Autor: VolimPFC Tema: 149. "Večiti derbi" Crvena Zvezda - Partizan 12.09.2015.  (Pročitano 10079 puta)

Van mreže dejo94

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija: Višegrad
  • Poruke: 9.969
  • Ugled: +60/-35
    • Pogledaj profil
Odg: 149. "Večiti derbi" Crvena Zvezda - Partizan 12.09.2015.
« Odgovor #15 poslato: Septembar 03, 2015, 11:09 »
Nemate ovlašćenje da vidite linkove. Registracija ili Prijava
kad sam imao 8 godina i kad sam na kućnom tepihu izvodio "utakmice" sa igračkama koje sam zvao "gumenjaci" (znate ono, Paja Patak, sestrići, Vasa Prasac, Švrća, Vučko, Cvrčak, Odžačarko, Jež, Meče... ). Podelim ih u dva tima i uzmem dugme da mi bude fudbal. I onda krećem u taj falš-glas "iz grla" dok "prenosim" dešavanja "na terenu"!

Evo ga Paja na desnom krilu, prošao je Vasu i sada juri ka protivničkom golu... ka njemu kreće Mutavko (jedan od sedam patuljaka).. UH kakav oštar start Mutavka! Ka-kva neoprezonost! Paja je na zemlji... tu je došlo do gužve... izgleda da je neko udario Odžačarka... Jež smiruje svoje saigrače... velika uzbudjenja pred golom Vučkove ekipe... sudija prilazi Mutavku... Mutavko je isključen! Da, da, daaa, Mutavko mora da napusti teren... Pravi derbi, dragi gledaoci. "   



Ja sam to radio sa sličicama, neke su bile kartonske i moglo se sa njima igrati, 4 flomastera golovi, kliker ili kockica i udri. Tih pola sata, sat po dnevnom boravku se nije moglo hodati..  :D

Van mreže Фаул

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija: Подгорица
  • Poruke: 25.521
  • Ugled: +103/-135
    • Pogledaj profil
Odg: 149. "Večiti derbi" Crvena Zvezda - Partizan 12.09.2015.
« Odgovor #16 poslato: Septembar 04, 2015, 08:13 »
Nemate ovlašćenje da vidite linkove. Registracija ili Prijava
Glede PrveTV, ja se ne sećam da sam ikada slušao iritantnijeg komentatora od tog lika. Imao sam prilike tokom godina da slušam svakojake idiote, na čelu sa Milojkom "neboseotvorilo", ali taj momak sa Prve je nesnosan. Neodoljivo me podseća na klince od 7-8 godina kad krenu da "prenose" utakmice. Napadno povišen glas - ne samo po jačini, nego i po frekvenciji, izforsirano paljenje (kao, užasno je uzbudjen! ) i uopšte, dikcija i govor kao da slušam sebe kad sam imao 8 godina i kad sam na kućnom tepihu izvodio "utakmice" sa igračkama koje sam zvao "gumenjaci" (znate ono, Paja Patak, sestrići, Vasa Prasac, Švrća, Vučko, Cvrčak, Odžačarko, Jež, Meče... ). Podelim ih u dva tima i uzmem dugme da mi bude fudbal. I onda krećem u taj falš-glas "iz grla" dok "prenosim" dešavanja "na terenu"!

Evo ga Paja na desnom krilu, prošao je Vasu i sada juri ka protivničkom golu... ka njemu kreće Mutavko (jedan od sedam patuljaka).. UH kakav oštar start Mutavka! Ka-kva neoprezonost! Paja je na zemlji... tu je došlo do gužve... izgleda da je neko udario Odžačarka... Jež smiruje svoje saigrače... velika uzbudjenja pred golom Vučkove ekipe... sudija prilazi Mutavku... Mutavko je isključen! Da, da, daaa, Mutavko mora da napusti teren... Pravi derbi, dragi gledaoci. "   
 :udaraozid:

E, taj lik sa Prve je potpuna kopija mog infantilnog vokalnog onanisanja, ako mogu da budem neskroman. 
Šta da vam dalje pričam kad uredno gasim ton čim ga čujem kako vrišti.

Hah...lijep povratak u djetinjstvo. Meni su se likovi zvali Patak,Zeko,Moki,Majstor,Beko i ja i brat...uz naravno djecu,sestrice i ostalu rodbinu od prvonabrojanih. Medjutim, fudbal sam igrao sa pionima od saha (8na8), vi bili bijeli,mi crni. Ne sjecam se da ste koji derbi dobili  :D Osvoji Partizan kup Uefa jedne godine jebote...  :smeh3:

Bice golova definitivno,sto rece boki,nemoguce da ovako kriminalne odbrane izdrze. Onda cemo svi da pricamo o kvalitetnom i zanimljivom derbiju  :smeh4:

Zar nisu ljudi čudni? Nikad ne koriste slobode koje imaju ali zahtijevaju one koje nemaju. Ne koriste slobodu misli, traže slobodu govora.

