Autor: Cvjecar Florijan Tema: Eurobasket 2015-Francuska, Hrvatska, Latvija, Njemačka  (Pročitano 65325 puta)

Van mreže ladja

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija:
  • Poruke: 20.524
  • Ugled: +108/-96
    • Pogledaj profil
Odg: Eurobasket 2015-Francuska, Hrvatska, Latvija, Njemačka
« Odgovor #600 poslato: Septembar 21, 2015, 04:23 »
Nemate ovlašćenje da vidite linkove. Registracija ili Prijava
ma sve oke, generalno slično razmišljamo... Jebeno je u Srbiji biti profi sportista kada ti za vratom diše 3.000.000 stručnjaka koji su u suštini bolji od tebe, samo su ih onomad zajebali povrede/treneri/menadžeri/alkohol (izabrati nešto po sopstvenom nahođenju  ;) ).

Raduljica je drvo koji protiv bilo koga jačeg ne može ništa
Teo je stari čoker koji uvek zakaže kad je najpotrebnije
Bogdan se ugasio, izvikani talenat
Kalinićev transfer je prevara prelaznog roka
Kuzmić je human selfie stick
Nedović
Milutinov...
Đorđević je Mutina kopija...

Generalno, čak i ako prihvatimo da smo toliko loši i da smo podbacili, šta onda reći za ove što su ostali iza nas (Grčka, Hrvatska, Turska, Nemačka, Rusija, Slovenija...) Kako li tek oni ovo proživljavaju, jadna im majka  ::)


Gledam juče atmosferu među navijačima Francuske, i pitam se kako li bi to izgledalo kod nas? 6 NBA igrača, Toni "4 prstena" Parker, najbolji defanzivac NBA Gobert, ovaj, onaj, kurac, palac, 27,000 domaćih navijača i poraz od omražene Španije... I to ih je baš Parker ugasio svojom 1 na 5 košarkom, bukvalno je prodao tekmu. Dva dana kasnije, nijedno mesto na stadionu prazno, a svaki Tonijev kontakt sa loptom se prati ovacijama i pevanjem.  :eek:

Ta koji im je kurac? Đe je kvaka?

Kvaka je u tome što je za francuske navijače sport zabava, fina razbibriga i dobar povod da se okupe pod nacionalnom kapom i podrže svoje.

S druge strane, gledajući veći deo srpskog navijačkog puka, nama je sport ventil u kome nalazimo utehu za kanalčinu u kojoj živimo, i da bi u pauzi da pasjeg života dobili veštačku potvrdu kako smo ustvari bolji od tog mrskog zapada (ili ostatka sveta) samo da nas je neko u međuvremenu na kvarno prevario i iz mržnje nas jebava već decenijama.

Otud valjda dolazi i ova potpuno iracionalna egzaltiranost nekim kajakašima, strelcima i inima koje iz nekog razloga stalno pominjemo u mejnstrim medijima iako niko od nas ne zna ni pravila tih sportova, niti suparnike tih naših predstavnika, niti bilo šta vezano za to, već nam je bitna samo ta samopotvrda da je neka naša debeljuca otišla tamo i ispalila iz vazdušnog pištolja u kategoriji KX78LQF## rezultat od 478,55 krugova.

A Raduljica je drvo jer, o blama, nije mogao da nadigra tamo neke Valančiunasa i Goberta.

E jebiga i ti ga sad pretera...Ali Kuzmić hjumen selfi stik! :smeh1: oplakao sam.

Ma celo prvenstvo može da dobije prolaznu ocenu čak i više od toga ako uzmemo te sve činjenice koje si naveo.
I sam sam rekao da je jasno da po imenima(mada znamo da ona ne znače ništa) jači su Francuska,Španija pa čak i Grčka!Dok smo tu rame uz rame s Hrvatima koji imaju isto tako razvikane i razvikanije igrače tipa Bogdanović ,Šarić a o Hezonji da ne pričam pa prevara Tomić....

