Autor: NenadBG Tema: KK Crvena zvezda 2012/2013  (Pročitano 129683 puta)

Van mreže VolimPFC

  • Administrator
  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija:
  • Poruke: 18.359
  • Ugled: +53/-42
    • Pogledaj profil
Odg: KK Crvena zvezda 2012/2013
« Odgovor #90 poslato: Avgust 20, 2012, 04:23 »
Što se tiče Almonda, jel znaš Nole da je taj čovjek prije dvije godine u Realu imao oko milion $ za godinu?  odigrao je katastrofa, ali su morali sve da mu isplate na kraju...

biće da sad iz dobre volje igra kod vas za 200k $...




u vezi Gordona, tih 400k koje pominješ su pare koje nam je tražio za višegodišnji ugovor, ali je tražio i NBA-out klauzulu pa nam se nije isplatilo...  ovako je to jednogodišnji ugovor i nešto manje od 300k $
« Poslednja izmena: Avgust 20, 2012, 07:33 NenadBG »
Моје јутро, мој дан, моје жеље, мој сан, мој живот, моја ствар, једно име Партизан...

Н.А.                                                            26.11.1918.

Van mreže Patriots

  • Član
  • ***
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija:
  • Poruke: 236
  • Ugled: +0/-0
    • Pogledaj profil
Odg: KK Crvena zvezda 2012/2013
« Odgovor #91 poslato: Avgust 20, 2012, 06:36 »
Almond nije igrac koji ce igrati za sicu, ali nije ni klasa kakvom ga neki predstavljaju... On je doveden da Rakocevica rastereti, a ne da bude glavni poenter ekipe... Svidja mi se kako je tim sastavljen iako se vecina zvezdasa ne slaze sa mojim misljenjem, ali ja bih voleo da sezonu pocnemo bez pojacana na kecu i da se u vatru gurne Cvele...Cvele ima 19 godina i vreme mu je da dobije ozbiljniju minutazu, a iskustvo i kvalitet  dovedenih igraca ce mu olaksati posao ...
« Poslednja izmena: Avgust 20, 2012, 06:38 Patriots »

Van mreže NenadBG

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija:
  • Poruke: 10.801
  • Ugled: +61/-256
    • Pogledaj profil
Odg: KK Crvena zvezda 2012/2013
« Odgovor #92 poslato: Avgust 20, 2012, 07:20 »
Nemate ovlašćenje da vidite linkove. Registracija ili Prijava
Nemate ovlašćenje da vidite linkove. Registracija ili Prijava
Nemate ovlašćenje da vidite linkove. Registracija ili Prijava
mislim da je njemu dato bar jedno pola miliona,350 je malo...


Nema potrebe za tom ironijom...  350k za igrača sa njegovim CV-em je realna cifra, niste doveli nedokazanog koledž igrača...


i mislim da se radi o cifri u dolarima, pošto Ameri ugovaraju plate u "domaćoj" valuti... dakle, nekih 280k evra...
a gde se to on dokazao?
jos cekam odgovor...


PS.temu o vateropolu molim vas nastavite na temi predvidjenoj za to,tamo su i prebaceni postovi odavde,nista nije obrisano...
« Poslednja izmena: Avgust 20, 2012, 07:34 NenadBG »
A ljubav ka tebi jos jaca je...

I svakim danom sve vise volim te...

Van mreže ramkens

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija:
  • Poruke: 3.688
  • Ugled: +0/-0
    • Pogledaj profil
Odg: KK Crvena zvezda 2012/2013
« Odgovor #93 poslato: Avgust 20, 2012, 08:11 »
Nemate ovlašćenje da vidite linkove. Registracija ili Prijava
350 valjda. Brown isto ne igra za 100 hiljada vise koliko mu je nudio Partizan.

Brown je doveden za 50k više nego što je Partizan nudio, kad smo već kod toga.

Van mreže VolimPFC

  • Administrator
  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija:
  • Poruke: 18.359
  • Ugled: +53/-42
    • Pogledaj profil
Odg: KK Crvena zvezda 2012/2013
« Odgovor #94 poslato: Avgust 20, 2012, 08:12 »
Govorimo o igraču sa pedigreom, a ne igraču koji potpisuje prvi profesionalan ugovor u karijeri.    ;)


Izabran u prvoj rundi drafta, imao sjajne statistike na koledžu te su te su smatrali da bi mogao biti značajan faktor, očekivanja nije ispunio pa je odigrao nekih 40-ak utakmica u NBA. 

Između toga igrao u razvojnoj ligi gdje je opet rasturao, pa je otišao u Real koji mu je dao oko milion $ za sezonu, s obzirom na tadašnji kurs dolara, nekih 600k evra...

pa ponovo razvojna liga gdje je ponovo bio dominantan, pa solidna sezona u Skavoliniju i onda je prošlu sezonu završio igrajući par utakmica za Vašington Vizardse...
Моје јутро, мој дан, моје жеље, мој сан, мој живот, моја ствар, једно име Партизан...

