Autor: Boki Tema: Fudbal uopšteno  (Pročitano 34882 puta)

Van mreže Dimitrije BP

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija: Бачка Паланка
  • Poruke: 12.129
  • Ugled: +40/-15
    • Pogledaj profil
Odg: Fudbal uopšteno
« Odgovor #45 poslato: Decembar 03, 2012, 09:17 »
U Holandiji kadeti pretukli linijskog sudiju nakon utakmice, koji je kasnije preminuo.

Van mreže NenadBG

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija:
  • Poruke: 10.801
  • Ugled: +61/-256
    • Pogledaj profil
Odg: Fudbal uopšteno
« Odgovor #46 poslato: Decembar 03, 2012, 11:02 »
Nemate ovlašćenje da vidite linkove. Registracija ili Prijava
U Holandiji kadeti pretukli linijskog sudiju nakon utakmice, koji je kasnije preminuo.


Nemate ovlašćenje da vidite linkove. Registracija ili Prijava


 :surrender: :'(
A ljubav ka tebi jos jaca je...

I svakim danom sve vise volim te...

Van mreže ramkens

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija:
  • Poruke: 3.688
  • Ugled: +0/-0
    • Pogledaj profil
Odg: Fudbal uopšteno
« Odgovor #47 poslato: Decembar 03, 2012, 11:07 »
Čitajući naslov na trenutak sam se uplašio da su  kadeti Partizana gostovali U Holadniji...

Van mreže NenadBG

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija:
  • Poruke: 10.801
  • Ugled: +61/-256
    • Pogledaj profil
Odg: Fudbal uopšteno
« Odgovor #48 poslato: Decembar 03, 2012, 11:15 »
Citat
Savićeve muke sa menadžerima: Uložiš 10.000, zaradiš dva miliona
pre 7 sati | mozzartsport.com
Bivši igrač Partizana do kraja karijere treba da se odriče petine zarade i istu uplati na račun kompaniji Fab lajv, vlasnika Jovana Popovića. Rešen da istera pravdu po cenu da završi karijeru

Hrvatski mediji mesecima su brujali o šemi prvog čoveka Zdravka Mamića, optuživanog za gotovo robovlasničke odnose sa Lukom Modrićem, Eduardom da Silvom… Sada se ispotavlja da to nije samo njegov izum, već da se takvi ugovori primenjuju i kod južnih nam suseda iz Crne Gore. Ulogu žrtve igra štoper Fjorentine, bivši igrač Partizana Stefan Savić, koji se, kako prenosi dnevnik Dan, obavezao da kompaniji Fab lajv, vlasnika Jovana Popovića, do kraja karijere plaća 20 odsto svih svojih prihoda.

Koliko je ‘masan’ profit u pitanju najbolje oslikava podatak koji je u javnost izneo Savićev advokat Branko Simović. On, naime, tvrdi da je Savić od kompanije Fab lajv između 2008. i 2010. godine primao stipendiju od oko 400 evra mesečno što skupa daje cifru od oko 10.000 uloženih evropskih novčanica.

“Rizik” se višestruko isplatio, jer je Savić svojim “patronima” već zaradio oko dva miliona?!

Advokat Simović zato će podneti zahtev za reviziju presude Višeg suda, koji je potvrdio odluku Osnovnog suda da sponzorski ugovor agencije Fab lajv i Savića proglasi validnim.
“Verujem u domaće pravosuđe, odnosno da će Vrhovni sud ispraviti takvu odluku i da će poništiti zelenaški ugovor, jer smatram su ove presude posledica neiskustva sudova, s obzirom da je ovo prvi takav slučaj u Crnoj Gori”, ističe Simović u izjavi za Dan.

Inale, Fab lajv je iste ugovore sklopio i sa Asmirom Kajevićem, Savićevim kumom koji je 2012. godine iz BSK-a prešao u Cirih, i Bojanom Grdinićem, još jednim bivšim članom kluba iz Borče.
“Simptomatično je da je kod ta dva ugovora Fab lajv odustao od davanja stipendije od 400 eura u avgustu 2010. To dokazuje da je firma za stolariju nameravala da reketira Savića, jer je drugoj dvojici fudbalera prekinula stipendiju nakon 15 isplata, računajući da neće postati fudbalske zvezde kao Savić”, tvrdi Simović.

Sam Savić je stipendije odbio da prihvata kada je čuo da je njegov kum skinut sa spiska.
“Na taj korak sam se odlučio dok sam bio u Partizanu, iako mi tada niko nije garantovao da ću uspeti, jer ne bih bio ni prvi ni poslednji koji nije uspeo da pređe iz Partizana u neki veći evropski klub. Majka i pokojni otac su podizali kredite da pomognu da uspem, a da nisam, majka bi sad dugove vraćala od penzije”, istakao je Savić i kompaniji Fab lajv ponudio da joj isplati svih 10.000 evra koje je uložila u njega sa sve kamatama kako ne bi bila u minusu.

