Autor: Boki Tema: FK Crvena zvezda 2014/15  (Pročitano 104571 puta)

Van mreže ladja

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija:
  • Poruke: 20.524
  • Ugled: +108/-96
    • Pogledaj profil
Odg: FK Crvena zvezda 2014/15
« Odgovor #630 poslato: Mart 18, 2015, 02:46 »
Koliko je tužan kvalitet špiceva i uopšte ofanzivnih igrača u Srbiji govori činjenica da se svaki klinac koji postigne gol ili dva u nekom relativno kratkom periodu diže u nebesa i naziva čudom itd..

Naručito ako igra za nekog od dva najveća kluba.

Sve je to s namerom da se menadžeri ugrade kad ga klub proda za 100 kg Tostolibika na leto/jesen nekom trećerazrednom klubu iz Rusije kojeg drži Dagestanski mafijaš.Tako tipično... :kafa:

Van mreže Dule Savic

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Nov 2012
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Poruke: 11.965
  • Ugled: +1196/-454
  • mitoman i povijesni revizionist
    • Pogledaj profil
Odg: FK Crvena zvezda 2014/15
« Odgovor #631 poslato: Mart 18, 2015, 04:01 »
Ja ne znam vise kod koga ta prica moze uopste da prodje...eventualno je i postojala neka mogucnost da se neko zahebe i dovede indijanca za velike pare do pre desetak ili petanest godina (secamo se svi onog Markovica i, bese li, Stutgarta), ali u medjuvremenu su skautske sluzbe toliko razgranate da cisto sumnjam da ce bilo ko normalan ko odlucuje o velikom novcu planove praviti na osnovu pisanja domacih sportskih tzv novinara koji u velikom broju pisu sta im se kaze za skembice i vinjak.
"This is exactly what football should be about."

Van mreže ladja

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija:
  • Poruke: 20.524
  • Ugled: +108/-96
    • Pogledaj profil
Odg: FK Crvena zvezda 2014/15
« Odgovor #632 poslato: Mart 18, 2015, 04:32 »
Pa zato se i prodaju u drugu Rusku ili Ukrajinsku ligu...Tursku eventualno.

Zadnji koji je otišao u neki ozbiljniji klub je onaj iz Partizana u Borusiju ali i njega su izgleda provalili pa su ga škartirali brže bolje..

Van mreže Dule Savic

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Nov 2012
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Poruke: 11.965
  • Ugled: +1196/-454
  • mitoman i povijesni revizionist
    • Pogledaj profil
Odg: FK Crvena zvezda 2014/15
« Odgovor #633 poslato: Mart 19, 2015, 10:12 »
Borusija ga sigurno nije uzela zato sto je levak, naprotiv, Jojic je sjajan igrac. A sasvim sigurno ga nisu uzeli na osnovu Zurnalovih izvestaja sa utakmica. Tako da i nisu imali sta naknadno da ga provaljuju ili ne provaljuju. Decko je potpisan, dobio sansu, nije je iskoristio (ionako je ceo klub u debelom potonucu) i molim lepo. Dobice jos jednu ili ce biti poslat na pozajmicu, kako to vec ide. Nema to veze sa lokalnim kvazimenadzerima, dripcima i placenim izvestacima.
"This is exactly what football should be about."

Van mreže Boki

  • Administrator
  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija: Ispred šporeta
  • Poruke: 4.673
  • Ugled: +7/-2
    • Pogledaj profil
Odg: FK Crvena zvezda 2014/15
« Odgovor #634 poslato: Mart 19, 2015, 10:22 »
Prošle sezone je bio sasvim dobar. 4 gola je dao na 10 utakmica. Ove sezone je počeo kao starter. Onda je odjednom poslat na klupu pa na tribine.


Jojić nije ekstra talenat, ali je veliki radnik. Ninković je veći talenat od njega. Šansu je dobio pre Jojića i evo tek sad igra nešto što liči na fudbal. Jojić je tu priliku odmah iskoristio, a dugo je čekao. Zbog tog zalaganja ga je Dortmund verovatno i uzeo i nisu pogrešili. Sasvim pristojan igrač. Da su hteli mađioničara ne bi ga platili 2 miliona već minimum 4-5 puta više.
Voleo sam, volim ga, voleću ga ja.
Jer će ime njegovo večito da sja!