Н.А.                                                            26.11.1918.

Van mreže Nolle

  • Član
  • ***
  • Pristupio: Nov 2011
  • Lokacija:
  • Poruke: 349
  • Ugled: +0/-0
    • Pogledaj profil
Odg: KK Crvena zvezda 2012/2013
« Odgovor #95 poslato: Avgust 20, 2012, 09:02 »
Kao što rekoh, evo i informacija se pojavila, igra za manje pare od Batice Milutinovića. Ovaj igrač nije bio u planu da dođe uopšte. Plej i centar su prioriteti, koji bi trebali da dođu za 7 dana najkasnije (obojica).

Van mreže Patriots

  • Član
  • ***
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija:
  • Poruke: 236
  • Ugled: +0/-0
    • Pogledaj profil
Odg: KK Crvena zvezda 2012/2013
« Odgovor #96 poslato: Avgust 20, 2012, 09:13 »
igrac sa pedigreom ?  :rofl: :rofl: :rofl: prosek od oko 3 poena u Realu i oko 8 u Skavoliniju je dobar pedigre... :zbunjen:


ps. jebo ih plej, nek puste Cveleta da igra ...
 
« Poslednja izmena: Avgust 20, 2012, 09:14 Patriots »

Van mreže VolimPFC

  • Administrator
  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija:
  • Poruke: 18.359
  • Ugled: +53/-42
    • Pogledaj profil
Odg: KK Crvena zvezda 2012/2013
« Odgovor #97 poslato: Avgust 20, 2012, 09:47 »
inače je do NBA i Reala stigao pikajući basket 3 na 3...


Моје јутро, мој дан, моје жеље, мој сан, мој живот, моја ствар, једно име Партизан...

Н.А.                                                            26.11.1918.

Van mreže Nolle

  • Član
  • ***
  • Pristupio: Nov 2011
  • Lokacija:
  • Poruke: 349
  • Ugled: +0/-0
    • Pogledaj profil
Odg: KK Crvena zvezda 2012/2013
« Odgovor #98 poslato: Avgust 20, 2012, 10:04 »
Pa dobro, vi pričajte šta hoćete. Ako ste toliko dali za ovog wanna be Blake Griffin, preplatili ste, za 400 hiljada sam lupio.

Van mreže NenadBG

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija:
  • Poruke: 10.801
  • Ugled: +61/-256
    • Pogledaj profil
Odg: KK Crvena zvezda 2012/2013
« Odgovor #99 poslato: Avgust 21, 2012, 12:33 »
Nemate ovlašćenje da vidite linkove. Registracija ili Prijava


te sezone kad je bio u skavoliniju tu je bio i aleksandrov.almond je imao 23min i 8,5p, aleksandrov 19min i 5,8poena,a nemanja je imao nesto vise skokova i nesto bolji procenat suta iz igre.i onda se prica o njegovom pedigreu i ogromnoj ceni.igrac koji se u nba nije ni pokaao ni dokazao,premalo je igrao,koji se ni u evropi nije dokazao,ne moze nikako na osnovu koledza(moze posle njega,i koju godinu kasnije,dok se ne pokaze u evropi) i razvojne nba uzimati velike pare.niko nije lud da igraca koji se cak ni u cerkasiju u ukrajini nije bog zna sta pokazao(28min i 10,6poena),plati ne znam koje pare...pri tom u razvojnoj nba se igra za smesno malee pare(mislim da smo i ovde pisali o tome) i on je u svakom slucaju dobio znacajno vecu platu...
« Poslednja izmena: Avgust 21, 2012, 01:12 NenadBG »
A ljubav ka tebi jos jaca je...

I svakim danom sve vise volim te...

Van mreže Nolle

  • Član
  • ***
  • Pristupio: Nov 2011
  • Lokacija:
  • Poruke: 349
  • Ugled: +0/-0
    • Pogledaj profil
Odg: KK Crvena zvezda 2012/2013
« Odgovor #100 poslato: Avgust 21, 2012, 10:26 »
Ovako:


- Igrač je nedokazan u Evropi i u Realu i u Skavoliniju je bio diskutabilan, za Ukrajnu i tih par utakmica isto.
- U NBA nikada nije dobio priliku, i takođe ne može da dobije velike pare na osnovu toga
- Razvojna liga, ko god je gledao bar 2-3 utakmice toga, zna da je to liga na jadnijem nivou od Filipinske. Tamo se igra za statistike nekih igrača, igrača koji su blizu ugovora u NBA.
- Pre 5 godina on je bio Bog i batina, da li je to sada ?