Iako mu, primera radi, nije pokrivala lečenje svih povreda…
“Ako ne uspem da se izborim za pravdu, prekinuću fudbalsku karijeru. Po cenu odustajanja od fudbala neću dozvoliti da me bilo ko reketira”, zaključio je Savić.

(FOTO: Action Images)


koliko god podzavam savica u ovom slucaju moram pitati sta ipak ta deca i njihovi roditelji misle kada potpisuju takve ugovore.da ne spominjem da me neko tesko moze ubediti da je savic bio u takvoj situaciji da nije imao od cega da zivi da bi prihvatio takav ugovor,posto mu je otac bio gradonacelnik mojkovca,i sigurno su dobrostojeca porodica(posto znamo da je kod nas politika najprofitabilnije zanimanje). stvarno ne znam sta ih motivise da potpisuju takve ugovore,posebno ako ne gladuju pa da su prinudjeni na to,a iskreno ne mislim da je toliki br njih prinudjen.mislim da vise njih smatra ok daj da uzmem nesto para sada,ko zna da li cu ikada uspeti,a ako uspem sto je problem od miliona koje zaradim da im dam procenat...
A ljubav ka tebi jos jaca je...

I svakim danom sve vise volim te...

Van mreže Фаул

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija: Подгорица
  • Poruke: 25.521
  • Ugled: +103/-135
    • Pogledaj profil
Odg: Fudbal uopšteno
« Odgovor #49 poslato: Decembar 09, 2012, 10:30 »
Kazem ja da je covjek najbolji fudbaler svijeta:

Nemate ovlašćenje da vidite linkove. Registracija ili Prijava

Samo nema medijsku i marketinsku masineriju iza sebe kao oni dvojica  :zvizvdi:
Zar nisu ljudi čudni? Nikad ne koriste slobode koje imaju ali zahtijevaju one koje nemaju. Ne koriste slobodu misli, traže slobodu govora.

Van mreže NenadBG

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija:
  • Poruke: 10.801
  • Ugled: +61/-256
    • Pogledaj profil
Odg: Fudbal uopšteno
« Odgovor #50 poslato: Januar 03, 2013, 10:07 »
Citat
Gradonačelnik: Šta je umislio taj Boateng!?
03. januar 2013. 20:25 > 20:48
Prvi čovek mesta Busto Arsizio, van svake pameti, okrivio igrača Milana što je reagovao na rasističke povike sa tribina!?

Tamnoputi igrači Milana u četvrtak su rekli odlučno "ne" rasističkim povicima sa tribina tokom utakmice koja je zamišljena kao prijateljska. Pre vremena, utakmice je završena, jer Kevin Prins Boateng, Suli Muntari i Mbaj Nijang, nisu više mogli da slušaju kako ih navijači lokalnog tima Pro Patrija vređaju na rasnoj osnovi.

Boateng je uzeo loptu i šutnuo je prema tribini, a potom su svi igrači Milana napustili teren. Boateng i igrači Milana su dobili podršku od Sindikata igrača Italije, ali ne i od političara.

Odnosno, ne od odgovornog čoveka u mestu Busto Arsizio, koje se nalazi između Milana i Varezea.

"Sve je krivica gomile idiota, možda upravo onih koji ne znaju da rade svoj posao, a pritom mislim na sudije i pojedine fudbalere. Da ti profesionalci umeju da rade svoj posao, onda ovakav fudbalski praznik ne bi bio uništen. Boateng je šutnuo loptu brzinom od 200 kilometara na sat prema navijačima, a svi znamo da se takvo ponašanje igrača oštro kažnjava. Na bilo kom drugom stadionu u Italiji, on bi dobio crveni", rekao je gradonačelnik Điđi Farioli.

I ostao živ!

Nije zgoreg pomenuti da je Farioli izabran na tu funkciju uz podršku partije Liga Sever, koja se zalaže za otcepljenje severnog dela Italije i koja propagira ideje bliske fašizmu. Ali, isto tako Farioli je dobio i glasove partije koju vodi Silvio Berluskoni, koji je i gazda Milana.

U svim ostalim reagovanjima na ovaj incident, naravno, igrači Milana dobili su podršku.

Predsednik Sindikata fudbalera Damjano Tomazi rekao je da je Boateng poslao jasan signal.

