Autor: NenadBG Tema: KK Crvena zvezda 2012/2013  (Pročitano 127476 puta)

Van mreže NenadBG

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija:
  • Poruke: 10.801
  • Ugled: +61/-256
    • Pogledaj profil
Odg: KK Crvena zvezda 2012/2013
« Odgovor #345 poslato: Novembar 09, 2012, 09:46 »
nole kao uvek maksimalno literarno i pesnicki nadahnut...

Citat: The Big O
Krećem oko 17:15 ka Pioniru, sa drugarima čekam autobus, svi nasmejani, napokon Evropska utakmica, košarka, Pionir – igra Zvezda. Kod Pionira već pesma, kolone, redovi, osmesi, jedva čekaju prvi sudijski zvižduk i podbacivanje, svi samo čekaju da se pesma prolama Pionirom. U dvorani na B tribini 45 minuta pre početka igla ne može da padne terasa već skoro popunjena. Golubarnik ne gine, svi hoće da budu deo „kopa“. Polako igrači izlaze na teren, protivnički dobijaju zvižduke, a naši aplauze, videlo se na ovim mlađim koliko im to znači – ako sam dobro video, bejah ja daleko od terena, ali vredelo je biti u Pioniru sinoć pa makar stajao i u gornjem ćošku D tribine. Na tribinama utakmica svi jedva čekaju da počne, dolaze Dejan Cukić, fudbaleri, Aca Lukas, u loži razne „face“ iz javnog života, posle nekoliko godina Zvezda je opet eto bar malo „Evropska“, pa makar to bilo protiv „nekog“ Orleana, protiv koga je 90% Pionira očekivalo visoku pobedu.

Utakmica počinje, podbacivanje je tu, pesma kreće, a momci u crveno belom kreću da trče. Subotić starter, Katić isto, otvaramo utakmicu 14-5. Skot diže publiku. Rakočević pomalo gori u želji da se dokaže pred „svojima“, pred ljudima koji ga cene i vole, ali eto to je naš Igor ! Utakmica nijednom nije došla u pitanje, iako su se oni par puta približili na 5-6 poena, jednom čak i na 3. Jednostavno na tribini baš i toliko ne možeš da pratiš utakmicu, jer je euforija velika, i ona te nosi, u njoj plivaš – majku mu šta bi dao da na minut stanem na parket i osetim ono što osećaju oni tih 12 koji će imati ovo u Evropi tokom čitave sezone. Luka je lepo rekao: „Za ovo se živi, za ovo se trenira.“. Klinci su na poluvremenu to i osetili, onaj mali u crvenom dresu sa brojem 6 je naša budućnost Zvezdaši. :) Neki malo stariji "klinci" (juniori, FMP-ovci) su bili na tribinama, i osetili to kako će oni nadamo se svi u Euroleague igrati pred ovakvim crveno-belim Pionirom.

Dođe ta kobna ove sezone 3 četvrtina, svi pričaju o njoj. Vodimo „samo“ 6 poena, i svima je glavi da preživimo ovih 10 minuta i posle za svoju dušu pevamo i gledamo basket malo, Igor i momci to zaslužuju. U trećoj četvrtini dali smo 29 poena, bio je to početak kraja, i izgledno prva od nekoliko Zvezdinih pobeda. Veselje je moglo da počne, pogotovo posle serije 10-2 na početku 4 četvrtine, kada nas je igrač utakmice i igrač koji je kupio publiku Majkl Skot pogodio trojku za 82-62 i +20. Fešta je tada mogla da počne na tribini, a i klinci su počeli da ulaze na teren, a nosioci su pozdravljeni aplauzima.