Milion puta je rečeno, Čović nikoga neće preplatiti. Nije ni Thomasa, ni Adama, neće ni Browna i Almonda, niti bilo koje pojačanje.


Brown ne igra ni za 50 hiljada više ! Kažem, to će biti laži kojima će ljudi u KKP poturati insajderima kao informacije da bi se širilo, a neće da na sebe preuzmu odgovornost da je Zvezda uspela da preotme EL klubu igrača kog su želeli ispred nosa, samo zato što su eto više želeli i hteli, jer je razlika između onoga što je nudio Partizan i što je prihvatio od Zvezde, minimalna, ako ne i ista plata skoro. O tome, kako će sada Toša, Danilović i Vujošević tokom čitave sezone da pričaju "Odakle Zvezdi pare", evo odakle:


Nemate ovlašćenje da vidite linkove. Registracija ili Prijava


Diva, Lukoil, SEAT, m:ts... + Čović + Ristić (koji je rekao, nekoliko puta, citiram "koliko god treba, da se Partizan skine sa trona). Naravno lepo je spominjati pussylips, čiji brat jeste u klubu, i koji verovatno jeste dao nešto para, čisto da se nahrani sujeta i velika zavist kod ljudi što Zvezda napokon hoće da postane ozbiljan Evropski klub. Para sada ima, jer se prošle sezone potrošilo između 700-800 hljada iz BUDŽETA na BAT i neke sitne dugove ! Para sada ima jer Diva od sada radi pun ugovor ! Para sada ima jer je i Ristić ove sezone dao više. Kada se sve to sabere, dolazi se do mnogo većeg okvirnog budžeta za ovu sezonu, nego koji je bio prošle godine, ali naravno uvek je lepo pitati "Odakle pare" mi smo tako mogli godinama unazad, odakle pare Partizanu da skoro 500 hiljada daje igračima poput Katića, Božića i izvinjavam se DOKTORU što ga stvaljam u ovaj trio, jer je on iznad svih !


Protiv vas Grobara ovde, ja nemam ništa, ali nemojte baš sve informacije koje pročitate na partizan.nt da shvatate ozbiljno, isto kao što i mi ne trebamo sa RSB-a, jer oni uvek ulepšavaju u korist kluba za koji navijaju !


Pozdrav !

Van mreže djemba djemba

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija: debela ladovina
  • Poruke: 2.353
  • Ugled: +27/-1
    • Pogledaj profil
Odg: KK Crvena zvezda 2012/2013
« Odgovor #101 poslato: Avgust 21, 2012, 11:16 »
Zivo me zanima racionalno objasnjenje zasto je Braun dosao u Zvezdu.. To vase "vise smo ga zeleli i hteli" okacite macku o rep, jer se ne radi o nekom deristu sa Senjaka koji je odrastao na severu..
Isto tako, minimiziranje uloge Vucica u svemu ovome je vise nego smesno, uostalom covek koji je uvek baratao pravim informacijama je Pjer, i verujem da i ovog puta raspolaze pravim cinjenicama.. Kao ono, skupilo se drustvo malo ali odabrano, da iz ljubavi ulozi pare u privatni klub, u nikad goroj finansijskoj situaciji, ne samo u drzavi vec svuda gde posluju.. A tek bajke da Seat daje neku lovu, mislim to je prica za laku noc.. Oni su likvidniji tek malo vise FAP-a iz Priboja..
I Nole, moras da se odlucis, da li imate budzet koji je tek nesto veci od proslogodisnjeg, ili ce Ristic dati para koliko treba da se srusi Partizan.. To je ipak ogromna razlika :)
I stvarno ne znam odakle potreba navijaca Covicevog kluba da se pravdaju sto ce imati jedan od najvecih budzeta u nasoj kosarci, kakav niko nije imao dugo vremena, i sto na svaki nacin pokusavaju da ga predstave kao da je u pitanju skroman budzet najobicnijeg ucesnika jadranske lige..
Mene bas briga.. Otkad znam za sebe imali ste ovakve megalomanske projekte, koji su se samo vama olupali o glavu.. Ne vidim razlog da tako ne bude i sa ovim vasim novim klubom..
Oprem dobro

Van mreže NenadBG

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija:
  • Poruke: 10.801
  • Ugled: +61/-256
    • Pogledaj profil
Odg: KK Crvena zvezda 2012/2013
« Odgovor #102 poslato: Avgust 21, 2012, 02:01 »
mi nemamo budzet mnogo veci od proslogodisnjeg.veci jeste ali ne znacajno...

