Autor: Cvjecar Florijan Tema: Eurobasket 2015-Francuska, Hrvatska, Latvija, Njemačka  (Pročitano 65339 puta)

Van mreže ladja

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija:
  • Poruke: 20.524
  • Ugled: +108/-96
    • Pogledaj profil
Odg: Eurobasket 2015-Francuska, Hrvatska, Latvija, Njemačka
« Odgovor #585 poslato: Septembar 20, 2015, 08:34 »
Gasol se sprdao sa litvanskom prevarom sa rukama do zemlje..... :respect


Van mreže deda

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija: Nisville,Republika Srbija
  • Poruke: 3.929
  • Ugled: +50/-4
    • Pogledaj profil
Odg: Eurobasket 2015-Francuska, Hrvatska, Latvija, Njemačka
« Odgovor #586 poslato: Septembar 20, 2015, 08:35 »
 nisam strucan da ti dam odgovor na to pitanje ali i ja mislim da je Stimac bolje rrsenje u datim okolnostima. takodje sam
misljenja da izbor 12og igraca reprezentacije svakako nije suvise bitan faktor za plasman reprezentacije

Van mreže ladja

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija:
  • Poruke: 20.524
  • Ugled: +108/-96
    • Pogledaj profil
Odg: Eurobasket 2015-Francuska, Hrvatska, Latvija, Njemačka
« Odgovor #587 poslato: Septembar 20, 2015, 08:46 »
Nemate ovlašćenje da vidite linkove. Registracija ili Prijava
nisam strucan da ti dam odgovor na to pitanje ali i ja mislim da je Stimac bolje rrsenje u datim okolnostima. takodje sam
misljenja da izbor 12og igraca reprezentacije svakako nije suvise bitan faktor za plasman reprezentacije

Ok i ja se slažem s tim ako postaviš da bi Štimac bio 12 igrač.Ali nama je ne dolaskom Marjanovića centarska pozicija bila rak rana..Erceg i Bjelica su morali igrati centre jer je Kuzmić u rotaciji u napadu bio uglavnom igrač manje.To je itekako uticalo na slabu unutrašnju igru i manjak ideje u napadu.Mi smo zadnje dve utakmice a skoro i tri igrali kao Latvija 30+ ispaljenih trojki.

I onda baš zbog toga umesto da je poveo igrača sa većim iskustvom i kojeg ćeš moći više minuta da koristiš u oba pravca povedeš mahača peškirom? :zbunjen:

To mu najviše zameram od svega što se izbora igrača tiče.

Ostalo manje više i nemamo bolje.

Van mreže dejo94

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija: Višegrad
  • Poruke: 9.969
  • Ugled: +60/-35
    • Pogledaj profil
Odg: Eurobasket 2015-Francuska, Hrvatska, Latvija, Njemačka
« Odgovor #588 poslato: Septembar 20, 2015, 09:29 »
Gasol donio Španiji novu titulu, a kosmička pravda je zadovoljena kada se najodvratniji košarkaš povrijedio.


Što se tiče nas, vjerujem da bi ovo finale mnogo drugačije bilo da smo mi bili tu, ali to šbbkbb. Ovako neka kratka analiza igrača:


Teo- prve dvije utakmice se još tražio, kasnije odigrao odlično, ali u polufinalu i danas se totalno pogubio, zatvoren bio.
Bjelica - prve dvije utakmice heroj poslije forma opadala
Marković - standardan cijelo prvenstvo, grizao u odbrani, ponekad pogodio neki šut (svi znamo da nije šuter) i pokazao zašto je redovan reprezentativac
Bogdan - do danas ništa nije uradio, na prethodnim mečevima ubacio po jednu trojku, imao kiks protiv Litvanije, vidjećemo kako će se dalje razvijati
Kalina - slabo prvenstvo
Raduljica - prve dvije utakmice slab, kasnije proradio i bio naš najbolji igrač do polufinala, danas jedini što je igrao i nešto radio u napadu
Nedović - prosječno prvenstvo, šut zakazao, jedino protiv Španaca dobar bio
Kuzmić - na trenutke zablistao, ali ništa posebno nije pokazao
Erceg - do polufinala vadio nas iz nezgodnih situacija, gurao naprijed kad ostalima nije išlo
Milutinov - ništa
Simonović - solidno prvenstvo, više od njega se i nije moglo očekivati, sem možda da je imao slabiji šuterski perioda
Milosavljević - u odbrani OK, u napadu ništa, nije smjeo da pogleda ka košu