Van mreže NenadBG

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija:
  • Poruke: 10.801
  • Ugled: +61/-256
    • Pogledaj profil
Odg: FK Crvena zvezda 2014/15
« Odgovor #635 poslato: Mart 19, 2015, 02:52 »
Nemate ovlašćenje da vidite linkove. Registracija ili Prijava
  svi klinci su u tim godinama samo talenti a medijski pojedini izdižu da su vrhunski i mega giga super talentovani. Ja malo pratim neke kategorije u našem fudbalu zbog jednog mog rođaka i mogu ti reći da ima dosta talentovane dece u mnogim klubovima eto skoro je jedan od njih moje zemljak Karišić koji igra u mlađim kategorijama Rada potisao za špansku Granadu a kod nas nema skoro ni jedan tekst o njemu. Ne zaboravimo da je Luka blizak rod sa Savom Miloševićem pa nije čudo da ga svi guraju. Svojevremeno je na primer Borko Veselinović bio čak i prvi strelac nekog Uefa U18 pričalo se o njemu čak i po evropskim medijima pa na kraju eto ga u Radu gde igra za par stotina evra. Luka neka igra i trenira što više i što bolje a koliko je talenat pokazaće vreme   
pero nije luka blizak rod sa savom. rod jeste,ali ne blizak(osim ako ono do 10og kolena racunas kao blizak rod).
o luki ne pricam na osnovu onoga sto sam procitao u novinama,cuo od terze,procitao na forumu, pricam na osnovu onoga sto sam video na terenu. on u ovoj nasoj ligi nije spic koji sada dominira(a brzo bi mogao da bude to) ali jeste odlican spic za nasu ligu,sa svojih 17god. ali kao sto sam rekao prpadali su i veci talenti,ili manji postajali vrhunski igraci.
on za sada sto pokazuje(tek ovih par utakmica dobija sansu u kontinuitetu,i to prve dve ne toliko,a u prvom delu sezone je odigrao 10utakmica ali sa prosekom od 27min po utakmici,u prevodu ulazio i igrao manje od pola sata) apsolutno ne zaostaje za onim sto su u dresu partizana u njegovom uzrastu pokazivali jovetic,lazar markovic, mitrovic... znaci on apsolutno jeste super talenat,ali daleko je jos od pravog seniroskog igraca,ima ispred sebe godine i godine napredovanja,ako sve bude se odvijalo kako se nadamo...
A ljubav ka tebi jos jaca je...

I svakim danom sve vise volim te...

Van mreže Фаул

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija: Подгорица
  • Poruke: 25.521
  • Ugled: +103/-135
    • Pogledaj profil
Odg: FK Crvena zvezda 2014/15
« Odgovor #636 poslato: Mart 19, 2015, 04:08 »
Pumpanje igraca od strane domacih medija ne sluzi za strane skaute i menadzere,ali itekako pomaze da doticni dodje pred njihove oci. Uostalom,nisu tu samo mediji vec i menadzerski treneri, reprezentacija, mafija koja utice na klubove, svasta nesto.


Oni sto valjaju, naprave nesto i kasnije,a vecina zavrsi u nekom kanal klubu pa ih vrate ovamo pred kraj karijere. Ali opet,oni se za tih par godina tamo namlate dobrih para,koje za obicnog covjeka znace lagodan zivot bez dana rada za platu bilo dje,a njima tu i tamo. Uglavnom umiju kupit nekretninu ili otvorit kafic/restoran, dotle baca njihovo investiciono umijece. I to na neciji nagovor,inace budu Djani Curcic.


More,sve su to devijati. Fudbaler JSL-a cak nije ni prosjecan u svojoj profesiji,to je nizi sloj zadnjeg ranga te profesije (95% njih) i kao takvi zaradjuju stotine iljada eura, u ovako formiranom sistemu vrijednosti i placanja. Ali niko nikom nije kriv,svako ima pravo da izabere svoj put u zivotu,oces biti domar za 300 eura ili ces igrat fudbal za 3000,sa istom glavom i tijelom...
Zar nisu ljudi čudni? Nikad ne koriste slobode koje imaju ali zahtijevaju one koje nemaju. Ne koriste slobodu misli, traže slobodu govora.

