Autor: Boki Tema: Fudbalska reprezentacija Srbije  (Pročitano 424680 puta)

Na mreži ladja

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija:
  • Poruke: 20.524
  • Ugled: +108/-96
    • Pogledaj profil
Odg: Fudbalska reprezentacija Srbije
« Odgovor #3060 poslato: Mart 27, 2021, 11:14 »
Šta su vam Pasipoljane?


Bravo za Mitra i rekord!Neka još toliko najmanje! :aplauz:

Van mreže Blefer

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Feb 2012
  • Lokacija:
  • Poruke: 17.721
  • Ugled: +101/-104
    • Pogledaj profil
Odg: Fudbalska reprezentacija Srbije
« Odgovor #3061 poslato: Mart 27, 2021, 11:15 »
 Kako bi tek bilo pred publikom kad se upaniče i pred praznim tribinama. Mora mnogo i psihološki da se radi sa igračima. Razočaranje totalno je Lazović,ne zato što ne zna fudbala već što je van utakmice, kao na rekreaciji da igra. Jebote gledaj malo Mitra i Tadića kako izlaze na teren. Slicno i Ristić kad je ušao,par puta treba udariti šprint on trčkara. Meni to bode oči strašno!
"Наш човек не уме да се лако и правовремено заустави ни при успону ни при паду.“ (Иво Андрић)

Van mreže Blefer

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Feb 2012
  • Lokacija:
  • Poruke: 17.721
  • Ugled: +101/-104
    • Pogledaj profil
Odg: Fudbalska reprezentacija Srbije
« Odgovor #3062 poslato: Mart 27, 2021, 11:16 »
Nemate ovlašćenje da vidite linkove. Registracija ili Prijava
Šta su vam Pasipoljane?


Bravo za Mitra i rekord!Neka još toliko najmanje! :aplauz:
Pasipoljana je selo pored Niša,ssd već i predgrađe a tamo je odrastao Piksi!
"Наш човек не уме да се лако и правовремено заустави ни при успону ни при паду.“ (Иво Андрић)

Van mreže Zgembo Adislić

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Dec 2012
  • Lokacija: Vesteros
  • Poruke: 7.886
  • Ugled: +53/-19
    • Pogledaj profil
Odg: Fudbalska reprezentacija Srbije
« Odgovor #3063 poslato: Mart 27, 2021, 11:18 »
u odbrani je besmisleno jahati svakog pojedinačno, ovo je sistemski problem.

Ne znam jeste li primetili, S. Mitrović i Milenković u jednom trenutku galame jedan na drugog u paničnom mahanju rukama. Istina je da još od Tumbe igramo sa tri štopera pozadi, ali daleko je to od bilo kakve uigranosti, oni su veći deo meča zbunjeni.


Naš prelazak na formaciju sa tri štopera nije bio uslovljen kvalitetom tih štopera (niko od njih u svojim klubivma ne igra u toj formaciji) već potpunim krahom bekova. Da ne bismo više gledali Tonija Rukavinu ili ćelavog Miletića (uz sada Gajića najbolje srpske desne bekove), napravljen je kompromis sa tom hibridnom formacijom gde tu "bek-krilo" poziciju drže Lazović desno i Kostić levo, jer se tu odlično snalaze, to igraju i u svojim klubovima.

Milenković je igrao na SP i kasnije jednim delom i ligi nacija u klasičnoj formaciji 2 beka i 2 štopera, i bio je jako dobar. Tu su i krenuli ti hvalospevi i (naravno preterana) poređenja sa Vidićem.



Formacija sa tri štopera i ofanzivnijim bekovima je moderna i dosta trenera prelazi da je igra, ali mislim da ćemo se mi žestoko napatiti sa tim.

