Autor: VolimPFC Tema: KK Partizan 2013/14  (Pročitano 318547 puta)

Van mreže Losmi

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija:
  • Poruke: 1.028
  • Ugled: +1/-0
    • Pogledaj profil
Odg: KK Partizan 2013/14
« Odgovor #1830 poslato: Januar 21, 2014, 10:57 »
Vujosevic kenja ko foka, sto kaze Pjer da cuti i ljubi sve u Nemanjinoj u dupe, jer ovako vestacko funkcionisanje klubova kakvo postoji u Srbiji je redak primer.

Država nema nikakvu obavezu prema sportskim klubovima u ovoj zemlji, uplitanje se radi jedino iz dva razloga: moguće jedino zbog populizma ili krađe državnih para, trećeg razloga nema. Uostalom zato nam je sport tu gde jeste...a u njemu caruju ljudi slabog morala i vrlo plitke pameti. Kakav sport takva država, eno onaj magarac iz Dunav osiguranja je pred Novu godinu opusteno dao 400.000 "agilnoj" upravi FK Crvene zvezde, potpuno nezakonito, prekršivši sve moguće interne procedure jednog javnog preduzeća. I šta je bilo od toga? Jel neko odgovarao? GDe su te pare? Ponavljam, Dunav osiguranje je drustveno preduzece.
Partizan ima Duška Radovića, a Zvezda Acu Lukasa

Van mreže Bajro Župić

  • ex Žilijen
  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Jun 2012
  • Lokacija:
  • Poruke: 1.133
  • Ugled: +0/-0
  • I to je to. Mi i Oni. Jedno brdo, dva univerzuma
    • Pogledaj profil
Odg: KK Partizan 2013/14
« Odgovor #1831 poslato: Januar 21, 2014, 11:50 »
Dunav je AD al koji su akcionari jebem li ga...i nije 400.000 nego 4 milijona...

Van mreže ramkens

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija:
  • Poruke: 3.688
  • Ugled: +0/-0
    • Pogledaj profil
Odg: KK Partizan 2013/14
« Odgovor #1832 poslato: Januar 22, 2014, 12:08 »
Nemate ovlašćenje da vidite linkove. Registracija ili Prijava
Vujosevic kenja ko foka, sto kaze Pjer da cuti i ljubi sve u Nemanjinoj u dupe, jer ovako vestacko funkcionisanje klubova kakvo postoji u Srbiji je redak primer.

Država nema nikakvu obavezu prema sportskim klubovima u ovoj zemlji, uplitanje se radi jedino iz dva razloga: moguće jedino zbog populizma ili krađe državnih para, trećeg razloga nema. Uostalom zato nam je sport tu gde jeste...a u njemu caruju ljudi slabog morala i vrlo plitke pameti. Kakav sport takva država, eno onaj magarac iz Dunav osiguranja je pred Novu godinu opusteno dao 400.000 "agilnoj" upravi FK Crvene zvezde, potpuno nezakonito, prekršivši sve moguće interne procedure jednog javnog preduzeća. I šta je bilo od toga? Jel neko odgovarao? GDe su te pare? Ponavljam, Dunav osiguranje je drustveno preduzece.

Neka onda država konačno dozvoli privatizaciju klubiva i funkcionisanje po tržišnom principu. Dokle god su u državnom vlasništvu, za očekivati je da se i država tako odnosi prema njima. A ne da klubovi, pogotovo oni fudbalski koriste za isisavanje para iz njih po stranačkom principu. Neki se posle izbora više bore da dobiju stolicu u upravnom odboru FKP ili FKCZ, nego ministarsku stolicu, a zna se zašto je tako.