Van mreže Laki

  • Globalni moderator
  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija: Beograd
  • Poruke: 7.944
  • Ugled: +54/-10
    • Pogledaj profil
Odg: FK Crvena zvezda 2014/15
« Odgovor #637 poslato: Mart 19, 2015, 05:45 »
Kojem je igraču vrsni i nadahnuti menadžer Bambalić (Ašanin, u originalu) odredjuje dalju sportsku karijeru.
Zar Terza nije rekao da će se suočiti sa mafijaškim menadžerima?
John Pilger je sedamdesetih pravio dokumentarac o disidentima u Čehoslovačkoj. Jedan od njih mu je tad rekao kako zapad ima mnoge prednosti u odnosu na istok, ali u jednoj stvari istok ima prednost. Pilger ga pita,a koja je to? Odgovor - Kad nas mediji lažu, mi znamo da nas lažu.

Van mreže Blefer

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Feb 2012
  • Lokacija:
  • Poruke: 17.723
  • Ugled: +101/-104
    • Pogledaj profil
Odg: FK Crvena zvezda 2014/15
« Odgovor #638 poslato: Mart 20, 2015, 08:36 »
  Bambalići su Asanovići a kome su sve menadžeri je pitanje?
"Наш човек не уме да се лако и правовремено заустави ни при успону ни при паду.“ (Иво Андрић)

Van mreže Blefer

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Feb 2012
  • Lokacija:
  • Poruke: 17.723
  • Ugled: +101/-104
    • Pogledaj profil
Odg: FK Crvena zvezda 2014/15
« Odgovor #639 poslato: Mart 21, 2015, 06:52 »



 ovaj lalatovic kao da vodi feronikal iz glogovca :udaraozid:    klasicni shaban :pusiga: [size=78%] [/size]
"Наш човек не уме да се лако и правовремено заустави ни при успону ни при паду.“ (Иво Андрић)

Van mreže nyc

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Nov 2012
  • Lokacija:
  • Poruke: 15.203
  • Ugled: +217/-297
    • Pogledaj profil
Odg: FK Crvena zvezda 2014/15
« Odgovor #640 poslato: Mart 21, 2015, 08:02 »
Konkretno, šta mu zameraš? Ja sam odgledao tek poslednjih 30 minuta kada smo se junački branili   ::) .


Van mreže Blefer

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Feb 2012
  • Lokacija:
  • Poruke: 17.723
  • Ugled: +101/-104
    • Pogledaj profil
Odg: FK Crvena zvezda 2014/15
« Odgovor #641 poslato: Mart 22, 2015, 09:14 »
Nemate ovlašćenje da vidite linkove. Registracija ili Prijava
Konkretno, šta mu zameraš? Ja sam odgledao tek poslednjih 30 minuta kada smo se junački branili   ::) .


sve mu zameram pocev od ponasanja, izgleda, sklonosti alkoholu ...  Igra je posebna prica ali tu se jadnik i ne pita mnogo
"Наш човек не уме да се лако и правовремено заустави ни при успону ни при паду.“ (Иво Андрић)

Van mreže Dule Savic

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Nov 2012
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Poruke: 11.965
  • Ugled: +1196/-454
  • mitoman i povijesni revizionist
    • Pogledaj profil
Odg: FK Crvena zvezda 2014/15
« Odgovor #642 poslato: Mart 23, 2015, 10:32 »
Pobeda je jedino sto treba pamtiti. Agonija od igre. Napredak nas je opet namucio i svaka im cast na zalaganju. Da ne bese Rajkovica koji je skinuo zicer 1 na 1 a posle izvadio onu bombu iz raslji mogli bismo da sanjamo tri boda. Zvezda je dobro pocela, imala kakvu-takvu inicijativu ali kako je poluvreme odmicalo to je izgledalo sve losije. Cak smo i gol dali u "pravom" trenutku, oko 35. minuta je Lazovic lepo spakovao jedan odbitak posle Risticevog neocekivano slabo izvedenog kornera. Do poluvremena i pomozi boze, a onda na scenu stupa Lale. Treba otvoreno reci, mi smo protiv Napretka na Marakani cuvali rezultat vise od pola sata. To je bilo jasno vec cim je umesto napadaca uveo zadnjeg veznog (Acu Tenka). Kradja vremena, igra u prazno, namerno pustanje lopte u aut isl...da ti se smuci fudbal. I to nije prvi put da Lale radi (nekoliko puta jesenas sam to primetio, par puta nam se obilo u glavu a bio sam ubedjen da ce i ovog puta), ali jeste prvi put u ovoj polusezoni. Ne valja nam posao. Niti je Lale Kapelo ili Murinjo, nit mislim da treba da se toliko zatvaramo na vlastitom stadionu, ko god da je protivnik, a kamoli Napredak. Kao svetlu tacku izdvojio bih Rajkovica (ako izuzmemo onaj "Igita" momenat sa njihovim napadacem, za to treba da mu izvuku usi sto pre), decko stvarno brani sjajno; i, donekle, Stojanovica. Sa druge strane potpuno su podbacili Katai, Luka Jovic, Parker, Cvetkovic i, u velikoj meri i Lazovic, bez obzira na gol. Imala je Zvezda nekoliko lepih sansi da resi mec (Lazovic posle nesprorazuma protivnickog golmana i halfa, Parker jos na pocetku, Bosancic je sjajno izveo jedan slobodnjak sa 25 m, smesni Orlandic je iz izgledne pozicije opet sutnuo loptu kao sundjerom...).

