsto prosledimo Slobodi“, dodao je prvi operativac kluba iz Ljutice Bogdana.

Ceo posao nije ni u kakvoj vezi sa dve pozajmice koje je Maksimovićev menadžer Pini Zahavi dao crveno-belima u 2012. godini, pre no što je otišla uprava na čelu sa Vladanom Lukićem, koja je prvi put na tako nešto pristala kako bi izdejstvovala licencu za takmičenje na evropskoj scenu.
“Majsku pozajmicu od 700.000 evra smo otpisali, a nedopustivo kamatu od još 200.000, koju je trebalo da izmirimo do avgusta, sigurno nećemo da platimo“, kategoričan je Čović.

Ali, tu nije kraj mukama novog rukovodstva Zvezde, pošto je prethodna vlast u avgustu od Zahavijeve agencije Goal Internešnl (International) zajmila još pola miliona evra koje treba da vrati do kraja tekućeg meseca.
“Pregovaramo o otplati tog duga. Imamo obećanje da nam se kamata od 50.000 evra neće uračunati“, otkriva Čović.

(FOTO: Star Sport)
A ljubav ka tebi jos jaca je...

I svakim danom sve vise volim te...

Van mreže NenadBG

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija:
  • Poruke: 10.801
  • Ugled: +61/-256
    • Pogledaj profil
Odg: FK Crvena zvezda 2012/13
« Odgovor #991 poslato: Januar 13, 2013, 02:51 »
Citat
Sale za MONDO: Žao mi je, ali biće kazni!

26 komentara OdštampajMake font size smaller Make font size default Make font size larger 12. januar 2013. 18:30 > 18:55
Ekskluzivno za MONDO, trener Crvene zvezde Aleksandar Janković govorio je "od A do Š" o svim problemima koji su pratili sastavljanje spiska putnika za Antaliju: o Simiću, Maksimoviću, Ožegoviću, Asamoi, igračima koji su višak i oslonac, problemima sa kojima se klub susreće...


Predsednik Dragan Džajić je još jednom ponovio da će klub oslonac tražiti isključivo i samo u mladim igračima koje krasi disciplina, kvalitet i poštovanje prema Klubu, dok će suprotni slučajevi biti najstrože sankcionisani.

Ova rečenica dominira saopštenjem sa sednice Upravnog odbora FK Crvena zvezda održane ove subote ujutru (pa do popodne), a direktno je vezana za probleme sa kojima su se crveno-beli susreli ovih dana pred put u Antaliju na pripreme.

Počelo je sa Markom Dmitrovićem ('92. godište), a nastavljeno sa još mlađima Veljkom Simićem i Nemanjom Maksimovićem ('95. godište).

To su "klinci", "Zvezdina deca" koja su odlučila da će im uskoro - kada im isteknu profesionalni ili stipendijski ugovori - bolje biti na nekom drugom mestu. Zato ih neće biti u Zvezdi, a protiv druge dvojice biće pokrenuti disciplinski postupci, najavio je u intervjuu za MONDO trener Crvene zvezde Aleksandar Janković.

"Ispao je ovih dana veliki problem sa Veljkom Simićem i Nemanjom Maksimovićem, momcima koji su 1995. godište i koji su bili predviđeni za put u Antaliju, ali su pokazali veliko nepoštovanje prema klubu i poneli se neprofesionalno. Ne samo da neće putovati, nego sam tražio i dobio podršku Upravnog odbora da se protiv njih pokrene disciplinski postupak", kaže Janković u razgovoru za naš portal.

On je prvo objasnio šta se dogodilo sa Simićem, jednim od trojice igrača kojima na leto ističe ugovor.

"Lično mi je žao, jer smatram da su izmanipulisani od strane drugih, a i siguran sam da im sve ovo neće koristiti u njihovim karijerama. Veljko je od prvog dana s nama, sproveo je sve testove, a onda se u petak nije pojavio na treningu, nije ni odgovarao na naše pozive, nije se nikome javio, da bismo u toku popodneva dobili neko nemušto objašnjenje da mu nije bilo dobro. Kasnije su stigli signali da se iza svega krije to što mu u junu ističe ugovor i pozvali smo njegovog oca i njega na hitan sastanak u subotu ujutru", prepričava Janković i nastavlja:

