Autor: Boki Tema: Fudbalska reprezentacija Srbije  (Pročitano 429881 puta)

Van mreže djordje

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Nov 2012
  • Lokacija:
  • Poruke: 2.120
  • Ugled: +47/-24
    • Pogledaj profil
Odg: Fudbalska reprezentacija Srbije
« Odgovor #1530 poslato: Mart 30, 2015, 12:19 »
Ne znam Zgembo, mozda nije rad sa mladima, ali nesto u struci ne valja. Mozda je to taj prelazak u prvi tim, kada su nasi klubovi u pitanju. Ali cinjenica je da nas klupski fudbal ne valja, da nam timovi igraju sporo, zastarelo. Kada dodje leto i zreb ja vise nisam siguran da li Crvena Zvezda moze i jedno kolo da prodje. Doslo je vreme da strepimo od timova sa Islanda, Slovacke, Kipra, Moldavije...

Ta reprezentacija mi deluje kao rezultat nekakve kosmicke pravde jer sport je takav. Ovakva kolicina kriminala, zla, neposrtskog ponasanja se lomi bas na prvom timu.


Ovo sto kazes za Ivanovica je apsolitno tacno. Ali mi moramo znati da mi imamo jednog Ivanovica i jednog Matica. Da, oni igraju za prvi tim verovatno najjace lige na svetu, ali imamo li mi zamene za njih. Da li smo mi mogli  da priustimo da Matic onoliko dugo ne igra za Srbiju? Da li smo mogli da priustima da se Vidic onako oprosti od tima?
Spanci, Nemci, Francuzi, Brazilci imaju 3-4 garniture igraca vrhunske klase. Reprezentacija B Brazila na svakom SP moze biti favorit i cak bolja od prvog tima.

Mi kao Srbija nemamo taj luksuz, a prakticno nikada nismo kompletni. Uvek su neke spletke, mutne radnje, nesporazumi i svadje.


Evo ti paralela sa kosarkom recimo. Zvezdi na celu je Zvezdan Terzic, okoreli kriminalac kome je jedini uspeh u sportu preprodaja i bogacenje na mladom pogonu OFK Beograda. Djuru snajdera i ekipu takodje ne treba predstavljati, a sa druge strane imamo takodje kriminalce Covica sa jedne strane i Vujosevica sa druge.
Ali ta dvojica zvive za kosarku, to se vidi iz aviona. Oni imaju sto sportske sto organizacione rezultate u svom sportu. Glupo je porediti doprinos jednog i drugog, ali necu pogresiti ako kazem da obojica ludo vole kosarku.
« Poslednja izmena: Mart 30, 2015, 12:31 djordje »

Van mreže NenadBG

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija:
  • Poruke: 10.801
  • Ugled: +61/-256
    • Pogledaj profil
Odg: Fudbalska reprezentacija Srbije
« Odgovor #1531 poslato: Mart 30, 2015, 12:30 »
Nemate ovlašćenje da vidite linkove. Registracija ili Prijava
kako je samo besmisleno pokušavati razumeti rep. Srbije u fudbalu, hvatati se nekih stručnih termina ili tražiti potencijalna rešenja.

Ovde uopšte nije bitan igrački kvalitet, jednostavno, kao da se sav luzerski mentalitet sveta sjurio u svlačionicu ovih nesrećnika, i tako već nekih 4-5 godina.

Ovo nije više stvar trenera, struke itd, ovim nesrećnicima treba neki vudu vrač sa Haitija ili neki šaman, koji kurac...
ma ne zezaj kakvih 4-5 godina. tako je vec 20godina,od sankcija na ovamo. cak bi zacetke toga mogli naci i u vremenu stare jugoslavije,gde su na reprezentativnom nivou bili retki dobri rezultati,a puno razocarenja.a bila je velika juga koja je imala fenomenalnu reprezentaciju.seti se 1990 italija mozemo reci da je to bio uspeh,ali po meni mi smo imali reprezentaciju za 4 u svetu sigurno. opet nema sta da se kaze kada izgubis od maradonine argentine na penale,i realno ih razvalis sa igracem manje,ali ti se ne da da das gol,i ispadnes na  penale.
86 se nismo uopste plasirali na sp.82 raspad na sp, 78 se nismo plasirali. znaci i tu je bilo puno razocarenja...

