Autor: Boki Tema: FK Sloboda Užice  (Pročitano 16574 puta)

Van mreže Boki

  • Administrator
  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija: Ispred šporeta
  • Poruke: 4.673
  • Ugled: +7/-2
    • Pogledaj profil
FK Sloboda Užice
« poslato: Oktobar 03, 2011, 11:27 »
tekst
Voleo sam, volim ga, voleću ga ja.
Jer će ime njegovo večito da sja!

Van mreže Boki

  • Administrator
  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija: Ispred šporeta
  • Poruke: 4.673
  • Ugled: +7/-2
    • Pogledaj profil
Odg: FK Sloboda Užice
« Odgovor #1 poslato: Oktobar 14, 2011, 10:39 »
Слобода добила ново/старо име "ФК Слобода" уз додатак спонзора Поинт. Усвојен је и нови грб. Интересантно да су грб предложили навијачи.









Nemate ovlašćenje da vidite linkove. Registracija ili Prijava
« Poslednja izmena: Oktobar 14, 2011, 10:43 Боки »
Voleo sam, volim ga, voleću ga ja.
Jer će ime njegovo večito da sja!

Van mreže djemba djemba

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija: debela ladovina
  • Poruke: 2.352
  • Ugled: +27/-1
    • Pogledaj profil
Odg: FK Sloboda Užice
« Odgovor #2 poslato: Oktobar 14, 2011, 10:45 »

 
 
 
Grb je vrhunski  :palcevi:
 
 
« Poslednja izmena: Oktobar 14, 2011, 10:45 djemba djemba »
Oprem dobro

Van mreže Dimitrije BP

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija: Бачка Паланка
  • Poruke: 12.128
  • Ugled: +40/-15
    • Pogledaj profil
Odg: FK Sloboda Užice
« Odgovor #3 poslato: Oktobar 14, 2011, 11:49 »
 :aplauz:


Kusturica ušao u UO.

Van mreže Boki

  • Administrator
  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija: Ispred šporeta
  • Poruke: 4.673
  • Ugled: +7/-2
    • Pogledaj profil
Odg: FK Sloboda Užice
« Odgovor #4 poslato: Oktobar 15, 2011, 02:42 »
Постоји и верзија грба са ћириличним фонтом:


Voleo sam, volim ga, voleću ga ja.
Jer će ime njegovo večito da sja!

Van mreže Boki

  • Administrator
  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija: Ispred šporeta
  • Poruke: 4.673
  • Ugled: +7/-2
    • Pogledaj profil
Odg: FK Sloboda Užice
« Odgovor #5 poslato: Novembar 02, 2011, 11:01 »
Voleo sam, volim ga, voleću ga ja.
Jer će ime njegovo večito da sja!

Van mreže Boki

  • Administrator
  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija: Ispred šporeta
  • Poruke: 4.673
  • Ugled: +7/-2
    • Pogledaj profil
Odg: FK Sloboda Užice
« Odgovor #6 poslato: Novembar 05, 2011, 11:52 »
Ахахахахаха, какав КРАЉ! Затварамо форум, нема даље!  :clap: :clap: :clap: :clap: :uzbudjen: :uzbudjen: :uzbudjen: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:

Citat
Stamenković: S Mančesterom bih vladao bolje od Fergusona!

S. ILIJOSKI | 05. novembar 2011. 20:53        | Nemate ovlašćenje da vidite linkove. Registracija ili Prijava   

Daj mi 100 evra i napraviću 1.000, a od miliona ću napraviti 100 miliona. Pobedili smo Partizan, a po igri, trebalo je i Crvenu zvezdu i Vojvodinu – kaže trener Slobode

Nemate ovlašćenje da vidite linkove. Registracija ili Prijava 
Ljubiša Stamenković
   
   UŽICE će biti upisano i na fudbalskoj mapi Evrope, jer smo se već potrudili da se ime Slobode i našeg grada u Srbiji izgovara sa poštovanjem. Publiku ne možete prevariti, ona se vraća na stadion samo ako njihovi ljubimci dobro igraju, a kada vidim navijače kako se tiskaju pred kapijama stadiona, znam da smo uspeli.
Ovako govori Ljubiša Stamenković Piskavac, trener koji je poslednje četiri godine uz predsednika Subotića najzaslužniji za transformaciju Sevojna, od prošlog leta Slobode, od trećeligaša do superligaša.
Njegov rad je za svako poštovanje, jedan je od malobrojnih trenera stvaralaca koji može da, kao letos, promeni kompletan tim, a onda preko noći napravi novi. Kako?