"Pojavio se sam, bez oca, čiji je izostanak pokušala da opravda neka švajcarska menadžerska agencija ističući da je Veljkovom ocu potrebno 15 dana da razmisli šta je najbolje za njegovo dete. Na sastanak, na kojem smo bili sportski direktor Zoran Stojadinović, potpredsednik Nebojša Čović i ja došao je samo Veljko i uopšte nije delovao kao momak koji je željan da uspe u Crvenoj zvezdi, tačnije bio je vrlo hladan i ponašao se kao da uopšte nije svestan propusta koji je napravio. A, napravio je veliki disciplinski prekršaj, koji mu sigurno neće biti od koristi. Ja sam zbunjen da neko sa 17 godina uopšte ne pokazuje želju da se bori za svoje mesto pod Suncem".


Janković je zaključio...

"Na taj način Veljko je sam sebe eliminisao sa spiska putnika za Antaliju i o njegovom statusu razgovaraće adekvatne komisije u klubu. Kada se to dogodilo, odlučio sam da na njegovo mesto pozovem malog Maksimovića, koji je takođe 95. godište i koji je u startu bio oduševljen pozivom. U tom trenutku nalazio se u Bosni i rekao je da je spreman odmah da se spakuje i dođe".

Ali...

"Ovog jutra pozvao me je Nemanjin otac i rekao da je on upisao kurs za vožnju i da ne može sada da prekida to, tako da se neće odazvati pozivu za pripreme. Je l' treba da vam kažem da sam bio šokiran i ponašanjem i stavom? Ispostavilo se, verovatno slučajno, da i Maksimovića zastupa ista menadžerska agencija iz Švajcarske. Žao mi je što su tako mladi dozvolili da neko drugi stavi znak pitanja iznad njihovih karijera zbog ličnih interesa. Žao mi je, ali niko svojim prisustvom neće čašćavati Crvenu zvezdu", poručio je Janković i podvukao:

"Ovo je očigledno velika tema za razmišljanje".

Interesantno, iza pomenute menadžerske agencije iz Švajcarske nezvanično stoji Vladimir Jugović, najtrofejniji srpski fudbaler svih vremena i legendarni igrač Crvene zvezde iz generacije Bari/Tokio.

Simić i Maksimović samo su poslednji primeri u nizu, jer su u sličnom dobu iz Crvene zvezde u ovim trusnim vremenima odlazile kolone golobradih dečaka, a malo koji je napravio karijeru kasnije. Ipak, uticaj menadžera i dalje je jači od poučnih iskustava nekih prethodnika.

Da li će se o ovoj tendenciji razgovarati u klubu?

"Apsolutno!", kaže Janković i dodaje:

"Ovo je slučaj koji otvara krucijalnu temu za sudbinu Crvene zvezde, jer znate kakva je finansijska situacija i jasno je da je okretanje našoj školi jedini put ka oporavku kluba. Ovo su bolni udarci i problem mora strateški da se rešava".


Svemu je prethodio slučaj sa Dmitrovićem, koji ne može da bude sankcionisan, iz prostog razloga što mu 31. januara ističe ugovor. Nedavno Zvezdu je napustio još mlađi golman Rastko Šuljagić.

"Ne znam kakva je situacija bila sa Šuljagićem, znam samo da je potpisao, a otišao je i Dmitrović. Tražio je uslove na koje je klub pristao, priključili smo ga treninzima, radio je sa nama mesec i po dana i onda na volšeban način pojavila se nekakva klauzula koja ranije nije bila predviđena, pa do dogovora nije došlo. A, ja za sve to vreme nisam ni znao da ugovor nije potpisan. On mi je lično stvar predstavio kao "puku formalnost", pa se ispostavilo da nije tako i on je što se mene tiče slobodan igrač. Ima obavezu da trenira sa nama do kraja januara i to je to...", hladnokrvno je ispričao Janković, ističući da postoje i brojni pozitivni primeri poput Vukana Savićevića, Srđana Mijailovića, Uroša Spajića, itd.

Natanijel Asamoa? Pričalo se da će biti prosleđen na pozajmicu, ali na kraju se ispostavilo da ne putuje u Antaliju jer ga očekuju novi lekarski pregledi posle problema koje je imao sa zdravljem u finišu jesenjeg dela prvenstva...