Sve u svemu, jedno prelepo i raspevano veče u Pionir, navijači su bili odlični, bez najmanjeg incidenta. U svlačionici izgleda bili samo osmesi, jednostavno ima i razloga za tako nešto. Zvezda je pohod na Evropu započela pobedom na domaćem terenu. Da li može ova Zvezda da zasija jače nego sinoć, i pokaže da je slabo otvaranje sezone samo razlog više da ova ekipa i ovi momci pokažu svoj karakter i sav svoj kvalitet. Odgovor dobijamo u nekim sledećim utakmicama, a evo na vrata kuca još jedan „večiti derbi“ sa dobro poznatim protivnikom g. Duškom Vujoševićem. Sinoć Zvezdaši nisu imali razloga za tugu, sinoć smo eto samo mogli da uživamo u trojkama, zakucavanjima, i želji momaka da se u punom Pioniru pokažu u svom pravom svetlu. Prazni minuti su iza nas, na momente i loša odbrana, jer eto pobedili smo, Pionir je još jednom bio crveno beo. Možda nije oboren rekord u db, možda nije grmelo 40 min, ali na mahove smo pokazali konekciju sa terenom, što je bilo zaista lepo za čuti, a eto i za videti.

Posle utakmice, ostali su momci par minuta na terenu, pozdravljeni su aplauzom. Šteta što nismo zajedno otpevali neku pesmicu, ali biće prilike na još najmanje 2 utakmice, ali svi se nadamo da će ih biti više.

Ti se bori – Pionir će da gori.
Bravo Zvezdo !

P.S
Zaboravih ja jednu stvar, čirlidersice! Momci oko mene su se pozaljubljivali, pa i ja. Ne možeš ostati imun na onako nešto, čovek sam, muško sam. :)
A ljubav ka tebi jos jaca je...

I svakim danom sve vise volim te...

Van mreže NenadBG

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija:
  • Poruke: 10.801
  • Ugled: +61/-256
    • Pogledaj profil
Odg: KK Crvena zvezda 2012/2013
« Odgovor #346 poslato: Novembar 09, 2012, 09:48 »
Citat: The Big O
Inače, u poslednje vreme provlači se to da Nelson nije plej, u toku dana sam na jednom Zvezdaškom forumu napisao post samo o njemu ! Pa bih ga premenuo i ovde

----------

DeMarcus Nelson je za one koje imalo razumeju košarku ne samo kroz statistiku, odličan igrač.

Zašto ? Razloga je mnogo, pa čak i previše.

Nelson je najškolovaniji igrač koji je igrao u Crvenoj zvezdi, u to mogu da se kladim, i bez ikakvih problema da stavim kuću na to. Košarkaški IQ koji on ima, jedino je imao 1 igrač u crveno belom – Omar Cook. U odbrani je sjajan, 1na1, zona, kombinovana zona, presing na celom, zonski presing. Da, Šarga je napravio klip sa njegovim ispadanjima, ajde sad neka napravi sa njegovim dobrim odbranama u ovih 8 utakmica. Klip će biti 3 do 4 puta duži i sadržajniji.

Koliko ja možda nisam fer prema partijama Eltona Browna, toliko i neki nisu prema DeMarcusu Nelsonu, jer on je posle utakmice bez gledanja statistike novinarima pričao koliko koji igrač na terenu ima skokova, procenat šuta, itd... Da li je to plejmejker ili „lažan“ plejmejker, pitam ja sada vas, kada on u svakom trenutku zna kako koji igrač igra. To što pored sebe ima Igora Rakočevića, koji pri svakom prenosu lopte mora da „check-uje“ loptu nije problem Nelsona, nego problem trenera. Nelson je sve 4 asistencije pokupio na početku utakmice. Nelson je najbolji asistent ekipe u ovom trenutku. Nelson zna šta može, a šta ne. Racionalan je igrač. Svaka budala može da nađe igrača poput Jacoba Pullena, ali... Da li je to plej ? Nelson je za 2-3 sezone u Evropi postao još zreliji igrač, postao je plej. To u Zvezdi na mahove pokazuje, i zaista bih voleo da vidim 10 minuta na utakmici njega na terenu bez Igora Rakočevića. Razlika je nebo i zemlja.