- U Srbiji imate dva načina da dođete do uspeha: parama ili glavom. Mi para nemamo, uključili smo mozak, sklopili mozaik i odbrali sposobne ljude. Procenili smo da prethodni tim, zbog starosti, ne može da ima evropsku vrednost za dve-tri godine i bacili se na posao, da napravimo novi, moćniji. Stvorili smo kičmu tima koju čine: Božović - Maksimović - Goločevac - Tijago i Kasalica, pa mu dodali „mišiće“ - u svom stilu započinje priču Stamenković.

Kako izgleda taj stvaralački rad?

- Kad pravim tim, ja sam kao Pikaso. Uzmem četkicu, stanem pred platno i počnem da „crtam“. Imam sliku u glavi kako će taj tim da izgleda i uopšte mi nije teško da ga formiram. I ne kukam što nas situacija tera da prodajemo najbolje igrače, što su sada jednom nogom već „napolju“ Kasalica i Maksimović. Bitno je da imate znanje, viziju, veru u sebe, a ja sve to imam. Od svakog materijala ću da izvučem maksimum i više od toga. Daj mi 100 evra, napraviću 1.000, od miliona ću napraviti 100 miliona. Neko je rođen za određeni posao, ja sam rođen za trenera.

Nikome nije pošlo za rukom da ostane „živ“ protiv Partizana, Zvezde i Vojvodine?

- Po igri je trebalo da ih sve pobedimo, a ne samo Partizan. Hteo sam da pokažem da David može da sruši Golijata, da neko sa „šakom evra“ može da napravi tim koji će da parira „milionerima“. Sad imam drugi cilj: da na proleće David pobedi Golijate na njihovom terenu. Međutim, to je sve prolazno, ne utiče na dugoročne planove Slobode Point.

Istakli ste da su oni evropski, možete li da ih ostvarite već ove sezone?

- Ma, to nije problem. Ali šta znači igranje u Evropi ako tamo ne ostavite neki trag? Ništa. Zato mi pravimo Slobodu koja će igrati Ligu Evrope za dve-tri godine, koja će, recimo, 2015. biti konkurent i za titulu prvaka Srbije.

Koliko je to realno?

- Sve se može kad imate svoju kuću, gazdu, podršku grada, ali i znanje, strategiju, viziju. Mi sad imamo sve to, a ja sam ambiciozan, svestan znanja, mogućnosti i neću se trenerski smiriti dok ne osvojim Ligu šampiona.

Rekli ste da biste to ostvarili sa Zvezdom i Partizanom?

- Nego šta! Kad sa 100 evra pravim tim koji oni sa milionima ne mogu, sa tolikim novcem bih stalno igrao u Ligi šampiona. Kad sam to izjavio, rekli su mi da sam na lakim drogama. Uzvratio sam da sam na teškim drogama - znanja. Posle ove priče svi će reći da sam lud. Ja vam samo kažem da smo Sloboda Point i ja najbolji primer kako srpski fudbal može napred - zaključuje Ljubiša Stamenković.

BOLJI I OD FERGUSONA
DA li su treneri kočničari srpskog fudbala?
- Škola daje dobru podlogu znanja, ali bez dara od Boga, talenta, vizije, nema dobrog trenera u praksi. Nismo svi isti, neko ume da svira violinu, neko da igra fudbal, a samo retki da budu pravi treneri. Ja sam jedan od malobrojnih koji sa malo para svira odličnu muziku. Mnogo je više onih koji falširaju, preko veze stižu do posla, a nemaju mnogo dara. Voleo bih da ser Aleks Ferguson napravi Mančester u Užicu, jer ja bih sa „crveni đavolima“ vladao svetom možda i bolje nego on - „skromno“ će Ljubiša.