"Asamoa je bio predviđen za Antaliju, bez obzira na to što je u opticaju bila i pozajmica, ali pod uslovom da se pojavi pravi klub za to. On je godinu dana u Crvenoj zvezdi, ima potencijal, ima talenat, ali imao je i problema zbog kojih su mu zakazani dodatni pregledi, pa će se on priključiti ekipi u Turskoj 16. januara. Trebalo bi normalno da nastavi da trenira sa ostatkom tima".

U Antaliju će od prvog dana Ognjen Ožegović? Bio je na pozajmici, poput nekih drugih, ali ste odlučili da ga povedete.

"Tačno, odlučio sam da mu dam šansu. On je dečko ponikao u Crvenoj zvezdi i pokazuje mi svakog dana da je gladam da uspe kao naš napadač! Interesantan je profil igrača, publika voli takve, zaslužuje šansu i daću mu je, kao i Stefanu Mihajloviću koji se nametnuo kao napadač u Sopotu. Očekujem da radom, ponašanjem, zalaganjem i odnosom prema obavezama izbore mesto u timu, a dobiće šansu".


Janković je potom izneo zanimljivu tezu.

"Ako uzmemo da je Ognjen Mudrinski naš prvi strelac, prvi izbor za mesto 'gore', a nemamo lovu za još jednog 'top' napadača trenutno, nije li logično da šansu dam nekome ko je ponikao u Crvenoj zvezdi i ko ima veliki potencijal?"

To neće biti Eli Babalj, o čijem "slučaju" možete više pročitati ovde.

Jedno ime iznenadilo je mnoge - Stevan Reljić ide u Antaliju. Momak koji je igrao u Crvenoj zvezdi, bio u sastavu u nekim bitnim utakmicama, prošle zime je označen kao nepotreban, pa je igrao na pozajmici u Borcu iz Čačka prošlog proleća i ove jeseni. On se 9. januara, kako obaveze nalažu, javio na pripreme i umesto da mu bude ponuđena nova selidba - dogodio se obrt.

"Reljić je igrač koji ima dobar mentalitet, sjajnu 'glavu0, jak karakter, on je profesionalac. Odlučio sam da ga pozovem i u ovoj fazi priprema vidim šta i koliko može. Ima iza sebe dosta utakmica u Crvenoj zvezdi, neke je odigrao dobro, bio je i standardan u Borcu iz Čačka, pa sam odlučio da ga nagradim putem u Antaliju", kaže Janković.

I ne samo to. U Ljubi Nenadiću standardni levi bek Crvene zvezde Filip Mladenović nije imao adekvatnu konkurenciju pa je od letos odigrao SVE minute ove sezone. Reljić bi trebalo da ga malo bolje "razdrma".

"Poznato je od ranije da smo tražili pojačanje na toj poziciji, a kako se za sada to nije dogodilo - reagovao sam sa Reljićem i on će biti konkurencija Mladenoviću. Igraćemo tri utakmice u prvoj fazi priprema, izvodiću po dva različita tima po 45 minuta i bio mi je potreban drugi levi bek. Očekujem od Reljića da iskoristi šansu koju će svakako dobiti".


Ipak, neki povratnici sa pozajmica, poput Petra Đuričkovića, Stevana Lukovića i Filipa Stojkovića, nisu dobili mesto u avionu za Belek. Janković objašnjava kako je rezonovao u njihovim slučajevima.

"Ako neko ne uspe da se izbori za mesto u timu kojem je pozajmljen da bi igrao, uz poštovanje svih objektivnih i subjektivnih razloga za to, ne vidim rezuon vratiti ga u Crvenu zvezdu - da igra?! To bi trebalo da bude putokaz i ostalima koji idu na pozajmice, koje generalno pozdravljam kao put razvitka mladog igrača. Ali, ako ne igraju tamo, kako misle da igraju u Zvezdi?", pita Janković nagoveštavajući da će Đuričković nazad u Radnički iz Niša, Stojković u Napredak iz Kruševca, dok će se za Lukovića pronaći nova sredina posle Kolubare iz Lazarevca.

Svesno u isti koš nismo "gurnuli" Ljubu Nenadića i Marka Mirića, jer po godinama nisu igrači za koje je pozajmica put razvitka.