Ako uzmemo sve to u obzir ova drvena medalja uopšte nije tako "loša".

Ali ako uzmemo u obzir šta se najavljivalo od samog selektora(pustimo novinare i "javnost";) onda je ovo neuspeh.

A posebno ako uporedimo igru iz grupe i ovo na šta je ličilo u Lilu.

A to da mislimo da smo najbolji i najpametniji i da sve znamo to nam je prokletstvo... :D

Uglavnom da ja ispadnem baba i narikača kad od početka "kenjam" o nečemu što ne valja.Dok su ostali već videli zlato posle prve utakmice..a to što nam je centarska linija cirkus Kolorado se brzo zaboravilo.

Van mreže ladja

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija:
  • Poruke: 20.524
  • Ugled: +108/-96
    • Pogledaj profil
Odg: Eurobasket 2015-Francuska, Hrvatska, Latvija, Njemačka
« Odgovor #601 poslato: Septembar 21, 2015, 04:28 »
Nemate ovlašćenje da vidite linkove. Registracija ili Prijava

 ja ću ponoviti opet da mi nije jasno na osnovu čega je jedan nedović imao prednost u odnosu na dangubića i vasilija micića

Dangubić je trojka? :zbunjen:

Ja sam prvi bio protiv uopšte pozivanja Nedovića i na širi spisak!I mogu da nađem post na kojem sam pizdeo zbog toga.
Ali on u suštini uopšte nije odigrao loše prvenstvo čak šta više bio je "bolji"od onoga što sam od njega realno očekivao.


Van mreže ladja

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija:
  • Poruke: 20.524
  • Ugled: +108/-96
    • Pogledaj profil
Odg: Eurobasket 2015-Francuska, Hrvatska, Latvija, Njemačka
« Odgovor #602 poslato: Septembar 21, 2015, 04:34 »
Da i odgovorim na Zgembin post o "lečenju frustracija kroz sport".

To nije ništa novo ni samo Srbima svojstveno baš to činjenicu o spektaklu i oduševljenju Francuza juče osvojenom medaljom uz pitanja kako bi naša javnost odreagovala da je Srbija uzela "samo" bronzu je pričao juče i Đurović.


Van mreže shorty

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija: Karadağ
  • Poruke: 3.141
  • Ugled: +7/-1
    • Pogledaj profil
Odg: Eurobasket 2015-Francuska, Hrvatska, Latvija, Njemačka
« Odgovor #603 poslato: Septembar 21, 2015, 04:43 »
@ladja
Nije Tomic prevara,vec mu je potreban dobar plejmejker,da je sa Teom u timu razbijao bi
Saric nije za NBA,ali ce postati sjajan euroligaski igrac,ako to vec nije
Hezonja da unaprijedi kontrolu lopte i samo je nebo granica
Imaju i onog Bendera za kojeg se predvidja TOP3 pick
Bogdanovic je igracina,takav fali Srbiji
Njima je potreban dobar trener,stranac i plejmejker,kad vec uzimaju strance trebali bi da se ugledaju na CG i da uzmu neku klasu,sve u svemu imaju finu buducnost,cini mi se i svjetliju od SRB
« Poslednja izmena: Septembar 21, 2015, 04:44 shorty »

Van mreže ladja

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija:
  • Poruke: 20.524
  • Ugled: +108/-96
    • Pogledaj profil
Odg: Eurobasket 2015-Francuska, Hrvatska, Latvija, Njemačka
« Odgovor #604 poslato: Septembar 21, 2015, 04:56 »
Nemate ovlašćenje da vidite linkove. Registracija ili Prijava
@ladja
Nije Tomic prevara,vec mu je potreban dobar plejmejker,da je sa Teom u timu razbijao bi
Saric nije za NBA,ali ce postati sjajan euroligaski igrac,ako to vec nije
Hezonja da unaprijedi kontrolu lopte i samo je nebo granica
Imaju i onog Bendera za kojeg se predvidja TOP3 pick
Bogdanovic je igracina,takav fali Srbiji
Njima je potreban dobar trener,stranac i plejmejker,kad vec uzimaju strance trebali bi da se ugledaju na CG i da uzmu neku klasu,sve u svemu imaju finu buducnost,cini mi se i svjetliju od SRB

Ma sve je to ok.
Videćemo otom potom i ti talenti kako će se razvijati a da će neko imati svetlu budućnost nije dovoljno da ima svoju posebnu temu na forumu  :)) .