Van mreže dejo94

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija: Višegrad
  • Poruke: 9.969
  • Ugled: +60/-35
    • Pogledaj profil
Odg: Fudbalska reprezentacija Srbije
« Odgovor #3064 poslato: Mart 27, 2021, 11:25 »
Gol nije bio idemo dalje.  :slavi: :slavi: :slavi:

Van mreže Blefer

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Feb 2012
  • Lokacija:
  • Poruke: 17.721
  • Ugled: +101/-104
    • Pogledaj profil
Odg: Fudbalska reprezentacija Srbije
« Odgovor #3065 poslato: Mart 27, 2021, 11:29 »
Nemate ovlašćenje da vidite linkove. Registracija ili Prijava
Gol nije bio idemo dalje.  :slavi: :slavi: :slavi:
na Marakani mi crtamo linije :P
"Наш човек не уме да се лако и правовремено заустави ни при успону ни при паду.“ (Иво Андрић)

Van mreže deda

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija: Nisville,Republika Srbija
  • Poruke: 3.929
  • Ugled: +50/-4
    • Pogledaj profil
Odg: Fudbalska reprezentacija Srbije
« Odgovor #3066 poslato: Mart 27, 2021, 11:31 »
Nemate ovlašćenje da vidite linkove. Registracija ili Prijava
Šta su vam Pasipoljane?


Bravo za Mitra i rekord!Neka još toliko najmanje! :aplauz:
Pasi Poljana - Piksijevo naselje

Van mreže VolimPFC

  • Administrator
  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija:
  • Poruke: 18.359
  • Ugled: +53/-42
    • Pogledaj profil
Odg: Fudbalska reprezentacija Srbije
« Odgovor #3067 poslato: Mart 27, 2021, 11:42 »
Nemate ovlašćenje da vidite linkove. Registracija ili Prijava
Павловић је пренесе преко пола и онда изгуби лопту, јер не зна шта ће. Али добро, небитно.


Svaki put kad je onako iznese, flesbek Fabricio Dornelas
Моје јутро, мој дан, моје жеље, мој сан, мој живот, моја ствар, једно име Партизан...

Н.А.                                                            26.11.1918.

Van mreže Dule Savic

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Nov 2012
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Poruke: 11.960
  • Ugled: +1196/-454
  • mitoman i povijesni revizionist
    • Pogledaj profil
Odg: Fudbalska reprezentacija Srbije
« Odgovor #3068 poslato: Mart 29, 2021, 10:02 »
Napokon imamo selektora sa mudima da protiv favorita izađe sa dva napadača. Jeste da to nije funkcionisalo kako je zamišljeno i jeste da su Vlahović i Mitrović sličan tip napadača, ali meni je bitna ideja i mentalitet koji iza te ideje stoji. I ako ni zbog čega drugog samo zbog toga nismo zaslužili da izgubimo.