Nedostajao nam je Bobi i neko da se potuče sa Litvancima (tu je Kalinić trebao pokazati svoje umjeće, ali nije). Možda je mogao i Mačvan ići pa mjenjati ponekad Raduljicu na 5, bio bi 100% bolji od Kuzmića i Milutinova. Šuteri, prije svega Bogdan i Kalina su zakazali.
Uglavnom šteta, dobro smo počeli prvenstvo, ali nismo izdržali breme favorita. Sad polako u novu sezonu, pa onda u julu da se potučemo za Rio, ali baš, a ne kao protiv Litvanaca.






Van mreže ladja

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija:
  • Poruke: 20.524
  • Ugled: +108/-96
    • Pogledaj profil
Odg: Eurobasket 2015-Francuska, Hrvatska, Latvija, Njemačka
« Odgovor #589 poslato: Septembar 20, 2015, 09:43 »
I da kad smo kod tog bremena favorita.

Sale je pričao posle poraza od Litvanije kako se moramo navikavati na igranja polufinala i osećaja da si favoriti a samim tim i pritiska koji to nosi.
Očigledno da naši igrači velika većina to još ne zna.

A to je ono čega sam se i bojao,ne da mi se sad tražiti svoje postove i po ovoj a mislim posebno na temi o reprezentaciji gde sam više puta pominjao da mi se ni malo ne sviđa ta retorika i najavljivanje medalje pa čak i borbe za zlato.

To je automatski stvorilo pritisak i ono najgore nerealna očekivanja kod razmažene javnosti naručito posle nestvarnog prvenstva lane.

Nadam se da smo barem što se tog segmenta naučili nešto,Tako nešto je i rekao Đurović danas posle utakmice.

Van mreže Zgembo Adislić

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Dec 2012
  • Lokacija: Vesteros
  • Poruke: 7.890
  • Ugled: +53/-19
    • Pogledaj profil
Odg: Eurobasket 2015-Francuska, Hrvatska, Latvija, Njemačka
« Odgovor #590 poslato: Septembar 21, 2015, 08:52 »
priznajem da nisam baš razumeo ovo oko Milutinova, niti stvarno vidim šta bi nam doneo Štimac... Jeste li videli ijednu ekipu da igra sa 12  igrača na ovom turniru?

Kao što su Teo, Bjelica i ostali bili najzaslužniji za pobede, tako i ova lošija izdanja idu najviše njima na dušu.

Takođe, lađa, nije mi baš najjasnije kako nam je najviše Marjanović falio? Marjanović nikad nije igrao za reprezentaciju (tačnije jeste, na EP 2011, i to sa Milutinovljevom ulogom) tako da mi i dalje uopšte nemamo predstavu kako bi on tu izgledao. Mislim da olako shvatamo njegove statistike iz CZV i direktno ih prenosimo u reprezentaciju. Nije to baš tako lako...

Naravno da nam je Bobi falio, ali ja sam ubeđen da njegova uloga ne bi bila tako bitna kao npr. Krstićeva (jedino ako sam pogrešno shvatio tvoj post) koji je bio defakto i dejure stub i najbolji igrač ovog tima punih 6 godina (za razliku od prošlog leta kada ga je isekla povreda, ali čak je i tada imao nekoliko brutalnih deonica).

Meni je tragično što Bobi nije igrao ovog leta jer je sigurno zaslužio biti tu, ali čini mi se da bi on tu bio samo jedan od igrača rotacije, nikako nosilac igre.

Van mreže Blefer

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Feb 2012
  • Lokacija:
  • Poruke: 17.729
  • Ugled: +101/-104
    • Pogledaj profil
Odg: Eurobasket 2015-Francuska, Hrvatska, Latvija, Njemačka
« Odgovor #591 poslato: Septembar 21, 2015, 09:58 »
Selektor Đorđević prvo i osnovno preostaje da radi na sebi, i dobro je da će raditi u Panati i učiti zanat pa mu tim neće delovati amaterski u najvažnim mečevima i da ga protivnički treneri ne bi kidali ko svinja masan džak.
 