"Mirić i Nenadić su u godinama gde se ne razmišlja o pozajmicama nego inostranstvu. Mislim da je korektnije reći im odmah da nisu u prvom planu i dati im maksimalno moguće vreme da pronađu angažman, nego ih voditi na pripreme, držati u neizvesnosti i onda par dana pred kraj prelaznog roka saopštiti da se na njih ne računa ili računa jako malo. Oni su dobri momci, profesionalci, ali iza njih je dug period u kojem nisu igrali i najbolje je da potraže novu sredinu", otvoreno govori Janković dan pred put u Tursku.

Tamo će, za razliku od Simića, putovati Kadu Mendeš i Nikola Mikić, kojima takođe ističu ugovori na leto. Iako klub drži stav da onaj ko na leto može da ode bez obeštećenja ne treba da igra na proleće, Janković veruje da će sa Kaduom i Mikićem biti dogovoren nastavak saradnje i da oni to žele, za razliku od Simića.

"Postoji poverenje u njih, obojica su dugo u klubu i obojica su mnogo dala. Mikić je bio kapiten, Kadu stranac sa najviše igara u crveno-belom dresu. Imamo 15 dana tamo da sve rešimo. Oni jesu u istoj ugovornoj situaciji kao i Simić, ali nemoguće ih je staviti u isti koš. Imamo želju da ostanu, vidim da i kod njih postoji optimizam da će saradnja biti nastavljena", kaže mladi trener, koji je odlučio da povede i "anatemisanog" Jovana Krnetu.

"Jesen nam je, uz sve muke afirmisala Uroša Spajića, oporavio se i Aleksndar Pantić koji je u punom treningu posle operacije kolena i mogu da kažem da očekujem i jedno pojačanje u odbrani, ali ako ga ne bude skoncentrisaćemo se na ono što imamo. A imamo i Jovana Krnetu, koji ima sjajan mentalitet i koji besprekorno ispunjava sve što se od njega traži. Zaslužio je šansu, delom i zbog toga što je prebrodio težak period kada mu je na glavi bilo i ono za šta je kriv i ono za šta nije".


Pomenuli ste pojačanje u odbrani?

"Postoji pravac u kom razmišljamo i pokušaćemo u najkraćem roku da to i ostvarimo, ali svestan sam da to nije uvek moguće", kaže Janković, koji dodaje da je dogovor sa čelnicima kluba da on ne učestvuje u dnevnoj priči oko ponuda koje stižu za pojedine fudbalere, već da mu se stvari predoče kada nešto postane izvesno, pa tako otkriva...

"Koliko ja znam, nije stigla nijedna konkretna ponuda", kaže Janković.

Ipak, Antalija je jedan veliki fudbalski sajam (da ne kažemo vašar), gde se priprema i po 800 timova tokom zime, na potezu od 100 kilometara od Antalije pa južno... Nije nemoguće da neki igrač Zvezde zapadne za oko skautima baš tokom priprema.

Sve i da niko ne dođe, niko ne ode, na proleće je ostalo "samo" 15 utakmica. "Samo", u poređenju sa brojem mečeva koji odigra klub koji u istom delu sezone učestvuje u Evropi, uz Kup i prvenstvo. Može li ova postava Crvene zvezde, netaknuta, da ispuni očekivanja navijača na proleće?

"Može", kratko i jasno je odgovorio Janković na kraju intervjua za MONDO.

Od sutra - na posao!

(N. Janković - MONDO, foto: MN Press)
A ljubav ka tebi jos jaca je...

I svakim danom sve vise volim te...

Van mreže NenadBG

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija:
  • Poruke: 10.801
  • Ugled: +61/-256
    • Pogledaj profil
Odg: FK Crvena zvezda 2012/13
« Odgovor #992 poslato: Januar 13, 2013, 09:17 »
Citat
Čović: Vesić dva puta pozajmljivao od Zahavija, kamatu ne vraćamo

B. Vinulović    | 13. 01. 2013. - 10:08h | Foto: M. Đurica    | Komentara: 37

Potpredsednik Fudbalskog kluba Crvena zvezda Nebojša Čović rekao je da odlazak Nikole Maksimovića nema veze sa izraelskim menadžerom Pinijem Zahavijem, ali da je uprava pozajmljivala novac od njega po neprihvatljivim uslovima.