ŠOUMEN KAO MURINJO
VEOMA ste energični na klupi, u stalnom konfliktu, mora li to tako?
- Ne mora, ali onda ne bi to bio šou-biznis. Murinjo bi bio samo običan trener da se ne ponaša kao što se ponaša. Za mene isto važi. Ja u svakom sekundu imam kontrolu, tačno znam kad treba da podviknem, da se posvađam sa sudijom, isprovociram protivnika. A da sedim na klupi postao bih dosadan niko, ne bi dolazio da me gleda - „apsolvira“ Piskavac.

LIČNA KARTA
Ime i prezime: Ljubiša Stamenković
Datum rođenja: 13. 7. 1956.
Mesto rođenja: Užice
Trenerska karijera: Mladenovac, Timok, Bežanija, Sevojno Sloboda.

Новости
Voleo sam, volim ga, voleću ga ja.
Jer će ime njegovo večito da sja!

Van mreže Boki

  • Administrator
  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija: Ispred šporeta
  • Poruke: 4.673
  • Ugled: +7/-2
    • Pogledaj profil
Odg: FK Sloboda Užice
« Odgovor #7 poslato: Novembar 14, 2011, 02:23 »
Са пожоришног фестивала у Ужицу. Слобода.  :))

Voleo sam, volim ga, voleću ga ja.
Jer će ime njegovo večito da sja!

Van mreže NenadBG

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija:
  • Poruke: 10.801
  • Ugled: +61/-256
    • Pogledaj profil
Odg: FK Sloboda Užice
« Odgovor #8 poslato: Novembar 23, 2011, 12:40 »
izgleda da bosman ide u vijetnam.tj da je vec otputovao na pregovore.dobar igrac za nase uslove,i sloboda ce sigurno biti slabija bez njega...
« Poslednja izmena: Novembar 23, 2011, 12:42 NenadBG »
A ljubav ka tebi jos jaca je...

I svakim danom sve vise volim te...

Van mreže Boki

  • Administrator
  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija: Ispred šporeta
  • Poruke: 4.673
  • Ugled: +7/-2
    • Pogledaj profil
Odg: FK Sloboda Užice
« Odgovor #9 poslato: Novembar 23, 2011, 12:42 »
Истина. Иначе, јуче је у граду виђен Владан Лукић у Аудију, осим уколико га мој другар није добро препознао. Можда хоће Касалицу или не дај Боже Максимовића?
Voleo sam, volim ga, voleću ga ja.
Jer će ime njegovo večito da sja!

Van mreže NenadBG

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija:
  • Poruke: 10.801
  • Ugled: +61/-256
    • Pogledaj profil
Odg: FK Sloboda Užice
« Odgovor #10 poslato: Novembar 23, 2011, 12:46 »
na zvezdinom forumu se spominje(spominju ga navijaci kao dobro resnje,nisam video neke informacije da je klub zainteresovan,ali ko zna)  slobodin kapiten,stoper maksimovic...mlad,valjda ima 19-20god,a svi ga hvale da je dobar igrac...
« Poslednja izmena: Novembar 23, 2011, 12:48 NenadBG »
A ljubav ka tebi jos jaca je...

I svakim danom sve vise volim te...

Van mreže Boki

  • Administrator
  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija: Ispred šporeta
  • Poruke: 4.673
  • Ugled: +7/-2
    • Pogledaj profil
Odg: FK Sloboda Užice
« Odgovor #11 poslato: Novembar 23, 2011, 12:50 »
Одличан играч. До прошле сезоне је играо задњег везног (успешно), али онда га је Пискавац силом прилика пребацио на штопера и ево ту се још боље сналази.
Voleo sam, volim ga, voleću ga ja.
Jer će ime njegovo večito da sja!

Van mreže Boki

  • Administrator
  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija: Ispred šporeta
  • Poruke: 4.673
  • Ugled: +7/-2
    • Pogledaj profil
Odg: FK Sloboda Užice
« Odgovor #12 poslato: Novembar 25, 2011, 06:31 »
Citat
Neverovatna stvar u srpskom fudbalu!

