Košarka je stalni član olimpijske porodice od Berlin a1936.god za košarkaše, dok su dame prvi put nastupilie u Montrealu 1976. god...
Najviše medalja i u muškoj i u ženskoj konkurenciji imaju SAD. Muškarci imaju 16 medalja, 13 zlata, dok djevojke imaju 8 medalja, 6 zlata...
Muškarci:
Grupa A: 1.SAD 2.Francuska 3. Argentina 4.Tunis 5. Nigerija 6. Litvanija
Grupa B: 1.Španija 2. Brazil 3.Australija 4. Kina 5. VB 6. Rusija
Raspored:Grupa A:
Nigeria vs Tunisia
July 29th 2012, h. 10:00, Basketball Arena, London
United States vs France
July 29th 2012, h. 15:30, Basketball Arena, London
Argentina vs Lithuania
July 29th 2012, h. 23:15, Basketball Arena, London
Lithuania vs Nigeria
July 31st, 2012, h. 15:30, Basketball Arena, London
France vs Argentina
July 31st, 2012, h. 21:00, Basketball Arena, London
Tunisia vs United States
July 31st, 2012, h. 23:15, Basketball Arena, London
France vs Lithuania
August 2nd, 2012, h. 10:00, Basketball Arena, London
Argentina vs Tunisia
August 2nd, 2012, h. 15:30, Basketball Arena, London
United States vs Nigeria
August 2nd, 2012, h. 23:15, Basketball Arena, London
Tunisia vs France
August 4th, 2012, h. 10:00, Basketball Arena, London
Lithuania vs United States
August 4th, 2012, h. 15:30, Basketball Arena, London
Nigeria vs Argentina
August 4th, 2012, h. 23:15, Basketball Arena, London
Tunisia vs Lithuania
August 6th, 2012, h. 12:15, Basketball Arena, London
France vs Nigeria
August 6th, 2012, h. 17:45, Basketball Arena, London
Argentina vs United States
August 6th, 2012, h. 21:00, Basketball Arena, London
Grupa B:
Brazil vs Australia
July 29th 2012, h. 12:15, Basketball Arena, London
Spain vs China
July 29th 2012, h. 17:45, Basketball Arena, London
Russia vs Great Britain
July 29th 2012, h. 21:00, Basketball Arena, London
China vs Russia
July 31st, 2012, h. 10:00, Basketball Arena, London
Australia vs Spain
July 31st, 2012, h. 12:15, Basketball Arena, London
Great Britain vs Brazil
July 31st, 2012, h. 17:45, Basketball Arena, London
Australia vs China
August 2nd, 2012, h. 12:15, Basketball Arena, London
Brazil vs Russia
August 2nd, 2012, h. 17:45, Basketball Arena, London
Spain vs Great Britain
August 2nd, 2012, h. 21:00, Basketball Arena, London
Russia vs Spain
August 4th, 2012, h. 12:15, Basketball Arena, London
China vs Brazil
August 4th, 2012, h. 17:45, Basketball Arena, London
Great Britain vs Australia
August 4th, 2012, h. 21:00, Basketball Arena, London
Australia vs Russia
August 6th, 2012, h. 10:00, Basketball Arena, London
Great Britain vs China
August 6th, 2012, h. 17:45, Basketball Arena, London
Spain vs Brazil
August 6th, 2012, h. 21:00, Basketball Arena, London
[/size]Djevojke:
Grupa A: 1.Angola 2.Kina 3.SAD 4.Češka 5.Hrvatska 6.Turska
Grupa B: 1.Australija 2.Brazil 3.VB 4.Rusija 5.Kanada 6.Francuska
Raspored:
Grupa A:
China vs Czech Republic
July 28th 2012, h. 10:00, Basketball Arena, London
Turkey vs Angola
July 28th 2012, h. 15:30, Basketball Arena, London
United States vs Croatia
July 28th 2012, h. 17:45, Basketball Arena, London
Croatia vs China
July 30th, 2012, h. 10:00, Basketball Arena, London
Czech Republic vs Turkey
July 30th, 2012, h. 12:15, Basketball Arena, London
Angola vs United States
July 30th, 2012, h. 23:15, Basketball Arena, London
China vs Angola
August 1st, 2012, h. 12:15, Basketball Arena, London
Croatia vs Czech Republic
August 1st, 2012, h. 21:00, Basketball Arena, London
United States vs Turkey
August 1st, 2012, h. 23:15, Basketball Arena, London
Angola vs Croatia
August 3rd, 2012, h. 10:00, Basketball Arena, London
Turkey vs China
August 3rd, 2012, h. 17:45, Basketball Arena, London
Czech Republic vs United States
August 3rd, 2012, h. 23:15, Basketball Arena, London
Angola vs Czech Republic
August 5th, 2012, h. 12:15, Basketball Arena, London
China vs United States
August 5th, 2012, h. 17:45, Basketball Arena, London
Croatia vs Turkey
August 5th, 2012, h. 21:00, Basketball Arena, London
GRUPA B:
Canada vs Russia
July 28th 2012, h. 12:15, Basketball Arena, London
Brazil vs France
July 28th 2012, h. 21:00, Basketball Arena, London
Australia vs Great Britain
July 28th 2012, h. 23:15, Basketball Arena, London
France vs Australia
July 30th, 2012, h. 15:30, Basketball Arena, London
Russia vs Brazil
July 30th, 2012, h. 17:45, Basketball Arena, London
Great Britain vs Canada
July 30th, 2012, h. 21:00, Basketball Arena, London
Canada vs France
August 1st, 2012, h. 10:00, Basketball Arena, London
Australia vs Brazil
August 1st, 2012, h. 15:30, Basketball Arena, London
Great Britain vs Russia
August 1st, 2012, h. 21:00, Basketball Arena, London
Russia vs Australia
August 3rd, 2012, h. 12:15, Basketball Arena, London
Brazil vs Canada
August 3rd, 2012, h. 15:30, Basketball Arena, London
France vs Great Britain
August 3rd, 2012, h. 21:00, Basketball Arena, London
France vs Russia
August 5th, 2012, h. 10:00, Basketball Arena, London
Canada vs Australia
August 5th, 2012, h. 15:30, Basketball Arena, London
Great Britain vs Brazil
August 5th, 2012, h. 23:15, Basketball Arena, London