Autor: Фаул Tema: KK Partizan 2014/2015  (Pročitano 158985 puta)

Van mreže NenadBG

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija:
  • Poruke: 10.801
  • Ugled: +61/-256
    • Pogledaj profil
Odg: KK Partizan 2014/2015
« Odgovor #1395 poslato: Mart 23, 2015, 07:50 »
pa mogu da ti ja napisem kako ga ja razumem,a verujem da je to mislio i faul kada je napisao. prosto svesno znacajno smanjiti  budzet,dovesti mlade i talentovane igrace,dati im maksimalno sansu,i svesno se odreci borbe za titulu...to ti naravno pomaze da mozes da vracas dugove,a i trebalo bi se truditi aktuelne troskove redovno servisirati(mislim pre svega na plate igraca).
naravno i u tom treba imati neki nivo,nece ti igrati samo mladi igraci,uvek mozes da nadjes i nekog iskusnijeg,a jeftinog igraca, npr ljubicic je dobar plej za nivo regiona,a jeftin je.da ne kaem da je jovic pre sp mogao da se dovede za smesne pare,ali je neko u njemu trebao da vidi potencijal.gagica ostavis da ti bude opcija na 4-5,a npr das sansu i malom glisicu. marinkovic ti igra cele sezone koliko na pocetku ove.dovedes sve mlade i talentovane igrace koje si u mogucnosti i klincima iz svog pogona das sansu...
npr ekipa 
jovic,ljubicic(ili da si zadrzao miljenovica idealno)
marinkovic,
andric,
gagic,glisic
milutinov, salic
i dovedes jos npr 2 iskusnija i 2 talentovana igraca i to ti je 12 za male pare.uzmes da su ti marinkovic,glisic,milutinov projekti.i npr nadjes jos jednog takovg guras ih maksimalno i za koju godinu ces uzeti i pare od njih...
« Poslednja izmena: Mart 23, 2015, 08:41 NenadBG »
A ljubav ka tebi jos jaca je...

I svakim danom sve vise volim te...

Van mreže Saga Norén

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Dec 2012
  • Lokacija: južno od sjevera, sjeverno od juga...
  • Poruke: 17.980
  • Ugled: +2305/-1146
    • Pogledaj profil
Odg: KK Partizan 2014/2015
« Odgovor #1396 poslato: Mart 23, 2015, 07:58 »
Nemate ovlašćenje da vidite linkove. Registracija ili Prijava
Nemate ovlašćenje da vidite linkove. Registracija ili Prijava
.ipak je ovo ABA a ne srpska kvazi liga i Milija sudac... ;) ovdje neće prolaziti ni drmanja koševa, ni trice iz auta, ni krađe pehara, ni vrećice s urinom, ni ulaženje u sudačke svlačionice, ni davljenja istih... :D



ne razumem ovo, koji Milija, šta? Jadna nam majka ako nam je ABA liga uzor poštenja i regularnosti, sa sve finansijski wild kartama i promenama propozicija ne u 5 do 12, nego u 12 do 5.


Što se tiče samog terena, svašta sam viđao po košarkaškim terenima, ali ono od sinoć da gledalac hvata za glavu igrača pri izvođenju auta, bogami nisam.




Nemate ovlašćenje da vidite linkove. Registracija ili Prijava
[/size]a sto mislis da ako se ne uspe da se plasira u el sledece godine restart?sto onda restart nije bio ove godine(sto je bilo logicno) ili sto se i sledece godine ne da sve na plasman u el,pa da se onda one tamo ili one tamo godine proba restart?


može li mi neko objasniti šta znači taj "restart"?
ABA kakva god da je, po svemu je koplje iznad KLS, pa tako i suđenju...a ti sad reci da lažem...
"Rijeku se može dobiti samo kad je mamurna!" - Samir Toplak
"Saga, kucy i miha su vratili Adeze na vlast!" - by Bojci
"između običnog koša i dobre asistencije, uvijek izabirem dobru asistenciju! to mi je draže!" - #7 Toni Kukoč