Na utakmici je bila i kćerka Silvija Berluskonija, Barbara, član uprave Milana. Ona je takođe napustila stadion.

"Prma ovakvim pojavama morati ne sme biti tolerancije! Ako se slične stvari dešavaju, trebalo bi prekinuti i utakmice u Seriji A. Ovo je šokantan incident i imali su pravo što su napustili teren. Mi se uvek pravimo da ne vidimo ili ne čujemo stvari", rekla je ona.

I predsednik Fudbalskog saveza Italije Đankarlo Abate je podržao igrače Milana.

"Ovakvi povici su odvratni i šokantni. Za ovaj ispad nema opravdanja. Fudbalski savez je već počeo istrahgu i sarađivaćemo sa policijom da otkrije rasiste koji su prekinuli utakmicu. Dajemo punu podršku fudbalerima, koji su bili žrtve i Milanu koji je odbio da nastavi utakmicu. Moramo odlučno da radimo i odstranimo takve delinkvente iz fudbala, one koji su prijateljsku utakmicu pretvorili u gnusnu situaciju koji vređa čitav italijanski fudbal", izjavio je predsednik Fudbalskog saveza Italije.

Boateng je bio vidno uznemiren zbog incidenta, a potom je tvitovao:

"Sramota je što se ovakve stvari i dalje dešavaju. Stop rasizmu! Zauvek!".

(MONDO - foto: AP)
A ljubav ka tebi jos jaca je...

I svakim danom sve vise volim te...

Van mreže Hugo

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Nov 2012
  • Lokacija: СИДНЕЈ
  • Poruke: 7.042
  • Ugled: +122/-4
    • Pogledaj profil
Odg: Fudbal uopšteno
« Odgovor #51 poslato: Januar 03, 2013, 10:58 »
ok, samo kuda to vodi - uzmes crnca u ekipu i ako gubis, netko iz publike (mozda i tvoj agent) baci bananu, opsuje mater crnu ili slicno, utakmica se prekida?!

ja sam mislio da postoje pravila, da sudac odredjuje kako i sto, pa moze i ispraznitio dio ili cijele tribine... nekako mi se cini da su ti crnci preosjetljivi i da na svaku provokaciju nasjedaju. sta bi bilo da svaki igrac kojemu se iz publike opsuje mater prekine utakmicu? niti jedna se nebi odigrala do kraja.
It is usually futile to try to talk facts and analysis to people who are enjoying a sense of moral superiority in their ignorance.

Van mreže Dimitrije BP

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija: Бачка Паланка
  • Poruke: 12.129
  • Ugled: +40/-15
    • Pogledaj profil
Odg: Fudbal uopšteno
« Odgovor #52 poslato: Januar 03, 2013, 11:01 »
Slažem se. Pogotovo kad vidiš kakvi čobani ti hukaju. :zbunjen:

Van mreže NenadBG

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija:
  • Poruke: 10.801
  • Ugled: +61/-256
    • Pogledaj profil
Odg: Fudbal uopšteno
« Odgovor #53 poslato: Januar 04, 2013, 02:08 »
upravo to,zato sam i postavio tekst...


jer sto je gore oponasanje majmuna,nego nekom jebati sve po spisku,vredjati ga,psovati mu familiju i sl,pa se zbog svega toga ne prekida utakmica. da ne spominjem navijacke pesme posvecene drugim navijacima,pa u neku ruku i igracima protivnika,npr pesma delija cale ti u djubretarima,to su realno najgnusnije uvrede protivnika,pa normalno da se utakmica ne prekida,i ne treba(naravno slicne su uvrede i sa druge strane).i sto je sada ako se vredja neki crnac to za prekid a ovo ostalo nije?  :zbunjen:


da ne spominjem sto je skoro ono na nekoj utakmici(dal bese protiv west hema,ne secam se) kolarov provociran albanskom zastavom,nesto je dobacivao tim likovima(po nekim pricmama je i trazio da se zastava skloni) a likovi su ga prihavili zbog vredjanja,iako je jasno da su oni to uradili zbog provokacije.i eto umesto da se zbog provokacija prekine mec,oni sada ispituju slucaj kolarova  :zvizvdi:
A ljubav ka tebi jos jaca je...

I svakim danom sve vise volim te...

Van mreže Laki

  • Globalni moderator
  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija: Beograd
  • Poruke: 7.944
  • Ugled: +54/-10
    • Pogledaj profil
Odg: Fudbal uopšteno
« Odgovor #54 poslato: Januar 04, 2013, 09:41 »
Jel to znači da majmunu više nećeš moći reći da je majmun?