Van mreže dejo94

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija: Višegrad
  • Poruke: 9.969
  • Ugled: +60/-35
    • Pogledaj profil
Odg: 149. "Večiti derbi" Crvena Zvezda - Partizan 12.09.2015.
« Odgovor #17 poslato: Septembar 04, 2015, 11:12 »
Kad već pričamo o djetinjstvu, upravo sam našao jedan od svojih omiljenih crtaća..   :clap: :clap: :clap:


Nemate ovlašćenje da vidite linkove. <a href="http://www.sportski-forum.com/index.php?action=register">Registracija</a>&nbsp;ili&nbsp;<a href="http://www.sportski-forum.com/index.php?action=login">Prijava</a>

Van mreže Blefer

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Feb 2012
  • Lokacija:
  • Poruke: 17.723
  • Ugled: +101/-104
    • Pogledaj profil
Odg: 149. "Večiti derbi" Crvena Zvezda - Partizan 12.09.2015.
« Odgovor #18 poslato: Septembar 04, 2015, 12:59 »
 I ja sam igrao ""fudba""sa sahovskim figurama.Naravno zvezda osvojila kup uefa  :rock:
"Наш човек не уме да се лако и правовремено заустави ни при успону ни при паду.“ (Иво Андрић)

Van mreže nyc

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Nov 2012
  • Lokacija:
  • Poruke: 15.203
  • Ugled: +217/-297
    • Pogledaj profil
Odg: 149. "Večiti derbi" Crvena Zvezda - Partizan 12.09.2015.
« Odgovor #19 poslato: Septembar 04, 2015, 10:06 »
Jedne godine sam na mansardi u staroj kući pronašao svesku, tvrd povez, u kojoj sam kao 9godišnjak pomno beležio utakmice, tabele, čak i izjave igrača nakon utakmice!!! Bio je to turnir u kojem se igralo tri na tri. A rezultate sam upisivao u onaj kvadrat sa poljima. (Veliko iznenadjenje: turnir osvojili "Sestrići"  Raja, Vlaja i Gaja!).

Jebateled, kad sam ponovo, kao mator, čitao izjave Paje, Vučka i ostalih, kao da sam otvorio Sportski žurnal! Sve isti jezik, ista besmislica.
"Daćemo sve od sebe. Oni su jak protivnik, ali ni mi nismo bez šansi... Ako prvi povedemo..."

 :stuart:
« Poslednja izmena: Septembar 04, 2015, 10:07 nyc »

Van mreže Фаул

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija: Подгорица
  • Poruke: 25.521
  • Ugled: +103/-135
    • Pogledaj profil
Odg: 149. "Večiti derbi" Crvena Zvezda - Partizan 12.09.2015.
« Odgovor #20 poslato: Septembar 04, 2015, 10:55 »
Otvorio si pandorinu kutiju.


Ja i dalje imam papire sa svim rezultatima i tabelama. Kako fudbala tako i kosarke. Od kosarkaskih utakmica imam i kompletnu statistiku,mozes svakom igracu indeks sracunati. Imam i rezultate nekih bizarnih takmicenja, kao npr. takmicenje za najljepsi cvijet u hodniku,ali ne bih o takvim listama.


O virtuelnom gradu sa gorepomenutim likovima, valutom koja je postojala i kojom se sve placalo (svako se bavio nekom djelatnoscu,imao svoje kuce i finansije) da ne govorim. I danas,kad god se sjetim nasmijem se kako sam lagano rijesio gubitak narandzastog zeca koji je nosio to ime Zeko. Nidje nisam mogao da ga nadjem i sta cu,kako...Otisao je preko bare. Sankcije, trgovina gorivom,redovi u prodavnicama,dopizdilo covjeko i otisao preko. Svakako ko god ode tamo,nikad se vise ne vrati, bar sam ja tad kao klinac imao takvu percepciju,koja i nije daleko od istine.


Nego,vidi bas,dobro je da se jos neko bavio slicnim stvarima,za neke sam mislio da su pomalo i uvrnute i da sam bio cudno dijete.
Zar nisu ljudi čudni? Nikad ne koriste slobode koje imaju ali zahtijevaju one koje nemaju. Ne koriste slobodu misli, traže slobodu govora.

Van mreže nyc

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Nov 2012
  • Lokacija:
  • Poruke: 15.203
  • Ugled: +217/-297
    • Pogledaj profil
Odg: 149. "Večiti derbi" Crvena Zvezda - Partizan 12.09.2015.
« Odgovor #21 poslato: Septembar 05, 2015, 08:03 »
Nemate ovlašćenje da vidite linkove. Registracija ili Prijava
Otvorio si pandorinu kutiju.


Ja i dalje imam papire sa svim rezultatima i tabelama. Kako fudbala tako i kosarke. Od kosarkaskih utakmica imam i kompletnu statistiku,mozes svakom igracu indeks sracunati. Imam i rezultate nekih bizarnih takmicenja, kao npr. takmicenje za najljepsi cvijet u hodniku,ali ne bih o takvim listama.