Napad ? Nema šut ? Pa ? Dečko ima sjajnu igru 1 na 1, u tranziciji ima korak, ume da povuče. Svaku tranziciju koju on povuče ima za rezultat sledeć stvari: otvoren šut za tri, njegovo polaganje, faul, faul koš ili asistencija centru na zicer (u drugom poluvremenu mu je sviran jedan faul u napadu). Jednostavno, ja lično ne mogu da imam lošu reč za momka, koji puni kolone, igra za ekipu, igra MOZGOM ! Koristi eto i taj deo tela na terenu, iako ima raspon ruku 205, iako ume da igra 1 na 1, iako može još mnogo toga. Da, napadački ne može da napravi on lično 20 poena, ali 20 poena može da napravi SA EKIPOM ! Sinoć je on direktno zaslužan za bar 20 poena od ovih 93, to je gotovo pa 25% našeg napadačkog učinka. Da li je to nekima malo? Šta očekuju ? Da u Evropskoj košarci gde se svaka utakmica igra tvrdo, on ima proseke Chrisa Paula 20p-12a-2.5u.l iz regularnog dela sezone gde se protivnici sklanjaju sa terena?

Na terenu on je tripl dabl pretnja, na terenu on prisustvom daje i dodatne napadačke akcije koje i dalje ne koristimo toliko. Sinoć je je mogao npr da urniše Pelina na low postu. Na kraju krajeva, trener ga hvali, hvali ga za način na koji pristupa svakoj utakmici, treningu. Zar to ne treba eto da bude dovoljno ? Sinoć je imao 4-4-4 za 26 minuta, nije imao ukradenu nijednu, ali je doprineo nekim svojim postupcima na terenu za neke izgubljene lopte Francuske ekipe. Pogledajte snimak jednostavno.

U Aba ligi ima proseke 8p (7.9) – 4 sk (3.7) – 3as (3.1), kao i 0.9 ukradenih lopti. Da, to nije neka statitsika, ali košarka nije samo statitsika. Savršen igrač ne postoji, da on nema šut koji može da pogodi sa dalje od 5 metara od koša, mora da završava sve oko koša, ali njegovo telo mu dozvoljava bar 7 takvih šuteva po utakmici, dosta iznuđenih faulova, dosta skupljanja na njemu kada probije – samim tim i otvorenih šuteva. Jednostavno da Igor igra mnogo više bez lopte, tek tada bi svi mi videli pravog DeMarcusa Nelsona.

Krivo mi je eto, pošto znam da neki vide sve ovo o čemu pišem, krivo mi je što vide isti ti ljudi da on može više, da što je još bitnije i zna više, samo eto treba mu lopta za to više, lopta koju on kao plej nema u rukama. Igor je naš kapiten, lider, i polako treba da postaje svestan i on sam, da mi imamo pleja u ekipi, da on to nije. Jednostavno čini mi se da ni on samo donekle nije svestan šta Nelson može da znači za ekipu, i koliko može njega samog da rastereti. Boli to što Igor ima tu potrebu da se dokazuje. Mislim da on ne treba nijednom Zvezdašu da se dokazuje nekim prodorima, nekim koševima, mi smo eto samo srećni što je tu. Neka igra ono što zna, jednostavno, kretnja kroz blokove i otvoreni šutevi + igra 1 na 1. Za sve ostalo tu je plejmejker.

Ponavljam, mi nismo svesni koliko DeMarcus Nelson i sa nekim svojim manama (šut), može da doprinese timskoj igri. Po dolasku, govorilo se školovan igrač, racionalan, sa visokim košarkaškim IQ-om, koji možda nije klasičan plej, ali ono što na momente on pokaže kada ima loptu, pokazuje da je u Evropi naučio i to da bude. Lično, izuzetno sam zadovoljan njegovim angažovanjem, i znam da čim bude imao malo više lopte u rukama, da ćete biti i vi, i da ćete deliti ovo moje mišljenje.