"Dva puta je klub pozajmio novac od njegovog investicionog fonda. Prvi put u maju prošle godine, kada su se sa njim o pozajmici dogovorili Stefanović i Vesić. Zvezda je tada pozajmila 700.000 evra sa obavezom da 31. avgustva vrati 900.000 evra, što neće moći" , rekao je Čović za "Žurnal".

 
Druga pozajmica dogovorena je u avgustu prošle godine, kada je umesto Stefanovića na pregovorima bio novi generalni sekretar Stefan Pantović.
 
"On i Vesić su u Londonu dogovorili pozajmicu od 500.000 evra, sa obavezom da u januaru bude vraćeno 550.000 evra, što takođe ne dolazi u obzir. Zvezda će vratiti samo pozajmljene iznose, a na "kamatu" u ukupnom iznosu od četvrt miliona mogu da zaborave", zaključio je Čović.
A ljubav ka tebi jos jaca je...

I svakim danom sve vise volim te...

Van mreže NenadBG

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija:
  • Poruke: 10.801
  • Ugled: +61/-256
    • Pogledaj profil
Odg: FK Crvena zvezda 2012/13
« Odgovor #993 poslato: Januar 13, 2013, 09:18 »
Citat
Taj čudni Apolon i još čudniji odlasci iz Partizana i Zvezde
13 januar 2013 | 07:37(28)
 
"Moćni Apolon iz Limasola", ne zvuči baš kao nešto što ćete čuti često na ulicama u Srbiji. Ili da ćete zapaziti dres ovog kluba dok šetate i gledate decu kako ganjaju loptu sa nadom u očima da će i ona jednoga dana zaigrati u ovoj luci na Mediteranu. Ipak, izgleda da i nije baš tako ili smo svi u nekoj paralelnoj realnosti. Kako objasniti dva, u razmaku od samo dva meseca (avgust-septembar 2011.), krajnje čudna transfera igrača, i to iz redova dva najveća srpska kluba, da budu povezana upravo sa ovim kiparskim timom.

Komsiija je na stadionu Crvene zvezde morala da zaseda da bi otkrila čiji je igrač Nikola Maksimović. Momak koji je prošao put od "Novog Vidića" do fudbalera kojem se otvoreno postavlja pitanje "Da li ste namestili utakmicu sa Vojvodinom?", je verovatno upoznao značenje brzine na putu od raja do pakla, bolje nego što je to savladao i Sebastijan Fetel. Bivši fudbaler Slobode je čas bio igrač Pinija Zahavija, čas fudbaler pod ugovorom sa Zvezdom, da bi na kraju Komsija utvrdila da je on u stvari fudbaler - Apolona iz Limasola!

Kako reče Nebojša Čović, prodat je u septembru, ali još ni cent nije legao za njegov transfer jer je račun u blokadi. I dok su ga mediji širom Evrope, a ne samo domaći novinari, šetali od Krasnodara, Torina i ostalih gradova, reprezentativac Srbije je verovatno već izabrao kuću na Mediteranu.

I dok jedan transfer i ne budi toliku pažnju, dva su već mnogo. Pošto je Maksimović otišao u septembru, javnost, ali i Zvezda su to saznali u januaru 2013. godine i sa druge strane Topčiderskog brda su poslovali sa izgleda veoma "moćnim" Kipranima. Naslovi u avgustu su bili "Aksentijević u Čelsiju", aludirajući na to da su Nemanja Matić i Slobodan Rajković preko Vitesea, kom je u to vreme navodno prodat, došli do "Stamford bridža". Kad ono, uvidom u APR, kasnije se saznalo da je i Aksentijevića seo u čamac i otišao daleko južnije od Holandije i takođe završio na Kipru. Pogađate, u Apolonu.

Kažu u Partizanu ništa čudno, jer su njegovi menadžeri odlučili tako, jer pošto nije mogao da igra u zemlji lala, jer ne prima dovoljno ni za minimalac, transfer je odrađen preko Apolona, da bi on kasnije bio pozajmljen Viteseu, za koji nije odigrao ni minut.

