Autor: Boki Tema: Fudbalska reprezentacija Srbije  (Pročitano 423778 puta)

Van mreže Blefer

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Feb 2012
  • Lokacija:
  • Poruke: 17.715
  • Ugled: +101/-104
    • Pogledaj profil
Odg: Fudbalska reprezentacija Srbije
« Odgovor #3090 poslato: Mart 31, 2021, 01:01 »
Piksi je ipak uspeo da povrati interesovanje za reprezentaciju i to je prvi značajan korak. U ekipi imamo i kvalitet i neiskustvo pa se tu mora dosta toga korigovati ili čekati da stasaju mladi igrači. Mislim da trenutno nemamo igrače za formaciju sa 4 igrača pozadi. Nismo za svetskog šampiona ali da ne budemo ni večiti gubitnici, neka igraju sa želom da pobede pa koliko uspeju.
Sad je aktuelna i priča oko saveza, jedna od opcija koje sam čuo je da "gazda" Čović dolazi na tu poziciju iako je sirotinja raja za Vidića ali ko pita raju.
"Наш човек не уме да се лако и правовремено заустави ни при успону ни при паду.“ (Иво Андрић)

Van mreže deda

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija: Nisville,Republika Srbija
  • Poruke: 3.929
  • Ugled: +50/-4
    • Pogledaj profil
Odg: Fudbalska reprezentacija Srbije
« Odgovor #3091 poslato: Mart 31, 2021, 01:04 »
Pročitah podatak da je Mitar 30 od 41 reprezentativnog gola uvalio na poslednje 32 utakmice  :wacko:

Van mreže Dule Savic

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Nov 2012
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Poruke: 11.958
  • Ugled: +1196/-454
  • mitoman i povijesni revizionist
    • Pogledaj profil
Odg: Fudbalska reprezentacija Srbije
« Odgovor #3092 poslato: Mart 31, 2021, 02:11 »
Od toga 24 gola u poslednje 24 utakmice.  :uzbudjen:
"This is exactly what football should be about."

Van mreže Zgembo Adislić

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Dec 2012
  • Lokacija: Vesteros
  • Poruke: 7.883
  • Ugled: +53/-19
    • Pogledaj profil
Odg: Fudbalska reprezentacija Srbije
« Odgovor #3093 poslato: Mart 31, 2021, 05:12 »
najbizarnije od svega je što u Srbiji niko ne planira da igra u postavi 3 -5 -2, klubovi su operisani od bilo kakvog oblika tih modernih ofanzivnih verzija. Na neki način, mi ne znamo odškolovati igrače za to, i jedini razlog zašto ovo igramo je što su Lazović i Kostić to počeli igrati u svojim klubovima, a od dolaska u Poljsku i Mladenović.


Sećam se da je Stanković na poslednjem derbiju pokušao sa tom formacijom, i prvo poluvreme je bilo katastrofalno, na sreću Zvezde Suma je morao izaći u 13. minutu inače moglo je biti svašta, Eraković i Milunović su se sudarali u liniji poput naših protiv Portugala.


Naravno, ključ je u ovim bočnim igračima, na njima leži najveća odgovornost, jer pokrivaju svih 100 metara svoje zone.

Uz dužno poštovanje Lazoviću, Ristiću, Kostiću, Mladenoviću, oni su 2-3 klase ispod najboljih igrača na svetu na ovim pozicijama, i mi ovako ne možemo daleko stići. Ali da je ovo trenutno najbolja opcija, bez dileme jeste. Srbija trenutno nije u pogonu da napada neke ozbiljne rezultate, već da pokuša uhvatiti ikakav kontinuitet stabilnih igara, bez epskih raspada kakve znamo imati.