A što se tiče funkcionisanja klubova, dovoljno je pogledati CSKA u Rusiji čija sponzorstva zavise isključivo od politike, Makabi u Izrealu koji je defakto državni klub iza koga stoji čitav Izreal, pa čak i Barselonu iza koje stoji cela KAtalonija, a onda treba otići do regiona, pa reći recimo koliko KK Olimpija dobija godišnje direktno iz budžeta grada, koliko Dinamo dobija direktno iz budžeta Zagreba, znači tu ne pričam o državnim sponzorima, već o parama direktno iz budžeta.

A u neka komunistička vremena, svaki sportski kolektiv, pa čak i oni iz najnižih rangova, a sportskih kolektiva je bilo bukvalno na svakom ćošku, je imao od države obezbeđen prostor za treniranje, opremu, putne troškove, hranu i tako dalje, a oni vrhunski klubovi sve što im treba za profesinalan rad, a danas ne mogu da se pomognu ni oni retki klubovi koji pozitivno reprezentuju ovu državu.
« Poslednja izmena: Januar 22, 2014, 01:11 ramkenjs »

Van mreže ramkens

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija:
  • Poruke: 3.688
  • Ugled: +0/-0
    • Pogledaj profil
Odg: KK Partizan 2013/14
« Odgovor #1833 poslato: Januar 22, 2014, 12:30 »
Nemate ovlašćenje da vidite linkove. Registracija ili Prijava
Da, mesec ipo za povratak i negiranje pregovora Dairisa i FMP-a...



Pa naravno da nije bilo pregovora, Berta stariji je odmah odbio bilo kakvu mogućnost :)

Van mreže VolimPFC

  • Administrator
  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija:
  • Poruke: 18.359
  • Ugled: +53/-42
    • Pogledaj profil
Odg: KK Partizan 2013/14
« Odgovor #1834 poslato: Januar 22, 2014, 01:23 »
Davis će taman na teren do gostovanja Partizana u Podgorici.
Ima braća Bertans da dominiraju to veče u Morači.  :clap:
Моје јутро, мој дан, моје жеље, мој сан, мој живот, моја ствар, једно име Партизан...

Н.А.                                                            26.11.1918.

Van mreže ramkens

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija:
  • Poruke: 3.688
  • Ugled: +0/-0
    • Pogledaj profil
Odg: KK Partizan 2013/14
« Odgovor #1835 poslato: Januar 22, 2014, 01:25 »
Samo da Bilbao ne nađe novce  :'(

Van mreže Фаул

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija: Подгорица
  • Poruke: 25.521
  • Ugled: +103/-135
    • Pogledaj profil
-
« Odgovor #1836 poslato: Januar 22, 2014, 02:23 »
Malo je suplja ta prica kako drzava ne treba da se mijesa u drzavne klubove!?!? Pa nego ko ce? Dok sam ja vlasnik moje firme ja sam odgovoran za nju,pa ako mi se ne svidja,ne umijem da je vodim ili ne zelim,ja cu je prodati ili ugasiti. Stvar uopste nije komplikovana,nikakvo pametovanje tu nije potrebno.

Zar nisu ljudi čudni? Nikad ne koriste slobode koje imaju ali zahtijevaju one koje nemaju. Ne koriste slobodu misli, traže slobodu govora.

Van mreže NenadBG

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija:
  • Poruke: 10.801
  • Ugled: +61/-256
    • Pogledaj profil
Odg: KK Partizan 2013/14
« Odgovor #1837 poslato: Januar 22, 2014, 08:50 »
samo sto klubovi nisu drzavni.malo brkate pojmove. klubovi su zvanicno udruzenja gradjana,i fakticki sami svoji vlasnici,a ne spadjau u drzavno vlasnistvo.
sada to je na papiru,u praksi to kod nas je malo drugacije...
A ljubav ka tebi jos jaca je...

I svakim danom sve vise volim te...