 :uzbudjen:  :smeh1:  :uzbudjen: :clap:


AHAHAHAHAHAHA!

Ovo MORAŠ da podeliš sa nama. Hebga, sam si se otvorio!

DAAAAAAAJ, ČEKAMOOOO!

Van mreže ladja

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija:
  • Poruke: 20.524
  • Ugled: +108/-96
    • Pogledaj profil
Odg: 149. "Večiti derbi" Crvena Zvezda - Partizan 12.09.2015.
« Odgovor #22 poslato: Septembar 05, 2015, 12:45 »
Jebote koji bolesnici!Kakav takmičarski duh! :smeh4:

Van mreže Фаул

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija: Подгорица
  • Poruke: 25.521
  • Ugled: +103/-135
    • Pogledaj profil
Odg: 149. "Večiti derbi" Crvena Zvezda - Partizan 12.09.2015.
« Odgovor #23 poslato: Septembar 05, 2015, 12:59 »
Pa ono,napravi se vise kategorija...najljepsi listovi,stablo,boja,velicina,pojma nemam,ne sjecam se svega. Onda se svaka kategorija posebno boduje,pa se to sabere i podijele se medalje  :zbunjen:  Uz naravno ceremoniju dodjele  :mukica:
Zar nisu ljudi čudni? Nikad ne koriste slobode koje imaju ali zahtijevaju one koje nemaju. Ne koriste slobodu misli, traže slobodu govora.

Van mreže ladja

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija:
  • Poruke: 20.524
  • Ugled: +108/-96
    • Pogledaj profil
Odg: 149. "Večiti derbi" Crvena Zvezda - Partizan 12.09.2015.
« Odgovor #24 poslato: Septembar 05, 2015, 01:01 »
Ceremoniju dodele? :uzbudjen:

Jao stomak me boli! :smeh1:

Van mreže Фаул

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija: Подгорица
  • Poruke: 25.521
  • Ugled: +103/-135
    • Pogledaj profil
Odg: 149. "Večiti derbi" Crvena Zvezda - Partizan 12.09.2015.
« Odgovor #25 poslato: Septembar 05, 2015, 01:06 »
Ajde,ajde,nisi se ni ti rodio sa 20 godina  :D :palica:
Zar nisu ljudi čudni? Nikad ne koriste slobode koje imaju ali zahtijevaju one koje nemaju. Ne koriste slobodu misli, traže slobodu govora.

Van mreže ladja

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija:
  • Poruke: 20.524
  • Ugled: +108/-96
    • Pogledaj profil
Odg: 149. "Večiti derbi" Crvena Zvezda - Partizan 12.09.2015.
« Odgovor #26 poslato: Septembar 05, 2015, 01:35 »
Naravno da nisam.Al sad stvarno ne mogu da se setim da sam se igrao na taj način.Ja sam  obožavao autiće i  znam da sam od domina pravio garaže ! Nisam igrao fudbal sa pli šanim igračkamac    :D


Van mreže Фаул

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija: Подгорица
  • Poruke: 25.521
  • Ugled: +103/-135
    • Pogledaj profil
Odg: 149. "Večiti derbi" Crvena Zvezda - Partizan 12.09.2015.
« Odgovor #27 poslato: Septembar 05, 2015, 03:30 »
Vec tad si bio prototip alfa muzjaka  :D  Pa imao sam i ja jedno 20-ak autica,cim ce publika da dolazi na ove fudbalske meceve?  :zbunjen:  I od kockica kuce,skole,bolnice (jebem li ga,ostaci tog socijalistickog duha) autobuse,avione, kamione...nego da se vratim na temu.


Razmisljam da li da idem na derbi. Ne odoh na Bate,a na Bate mi se vise islo  :zbunjen:
Zar nisu ljudi čudni? Nikad ne koriste slobode koje imaju ali zahtijevaju one koje nemaju. Ne koriste slobodu misli, traže slobodu govora.

Van mreže VolimPFC

  • Administrator
  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija:
  • Poruke: 18.359
  • Ugled: +53/-42
    • Pogledaj profil
Odg: 149. "Večiti derbi" Crvena Zvezda - Partizan 12.09.2015.
« Odgovor #28 poslato: Septembar 05, 2015, 06:32 »
Idi na AZ.  Taman neće biti ni 10 000 ako puknemo derbi.  :D
Моје јутро, мој дан, моје жеље, мој сан, мој живот, моја ствар, једно име Партизан...

Н.А.                                                            26.11.1918.

Van mreže Boki

  • Administrator
  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija: Ispred šporeta
  • Poruke: 4.673
  • Ugled: +7/-2
    • Pogledaj profil
Odg: 149. &quot;Večiti derbi&quot; Crvena Zvezda - Partizan 12.09.2015.
« Odgovor #29 poslato: Septembar 06, 2015, 12:33 »
Idi na obe. :D

Bozo nam se oporavio.

Nemate ovlašćenje da vidite linkove. Registracija ili Prijava
Voleo sam, volim ga, voleću ga ja.
Jer će ime njegovo večito da sja!