Van mreže VolimPFC

  • Administrator
  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija:
  • Poruke: 18.359
  • Ugled: +53/-42
    • Pogledaj profil
Odg: KK Partizan 2014/2015
« Odgovor #1397 poslato: Mart 23, 2015, 08:24 »
Nemate ovlašćenje da vidite linkove. Registracija ili Prijava
Nemate ovlašćenje da vidite linkove. Registracija ili Prijava




Citat
Tokom prvog poluvremena navijači Budućnosti su gađali trenera Partizana i vređali beka Pavlovića, a sa tribina se čulo "Ubij, ubij, ubij Srbina"









Govna novinarska,lazljiva






Ja sam bio na dijelu blizu Varvara, i zaista to nisam čuo(samo ubi Grobara), međutim ima likova koji su bili na utakmici i koji tvrde sa su čuli Ubi Srbina... s obzirom na sastav publike juče, ne bi me začudilo da je bilo nekih sporadičnih skandiranja, ali ništa organizovano(ponavljam, ja nisam čuo) i ponajmanje ne pokrenuto od Varvara...




Gađanje Duleta bubregom je nešto najjadnije moguće, jadnije i od onog ciganskog uzmi Dule šaku lekova... onda onaj moron pored parketa koji hvata Milosavljevića za glavu... uvrede Pavloviću, ok, skandirali smo i mi Guroviću mnogo gore stvari, ali izgorio je baš Saša, pola utakmice i reperotara su posvetili njemu...  i još sami igrači Budućnosti koji su upotpunjavali atmosferu linča... ogromna mržnja je sinoć isijavala, ali ogromna...


Više puta tokom utakmice, sebi u bradu sam promrmljao "pa ovi su gori od cigana"... vjerovatno je to bio moj subjektivan osjećaj, ali danas mi je par drugova koji su isto bili na utakmici, kao i oni koji su gledali na TV, reklo isto...




Poslije ovog meča imam jednu, tačnije dvije želje, ali iako nisam sujevjeran, da ne ureknem...  :D


First things first... poslije ćemo o ovome ostalom...

Моје јутро, мој дан, моје жеље, мој сан, мој живот, моја ствар, једно име Партизан...

Н.А.                                                            26.11.1918.

Van mreže Zgembo Adislić

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Dec 2012
  • Lokacija: Vesteros
  • Poruke: 7.890
  • Ugled: +53/-19
    • Pogledaj profil
Odg: KK Partizan 2014/2015
« Odgovor #1398 poslato: Mart 23, 2015, 08:40 »
Nemate ovlašćenje da vidite linkove. Registracija ili Prijava

ABA kakva god da je, po svemu je koplje iznad KLS, pa tako i suđenju...a ti sad reci da lažem...


ABA je za koplje iznad KLS samo po kvalitetu samog takmičenja (tj. igre), što je naravno i logično obzirom na koncept.


Suđenje? Ostavljam to vama da procenjujete, uvek više volim da gledam igru. To je sve stvar ličnog nahođenja, ne pamtim nijednu utakmicu u kojoj sam obraćao pažnju na suđenje više nego na igru, po tom pitanju sam više američka škola manje balkanac.


Ne sumnjam da navijači imaju gomilu teorija, iako potpisujem da prosečan gledalac košarke kod nas koji priča o arbitraži ne zna bar 40% pravila.


Ja imam višegodišnje iskustvo igranja po nižim ligama gde se dešavaju oružane pljačke, tako da je svako kukanje na Beloševića, Dožaija i Pukla samo puko traženje izgovora za svoje propuste Vujoševića i sličnih.






Nenade, fin ti je ovaj koncept "restarta", mada je bih više voleo neki tip koji ste vi izveli sa ovim dugom  ::)

Van mreže NenadBG

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija:
  • Poruke: 10.801
  • Ugled: +61/-256
    • Pogledaj profil
Odg: KK Partizan 2014/2015
« Odgovor #1399 poslato: Mart 23, 2015, 08:44 »
sada se setih,na ovih 8 igraca koje sam nabrojao imas novaka od mladih i talentovanih igraca,prosle,a i ove sezone odskace u kls,moze keca i dvojku da igra. imas kutlesica odlican je u metalcu. imas nikolu dragovica kao iskusnu cetvorku,koja moze da rasiri,a mozes i majstorovica iz metalca.letos je mogao da se uzme za smesne pare,bio u zvezdi na probi,zavrsio u metalcu,i odlicno igra.a ja sam i letos navijao da ga mi uzmemo...[/size]

zgembo,pa jel vam brani neko da uradite restart kao mi?napravite uppr,dobijete dozvolu od 50%+1 po svakoj klasi i odradite to.ali koliko sam citao,vi grobari se kunete da nikada ne bi tako nesto uradili,pa nisam to ni spominjao...