Van mreže Blefer

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Feb 2012
  • Lokacija:
  • Poruke: 17.733
  • Ugled: +101/-104
    • Pogledaj profil
Odg: KK Partizan 2013/14
« Odgovor #1838 poslato: Januar 22, 2014, 09:13 »
  Država tj aktuelna vlast uvek hoće da bude u značajnom klubu pa tako i u KK Partizan i bila je poprilično preko raznih Boriša,Ivica,Andrija ali ima tu jedan mali problem jer Dule i Danilović hoće da oni raspolažu državnim parama i vode klub a vlastodršci bi ipak da postave nekog svog Kokezu ili Vesića da preko njih kontrolišu lovu.Bolje i da vam ne pomaže "država" jer bi onda stigli tamo gde smo mi bili pre neku godinu ... Nego ko je lagao oko starijeg Bertransa? 
"Наш човек не уме да се лако и правовремено заустави ни при успону ни при паду.“ (Иво Андрић)

Van mreže Bajro Župić

  • ex Žilijen
  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Jun 2012
  • Lokacija:
  • Poruke: 1.133
  • Ugled: +0/-0
  • I to je to. Mi i Oni. Jedno brdo, dva univerzuma
    • Pogledaj profil
Odg: KK Partizan 2013/14
« Odgovor #1839 poslato: Januar 22, 2014, 11:13 »
Nisam ja, t.j. Davis reko da nije bilo ponude, već samo da nije bilo pregovora...
Uostalom pitali smo ga pa kad odgovori videćemo ...


Van mreže ramkens

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija:
  • Poruke: 3.688
  • Ugled: +0/-0
    • Pogledaj profil
Odg: KK Partizan 2013/14
« Odgovor #1840 poslato: Januar 22, 2014, 12:15 »
Sutra dan d za bertu, inače navodno je odbio jednog acb ligaša koji je takođe zainteresovan.

Nemate ovlašćenje da vidite linkove. Registracija ili Prijava
« Poslednja izmena: Januar 22, 2014, 12:19 ramkenjs »

Na mreži Zgembo Adislić

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Dec 2012
  • Lokacija: Vesteros
  • Poruke: 7.890
  • Ugled: +53/-19
    • Pogledaj profil
Odg: KK Partizan 2013/14
« Odgovor #1841 poslato: Januar 22, 2014, 12:31 »
Nemate ovlašćenje da vidite linkove. Registracija ili Prijava
Bogdan će karijeru nastaviti ili u Realu ili će biti visokokotirani pik na draftu (medju prvih 10 sigurno)


Glasam za NBA jer bi tu mogao da namakne dobru kintu


nema šanse da bude među prvi 10, naredni draft je jedan od najjačih u poslednje vreme i top pozicije su rezervisane za domaće NCAA zvezde kojima se za razliku od prošle klase redom predviđaju Al star karijere (Džoel Embid, Endru Vigins, Markus Smart, Džabari Parker, Džulijus Rendl...)


Prema većini mockova, Bogdan pada u drugu rundu, mada ja mislim da ga San Antonio ne bi preskočio kada bi dočekao (a oni će birati pred kraj prve runde). Interesantno je da se Amerima bolje kotira Vasa, koji je u daleko slabijoj formi (ali je dve godine mlađi, i pokazao se protiv U 19 Amera na SP u Pragu).




Što se tiče novca, nije to baš tako jednostavno... Rukiji potpisuju ugovore shodno poziciji na draftu, lottery pikovi (prvih 14) dobijaju nešto više, onda ovi do kraja prve runde manje, a pikovi druge runde igraju sa prilično skromnim ugovorima. Ruki ugovori su uglavnom na 3 ili 3+1 godine, pri čemu je poslednja godina opcija tima.


Uzmimo primer Nedovića koji je izabran na kraju prve runde (a nema teoretske šanse da Bogdan bude izabran puno ranije, nekoliko mesta maksimum). Nemanja je dobio 2+2 ugovor pri čemu su prve dve godine garantovane, a druge dve timska opcija. U prvoj će imati 1.050.000 dolara, u drugoj 1.100.000. Ako uzmemo hipotetički da Bogdan dobije sličnu ponudu, njemu se finansijski više ispalti da ostane u Evropi.