Ono što se videlo protiv Irske sada je protiv neuporedivo jačeg protivnika znatno izraženije. Prvo, golman. Ne uliva sigurnost, pravi greške, bespotrebno izleće. Mislim da je vreme za Rajkovića. Drugo, odbrana. I Pavlović i, za divno čudo, Stefan Mitrović, odigrali su na veoma visokom nivou. Ali šta vredi kada je Milenković igrao očajno. A kada su tri pozadi dovoljno je da jedan kiksa, to je kao tronožac, nema tu pokrivanja. Jasno je da Milenkoviću više leži formacija sa četiri iza. Takav je uostalom bio i Vidić, setimo se kada je prešao u Italiju na šta je to ličilo. I tako smo došli u situaciju da ispadnemo tolike budale dva puta da nam pored tri solitera u odbrani glavom daje golove onaj pikavac Žota. A moj je utisak da u prvom poluvremenu nismo bili lošiji protivnik, pogotovo ne za dva gola razlike. U poluvremenu Piksi vuče potez koji je rešio meč: uvodi Radonjića umesto Vlahovića. Podsetio me na neke igre iz Zvezde. Trčao je kao navijen, svuda ga je bilo, pravio je njihovog beka budalom kako je stigao, živog nisu mogli da ga nahvataju. Sjajna partija. Dali smo gol na samom startu drugog poluvremena. I drago mi je da je to bio baš Mitrović, momak je to u potpunosti zaslužio. Tim pre što je tim golom oborio višedecenijski rekord Stjepana Bobeka. Već je postigao 39 golova za reprezentaciju a ima tek, koliko, 26, 27 godina....kapa dole. A onda je usledila kontra posle koje sam se zapitao šta je bre ovo, jel ja to gledam Srbiju?! U pet dodira coast-to-coast do gola Kostića sa sve antologijskom dijagonalom SMS-a (koji se do tada nije video)! Strašna akcija. Pred kraj smo malo crkli, Portugalci su imali dve šanse, obe iz naše gluposti i neoprostivog pada koncentracije. Žao mi je što će ova druga zaseniti sve dobro što smo napravili jer, zaboga, nije sviran čist gol Ronaldu. Naravno da je bio gol, i naravno da je Dmitrović papan. Ali to ne opravdava ponašanje ove primadone. Kao sedmogodišnji klinac u školskom dvorištu pa se naljuti i uzme svoju loptu jer mu nije po volji pa ne može da se igra. Glumatanje, prekidanje utakmice, bacanje kapitenske trake, odlazak u svlačionicu....teška seljačina. Žali bože nebeskog talenta i znanja kada je sitna duša i primitivna ličnost. Zbog toga se onaj zli deo mene raduje što se to baš njemu dogodilo. Tim pre što se celu utakmicu nije ni video. Pre nepune dve godine na istom terenu samo na drugom golu dao je gol koji je rešio utakmicu iz čistog ofsajda, čega je i sam bio vrlo svestan. Da razne druge golove u dresu Reala ne pominjem. Zato i jeste i biće samo lažni Ronaldo. Jedan od najboljih u istoriji ali ljudska nula.

Odigrali smo dobru utakmicu i uzeli vredan bod, rekao bih potpuno zasluženo. Da su svi bili na nivou možda smo mogli i do pobede. Ali bilo je problema. Lazović se recimo video nije, do gola ni SMS. A Tadić, koliki god majstor bio, ne može sam. Sve u svemu, ova postavka i ova igra obećavaju. Posle ko zna koliko vremena nestrpljivo čekam utakmicu reprezentacije. A igramo već sutra, protiv Azera, tamo. Valjda je Gurban Gurbanov završio karijeru.
"This is exactly what football should be about."

Na mreži ladja

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija:
  • Poruke: 20.524
  • Ugled: +108/-96
    • Pogledaj profil
Odg: Fudbalska reprezentacija Srbije
« Odgovor #3069 poslato: Mart 29, 2021, 11:07 »
Ako sutra useru motku a po običaju obično tako bude posle dobre utakmice onda su džabe krečili.
Možda i najvažnija utakmica u kvalifikacijama.

Van mreže Zgembo Adislić

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Dec 2012
  • Lokacija: Vesteros
  • Poruke: 7.886
  • Ugled: +53/-19
    • Pogledaj profil
Odg: Fudbalska reprezentacija Srbije
« Odgovor #3070 poslato: Mart 29, 2021, 04:02 »
inače, samom baražu se ne trebamo puno radovati. Nije kao što je godinama bilo, da dalje ide pobednik iz dvomeča.

U baraž ide 12 ekipa a samo su tri mesta na SP. Dakle prave se tri turnira od 4 ekipe, kao ono za ligu nacija od jesenas. A protivnici neće biti kvaliteta Norveške i Škotske koji su bili predstavnici C grupe lige nacija, već puno ozbiljnije ekipe...

Tu će biti verovatno Švica, Ukrajina, Češka, vrlo moguće Holandija, Poljska, možda i Hrvatska... Uz dužno poštovanje Piksiju i njegovom potencijalnom napretku, svaka od ovih reprezentacija ima bolji ili podjednak roster, a svakako duži kontinuitet rada, i teško da negde možemo biti favoriti.