Ne mislim da sam pametniji od svih Vas lično, jednostavno eto video sam neke stvari koji se meni lično kod njega sviđaju. Možda nisam u pravu, možda ste vi, videćemo na kraju kada se bude svodila računica, ali ovo je moje razmišljanje jednostavno, koje se nikako ne slaže sa nekim mišljenjem koje vlada ovde, a to je da DeMarcus Nelson nije plej, on u Zvezdi nije plej samo zato što u poslednjoj trećini terena nema loptu u rukama, i on ne postavlja napade, nego eto samo iz tranzicije može da podeli asistenciju, a ne iz pozicionog napada, a nekoliko puta u toku ovih 8 odigranih utakmica je pokazao da može i to, i to dobrano da uradi. Iz pika, posle kata po čeonoj, dijagonalom, izvlačenjem lopte za 3 posle prodora i skupljanja protivničke odbrane. Dečko je koji vidi sve, dečko zna statistiku svoje ekipe, dečko jeste plejmejker by my book zbog načina na koji igra, a to je: Racionalno, timski i staloženo. Samo eto pored sebe ima Igora Rakočevića koji želi da se dokazuje.

Protiv tog dokazivanja nemam ništa, ali on zbog te prevelike želje sinoć je 5 lopti bacio u bunar (po statistici). Ponoviću još jednom – bilo kome od nas Igor Rakočević ne treba ama baš NIŠTA da dokazuje, dokazao je sve postupcima, sada samo da se ti dobri postupci bar malo i prenesu na teren. Ovim ne pljujem po legendi kluba, već samo eto želim da Igor daje ono što najbolje zna, a to je 20 poena koje će dobijati na bacanja, blokove, protrčavanja, jer je on sa svoje 34. godine i dalje jedan od najspremnijih igrača u Evropi. Sinoć je pratio Jahmara koji možda nije neki klasa igrač, ali ima kretnju bez lopte s oproštenjem da se „usereš“.

Za kraj, DeMarcus Nelson po načinu na koji igra jeste plej, i lagano može da ima 10+-5-5 proseke i u ABA i u EC, možda vidimo i neki tripl dabl do kraja sezone, jednostavno takav je igrač. Za mene je plej, za mene posle Cook-a najbolji plej, iako smo imali i Penna i Big G-a koji su bili energični igrači. Po prvi put posle Cook-a imamo igrača na poziciji 1 koji ima zrelost u igri, odgovornost u igri. Sve će se to videti, samo ako se poklope neke kockice još. Sve će ovo videti i mnogi drugi kojima sada on nije simpatičan i koji misle da eto Nelson nije PG. Moje mišljenje je ovo, i mislim da ne grešim. Neću da govorim da sada jedini znam kako i šta, svi vi imate pravo na svoje mišljenje, ali evo ja sam izdvojio po ko zna koji put dosta vremena, i detaljno obrazložio zašto mislim da je DeMarcus Nelson dobar igrač, i da po meni on jeste plejmejker, samo eto ne koristi se kao to. Nisam pametniji ni od Vlade Vukoičića ni od Igora Rakočevića, ali ovo mislim i ovo sam napisao. Crvena zvezda i dalje igra sa rezervom u golfu četvorci, a ne sa natankovanom mečkom. Nelson je jedan od igrača koji može dobrano sa nekom većom ulogom da doprinese da budemo taj Mercedes, samo to zavisi od 2 osobe, od Vukoičića i Rakočevića, da mu bar na nekim utakmicama u Pioniru daju loptu na poslednjoj trećini terena da on postavlja napade. To verovatno nećemo gledati u nedelju, a po meni imamo veliku prednost na poziciji 1-3-4. Na poziciji 2 ne, jer će Dule na Rakočeviću menjati 3 igrača, a Musli trenutno igra košarku života. Nelsonu mogu da samo poželim da mu se ostvari ove sezone sve što mu ja želim, jer verujem da može dosta, samo eto da mu se bar pruži prilika da bude ono što mnogi sumnjaju da jeste – plejmejker
A ljubav ka tebi jos jaca je...