 
 
On je ubedljivo najveće razočarenje ovog prvenstva, tu gde smo očekivali da ćemo biti najjači, baš na klupi, da ćemo uvek imati ideju i odgovor, da ćemo mi iznenaditi protivnike a ne oni nas, baš tu nam je bio najveći problem.
 

Selektor ako ima pameti, a ja mislim da ima mnogo , uzeće se u pamet, staviti prst na čelo i izanalizirati gde se, kako i koliko puta zajebao.

 
 
Lepo, polako, natenane, zajedno sa kumovima uz laganu večeru bez viceva i doskočica na račun onih "drugih" 
 
 
Ako to uradi, postoji šansa da jednom i stignemo do vrha, a ukoliko smatra da je odradio dobar posao ali da ga zajebao splet nesretnih okolnosti, tj, ako prevlada sujeta, nećemo u dogledno vreme videti naše košarkaše na postolju sa medaljom

Ako se ne vidi da u ekipi na meogu u istom trenutku na terenu biti TEO i Nedović jer tako ne možemo odbraniti ni finski napad ili ako se ne vidi da centar koji ne može u istrčati više od  minuta ozbiljne košarke pošto ne igra ozbiljnu košarku već par godina onda smo džaba krečili

što se Bobija tiče da bi se on iskoristio treba se mnogo toga posložiti u ekipi kako u napadu tako i u odbrani, bez pomoći saigrača delovao bi gore od Kumića a da li postoji volja i vreme da se to utrenira ostaje pitanje ...
"Наш човек не уме да се лако и правовремено заустави ни при успону ни при паду.“ (Иво Андрић)

Van mreže ladja

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija:
  • Poruke: 20.524
  • Ugled: +108/-96
    • Pogledaj profil
Odg: Eurobasket 2015-Francuska, Hrvatska, Latvija, Njemačka
« Odgovor #592 poslato: Septembar 21, 2015, 01:39 »
Nemate ovlašćenje da vidite linkove. Registracija ili Prijava
priznajem da nisam baš razumeo ovo oko Milutinova, niti stvarno vidim šta bi nam doneo Štimac... Jeste li videli ijednu ekipu da igra sa 12  igrača na ovom turniru?

Kao što su Teo, Bjelica i ostali bili najzaslužniji za pobede, tako i ova lošija izdanja idu najviše njima na dušu.

Takođe, lađa, nije mi baš najjasnije kako nam je najviše Marjanović falio? Marjanović nikad nije igrao za reprezentaciju (tačnije jeste, na EP 2011, i to sa Milutinovljevom ulogom) tako da mi i dalje uopšte nemamo predstavu kako bi on tu izgledao. Mislim da olako shvatamo njegove statistike iz CZV i direktno ih prenosimo u reprezentaciju. Nije to baš tako lako...

Naravno da nam je Bobi falio, ali ja sam ubeđen da njegova uloga ne bi bila tako bitna kao npr. Krstićeva (jedino ako sam pogrešno shvatio tvoj post) koji je bio defakto i dejure stub i najbolji igrač ovog tima punih 6 godina (za razliku od prošlog leta kada ga je isekla povreda, ali čak je i tada imao nekoliko brutalnih deonica).

Meni je tragično što Bobi nije igrao ovog leta jer je sigurno zaslužio biti tu, ali čini mi se da bi on tu bio samo jedan od igrača rotacije, nikako nosilac igre.


Slažem se uglavnom u svemu samocnisam ja pominjao Bobija u kontekstu da je on bio rasturali bi.Naravno da je to sama predpostavka i nisam se zanosio statistikom iz Zvezde jer sam siguran da se ni on ne bi naigrao pored Gasola recimo.
Zašto sam pomenuo Štimca?Zato što bi on po meni bolje zatvarao reket od Kuzmića a Milutinova koji nije ni igrao da ne pominjem.Ne da bi dobili veći kvalitet već bi dobio Raduljica vise  vremena za odmor a Bjelica i Erceg se ne bi trošili toliko na pozicijama koje nisu njihove.

Ništa više .