Top igrači u Evropi redom uzimaju preko milion evra godišnje (recimo toliko je dobio Papanikolau u Barsi, a uzevši u obzir Bogdanove igre ove sezone, nema sumnje da bi mogao dobiti taj novac ako se odluči za nekog od el classico rivala, ili tursko/ruskih giganata).


Uzmi u obzir da je evro jači od dolara, kao i činjenicu da su američki porezi brutalni, finansijski njemu je ostanak u Evropi bingo. Na sličnu kartu odigrao je Peković koji je za dve godine uzeo debele pare braći Janakopulos, a upsut stekao zvanje najboljeg centra Evrope, i tek onda je otišao u NBA, za znatno bogatiji ruki ugovor nego što bi dobio da je direktno otišao iz Partizana.




U svakom slučaju, ja mislim da bi Bogdan trebao otići u NBA čisto radi sebe, ima 22 godine, već je dobrim delom formiran igrač, a tamo bi ga dodatno usavršili na nekim stvarima, pre svega fizički... Možda bi sezonu ili dve bio malo skrajnut od glavnih uloga u timu, ali mislim da bi isplivao poput Pekovića ili Dragića, jednostavno, previše je dobar da bi ostao nedorečen tamo.
« Poslednja izmena: Januar 22, 2014, 12:32 Zgembo Adislić »

Van mreže NenadBG

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija:
  • Poruke: 10.801
  • Ugled: +61/-256
    • Pogledaj profil
Odg: KK Partizan 2013/14
« Odgovor #1842 poslato: Januar 22, 2014, 12:49 »
ako se ne varam u usa na te ugovore je 40% porez.

a nisam siguran da bogdan moze da dobije ugovor u nivou papanikolaua,jer je ovaj dosao u barsu posle 2 evropske titule,i u tom timu je bio jedan od glavnih igraca. tako da ne ocekujem da bogdan posle partizana moze da dobije takav ugovor. moze sigurno da dobije dobre pare,ali taj iznos nema logike da dobije...
A ljubav ka tebi jos jaca je...

I svakim danom sve vise volim te...

Van mreže ramkens

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija:
  • Poruke: 3.688
  • Ugled: +0/-0
    • Pogledaj profil
Odg: KK Partizan 2013/14
« Odgovor #1843 poslato: Januar 22, 2014, 01:12 »
Ništa od Berte starijeg, Bilbao je skrpio pare....
« Poslednja izmena: Januar 22, 2014, 01:16 ramkenjs »

Van mreže VolimPFC

  • Administrator
  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija:
  • Poruke: 18.359
  • Ugled: +53/-42
    • Pogledaj profil
Odg: KK Partizan 2013/14
« Odgovor #1844 poslato: Januar 22, 2014, 01:41 »
Prema poslednjem "Mock draftu" Bogdan je 30. pik prve runde. 




Iskreno senadam da će ga pokupiti neki od najjačih NBA timova. Po meni timovi koji imaju najveću potrebu za igračem tipa Bogdanovića i gdje bi on dobio priliku, su San Antonio i, možda se mnogi neće složiti, Majami.


Što se Sparsa tiče. Đinobili će još malo u penziju, a Bogdan je već sada klasa za ove ostale, tipa Belinelija, Grina itd... O najboljem treneru u NBA karavanu, ne bih trošio riječi.


Vezano za Majami, Alen je pred penzijom, Vejd muku muči evo zadnje 2-3 godine sa povredama, ove godine ga pogotovo čuvaju za plejof. A i na pleju bi Bogdan mogao da dobije ozbiljnu priliku, jer su u Majamiju sve, samo ne zadovoljni sa Čalmersom i Kolom.
Моје јутро, мој дан, моје жеље, мој сан, мој живот, моја ствар, једно име Партизан...

Н.А.                                                            26.11.1918.