I svakim danom sve vise volim te...

Van mreže VolimPFC

  • Administrator
  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija:
  • Poruke: 18.359
  • Ugled: +53/-42
    • Pogledaj profil
Odg: KK Crvena zvezda 2012/2013
« Odgovor #347 poslato: Novembar 12, 2012, 07:31 »
Priča se da je Rašić kontaktiran...
Моје јутро, мој дан, моје жеље, мој сан, мој живот, моја ствар, једно име Партизан...

Н.А.                                                            26.11.1918.

Van mreže NenadBG

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija:
  • Poruke: 10.801
  • Ugled: +61/-256
    • Pogledaj profil
Odg: KK Crvena zvezda 2012/2013
« Odgovor #348 poslato: Novembar 12, 2012, 07:36 »
prica se o nekom pojacanju na beku,ali nisam znao ko je u pitanju.iskreno ne vidim potrebu za pojacanjem...
inace prica je potekla od miska na twiteru
« Poslednja izmena: Novembar 12, 2012, 07:38 NenadBG »
A ljubav ka tebi jos jaca je...

I svakim danom sve vise volim te...

Van mreže NenadBG

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija:
  • Poruke: 10.801
  • Ugled: +61/-256
    • Pogledaj profil
Odg: KK Crvena zvezda 2012/2013
« Odgovor #349 poslato: Novembar 12, 2012, 11:41 »
da napisem i nesto konacno o jucerasnjem derbiju...


bitna pobeda za zvezdu,prvo naravno zato sto je derbi, i uvek je bitno dobiti, pa cak i kada i sama pobeda malo znaci, a drugo za nas ova pobeda bi trebala da bude prekretnica sezone. imali smo los pocetak sezone, bili ispod 50% pobeda, i sa ovim porazom i dalje bi bili daleko od toga, posebno sto su naredna dva gostovanja dosta teska-cibona i buducnost. naravno poraz dodatno i lose psihicki deluje na ekipu, posebno u situaciji u kakvoj smo mi bili sa losim startom, gde se videlo da su svi igraci jako optereceni, da imaju veliki pritisak, i da veliki broj njih je igrao ispod svog nivoa (posebno je to vidiljivo iz njihovih procenata bacanja, gde su vecina sutirali ista daleko ispod svojih proseka u karijeri). sada uz ovu pobedu, i krku i siroki kao sigurne pobede kuci (bar bi tako trebalo da bude) i nezgodnu utakmicu sa kragujevcanima, koja mora da se dobije, dovoljno je 1 pobeda na ova dva nezgodna gostovanja, da mozemo da kazemo da imamo dosta dobar prvi deo sezone, i pored velikih kikseva u prva 2 kola, kao i poraza kuci od igokee. kazem ovo nam je bila prekretnica, i zbog pobede ko pobede, a jos vise zbog psihickog dizanja i kontinuiteta u dizanju forme.


juce smo igrali dosta dobru odbranu, moze to jos bolje, ali treba biti zadovoljan. ocigledno je da rad vlade vukoicica daje svoje rezultate, sada vec licimo na pravi tim, a vecina igraca je znacajno digla formu. ipak ono sto je bilo presudno je kontrola skoka i nasa dominacija u tom segmentu, i uopste dominacija na visokim pozicijama, kako u skoku tako i kosgeterski. crnci su izdominirali, bili su uz savovica najbolji igraci utakmice. uz to u napadu smo odigrali fantasticno prvo poluvreme, ubacivali smo sve, iako to nisu bili ne znam kako neveovatni sutevi, izdivljavanja i sl, nego dobim delom otvoreni sutevi. igra polako dobija svoje obrise i to me raduje. vidi se da je dominantno guranje na visoke igrace, pa ako to ne prodje onda se akcija nastavlja i zavrsavaju je ostali.