a sa djordjevom ocenom se slazem...

a slazem se da se i lose radi sa mladima,ali ima puno talenata. nije problem ni u losem kadru,vec u celom sistemu.gde se guraju cesto deca bogatih roditelja, gde se treneri nista ne pitaju,i ako im se kaze da taj i taj mora da igra,to je to,nema tu spora.sa druge strane cinjenica je da nam je trenerski kadar jako los.ali celo stanje u fudbalu tome doprinosi.niko nema priliku da radi u kontinuitetu,da ostvari rezultate,da napreduje da se izgradikao trener,i da onda radom u inostranstvu ide stepenicu dalje... mladi igraci jesu dobro tehnicki obuceni,ali to vise proizilazi iz nekog nivopa naseg fudbala,jer prosto kod nas ima talenta,i znamo da ga igramo. ali talentovan momak da bi postao pravi,vrhunski igrac mora sto pre da ode u inostranstvo,inace ce stagnirati,i sasvim verovatno propasti...
ono sto je cinjenica da nije nas problem rad sa mladima,jer su drugi minusi neuporedivo veci. ali i u tom radu imamo previse propusta.iako i dalje na svu srecu izbacujemo mlade,talentovane igrace...
« Poslednja izmena: Mart 30, 2015, 01:35 NenadBG »
A ljubav ka tebi jos jaca je...

I svakim danom sve vise volim te...

Van mreže djordje

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Nov 2012
  • Lokacija:
  • Poruke: 2.120
  • Ugled: +47/-24
    • Pogledaj profil
Odg: Fudbalska reprezentacija Srbije
« Odgovor #1532 poslato: Mart 30, 2015, 12:50 »
Fudbal koji je objektivno sport koji je zasenio sve druge i koji je odavno prerastao sve okvire i svakim danom postavlja nove standarde nije podlozan imrovizacijama.
Kod nas najvece klubove i savez vodi najveci olos koji ova zemlja ima i hocemo da ocekujemo rezultat? Ne ide to tako i dobro je sto ne ide tako.

Van mreže ladja

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija:
  • Poruke: 20.524
  • Ugled: +108/-96
    • Pogledaj profil
Odg: Fudbalska reprezentacija Srbije
« Odgovor #1533 poslato: Mart 30, 2015, 01:20 »
Gledam sad usrani Fejs svi su nešto vickasti i takmiče se koliko će da pljunu po fudbalerima...a meni je to davno prestalo biti zanimljivo...to nije za šalu već za žaljenje i sramotu..

Na mreži Blefer

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Feb 2012
  • Lokacija:
  • Poruke: 17.729
  • Ugled: +101/-104
    • Pogledaj profil
Odg: Fudbalska reprezentacija Srbije
« Odgovor #1534 poslato: Mart 30, 2015, 08:07 »
  ništa ovo nismo videli kad je reprezentacija Srbije u pitanju, jednostavno to je kancer koji niko i ne pokušava da leči a za sve to ipak je najmanja krivica u fudbalerima pa makar to bili basta,kolaravo i Petrović Fudbal nam je kriminalizovan od petlića i polako nam i mlađe selekcije gube na turnirima gde su do skora dominirali, rad u klubovima je skoro pa očajan a mladi igrači se prodaju kao luk na pijaci. Mi smo trenutno u nekoj 3 možda i 4 grupi evropskih ekipa i ne vidim kako će se to u skorije vreme poboljšati   
"Наш човек не уме да се лако и правовремено заустави ни при успону ни при паду.“ (Иво Андрић)