Van mreže shorty

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija: Karadağ
  • Poruke: 3.141
  • Ugled: +7/-1
    • Pogledaj profil
Odg: Eurobasket 2015-Francuska, Hrvatska, Latvija, Njemačka
« Odgovor #605 poslato: Septembar 21, 2015, 05:09 »
U pravu si za to  :)
Zaniljivo da tokom najvecih uspjeha SRJ kosarke,Crnogorci gotovo da nisu nikakav doprinos dali tim medaljama,malo onaj Bulatovic,Scepa 2001,Drobnjak i to je to...Paspalja ne racunam jer je stariji
A sada bi cak trojica imali ogromne uloge u timu,Pekmen,Vucevic i Dubljevic,mozda cak i Mirotic
Sa Crnogorcima u timu Srbija bi bila prvi favorit na EP
SBBKBB  :innocent:

Van mreže Zgembo Adislić

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Dec 2012
  • Lokacija: Vesteros
  • Poruke: 7.890
  • Ugled: +53/-19
    • Pogledaj profil
Odg: Eurobasket 2015-Francuska, Hrvatska, Latvija, Njemačka
« Odgovor #606 poslato: Septembar 21, 2015, 05:28 »
Nemate ovlašćenje da vidite linkove. Registracija ili Prijava

 ja ću ponoviti opet da mi nije jasno na osnovu čega je jedan nedović imao prednost u odnosu na dangubića i vasilija micića

zato što je za klasu bolji igrač od obojice


Van mreže Blefer

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Feb 2012
  • Lokacija:
  • Poruke: 17.729
  • Ugled: +101/-104
    • Pogledaj profil
Odg: Eurobasket 2015-Francuska, Hrvatska, Latvija, Njemačka
« Odgovor #607 poslato: Septembar 21, 2015, 05:33 »
Koliko je dobar imali smo ptiôikevda vidimo.Kladican cirkusant koji nikad nece imati znacajan trofej u rukama. Gubitnik i nosliac lose atmosfere
"Наш човек не уме да се лако и правовремено заустави ни при успону ни при паду.“ (Иво Андрић)

Van mreže VolimPFC

  • Administrator
  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija:
  • Poruke: 18.359
  • Ugled: +53/-42
    • Pogledaj profil
Odg: Eurobasket 2015-Francuska, Hrvatska, Latvija, Njemačka
« Odgovor #608 poslato: Septembar 21, 2015, 05:46 »
Micić nije dvojka.  Dangubić - Nedović? Stvar percepcije.  Dangubić je bolji u odbrani, ovaj u napadu. Iskustvo je takođe na Nedovićevoj strani.
Моје јутро, мој дан, моје жеље, мој сан, мој живот, моја ствар, једно име Партизан...

Н.А.                                                            26.11.1918.

Van mreže dejo94

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija: Višegrad
  • Poruke: 9.969
  • Ugled: +60/-35
    • Pogledaj profil
Odg: Eurobasket 2015-Francuska, Hrvatska, Latvija, Njemačka
« Odgovor #609 poslato: Septembar 21, 2015, 05:52 »
Nemate ovlašćenje da vidite linkove. Registracija ili Prijava

 ja ću ponoviti opet da mi nije jasno na osnovu čega je jedan nedović imao prednost u odnosu na dangubića i vasilija micića


Umjesto Nedovića trebao je ići Jović kao i na SP, samo što je sada bio povrijeđen. Stefan je izmislio odbranu za Nedovića + zadnju godinu je dosta napredovao u napadu i realno ne bi bilo neke velike razlike u učinku.