ono sto i dalje ne valja je rakoceva igra,i dalje previse divlja, lopta mu je previse u rukama, ne radi ono sto najbolje zna, nego bespotrebno se trudi da organizuje igru, da prenosi loptu i sl, zbog cega bespotrebno trosi snagu. njegovo je da igra klasicnog beka sutera, da ne drvi loptu, da se krece dobro bez lopte, istrcava iz blokai i sutira, ili ulazi zaustavlja se i sutira sa poludistance, i kada mu se otvori da ide do kraja. nije njegovo da drzi loptu, da je drlja ,pa da krene sam na ulaz na trojicu igraca, da sutira preko ruku i sl. bespotrebno se trosi,i kvari timsku igru. naravno izuzetno je pozitivno da smo i uz takvog rakocevica lagano dobili.


skot je pokazao jos jednom sav svoj kvalitet,odlicno se uklopio,ima ga u svim segmentima(sutu,ulazu,odbrani) i ogromno nam je pojacanje.


nelson je pokazao svoj kvalitet, iako nije dobar suter, naravno da moze da ubaci trojku kada ga pustis da sutira, a u tranziciji je fantastican, ima fantastican ulaz, igra odlicnu odbranu, i iako nije neki vrhunski organizator igre i dodavac iz dobrih ulaza pravi visak igraca i ima dosta asistencija. igrac izuzetno kosarkaski inteligentan, rekao bih svestan svojih vrlina i mana, i trudi se da igra u skladu sa tim.


braun dosta dobar, izdominirao je snagom, pa u nekuruku i solidnim skokom. moze to dosta bolje, ali do sada je sasvim solidan.


savovic je nastavio sa svojom odlicnom formom, dabl-dabl ucinak, uz nelsona ima je i najveci indeks.  odlicno je sutirao, i jos bolje skakao. jako vazan, ako ne i najznacajniji do sada za nasu igru. na pocetku sezone kao i ostali i on je imao velikih problema u formi, ali sada dolazi sve na svoje, i pokazuje da bi mogao cak i da bude kandidat za srpsku reprezentaciju (ako ne pristane da igra za bih ili cg, a ako bude u bilo kakvom planu ivkovica siguran sam da nece, u suprotnom moguce da zaigra za neku od ove dve selekcije).


jako dobre i bitne role vuka radivojevica, subotica i katica. simonovic i lazic su imali male role, mogli su i vise da igraju, ali kad se ovako pobedi glupo je o tome pricati. isto mislim da je i cvele mogao da dobije svoje minute. mislim da je bitno da u buducim mecevima svi ovi igraci dobiju svoje minute, posebno simonovic, jer je on bitan igrac u rotaciji koji je potpuno van forme, i valjalo bi ga vratiti u pravu formu. takodje i cvele i lazic mislim da treba da imaju svojih 10-12min proseka, i tome treba da posluze naredne utakmice. a vidljiva je i vladina zelja da im daje minute, vidi se da polako ubacuje i subotica i povecava mu minutazu. ali vidljivo je da u jacim utakmicama valjda iz straha se stiska i nosiocima daje ogromnu minutazu u takvim utakmicama, sto je mozda i logicno s obzirom na nas start.
 
sve u svemu, dobra utakmica sinoc, treba uzivati ovih par dana u pobedi, pa  dalje u nove pobede. inace bio je cova u pravu, vec danas se mnogo bolje i lepse zivi, lakse se dise...  :smeh3:
A ljubav ka tebi jos jaca je...

I svakim danom sve vise volim te...

Van mreže Losmi

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija:
  • Poruke: 1.028
  • Ugled: +1/-0
    • Pogledaj profil
Odg: KK Crvena zvezda 2012/2013
« Odgovor #350 poslato: Novembar 13, 2012, 03:32 »
cestitke limenkama sa Malog Kalemegdana na pobedi u derbiju.