Na mreži Dule Savic

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Nov 2012
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Poruke: 11.971
  • Ugled: +1196/-454
  • mitoman i povijesni revizionist
    • Pogledaj profil
Odg: Fudbalska reprezentacija Srbije
« Odgovor #1535 poslato: Mart 30, 2015, 10:27 »
Kombinacija ispolitizovanog i kriminalizovanog saveza, nemotivisanih igraca i zanatskih gresaka strucnog staba jos jednom je ostavila upecatljiv utisak. Basta na desnom beku potpuni promasaj. Dva zadnja vezna, tzv. osiguraca (od kojih je jedan Raca Petrovic) u kombinaciji sa isturenim i potpuno odsecenim Mitrovicem dovoljno govori o napadackim ambicijama. Ali vrhunac idiotizma mi je ubacivanje Skuletica koji je potpuno isti tip igraca kao Mitrovic. Ako si se vec nasrao da "napadnes" u osamdeset i nekom minutu onda sasvim sigurno ne uvodis jos jednog tvrdog centarfora vec nekog ko ce da Mitrovica hrani loptama. Kakve mi golove primamo, pa to je za pricu. Prvo Basta nicim izazvan poklanja korner Portugalu, zatim penzioner Karvaljo sam kao duh na petercu busi Stojkovica...bedno. Drugi gol da ne pominjem. Ali posebno me "razgalila" cinjenica da zadnjih dvadeset minuta mi kao jurimo rezultat a uopste nismo dosli do njihovog gola?!? Da skratim, mi uopste ne izgledamo kao tim vec kao zalutala grupa gradjana. Zasto je to tako, razloga je vise. Ipak, glavni je na Terazijama. Odlazi vise, dzukelo. Dosta je bilo.
"This is exactly what football should be about."

Van mreže ladja

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija:
  • Poruke: 20.524
  • Ugled: +108/-96
    • Pogledaj profil
Odg: Fudbalska reprezentacija Srbije
« Odgovor #1536 poslato: Mart 30, 2015, 11:43 »
Otiće Tole ovako ili onako ali doće Bole ili Terza...ništa se promeniti neće..

Fudbalski savez je leglo kriminala,pranja novca i korupcije..ogledni primer društva već dve decenije.


Na mreži Dule Savic

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Nov 2012
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Poruke: 11.971
  • Ugled: +1196/-454
  • mitoman i povijesni revizionist
    • Pogledaj profil
Odg: Fudbalska reprezentacija Srbije
« Odgovor #1537 poslato: Mart 30, 2015, 01:19 »
Samo neka on vec jednom ode, ovako ili onako. To je uslov svih uslova.
"This is exactly what football should be about."

Na mreži Blefer

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Feb 2012
  • Lokacija:
  • Poruke: 17.729
  • Ugled: +101/-104
    • Pogledaj profil
Odg: Fudbalska reprezentacija Srbije
« Odgovor #1538 poslato: Mart 30, 2015, 01:27 »
Nemate ovlašćenje da vidite linkove. Registracija ili Prijava
Samo neka on vec jednom ode, ovako ili onako. To je uslov svih uslova.
to je samo uslov da dođe neki sličan tip (Đora,Laković,Savo,) ili što je još gore neki kokeza ili vazura kojeg bi tu poslao "gospodar"Za ozdravljenje srpskog fudbala treba da se promeni na hiljade likova slični don Tolu koji haraju po srpskim klubovima
"Наш човек не уме да се лако и правовремено заустави ни при успону ни при паду.“ (Иво Андрић)

Van mreže NenadBG

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija:
  • Poruke: 10.801
  • Ugled: +61/-256
    • Pogledaj profil
Odg: Fudbalska reprezentacija Srbije
« Odgovor #1539 poslato: Mart 30, 2015, 01:39 »
Nemate ovlašćenje da vidite linkove. Registracija ili Prijava
Nemate ovlašćenje da vidite linkove. Registracija ili Prijava
Samo neka on vec jednom ode, ovako ili onako. To je uslov svih uslova.
to je samo uslov da dođe neki sličan tip (Đora,Laković,Savo,) ili što je još gore neki kokeza ili vazura kojeg bi tu poslao "gospodar"Za ozdravljenje srpskog fudbala treba da se promeni na hiljade likova slični don Tolu koji haraju po srpskim klubovima
naravno.dugo pricam da je nas fudbal zatrovan do najnizih nivoa,regionalnih saveza i klubova. sto rece onaj moj ortak sto je bio sudija,nigde nisam video vise losih ljudi,prevaranata na jednom mestu koliko u fudbalu(dobro decko nije imao konstakt sa politikom  :D )...
« Poslednja izmena: Mart 30, 2015, 01:40 NenadBG »
A ljubav ka tebi jos jaca je...