nego jel imas ti neki bolji koncept restarta?to je jedini zdrav koncept.a mozete i ovako da nastavite,po konceptu fkcz...
« Poslednja izmena: Mart 23, 2015, 08:44 NenadBG »
A ljubav ka tebi jos jaca je...

I svakim danom sve vise volim te...

Van mreže Zgembo Adislić

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Dec 2012
  • Lokacija: Vesteros
  • Poruke: 7.890
  • Ugled: +53/-19
    • Pogledaj profil
Odg: KK Partizan 2014/2015
« Odgovor #1400 poslato: Mart 23, 2015, 08:52 »
uf, bolje da ti ne govorim o mom tipu restarta, jer obuhvata puno više od Partizana, našu košarku generalno... Ovi pojedinačni "restarti" po tome nemaju nikakvog smisla.




[size=0px]napravite uppr,dobijete dozvolu od 50%+1 po svakoj klasi i odradite to.ali koliko sam citao,vi grobari se kunete da nikada ne bi tako nesto uradili,pa nisam to ni spominjao...[/size]
[size=0px]
[/size]
Iskreno da ti kažem, ja nemam pojma šta je ovo, generalno sam slabo upućen u naše ekonomske propise, to je za mene špansko selo.[/size]

[/size]
Ali da se uhvatim konkretluka, zar za taj tip restarta nama ne bi trebao neki FMP?[/size]


Van mreže Deneb

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija: Struga, Makedonija
  • Poruke: 3.858
  • Ugled: +27/-3
    • Pogledaj profil
Odg: KK Partizan 2014/2015
« Odgovor #1401 poslato: Mart 23, 2015, 08:56 »
ma to je koncept ako ti dugujem 100 dam ti 10, a to nije u grobarskom fazonu, odreko bi se partizana za ceo zivot, ako zakinemo kurvinski bilo kojeg igraca, svako treba da dobije sta je potpisano
Nemate ovlašćenje da vidite linkove. Registracija ili Prijava

Van mreže NenadBG

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija:
  • Poruke: 10.801
  • Ugled: +61/-256
    • Pogledaj profil
Odg: KK Partizan 2014/2015
« Odgovor #1402 poslato: Mart 23, 2015, 09:26 »
zgembo nisam napisao kljucno- dobijes dozvolu od 50%+1 po klasi poverioca. znaci poverioci(svi oni kojima dugujes) se dele u klase(ne znam tacno po kom kriterijumu se svrstava ko u koju klasu) i to koja je neko klasa zavisi koji procenat od ukupnog dugovanja ce mu biti isplacen.tako da neka klasa naplacuje 100% svog potrazivanja,a imas i klasu koja naplacuje cini mi se samo 2%. i sada poverioci u okviru svake klase se izjasnjavaju da li se slazu sa uvodjenjem unapred priprenljenog plana reorganizacije(uppr), i u svakoj klasi ti je neophodno da se slazu poverioci kojima si duzan 50%+1 din.znaci u svakoj klasi oni koji drze vecinu potrazivanja moraju da se slazu sa uppr-om,da bi mogao da uvedes uppr. onda uz napisan uppr i njihove dozvole ides u sud,i sud odobrava uvodjenje uppr-a. na taj nacin vracas znacajno manji iznos sredstava od prvobitnog duga.

i ne nije ti potreban nikakav fmp za takav restart. a fmp je olaksao stvari,jer kkcz koja je zamrznuta ima dugove,a kkcz beograd je pocela da funkcionise bez ikakvih dugova.cak ne znam kako bi uopste kkcz beograd tada odgovarala da nije placala neke batove koji su preostali od zvezde koja je zamrznuta.ali naravno to je sigurno bio uslov da se covicu da upravljanje nad zvezdom. i takodje ceo pogon fmpa je mogao da se stavi u zvezdinu sluzbu(iako do sada i nismo imali previse koristi od toga)...
« Poslednja izmena: Mart 23, 2015, 10:24 NenadBG »
A ljubav ka tebi jos jaca je...