Van mreže ladja

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija:
  • Poruke: 20.524
  • Ugled: +108/-96
    • Pogledaj profil
Odg: Eurobasket 2015-Francuska, Hrvatska, Latvija, Njemačka
« Odgovor #610 poslato: Septembar 21, 2015, 05:57 »
Ajde već kad govorite ko bi mogao a nije....

Ko bi mogao u budućnosti da bude treći plej ili zamena za Tea i Markovića ako jedan od ove dvojice se povredi ili ko zna šta?Jović je manje više kao Marković...drven ruka.

Meni ono malo što sam video ima šlifa onaj mali iz Mege Jaramaz...i to dosta više od Miljenovića koji je prošle sezone nabijao statistiku..mada to svi rade kod Zalizanog..

I ovaj Radičević iz Sevilje mada za njega se priča da nije dobro došao za "kumovski stol" dok je Sale selektor a i nije iz Zaliazane ergele...

Van mreže Blefer

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Feb 2012
  • Lokacija:
  • Poruke: 17.729
  • Ugled: +101/-104
    • Pogledaj profil
Odg: Eurobasket 2015-Francuska, Hrvatska, Latvija, Njemačka
« Odgovor #611 poslato: Septembar 21, 2015, 06:23 »
Koliko vidim jovic igra za zvezdu bez problema ali ajde neka bude da nije mogao da odradi pripreme mada smo vodili isto tako povredjenog bogdana.Dangubic je bolji u odbrani,skoku,tranziciji od ^
nedovica cak ni sut nije bolji kod nedovica ali je pn dobio prednost iako je imao losu sezonu
"Наш човек не уме да се лако и правовремено заустави ни при успону ни при паду.“ (Иво Андрић)

Van mreže Zgembo Adislić

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Dec 2012
  • Lokacija: Vesteros
  • Poruke: 7.890
  • Ugled: +53/-19
    • Pogledaj profil
Odg: Eurobasket 2015-Francuska, Hrvatska, Latvija, Njemačka
« Odgovor #612 poslato: Septembar 21, 2015, 06:47 »
Dangubić bi za promenu mogao prvo dobiti neki minut u svom klubu pa tek onda maštati o reprezentaciji... U ovom trenutku nema ozbiljnog konteksta u kojem Dangubić može u istu rečenicu sa Nedovićem.

Vasa je OK, ali Vasa je drugi tip igrača, nama je na toj poziciji trebao pit bul za presing, dakle igrač sa klupe za promenu tj. ubrzavanje ritma. Vase je u ovom trenutku replika Tea, plej za PnR i pozicionu igru, po meni on tu nije imao mesta.

Oko Jovića stvarno nemam šta da dodam, previše bi bilo. Sledeći bi mogao biti Birčević  :no:
« Poslednja izmena: Septembar 21, 2015, 06:47 Zgembo Adislić »

Van mreže ladja

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija:
  • Poruke: 20.524
  • Ugled: +108/-96
    • Pogledaj profil
Odg: Eurobasket 2015-Francuska, Hrvatska, Latvija, Njemačka
« Odgovor #613 poslato: Septembar 21, 2015, 06:50 »
Mislim da je Jović imao težu povredu od Bogdana ali to sad i nije bitno.

Od Dangubića očujem mnogo ove sezone mada to nema veze sa reprezentacijom.

Van mreže VolimPFC

  • Administrator
  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija:
  • Poruke: 18.359
  • Ugled: +53/-42
    • Pogledaj profil
Odg: Eurobasket 2015-Francuska, Hrvatska, Latvija, Njemačka
« Odgovor #614 poslato: Septembar 21, 2015, 07:04 »
Vučić obećao pare za organizaciju kvalifikacionog turnira.  :D
Моје јутро, мој дан, моје жеље, мој сан, мој живот, моја ствар, једно име Партизан...

Н.А.                                                            26.11.1918.