I na kraju šta reći, a ne pomisliti, možda ko zna, taj Apolon i jeste san igrača odavde, možda kao Hudini stvarno uspeva da sakrije trikove kojima odvodi srpske igrače, ali jedno nekako budi nedoumicu. Za poslednjih sedam godina, klub sa Kipra je ukupno, i to 2006. godine, potrošio sumu od blizu 700.000 funti za transfere, a 2011. je je u roku od samo nekoliko dana, kupio dva ni malo jeftina fudbalera u Srbiji, koji verovatno nikada nisu videla Limasol, a kamoli dres Apolona...
A ljubav ka tebi jos jaca je...

I svakim danom sve vise volim te...

Van mreže Deneb

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija: Struga, Makedonija
  • Poruke: 3.857
  • Ugled: +27/-3
    • Pogledaj profil
Odg: FK Crvena zvezda 2012/13
« Odgovor #994 poslato: Januar 13, 2013, 10:32 »
citam ova pisma Slobode i Zvezde, pa nekako mi cudno da je Zvezda dala sa 2 igraca 500 000 eura, jer je to napuhano ili realne cifre ???
Nemate ovlašćenje da vidite linkove. Registracija ili Prijava

Van mreže NenadBG

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija:
  • Poruke: 10.801
  • Ugled: +61/-256
    • Pogledaj profil
Odg: FK Crvena zvezda 2012/13
« Odgovor #995 poslato: Januar 13, 2013, 10:58 »
pa nije dala,da je dala ne bi nam pustili menicu  :smeh4:


inace da u srbiji je to neka realna cifra.nerealno je milivojevic 600k+pdv(oko 700k)+40%,pa mudrinski 200+pdv(ukupno 240k(+50% od sledeceg transfera.to je neralno.ove cifre su ok,u skladu sa ostalima.sada koliko je to realno i sl jebi ga.ali to su cene...
A ljubav ka tebi jos jaca je...

I svakim danom sve vise volim te...

Van mreže Dule Savic

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Nov 2012
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Poruke: 11.971
  • Ugled: +1196/-454
  • mitoman i povijesni revizionist
    • Pogledaj profil
Odg: FK Crvena zvezda 2012/13
« Odgovor #996 poslato: Januar 14, 2013, 05:34 »
Citam da je Covic opleo po Jugovicu uz reci da "izgleda da postoje zvezdasi koji vole Zvezdu do poslednjeg evra"...ako se ispostavi da je istina da on stoji iza te neke svajcarske agencije i najnovijeg odlaska dva talentovana klinca onda mu jednostavno treba sugerisati da njegovo prisustvo na Marakani vise nije pozeljno, bez obzira na sve igracke zasluge (licno mi je uz Robija najzasluzniji za Bari i Tokio).
"This is exactly what football should be about."

Van mreže Фаул

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija: Подгорица
  • Poruke: 25.521
  • Ugled: +103/-135
    • Pogledaj profil
.
« Odgovor #997 poslato: Januar 14, 2013, 05:41 »
Hocete li ovog Mijovica proglasit za 6. Zvezdinu zvezdu? :D

mislim,covjek je vec 8.godinu u klubu,toliko dugo vam od Mitica niko nije ostao :D
Zar nisu ljudi čudni? Nikad ne koriste slobode koje imaju ali zahtijevaju one koje nemaju. Ne koriste slobodu misli, traže slobodu govora.

Van mreže Dule Savic

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Nov 2012
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Poruke: 11.971
  • Ugled: +1196/-454
  • mitoman i povijesni revizionist
    • Pogledaj profil
Odg: FK Crvena zvezda 2012/13
« Odgovor #998 poslato: Januar 14, 2013, 05:47 »
Faule, srecna ti maternja nova godina  ;) . A sto se Mijovica tice, eno smo raspravili taj slucaj na prethodnim stranicama. Tuga Bozija... :udaraozid:
"This is exactly what football should be about."

Van mreže Фаул

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija: Подгорица
  • Poruke: 25.521
  • Ugled: +103/-135
    • Pogledaj profil
.
« Odgovor #999 poslato: Januar 14, 2013, 06:01 »
Hvala,takodje! ;)

Vidjeh tek maloprije da ste pisali o tome,pa prokomentarisah sa zakasnjenjem :)
Zar nisu ljudi čudni? Nikad ne koriste slobode koje imaju ali zahtijevaju one koje nemaju. Ne koriste slobodu misli, traže slobodu govora.