Sto bi reko objektivni poznavalac kosarke bili su bolji u svim segmentima igre  :( i zasluzeno osvojili dva boda
Partizan ima Duška Radovića, a Zvezda Acu Lukasa

Van mreže VolimPFC

  • Administrator
  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija:
  • Poruke: 18.359
  • Ugled: +53/-42
    • Pogledaj profil
Odg: KK Crvena zvezda 2012/2013
« Odgovor #351 poslato: Novembar 13, 2012, 06:08 »
Rašić je novi igrač Zvezde... Valjda je moguće da dođe i još jedno pojačanje... ne znam koja pozicija, ali pretpostavljam da je riječ o četvorci...
Моје јутро, мој дан, моје жеље, мој сан, мој живот, моја ствар, једно име Партизан...

Н.А.                                                            26.11.1918.

Van mreže Nebojsa

  • Član
  • ***
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija:
  • Poruke: 353
  • Ugled: +0/-0
    • Pogledaj profil
Odg: KK Crvena zvezda 2012/2013
« Odgovor #352 poslato: Novembar 13, 2012, 06:16 »
VPFC odakle ti to, posto ja sto sam do sada procitao sve demantuje to za Rasica?

Van mreže VolimPFC

  • Administrator
  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija:
  • Poruke: 18.359
  • Ugled: +53/-42
    • Pogledaj profil
Odg: KK Crvena zvezda 2012/2013
« Odgovor #353 poslato: Novembar 13, 2012, 07:12 »
Pročitah demanti malo kasnije, moguće da je bajat info...   :cigara:




mada ja čuh da će sve biti ozvaničeno u narednih par dana, pa su ova silna demantovanja možda i u sklopu toga...
Моје јутро, мој дан, моје жеље, мој сан, мој живот, моја ствар, једно име Партизан...

Н.А.                                                            26.11.1918.

Van mreže NenadBG

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija:
  • Poruke: 10.801
  • Ugled: +61/-256
    • Pogledaj profil
Odg: KK Crvena zvezda 2012/2013
« Odgovor #354 poslato: Novembar 13, 2012, 07:29 »
mislim da nam ne treba pojacanje.posebno ne da bi iz 12 ispao cvele ili mitrovic. slozio bih se da dodje npr rasic umesto radivojevica i sl,ali sve mi se cini da ipak nema nista od tog pojacanja...
ali pitanje je koliko uopste treba menjati sastav tima kad smo poceli da igramo i kad se svi igraci uklapaju.posebno sto skoro svi igraci imaju ugovore duze od ove sezone,i nije ih lako raskinuti.kazem eventualno zameniti nekog od ovih iskusnijih igraca nekim boljim od njega nije lose resenje,ali treba biti oprezan,kako ce se taj novi igrac prilagoditi,u kakvoj je formi i sl(evo koliko imamo muke sa simonovicem iako je dobar i izuzetno koristan igrac)...
« Poslednja izmena: Novembar 13, 2012, 07:32 NenadBG »
A ljubav ka tebi jos jaca je...

I svakim danom sve vise volim te...

Van mreže NenadBG

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija:
  • Poruke: 10.801
  • Ugled: +61/-256
    • Pogledaj profil
Odg: KK Crvena zvezda 2012/2013
« Odgovor #355 poslato: Novembar 14, 2012, 12:46 »
trazi se i dalje izgleda pojacanje u rotaciji,ali nije nista urgentno.tj u fazonu ako upadne nesto sto odgovara,da je cena prihvatljiva ok,ako ne nikom nista...

generalno ne vidim potrebu za tim,osim onoga sto sam pisao,da nekog od do sada sigurnih da zamenis boljim igracem,ali tu tek treba biti oprezan...
A ljubav ka tebi jos jaca je...

I svakim danom sve vise volim te...