John Pilger je sedamdesetih pravio dokumentarac o disidentima u Čehoslovačkoj. Jedan od njih mu je tad rekao kako zapad ima mnoge prednosti u odnosu na istok, ali u jednoj stvari istok ima prednost. Pilger ga pita,a koja je to? Odgovor - Kad nas mediji lažu, mi znamo da nas lažu.

Van mreže VolimPFC

  • Administrator
  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija:
  • Poruke: 18.359
  • Ugled: +53/-42
    • Pogledaj profil
Odg: Fudbal uopšteno
« Odgovor #55 poslato: Januar 07, 2013, 11:34 »
Nemate ovlašćenje da vidite linkove. <a href="http://www.sportski-forum.com/index.php?action=register">Registracija</a>&nbsp;ili&nbsp;<a href="http://www.sportski-forum.com/index.php?action=login">Prijava</a>


Spektakularno!  :aplauz:
Моје јутро, мој дан, моје жеље, мој сан, мој живот, моја ствар, једно име Партизан...

Н.А.                                                            26.11.1918.

Van mreže Tufi

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija: Podgorica
  • Poruke: 4.010
  • Ugled: +1/-3
    • Pogledaj profil
Odg: Fudbal uopšteno
« Odgovor #56 poslato: Januar 10, 2013, 12:21 »
 
Citat
  Rosicki (Al Jazeera):
 "Kunem se da sam glas dao Kristijanu Ronaldu! Iznenađujuće, Mesijevo ime se ipak nalazi na mom papiru."
 
 Bufon (Gazetta dello Sport): "Glasao sam za Ronalda a moj glas je dat Pirlu. Ne razumem šta se desilo!"
 
 "Ja sam glasao za Kristijana Ronalda, ali sudeći po FIFA-nom izveštaju moj glas je otišao Mesiju. Tužno je što se dešavaju ovakve stvari."
 — Tijago Silva (PSG)
 
 Novinar iz Indonezije tvrdi da je glasao za Ćavija, ali je njegov glas otišao Mesiju.
 
 José Pekerman, trener Kolumbije (lokalne novine):
 "Naravno da sam dao maksimum poena Falkau. Ipak, na zvančnom spisku stoji da sam glasao za Mesija. Ne znam šta se desilo ali znam za koga sam glasao!"
« Poslednja izmena: Januar 10, 2013, 12:22 Tufi »
Duhom INSTITUCIJE, protiv prostitucije!!!

Van mreže Losmi

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija:
  • Poruke: 1.028
  • Ugled: +1/-0
    • Pogledaj profil
Odg: Fudbal uopšteno
« Odgovor #57 poslato: Januar 10, 2013, 12:45 »
Nemate ovlašćenje da vidite linkove. Registracija ili Prijava
Citat
  Rosicki (Al Jazeera):
 "Kunem se da sam glas dao Kristijanu Ronaldu! Iznenađujuće, Mesijevo ime se ipak nalazi na mom papiru."
 
 Bufon (Gazetta dello Sport): "Glasao sam za Ronalda a moj glas je dat Pirlu. Ne razumem šta se desilo!"
 
 "Ja sam glasao za Kristijana Ronalda, ali sudeći po FIFA-nom izveštaju moj glas je otišao Mesiju. Tužno je što se dešavaju ovakve stvari."
 — Tijago Silva (PSG)
 
 Novinar iz Indonezije tvrdi da je glasao za Ćavija, ali je njegov glas otišao Mesiju.
 
 José Pekerman, trener Kolumbije (lokalne novine):
 "Naravno da sam dao maksimum poena Falkau. Ipak, na zvančnom spisku stoji da sam glasao za Mesija. Ne znam šta se desilo ali znam za koga sam glasao!"

jos jedan dokaz u prilogu tvrdnji da je FIFA polumafijaska organizacija
Partizan ima Duška Radovića, a Zvezda Acu Lukasa

Van mreže ramkens

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija:
  • Poruke: 3.688
  • Ugled: +0/-0
    • Pogledaj profil
Odg: Fudbal uopšteno
« Odgovor #58 poslato: Januar 10, 2013, 12:59 »
A Barsa mafijaški tim  :)

Van mreže VolimPFC

  • Administrator
  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija:
  • Poruke: 18.359
  • Ugled: +53/-42
    • Pogledaj profil
Odg: Fudbal uopšteno
« Odgovor #59 poslato: Januar 10, 2013, 03:06 »
Slijedeći taj niz, Mesi je Al Kapone.  :cigara:
« Poslednja izmena: Januar 10, 2013, 03:07 VolimPFC »
Моје јутро, мој дан, моје жеље, мој сан, мој живот, моја ствар, једно име Партизан...

Н.А.                                                            26.11.1918.