I svakim danom sve vise volim te...

Van mreže Blefer

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Feb 2012
  • Lokacija:
  • Poruke: 17.731
  • Ugled: +101/-104
    • Pogledaj profil
Odg: KK Partizan 2014/2015
« Odgovor #1403 poslato: Mart 24, 2015, 08:02 »
Nemate ovlašćenje da vidite linkove. Registracija ili Prijava
ma to je koncept ako ti dugujem 100 dam ti 10, a to nije u grobarskom fazonu, odreko bi se partizana za ceo zivot, ako zakinemo kurvinski bilo kojeg igraca, svako treba da dobije sta je potpisano
ti bre kao da si koštunicin rođak :zbunjen:  odavno je trebalo da se odrekneš partizana ako stvarno ovo misliš :P  ipak biće da su titule i pobede nad zvezdom iznad svih principa :nono:
"Наш човек не уме да се лако и правовремено заустави ни при успону ни при паду.“ (Иво Андрић)

Van mreže Zgembo Adislić

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Dec 2012
  • Lokacija: Vesteros
  • Poruke: 7.890
  • Ugled: +53/-19
    • Pogledaj profil
Odg: KK Partizan 2014/2015
« Odgovor #1404 poslato: Mart 24, 2015, 10:04 »
Nemate ovlašćenje da vidite linkove. Registracija ili Prijava
i ne nije ti potreban nikakav fmp za takav restart. a fmp je olaksao stvari,jer kkcz koja je zamrznuta ima dugove,a kkcz beograd je pocela da funkcionise bez ikakvih dugova.cak ne znam kako bi uopste kkcz beograd tada odgovarala da nije placala neke batove koji su preostali od zvezde koja je zamrznuta.ali naravno to je sigurno bio uslov da se covicu da upravljanje nad zvezdom. i takodje ceo pogon fmpa je mogao da se stavi u zvezdinu sluzbu(iako do sada i nismo imali previse koristi od toga)...


Što se tiče finansijskog dela OK, nema razloga da sumnjam, sve je bolje od ovog sistema u kojem sad plivamo, ali nije mi jasno ovo oko FMP, kako nije bio potreban?


Da nije bilo FMP-a ne biste igrali ABA ligu one godine, a i koliko se sećam skoro pola novog tima su činili igrači FMP-a (ne mogu se tačno setiti sabajle, pamtim Filipa, Lazića, Milutinovića...)


Mislim stvarno, možeš li zamisliti koliko sporije bi išao taj rebuilding bez ABA lige i bez njih te godine

Van mreže NenadBG

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija:
  • Poruke: 10.801
  • Ugled: +61/-256
    • Pogledaj profil
Odg: KK Partizan 2014/2015
« Odgovor #1405 poslato: Mart 24, 2015, 11:46 »
tako je ne bi igrali te godine aba ligu,jer smo bese bili peti u domacoj ligi.a da smo bili cetvrti i obezbedili aba onda jel potreban fmp,po toj logici?
znaci fmp je samo olaksao stvari,a nije nikako bio neophodan.da ne pricam partizan sutra da se odluci na to,sta ce im "fmp" imaju obezbedjenu jadransku ligu i neko evropsko takmicenje.fmp je u pricu sa zvezdom uskocio zato sto je covic covek koji je preuzeo zvezdu,a zvezda je uppr mogla da uvede i sama bez covica,sto se niko toga nije setio ili mozda nije bio dovoljno sposoban da realizuje to je druga stvar...
A ljubav ka tebi jos jaca je...

I svakim danom sve vise volim te...

Van mreže Zgembo Adislić

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Dec 2012
  • Lokacija: Vesteros
  • Poruke: 7.890
  • Ugled: +53/-19
    • Pogledaj profil
Odg: KK Partizan 2014/2015
« Odgovor #1406 poslato: Mart 24, 2015, 12:53 »
možda sam se pogrešno izrazio, FMP nije neophodan, ali je svakako znatno ubrzao stvari... Poštujem ja taj vaš mastermajnd finansijski plan (iako ga ič ne razumem), ali valjda i sam znaš koliko bi sve sporije išlo bez FMP-a.