Van mreže Dule Savic

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Nov 2012
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Poruke: 11.971
  • Ugled: +1196/-454
  • mitoman i povijesni revizionist
    • Pogledaj profil
Odg: FK Crvena zvezda 2012/13
« Odgovor #1000 poslato: Januar 15, 2013, 08:23 »
Nemate ovlašćenje da vidite linkove. Registracija ili PrijavaJedini trener uz Muslina i Robija na klupi Zvezde u zadnjih 20 godina koji je pravio igru u kojoj se znalo ko sta radi i koja je imala neki smisao i koja je imala glavu i rep. Steta sto nije duze ostao.
"This is exactly what football should be about."

Van mreže NenadBG

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija:
  • Poruke: 10.801
  • Ugled: +61/-256
    • Pogledaj profil
Odg: FK Crvena zvezda 2012/13
« Odgovor #1001 poslato: Januar 16, 2013, 12:24 »
Citat
Vi se nalazite ovde: Mondo > Sport > Fudbal

Čović za MONDO: Zahavi otpustio 900.000 evra

57 komentara OdštampajMake font size smaller Make font size default Make font size larger 15. januar 2013. 18:12 > 18:50
MONDO je "uhvatio" delegaciju Crvene zvezde tokom posete Beču: Pini Zahavi otpisao 900.000 evra. "Možda okrenem gospodina Jugovića", kaže Čović i otkriva poražavajući podatak vezan za Omladinsku školu - roditeljima tražene pare da klinci igraju!?


Nebojša Čović, Slaviša Kokeza i Zoran Stojadinović odleteli su u utorak u Beč.

"Zašto?", pitali smo potpredsednika FK Crvena zvezda Čovića u telefonskom razgovoru.

"Razlog posete vezan je za pregorove o pozajmicama koje je Fond gospodina Pinija Zahavija dao Crvenoj zvezdi. Radi se o dve sume, 700.000 evra iz aprila i 500.000 evra iz septembra prošle godine", počinje Čović priču za MONDO i otkriva:

"Upravo smo završili razgovore na obostrano zadovoljstvo. Uz našu veliku zahvalnost Fondu, mogu da kažem da klub dobio otpust duga od 700.000 evra i još 200.000 od druge sume. Drugim rečima, Crvena zvezda dobila je donacije u vrednosti od 900.000 evra".

I ne samo to...

"Rešen je i problem sa kamatama, jer je na aprilsku sumu kamata bila 200.000, a na septembarsku 50.000 evra. Veoma smo zahvalni ljudima iz Fonda na razumevanju, a prijatelji se vide po tome ko želi da vam pomogne kada je teško, a ko ne. Podvlačim, na današnji dan, dug Crvene zvezde umanjen je za 900.000 evra".

Ovaj gest Pinija Zahavija naterao je Čovića, Kokezu i Stojadinovića na razmišljanje i o budućoj saradnji sa Fondom.

"Razmišljamo o vidovima dalje saradnje sa gospodinom Zahavijem, naravno na obostrano zadovoljstvo. Oni se ne bave igračima, već kao i svaki drugi fond, bave se investiranjem i pomaganjem klubova, sve u okvirima investicionih ulaganja. Podvlačim da bi svaka buduća saradnja morala da bude u obostranom interesu".

U Beču ste. Da li imate u planu da se sastanete i sa Vladimirom Jugovićem? On stanuje u tom gradu, a dovođen je u vezu sa problemom koji ste imali sa Zvezdinim klincima Veljkom Simićem i Nemanjom Maksimovićem, iako je Jugović javno demantovao da im je menadžer.

"Sa gospodinom Jugovićem nisam imao kontakta pre dolaska u Beč, ali dobra vam je ideja, evo sad kad smo završili jedan važan posao možda bih mogao da ga okrenem na telefon i pitam da se vidimo", kaže Čović.

Ipak, on nije želeo da ulazi u detalje kada je Jugovićev odnos sa Simićem i Maksimovićem u pitanju.

"Ne mogu baš i tim delom da se bavim, mislim da u klubu postoje kompetentniji ljudi za to, počevši od predsednika Dragana Džajića, preko sportskog direktora Zorana Stojadinovića i trenera Aleksandra Jankovića. Ali, podržaću svaku inicijativu za reorganizaciju naše Omladinske škole, ali i analizu svega što se tamo događalo prethodnih godina, a očigledno se svašta događalo".