Van mreže Laki

  • Globalni moderator
  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija: Beograd
  • Poruke: 7.944
  • Ugled: +54/-10
    • Pogledaj profil
Odg: KK Crvena zvezda 2012/2013
« Odgovor #356 poslato: Novembar 14, 2012, 02:23 »
Nemate ovlašćenje da vidite linkove. Registracija ili Prijava
cestitke limenkama sa Malog Kalemegdana na pobedi u derbiju.

Sto bi reko objektivni poznavalac kosarke bili su bolji u svim segmentima igre  :( i zasluzeno osvojili dva boda


I da dodam sledeće.
Zvezda je imala fantastičan šut, mislim da je sredinom 2/4 bio preko 70% iz igre.
Partizan je bio katastrofalan u tom segmentu, izuzev odličnog Bertansa, ostali vola nisu mogli da ubodu.
Zvezda je nadskakala Partizan (što i nije čudno, ima bolje centre) koji su se pogubili, naročito Dru Gordon, koji osim što je kao svojevremeno Dejan Borovnjak, sipao autokoševe, skakao u prazno i bez logike. Potpuno pogubljen, a prilično jaka minutaža.
Vlada je bolje vodio tim od Duleta (priznajem) i to je možda i najveći ključ uspeha. Tačno je znao kada treba Rakočevića da izvede iz igre, naročito kada je počeo više puta da divlja, dok je Dule Vestermana ostavljao da svoje greške ispravlja novim greškama...


I na kraju, najbitnije.
Zvezda je bila više raspoložena za igru, za pobedu. Bili su motivisaniji. Partizan iscrpljen. Bamberg je (nadam se da opako grešim) uticao na moral tima. Top 16 je sada mnogo daleko.
« Poslednja izmena: Novembar 14, 2012, 02:24 Laki »
John Pilger je sedamdesetih pravio dokumentarac o disidentima u Čehoslovačkoj. Jedan od njih mu je tad rekao kako zapad ima mnoge prednosti u odnosu na istok, ali u jednoj stvari istok ima prednost. Pilger ga pita,a koja je to? Odgovor - Kad nas mediji lažu, mi znamo da nas lažu.

Van mreže Nolle

  • Član
  • ***
  • Pristupio: Nov 2011
  • Lokacija:
  • Poruke: 349
  • Ugled: +0/-0
    • Pogledaj profil
Odg: KK Crvena zvezda 2012/2013
« Odgovor #357 poslato: Novembar 16, 2012, 02:32 »
Slabo se ovde piše u Zvezdi nešto.  :P

Van mreže Фаул

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija: Подгорица
  • Poruke: 25.521
  • Ugled: +103/-135
    • Pogledaj profil
Odg: KK Crvena zvezda 2012/2013
« Odgovor #358 poslato: Novembar 16, 2012, 02:39 »
Jebi ga,sad nas je strah,osjetili smo vasu moc i cutimo  :P
Zar nisu ljudi čudni? Nikad ne koriste slobode koje imaju ali zahtijevaju one koje nemaju. Ne koriste slobodu misli, traže slobodu govora.

Van mreže NenadBG

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija:
  • Poruke: 10.801
  • Ugled: +61/-256
    • Pogledaj profil
Odg: KK Crvena zvezda 2012/2013
« Odgovor #359 poslato: Novembar 16, 2012, 02:56 »
pa naravno sad ste u misijoj rupi  :rofl:

utakmicu protiv kahasola nisam pazljivo gledao,bio sam u nekom drustvu,i nikog sem mene nije previse interesovalo,tako da sam vise pricao nego gledao,ali dovoljno sam video...jasno je da smo u odnosu na pocetak sezone svemirski digli formu,ali moze to puno bolje,posebno onaj pad na kraju je bio krajnje neozbiljan.ne svidja mi se ponovo guranje pojedinih igraca do besumucnosti...
A ljubav ka tebi jos jaca je...

I svakim danom sve vise volim te...