Da li možemo napasti prvo mestu u ovoj grupi? Teško, ali bojim se da su nam tako veće šanse nego preko ovog baraža

Van mreže Фаул

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija: Подгорица
  • Poruke: 25.521
  • Ugled: +103/-135
    • Pogledaj profil
Odg: Fudbalska reprezentacija Srbije
« Odgovor #3071 poslato: Mart 29, 2021, 04:33 »
Zar na SP ne ide nesto tipa 192 represtacije?
Zar nisu ljudi čudni? Nikad ne koriste slobode koje imaju ali zahtijevaju one koje nemaju. Ne koriste slobodu misli, traže slobodu govora.

Van mreže Zgembo Adislić

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Dec 2012
  • Lokacija: Vesteros
  • Poruke: 7.886
  • Ugled: +53/-19
    • Pogledaj profil
Odg: Fudbalska reprezentacija Srbije
« Odgovor #3072 poslato: Mart 29, 2021, 05:13 »
mislim da je to tamo 26e... u Katar ide 13 iz Evrope

Van mreže Blefer

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Feb 2012
  • Lokacija:
  • Poruke: 17.721
  • Ugled: +101/-104
    • Pogledaj profil
Odg: Fudbalska reprezentacija Srbije
« Odgovor #3073 poslato: Mart 29, 2021, 05:56 »
Daleko smi još i od baraža a kamolinda smo bekinfavorit njemu. Ova grupa nam je puno lakša od baraža pa se treba potruditi ako Portugalci negde kiksnu da mi iskoristimo šansu. Za to je potrebno pobeđivati prvo u Bakuu pa Luxemburgu i Irskoj. Kod kuće se to računa kao obaveza.  Ako ne onda muški u baraž pa mozda nas i sreća posluži.
"Наш човек не уме да се лако и правовремено заустави ни при успону ни при паду.“ (Иво Андрић)

Van mreže Laki

  • Globalni moderator
  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija: Beograd
  • Poruke: 7.944
  • Ugled: +54/-10
    • Pogledaj profil
Odg: Fudbalska reprezentacija Srbije
« Odgovor #3074 poslato: Mart 30, 2021, 10:32 »
Možda još od vremena Antića nisam video neku toliku dozu požrtvovanosti i elana u igri reprezentacije. Čak je i tada znalo da se napravi neki blajvor od utakmice, ali ovde imamo situaciju da bez obzira ko je protivnik, da se da maksimum i da se raduju golovima kao da je u pitanju polufinale LŠ.

Mnogo mi se svidelo to što sam video, postoje neke nesigurnosti koje će se, verujem, ispeglati do sledećeg termina.

Piksi je nešto definitivno uradio sa timom, verujem da je pre svega ime presudilo da se igrači trgnu i naprave rezultat.

Plačipička Ronaldo je postigao gol. Ko ga jebe.
Na konferenciji za štampu ( na kojoj sam bio) portugalski novinari su santosa bukvalno davili jednim te istim pitanjima oko nepriznatog gola iako im je odmah na početku rekao da im je sudija rekao da je pogrešio. I on može da se tera u pm, jer ni jednom rečju nije pohvalio našu igru u drugom poluvremenu. Čim je završio konferenciju, momentalno su svi napustili pres salu.

Razočaran sam njihovim ponašanjem, nije im prvi put kada se ponašaju kao jajare.
John Pilger je sedamdesetih pravio dokumentarac o disidentima u Čehoslovačkoj. Jedan od njih mu je tad rekao kako zapad ima mnoge prednosti u odnosu na istok, ali u jednoj stvari istok ima prednost. Pilger ga pita,a koja je to? Odgovor - Kad nas mediji lažu, mi znamo da nas lažu.