Van mreže Zgembo Adislić

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Dec 2012
  • Lokacija: Vesteros
  • Poruke: 7.890
  • Ugled: +53/-19
    • Pogledaj profil
Odg: Eurobasket 2015-Francuska, Hrvatska, Latvija, Njemačka
« Odgovor #593 poslato: Septembar 21, 2015, 01:57 »
ma sve oke, generalno slično razmišljamo... Jebeno je u Srbiji biti profi sportista kada ti za vratom diše 3.000.000 stručnjaka koji su u suštini bolji od tebe, samo su ih onomad zajebali povrede/treneri/menadžeri/alkohol (izabrati nešto po sopstvenom nahođenju  ;) ).

Raduljica je drvo koji protiv bilo koga jačeg ne može ništa
Teo je stari čoker koji uvek zakaže kad je najpotrebnije
Bogdan se ugasio, izvikani talenat
Kalinićev transfer je prevara prelaznog roka
Kuzmić je human selfie stick
Nedović
Milutinov...
Đorđević je Mutina kopija...

Generalno, čak i ako prihvatimo da smo toliko loši i da smo podbacili, šta onda reći za ove što su ostali iza nas (Grčka, Hrvatska, Turska, Nemačka, Rusija, Slovenija...) Kako li tek oni ovo proživljavaju, jadna im majka  ::)


Gledam juče atmosferu među navijačima Francuske, i pitam se kako li bi to izgledalo kod nas? 6 NBA igrača, Toni "4 prstena" Parker, najbolji defanzivac NBA Gobert, ovaj, onaj, kurac, palac, 27,000 domaćih navijača i poraz od omražene Španije... I to ih je baš Parker ugasio svojom 1 na 5 košarkom, bukvalno je prodao tekmu. Dva dana kasnije, nijedno mesto na stadionu prazno, a svaki Tonijev kontakt sa loptom se prati ovacijama i pevanjem.  :eek:

Ta koji im je kurac? Đe je kvaka?

Kvaka je u tome što je za francuske navijače sport zabava, fina razbibriga i dobar povod da se okupe pod nacionalnom kapom i podrže svoje.

S druge strane, gledajući veći deo srpskog navijačkog puka, nama je sport ventil u kome nalazimo utehu za kanalčinu u kojoj živimo, i da bi u pauzi da pasjeg života dobili veštačku potvrdu kako smo ustvari bolji od tog mrskog zapada (ili ostatka sveta) samo da nas je neko u međuvremenu na kvarno prevario i iz mržnje nas jebava već decenijama.

Otud valjda dolazi i ova potpuno iracionalna egzaltiranost nekim kajakašima, strelcima i inima koje iz nekog razloga stalno pominjemo u mejnstrim medijima iako niko od nas ne zna ni pravila tih sportova, niti suparnike tih naših predstavnika, niti bilo šta vezano za to, već nam je bitna samo ta samopotvrda da je neka naša debeljuca otišla tamo i ispalila iz vazdušnog pištolja u kategoriji KX78LQF## rezultat od 478,55 krugova.

A Raduljica je drvo jer, o blama, nije mogao da nadigra tamo neke Valančiunasa i Goberta.

Van mreže dejo94

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija: Višegrad
  • Poruke: 9.969
  • Ugled: +60/-35
    • Pogledaj profil
Odg: Eurobasket 2015-Francuska, Hrvatska, Latvija, Njemačka
« Odgovor #594 poslato: Septembar 21, 2015, 02:02 »
Nemate ovlašćenje da vidite linkove. Registracija ili Prijava


S druge strane, gledajući veći deo srpskog navijačkog puka, nama je sport ventil u kome nalazimo utehu za kanalčinu u kojoj živimo, i da bi u pauzi da pasjeg života dobili veštačku potvrdu kako smo ustvari bolji od tog mrskog zapada (ili ostatka sveta) samo da nas je neko u međuvremenu na kvarno prevario i iz mržnje nas jebava već decenijama.



To je to. Zato mi sport doživljamo kao nešto baš važno u našim životima i zato je nama Nole poput sveca, jer non-stop "tuče" zapadnjake i bolji je od njih...