u odnosu na proslu godinu:
-nema karija 400k
-nema p popovica 200k(to je sve sa starim dugom,ali to je trebalo da mu se isplati)
-nema b popovica oko 100k
-nema nedovica oko 100k
-nema tomasa oko 200k
-nema mileta,save lesica,vasica, nikolicu je drasticno smanjen ugovor. to je verovatno oko 150k
-na to je dodati sporovi preko Bat-a tj sloboda tuzla,tejlor,stimac i nisam siguran jos ko... nisam siguran da je rec o cifri koju nole spominje,ali jeste sigurno bar 300-400k

znaci plus u odnosu na proslu godinu oko milion i po sigurno

dosli i veca primanja
-lazic(cova je maksimalno ekonomican,i ovaj ima stari ugovor,mozda ga nije ni pojacavao,ali ajde nek je malo pojacan) plus gura to sve zajedno maximum maximuma  je 100k(verovatno je i manje,ali nema veze)
-rakoc 350k
-braun oko 240-280k eura(tj 300-350k dolara)
-savovic oko 180-200k
-simonovic 120-150k
-mitrovic 50-70k
-almond po nekima samo oko 100k,po najvisoj proceni eto koju je izneo ramkens(iako sam poprilicno siguran da nije tacna) oko 280k

znaci kada sve to saberemo dodjemo do sada do minimum 1.140.000  a maximum 1.430.000eura.znaci sve ovo se uklapa u stvari do sada sa onim cime smo raspolagali prosle godine,i do sada nismo probili taj budzet,a mozda ima i jos prostora.nije previse slozena racunica,ali eto vole ljudi da pricaju o megalomanskom budzetu zvezde,o ogromnim parama i sl.gebels(vujosevic) sa svojom ekipom je u javnosti stvorio verovanje da cim yveyda kupi 1 ili 2 poznatija igraca da je rec o silnim parama,o milionima i milionima,a da svi igraci u pratizanu igraju za prevoz i topli obrok...
 

znacajni izvori sredstava za koje sam siguran: telekom 200k, diva 400k(prosle godine smo u toku sezone potpisali i od njih smo imali 150k), covic oko milion.lukoil nam takodje daje mislim preko 100k(mislim da je ispod 200 ali nisam siguran,te pare plus oprastanje duga od preko milion eura po tuzbi je zajedno bio paket sponzorskog ugovora).za ostale pare ne znam tacan izvor i ko koliko daje.ovo je oko 1,7-1,8miliona.
« Poslednja izmena: Avgust 21, 2012, 02:05 NenadBG »
A ljubav ka tebi jos jaca je...

I svakim danom sve vise volim te...

Van mreže NenadBG

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija:
  • Poruke: 10.801
  • Ugled: +61/-256
    • Pogledaj profil
Odg: KK Crvena zvezda 2012/2013
« Odgovor #103 poslato: Avgust 21, 2012, 03:17 »
a evo detaljnije o coveku za koga kazu da je igrac sa pedigreom koji je uzasno skup i sl...

Citat
Evropska statistika mu ne deluje impresivno:

Real Madrid

Potpisao je u aprilu 2010, kao pojacanje pred plej of.

Odigrao je svih pet utakmica do kraja ligaskog dela sa ucinkom: 21 MPG, PPG 4.8, RPG 1.8, APG 0.6, FG 30%, Indeks 1.8. Mecevi na kraju sezone su bili uglavnom protiv slabijih ekipa (Valjadolid, Granada, Fuenlabrada, Manresa), a od jacih je igrao samo u porazu protiv Kahe u Madridu: 25 minuta, 0 poena, 0/3 sut iz igre, Indeks -2.

U plej ofu je od osam Realovih utakmica igrao samo u dve (osam + jedan minut) i postigao je dva poena.

Na kraju sezone je otisao iz Reala.

Skavolini

Potpisao na leto 2010.

U Skavoliniju je odigrao 30 utakmica sa statistikom: 23.4 MPG, 8.5 PPG, 2.7 RPG, 0.3 APG, 2PFG 44%, 3PFG 37%, FT 80%, Indeks 5.7.

Skavolini je zavrsio 10. u ligi i nije igrao u plej ofu.
A ljubav ka tebi jos jaca je...

I svakim danom sve vise volim te...

Van mreže VolimPFC

  • Administrator
  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija:
  • Poruke: 18.359
  • Ugled: +53/-42
    • Pogledaj profil
Odg: KK Crvena zvezda 2012/2013
« Odgovor #104 poslato: Avgust 21, 2012, 03:58 »
ne ide ti baš taj sarkazam od ruke... nigdje nije rečeno da je užasno skup, već da je igrač koji neće igrati za 100-150k kakve su priče ovdje a i na drugim forumima provlačene...

opet ponavljam, čovjek je prije 2 sezone uzeo Realu 1 000 000 $ za sezonu, i to je činjenica...

Моје јутро, мој дан, моје жеље, мој сан, мој живот, моја ствар, једно име Партизан...

Н.А.                                                            26.11.1918.