Zvezda sa tim UPPR-om (šta god to bilo) a bez FMP-a svakako ne bi bila ovde gde je sada.


A to što Partizanu danas ne treba FMP je samo pokazatelj da se Partizan ipak nije zaglibio kao Zvezda 2011. i da ovi imaju još vremena pre nego što krenu u resetovanje (nažalost)

Van mreže VolimPFC

  • Administrator
  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija:
  • Poruke: 18.359
  • Ugled: +53/-42
    • Pogledaj profil
Odg: KK Partizan 2014/2015
« Odgovor #1407 poslato: Mart 24, 2015, 03:12 »
U akciji "Grobari za nas" u Čačku skupljeno blizu 40 000 eura.  :klanja: :aplauz:   Bez ikakve utakmice, samo donacije, kupovine dresova itd. Svaka čast.  :aplauz:




Rečeno je da  postoje indicije da se akcija organizuje u Crnoj Gori.   :aplauz:
Моје јутро, мој дан, моје жеље, мој сан, мој живот, моја ствар, једно име Партизан...

Н.А.                                                            26.11.1918.

Van mreže Boki

  • Administrator
  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija: Ispred šporeta
  • Poruke: 4.673
  • Ugled: +7/-2
    • Pogledaj profil
Odg: KK Partizan 2014/2015
« Odgovor #1408 poslato: Mart 24, 2015, 03:15 »
Taman da dovedemo još jednog pleja.  :clap:
Voleo sam, volim ga, voleću ga ja.
Jer će ime njegovo večito da sja!

Van mreže NenadBG

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija:
  • Poruke: 10.801
  • Ugled: +61/-256
    • Pogledaj profil
Odg: KK Partizan 2014/2015
« Odgovor #1409 poslato: Mart 24, 2015, 06:02 »
zgembo,pa za sada nismo imali puno koristi od fmpa.ne znam koliko su troskovi funkcionisanja kluba manji zbog treniranja nekada u zelezniku,plus sve mladje kategorije koje koriste zeleznikovu infrastrukturu. taj iznos kojim rasterecujemo budzet treba uporediti sa onim iznosom koji covic ulaze u npr fmp koji je njegov klub,pa videti npr dal su nam ovako troskovi veci ili manji da smo bez fmpa.
kao sto sam rekao korist je sto smo tada mogli da igramo jadransku ligu,a da se ne lazemo zvezdu bi zbog imena i navijaca jadranska primila i bez fmpa,da je krenula u proces oporavka(ne treba im raspadnuta zvezda,ali zvezda koja je krenula u reorganizaciju im i te kako treba).
nama je od velike koristi covic,a fmp ko fmp za sada nista specijalno. od igraca iz mladjih kategorija za sada je jedino u 12 tejic i rebic. rebica sutra mozemo da zamenimo bilo kim nema razlike. znaci za 4 god jedino tejic je ubacen iz mladjih kategorija.od fmpovih igraca tu je jos samo lazic,a za sve ove godine sve sto je korisceno od njihovih igraca je lazic,subotic,covic,mile ilic i andrej milutinovic. sve u svemu njihov doprinos nije toliki da kazemo da su bili presudni za ostvarivanje rezultata koji su postignuti.
znaci igracki doprinos fmpa nije preveliki ovih godina. kazem da bih pricao o finansijskoj strani morao bih da imam podatke pa ne mogu da decidno dam ocenu o toj strani sporazuma.

hocu reci u celoj prici znacaj fmpa se maltene sveo na davanje mesta u jl(sto sam siguran da bi nam jl dala i da nismo sa njima usli u dil),par igraca,koji su veci znacaj imali samo prve sezone,za ovaj deo price o treniranju tamo i troskovima toga sam vec rekao, i ono sto jeste kljucno u celoj prici jeste covic,a ne fmp. opet covic ne bi dosao bez fmpa.ali ja sada pricam nacelno,koliko je fmp neophodan u jednom takvom dilu,a vidi se iz recenog da uopste nije neophodan...
A ljubav ka tebi jos jaca je...

I svakim danom sve vise volim te...