Van mreže Blefer

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Feb 2012
  • Lokacija:
  • Poruke: 17.729
  • Ugled: +101/-104
    • Pogledaj profil
Odg: Eurobasket 2015-Francuska, Hrvatska, Latvija, Njemačka
« Odgovor #595 poslato: Septembar 21, 2015, 02:09 »
 boli me kurac da li smo pobedili ili izgubili od zapadnjaka ili azijata i arapa ali kad vidim da nepšto ne valja u ekipi za koju navijam ja kažem ono što vidim pa makar se to kosilio sa trenutno popularnim nabijanjem glave u pesak da se ne bi brat sale naljutio zbog kritike što je izgubio od Litvanije u meču u kojem ga je litvanski selektor razbio po svim košarkaškim pravilima.
naravno da ću uvek reći da reprezentacije moje zemlje nije kumovksa kafana i servis za prodaju igrača jer ne želim da gledam u košarci ono što nam se događa u fudbalu.
kako na takve stvari reaguje prosečan francuski,litvanski ili islandski navijač je totano nebitno za raspravu o reprezentaciji Srbije
"Наш човек не уме да се лако и правовремено заустави ни при успону ни при паду.“ (Иво Андрић)

Van mreže Zgembo Adislić

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Dec 2012
  • Lokacija: Vesteros
  • Poruke: 7.890
  • Ugled: +53/-19
    • Pogledaj profil
Odg: Eurobasket 2015-Francuska, Hrvatska, Latvija, Njemačka
« Odgovor #596 poslato: Septembar 21, 2015, 02:13 »
kumovska kafana  :palac: , e to još nisam čuo, dobra  :D

Sad kad Simon nabode besan ugovor i ispostavi procenat Đorđeviću  :rock:

btw, da se manem ovih gluposti, evo jedne pozitivne priče

Nemate ovlašćenje da vidite linkove. Registracija ili Prijava

Šteta što nema nekih fotki, živo me interesuje kako Jokić izgleda u slim fazonu

Van mreže Blefer

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Feb 2012
  • Lokacija:
  • Poruke: 17.729
  • Ugled: +101/-104
    • Pogledaj profil
Odg: Eurobasket 2015-Francuska, Hrvatska, Latvija, Njemačka
« Odgovor #597 poslato: Septembar 21, 2015, 02:26 »
Nemate ovlašćenje da vidite linkove. Registracija ili Prijava
kumovska kafana  :palac: , e to još nisam čuo, dobra  :D

Sad kad Simon nabode besan ugovor i ispostavi procenat Đorđeviću  :rock:

btw, da se manem ovih gluposti, evo jedne pozitivne priče

Nemate ovlašćenje da vidite linkove. Registracija ili Prijava

Šteta što nema nekih fotki, živo me interesuje kako Jokić izgleda u slim fazonu

ne mora simon dosta su radule i kuzmić

 
"Наш човек не уме да се лако и правовремено заустави ни при успону ни при паду.“ (Иво Андрић)

Van mreže VolimPFC

  • Administrator
  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija:
  • Poruke: 18.359
  • Ugled: +53/-42
    • Pogledaj profil
Odg: Eurobasket 2015-Francuska, Hrvatska, Latvija, Njemačka
« Odgovor #598 poslato: Septembar 21, 2015, 02:42 »
Možda Boža Đumića da je zvao?  Nemojmo da pretjerujemo, jedini koga je Đorđević oštetio za prvih 12 je Mačvan.


Čovjek koji zna da se pobije u reketu, odigra peticu kad treba, grune trojku sa 7-8 metara kad nikome ne ide, odigra na postu, udijeli dobru asistenciju...


Ali ok, tu su presudili neki drugi razlozi, sam Đorđević je rekao ne košarkaški.
Моје јутро, мој дан, моје жеље, мој сан, мој живот, моја ствар, једно име Партизан...

Н.А.                                                            26.11.1918.

Van mreže Blefer

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Feb 2012
  • Lokacija:
  • Poruke: 17.729
  • Ugled: +101/-104
    • Pogledaj profil
Odg: Eurobasket 2015-Francuska, Hrvatska, Latvija, Njemačka
« Odgovor #599 poslato: Septembar 21, 2015, 02:47 »

 ja ću ponoviti opet da mi nije jasno na osnovu čega je jedan nedović imao prednost u odnosu na dangubića i vasilija micića
 
"Наш човек не уме да се лако и правовремено заустави ни при успону ни при паду.“ (Иво Андрић)