Sloboda iz Užica je uputila žalbu Disciplinskoj komisiji Fudbalskog saveza Srbije zbog odluke da suspenduje stadion Novog Pazara, odnosno da Nemate ovlašćenje da vidite linkove. Registracija ili Prijava na "Gradskom stadionu" u naredne dve utakmice.

Užičani u svom pismu FSS navode da želi da igraju u sportskom ambijentu i pred punim tribinama meč sa Pazarcima, Uprava Slobode apeluje da se usvoji žalba "plavih" jer "igranje fudbala pred praznim tribinama nema smisla".

U apelu Sloboda navodi da smatra Novi Pazar starim fudbalskim prijateljima.

Nemate ovlašćenje da vidite linkove. Registracija ili Prijava
Voleo sam, volim ga, voleću ga ja.
Jer će ime njegovo večito da sja!

Van mreže Svetinja

  • Administrator
  • Matori član
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija: Rotterdam
  • Poruke: 920
  • Ugled: +0/-0
    • Pogledaj profil
Odg: FK Sloboda Užice
« Odgovor #13 poslato: Novembar 26, 2011, 10:44 »
lep gest uzicana  :aplauz:

Van mreže Boki

  • Administrator
  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija: Ispred šporeta
  • Poruke: 4.673
  • Ugled: +7/-2
    • Pogledaj profil
Odg: FK Sloboda Užice
« Odgovor #14 poslato: Decembar 29, 2011, 03:44 »
 
Citat
Sloboda nastavlja transparentno poslovanje

 Dragan Subotić, predsednik upravnog odbora Slobode, gostujući u jutarnjem programu TV Lav izneo je detalje ugovora sa C. Zv.
 
Iznos paket transfera Filipa Kasalice i Nikole Maksimovića u Crvenu zvezdu je 500 000 evra, a Slobodi sleduju i procenti od njihove naredne prodaje.
 
Novac će biti uplaćen na sledeći način:
 
1. rata: do 15. januara u iznosu od 300 000 evra. Obezbeđenje u slučaju neplaćanja obaveza od strane beogradskog kluba je nemogućnost sertifikovanja ova dva igrača kao članova Crvene zvezde;
 
2. rata: do 15. marta u iznosu od 200 000 evra. Obezbeđenje je menica, a za neupućene menica je jedna od najsigurnijih hartija od vrednosti i jedno od najboljih sredstava garancije naplate, a i u slučaju spora menično pravo je vrlo sigurno i efikasno.
 
Drugi deo transfera se odnosi na procente od sledeće prodaje. Dogovoreno je da od Kasaličine naredne prodaje Slobodi pripadne 20%, a od Maksimovićeve 25%.
Crvena zvezda uplaćuje blizu 600 000 evra, jer je uračunat i PDV u iznosu od 18%.
 
U toku pregovora Crvena zvezda je nudila dve ponude, jedna je bila paket za oba igrača, a druga pojedinačna za Filipa Kasalicu. Sve do poslednjeg trenutka vođeni su paralelni pregovori sa novosadskom Vojvodinom, a Novosađani su bili zainteresovani za Nikolu Maksimovića. Slobodin pregovarački tim se odlučio za prvu ponudu Crvene zvezde, gledajući širi aspekt, tj. mogućnost bolje prodaje naših igrača iz beogradskog kluba i samim tim veći procenat.
Subotić je dodao da je ovo realan transfer za uslove krize i da je postignut dobar dogovor.
 
Navijači Slobode se zahvaljuju Predsedniku kluba na javnom poslovanju, kao i na štićenju interesa našeg kluba na najbolji mogući način. Transparentnost je tabu tema u Srbiji, ali to ne važi za FK Sloboda i njene čelnike, koji su još jednom pokazali kako se domaćinski vodi klub i kako se gradi imidž poštenog kolektiva. Prelazni rok tek počinje, a tandem Nešković-Stamenković će prionuti na posao dovođenja novih majstora fudbalske igre, u šta ne sumnjamo i nadamo se da ćemo na proleće gledati još lepši fudbal kraj Đetinje.

Nemate ovlašćenje da vidite linkove. Registracija ili Prijava
Voleo sam, volim ga, voleću ga ja.
Jer će ime njegovo večito da sja!