Mora to mnogo, mnogo bolje. Bice itekako posla u pauzi. A posle pauze idemo u Novi Pazar.
"This is exactly what football should be about."

Van mreže Blefer

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Feb 2012
  • Lokacija:
  • Poruke: 17.723
  • Ugled: +101/-104
    • Pogledaj profil
Odg: FK Crvena zvezda 2014/15
« Odgovor #643 poslato: Mart 23, 2015, 12:54 »
  gledao sam meč portiv čarapana na tvprva i mogu reći da ona postavka sa našim igračima na tim pozicijama jednostavno ne ide. zašto tralalatović to forsira ne bih da ulazim ali očito je da se igrači sudaraju i da nemamo dovoljno trke na sredini terena gde se obično rešavaju utakmice. Pomom skromnom mišljenju bolje da igramo klasičnu 4-4-2 formaciju sa standardnom četvoricvom pozadi(Cvetkovi-Savo-Lazić-Noj) a da na sredini igraju Lazović desno,Ristić levo a po sredini Grujić(Tenk)- Stojanović(Bosančić) dok bi u špicu igrao sa dva ful isturena igrača Jović-Parker eventualno kao zamena Katai. Ne znam koliko je spreman Makedonac Avramovsi koji bi mogao da pokrije poziciju u napadu ili na levom veznom. 
"Наш човек не уме да се лако и правовремено заустави ни при успону ни при паду.“ (Иво Андрић)

Van mreže Dule Savic

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Nov 2012
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Poruke: 11.965
  • Ugled: +1196/-454
  • mitoman i povijesni revizionist
    • Pogledaj profil
Odg: FK Crvena zvezda 2014/15
« Odgovor #644 poslato: Mart 23, 2015, 01:21 »
Ne mislim da je toliko do formacije koliko do par vezanih faktora: jos uvek se ne zna ko je "glavni" u vezi; cas forsiraju Lazovica na krilu nekad potpuno nerezonski, cas se Stojanovic i Katai svadjaju ko ce da "carini" svaku loptu a kad ne znaju sta bi i kako bi, gurnu nazad malom Risticu koji jeste sjajan i uzasno talentovan ali koji jos uvek nije taj igrac oko koga se pravi igra. Od napadaca se samo Parker redovno vraca i nudi (kad ne spava u ofsajdu), Luka Jovic igra neku svoju cekalicu a Orlandica je izlisno i pominjati. Drugo, primetno je da je sebicluk sve izrazeniji. Pa majkovicu ovaj Stojanovic je k'o opstinski pecat...mora svaku loptu da overi. Brza predaja, sta to bese? Tu izuzimam Bosancica i, ponekad, Kataija. Problem nase sredine je sto od dva centrlana vezna mozemo da napravimo jednog dobrog, sto imamo samo jednog kvalitetnog krilnog igraca a sto od dva zadnja vezna jedan ne ume da igra prema napred a drugi je jos klinac. Kada na to dodas napad koji je prilicno tanak, onda i ne cudi to sto dobijes.

Milijas, Ninkovic, Pecnik, Mrdja, Dauda...pa to za ovaj tim izgleda kao svemirski brod...
"This is exactly what football should be about."