I svakim danom sve vise volim te...

Na mreži Dule Savic

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Nov 2012
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Poruke: 11.971
  • Ugled: +1196/-454
  • mitoman i povijesni revizionist
    • Pogledaj profil
Odg: Fudbalska reprezentacija Srbije
« Odgovor #1540 poslato: Mart 30, 2015, 02:02 »
Nemate ovlašćenje da vidite linkove. Registracija ili Prijava
Nemate ovlašćenje da vidite linkove. Registracija ili Prijava
Samo neka on vec jednom ode, ovako ili onako. To je uslov svih uslova.
to je samo uslov da dođe neki sličan tip (Đora,Laković,Savo,) ili što je još gore neki kokeza ili vazura kojeg bi tu poslao "gospodar"Za ozdravljenje srpskog fudbala treba da se promeni na hiljade likova slični don Tolu koji haraju po srpskim klubovima

Ne postoji slican tip. Svako resenje za savez je bolje od njega garniture koju je ustolicio. A sto se ostalog tice, odavno zazivam poljski scenario. To je, medjutim, malo sira prica.
"This is exactly what football should be about."

Na mreži Blefer

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Feb 2012
  • Lokacija:
  • Poruke: 17.729
  • Ugled: +101/-104
    • Pogledaj profil
Odg: Fudbalska reprezentacija Srbije
« Odgovor #1541 poslato: Mart 30, 2015, 02:28 »
  ako se dobro sećam poljski scenario je i bio ono što ja kažem a to je da nije pojedinac kriv za katastrofalni fudbal u Srbiji već da je tu potrebna "lustracija" ili "govnjiva motka" kako je kome draže na svim nivoima.Dakle promene u FSS,klubovima( najpre "blizanci";) sudijskoj organizaciji,Trenerskoj organizaciji, novinarskim udruženjima pa kad se sve to odradi i dođunovi ljudi koji do juče nisu bili upleteni u prljave poslove kupoprodaje igrača i utakmica onda će možda i biti bolje. Sama smena Toleta Karadžića i postavljanje  nekog"terze" ne vodi ka onom što prosečan srpski navijač želi   
"Наш човек не уме да се лако и правовремено заустави ни при успону ни при паду.“ (Иво Андрић)

Na mreži Dule Savic

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Nov 2012
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Poruke: 11.971
  • Ugled: +1196/-454
  • mitoman i povijesni revizionist
    • Pogledaj profil
Odg: Fudbalska reprezentacija Srbije
« Odgovor #1542 poslato: Mart 30, 2015, 02:33 »
Sama smena ne, ali je prvi i neophodni korak ka dekonstrukciji ovog nakaradnog sistema. Riba od glave smrdi.
"This is exactly what football should be about."

Na mreži Blefer

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Feb 2012
  • Lokacija:
  • Poruke: 17.729
  • Ugled: +101/-104
    • Pogledaj profil
Odg: Fudbalska reprezentacija Srbije
« Odgovor #1543 poslato: Mart 30, 2015, 02:42 »
Nemate ovlašćenje da vidite linkove. Registracija ili Prijava
Sama smena ne, ali je prvi i neophodni korak ka dekonstrukciji ovog nakaradnog sistema. Riba od glave smrdi.
ako semne samo Karadžića i eto kao primer kažem postave Terzića svi ovi "fudbalski" radnici će odmah postati Terzini vojnici bez problema i neće se promeniti ništa dok se ne zabrani bilokakav rad u fudbalu svim funkcionerima fudbalskim koji su bili u vezi sa srpskim fudbalom u zadnjih 10-15 godina. Na svim nivouima kaš što rekoh  već jednom (savez,klubovi,treneri,sudije,novinari)
"Наш човек не уме да се лако и правовремено заустави ни при успону ни при паду.“ (Иво Андрић)

Na mreži Dule Savic

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Nov 2012
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Poruke: 11.971
  • Ugled: +1196/-454
  • mitoman i povijesni revizionist
    • Pogledaj profil
Odg: Fudbalska reprezentacija Srbije
« Odgovor #1544 poslato: Mart 30, 2015, 02:48 »
Ja sam pomenuo smenu Karadzica i garniture koju je on ustolicio.
"This is exactly what football should be about."