Van mreže Blefer

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Feb 2012
  • Lokacija:
  • Poruke: 17.715
  • Ugled: +101/-104
    • Pogledaj profil
Odg: Fudbalska reprezentacija Srbije
« Odgovor #3094 poslato: Mart 31, 2021, 05:32 »
Srpski fudbal nije izbacio normalnog beka zadnjih 10 godina ni po levoj ni po desnoj strani. Tačno je da ni ovi bočni nisu baš vrhunski kvalitet pogotovo što su tek odlaskom u inostranstvo počeli to da igraju. Ipak ovom varijantom je i Muslin uspevao da napravi rezultat a evo ide i Piksiju solidno. Ja se nadam da se štoperi mogu uklopiti u taj sistem, naravno ja bih priključio i Nastasića i Maksimovića ali ako ih je Piksi zauvek otipsao onda šta je tu je.
"Наш човек не уме да се лако и правовремено заустави ни при успону ни при паду.“ (Иво Андрић)

Van mreže Zgembo Adislić

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Dec 2012
  • Lokacija: Vesteros
  • Poruke: 7.883
  • Ugled: +53/-19
    • Pogledaj profil
Odg: Fudbalska reprezentacija Srbije
« Odgovor #3095 poslato: Mart 31, 2021, 07:16 »
jbga, to kod nas ide u ciklusima... u jednom trenutku smo imali Ivanovića, Kolarova i Dragutinovića koji su svi bili ozbiljni bekovi... ali smo u isto vreme bili u deficitu sa kreativnim vezistima, gde su npr. najbolji igrači bili Predrag Đorđević ili Zvone Vukić (obojica dobri igrači, ali bez ijedne utakmice u zapadnoj evropi).

Isto, u jednom trenutku po povlačenju Pantelića i Žigića nismo imali ni normalnog centarfora, pa se biralo između Đurđića, Marka Šćepovića i još par sličnih prolaznika...


Nije ovo tako ni loše sad

Van mreže Dule Savic

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Nov 2012
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Poruke: 11.958
  • Ugled: +1196/-454
  • mitoman i povijesni revizionist
    • Pogledaj profil
Odg: Fudbalska reprezentacija Srbije
« Odgovor #3096 poslato: April 01, 2021, 09:26 »
Jedino kada smo bili pristojno pokriveni na skoro svim pozicijama bilo je u Antićevo vreme. Tada nam je međutim falio fantazista pa je igrao čak i pokojni Milijaš. Gde bi nam bio kraj da smo tada imali Tadića.
"This is exactly what football should be about."

Van mreže Zgembo Adislić

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Dec 2012
  • Lokacija: Vesteros
  • Poruke: 7.883
  • Ugled: +53/-19
    • Pogledaj profil
Odg: Fudbalska reprezentacija Srbije
« Odgovor #3097 poslato: April 01, 2021, 09:41 »
povremeno je ubacivao Ninkovića, mislim da je on baš protiv Nemačke bio "desetka".

Mada, i Ninković mi spada u grupu "Vukić, Đorđević", sve ok, u Grčkoj, Srbiji, Rusiji prave razliku, ali, jasno je da postoji jedan viši nivo igrača kakvi igraju polufinala Lige šampiona, daju golove u Premijer ligi, Primeri itd...

Van mreže Dule Savic

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Nov 2012
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Poruke: 11.958
  • Ugled: +1196/-454
  • mitoman i povijesni revizionist
    • Pogledaj profil
Odg: Fudbalska reprezentacija Srbije
« Odgovor #3098 poslato: April 01, 2021, 09:45 »
Protiv Nemačke je Nine odigrao savršeno. Da, tražio je rešenje stalno...čak je i Kačar igrao kao desetka čini mi se protiv Francuske.
"This is exactly what football should be about."

Van mreže Dule Savic

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Nov 2012
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Poruke: 11.958
  • Ugled: +1196/-454
  • mitoman i povijesni revizionist
    • Pogledaj profil
Odg: Fudbalska reprezentacija Srbije
« Odgovor #3099 poslato: April 01, 2021, 09:47 »
Šta li je uopšte sa tim čovekom?

EDIT: evo vidim da je pre dve godine završio karijeru...iz Augsburga je prešao na Kipar, odigrao sezonu i ćao. Šteta, dobar je bio dok je igrao u Berlinu. Mislim da se njegov boravak tamo poklapao sa Pantelićem. Kad li pre propade toliko...moguće da je neka povreda.
« Poslednja izmena: April 01, 2021, 09:52 Dule Savic »
"This is exactly what football should be about."