Svašta?

"Postoje podaci..."

O čemu?

"Ukoliko Crvena zvezda ne smogne snage da oporavi Omladinsku školu i od nje napravi pravu, domaćinsku bazu razvoja mladih igrača, teško da ćemo moći da funkcionišemo uspešno narednih godina. Znam da i predsednik Džajić ima iste ambicije. Zajednički moramo da napravimo dobar posao u tom smeru, a to znači i da ispitamo navode nekih roditelja", rekao je Čović i dodao:

"Evo, reći ću vam, radi se o tome da je nekim roditeljima tražen novac da bi njihova deca igrala za mlađe kategorije Crvene zvezde. Sve informacije imamo sakupljene na jednom mestu. Ne možemo da popravljamo stvari ako detaljno ne snimimo situaciju".

Da li se u tome krije povod za problem sa Simićem i Maksimovićem? Kako će klub reagovati u njihovom slučaju nakon što su odbili da putuju na pripreme sa Prvim timom?

"Zar očekujete da ću vam i to reći?", sa osmehom nas je pitao Čović.

"Klub će reagovati po Disciplinskom pravilniku, a naravno da ćemo obaviti razgovore i sa njihovim roditeljima. Moramo poštovati želje i planove i mladih igrača i njihovih roditelja, ali s druge strane mora i klub da bude obavešten svaki put kada roditelji u ime svoje maloletne dece daju saglasnost nekom menadžeru ili agenciji da zastupa njihove interese", rekao je Zvezdin potpredsednik i naglasio:

"Pravila igre se znaju - klub mora da ispuni sve što je dogovorio i ugovorio, ali potrebno je i da porodice igrača budu potpuno otvorene i iskrene prema klubu. Mislim da sam vam rekao dovoljno za ovaj put, pričaćemo kada bude bilo nešto novo", završio je Čović razgovor za MONDO.

(N. Janković - MONDO, foto: MN Press)
A ljubav ka tebi jos jaca je...

I svakim danom sve vise volim te...

Van mreže Dimitrije BP

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija: Бачка Паланка
  • Poruke: 12.129
  • Ugled: +40/-15
    • Pogledaj profil
Odg: FK Crvena zvezda 2012/13
« Odgovor #1002 poslato: Januar 16, 2013, 12:31 »
Vole ljudi danas da praštaju dugovanja. :smeh3:
« Poslednja izmena: Januar 16, 2013, 12:31 Dimitrije BP »

Van mreže NenadBG

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija:
  • Poruke: 10.801
  • Ugled: +61/-256
    • Pogledaj profil
Odg: FK Crvena zvezda 2012/13
« Odgovor #1003 poslato: Januar 16, 2013, 12:37 »
meni je ovde znacajnije sto je covic prvi covek iz kluba koji je rekao da se roditeljima traze pare da im deca igraju u zvezdi,a to svako zna(i naravno ima toga i u drugim klubovima,ali kod nas je ocigledno dostiglo nivo epidemije).i to mi se svidja.u velikoj meri se razgolicuju vecina muljanja i prevara u okviru zvezde.koliko god covic stitio lukica,dzaju,piksija ili nekog cetvrtog,ona finansijska analiza i podatci su puno toga pokazali i nije bitno sto on kaze da je vitez spasao zvezdu,imamo crno na belo rezultate njegovog rada,i podatke o bahanalisanju sa mobilnim telefonima,trosenjem goriva,da ne pricam o stetnim transferima i sl...
a podatak o 900k je samo lep dodatak na ono najbitnije... ;)
« Poslednja izmena: Januar 16, 2013, 12:37 NenadBG »
A ljubav ka tebi jos jaca je...

I svakim danom sve vise volim te...

Van mreže Losmi

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija:
  • Poruke: 1.028
  • Ugled: +1/-0
    • Pogledaj profil
Odg: FK Crvena zvezda 2012/13
« Odgovor #1004 poslato: Januar 16, 2013, 12:39 »
Nemate ovlašćenje da vidite linkove. Registracija ili Prijava

gospodska izjava kapitena Partizana o vecitom rivalu.
Mogle bi mlade "nade" svasta da nauce, sto o fudbalu, a jos vise o vaspitanju i lepom odgoju.
Partizan ima Duška Radovića, a Zvezda Acu Lukasa