Van mreže Blefer

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Feb 2012
  • Lokacija:
  • Poruke: 17.715
  • Ugled: +101/-104
    • Pogledaj profil
Odg: Fudbalska reprezentacija Srbije
« Odgovor #3100 poslato: April 01, 2021, 11:27 »
Malo povrede vise starlete i ode karijera.
"Наш човек не уме да се лако и правовремено заустави ни при успону ни при паду.“ (Иво Андрић)

Van mreže Laki

  • Globalni moderator
  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija: Beograd
  • Poruke: 7.944
  • Ugled: +54/-10
    • Pogledaj profil
Odg: Fudbalska reprezentacija Srbije
« Odgovor #3101 poslato: April 01, 2021, 06:11 »
Bila je priča da će se Kačar pojaviti u Partizanu, čak su i neki ozbiljni razgovori na stadionu voženi u tom pravcu.

Neka "starleta" mu je sprečila dolazak, nešto se ne sećam da li je ona bila protiv ili mu je pretila, u svakom slučaju, igrač koga sam jako poštovao je prilično neslavno završio karijeru
John Pilger je sedamdesetih pravio dokumentarac o disidentima u Čehoslovačkoj. Jedan od njih mu je tad rekao kako zapad ima mnoge prednosti u odnosu na istok, ali u jednoj stvari istok ima prednost. Pilger ga pita,a koja je to? Odgovor - Kad nas mediji lažu, mi znamo da nas lažu.

Van mreže dejo94

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija: Višegrad
  • Poruke: 9.967
  • Ugled: +60/-35
    • Pogledaj profil
Odg: Fudbalska reprezentacija Srbije
« Odgovor #3102 poslato: April 01, 2021, 09:41 »
Koliko se sjećam nakon saopštavanja spiska Piksi je rekao da na njemu nema Nastasić i Gaćinovića jer su povrijeđeni. Jbg velike su nade poslije osvojenog EP i SP bile polagane u bekove Gajića i Antonova, ipak nisu ispunili očekivanja.

Van mreže Blefer

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Feb 2012
  • Lokacija:
  • Poruke: 17.715
  • Ugled: +101/-104
    • Pogledaj profil
Odg: Fudbalska reprezentacija Srbije
« Odgovor #3103 poslato: April 01, 2021, 09:45 »
Da li Antonov još igra fudbal. Ja i dalje verujem da.Gajić može biti solidan bek ili bočni desni u ovoj formaciji koju Piksi forsira, samo treba da izađe iz plašljivko faze.
"Наш човек не уме да се лако и правовремено заустави ни при успону ни при паду.“ (Иво Андрић)

Van mreže Zgembo Adislić

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Dec 2012
  • Lokacija: Vesteros
  • Poruke: 7.883
  • Ugled: +53/-19
    • Pogledaj profil
Odg: Fudbalska reprezentacija Srbije
« Odgovor #3104 poslato: April 01, 2021, 11:21 »
Ja iskreno nemam poverenje u te bekove odgojene u našem fudbalu, jedina nada su nam gastarbajteri.


Ilija Stolica je okupio novu mladu reprezentaciju za naredni ciklus (2000 god. i mlađi) i juče su dobili Turke u gostima. Između ostalih, nama poznatih igrača, tu su i neki anonimusi, ali prilično etablirani igrači.

Dejan Tetek je dete izbeglica iz Krajine, rođen u Oksfordu 2002. godine, a već je odigrao neke mečeve u Čempionšipu za Paunovićev Reding.

Sava Arangel Čestić je "Nemac", i ima iza sebe već 10-ak mečeva u Bundesligi za Keln.

Tu je i onaj dečko iz zagrebačkog Dinama (sad je negde na pozajmici u njihovoj ligi).

Ili Dimitrije Kamenović koji je upravo potpisao za Lacio iz Čuke.



Gajiću i Antonovu svaka čast za novi zeland, ali bojim se da oni već sad mogu u društvo sa Rukavinom, Rodićem, ćelavim Miletićem itd... koji su bili nužno zlo u datom trenutku.