Autor: VoNi Tema: Boćanje  (Pročitano 2582 puta)

Van mreže VoNi

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Apr 2016
  • Lokacija: Sušak
  • Poruke: 2.393
  • Ugled: +94/-46
    • Pogledaj profil
Boćanje
« poslato: April 29, 2016, 06:09 »
Vidim da teme nema na forumu pa rekoh da otvorim.

Znači sutra se igraju uzvrati osmine finala Kupa europskih prvaka, pa da malo približim.

Riječki Vargon i porečka Istra nastupaju.



Boćari riječkog Vargona i porečke Istre u subotu od 14 sati Podvežici, odnosno u Poreču, igraju uzvratne susrete osmine finala Kupa europskih prvaka. Prve susrete obje su hrvatske momčadi izgubile, Perosina je bila bolja od Vargona 13:9, dok je Pontese, za koji igra i bivši igrač Vargona i hrvatski reprezentativac Roland Marčelja, pobijedio Istru Poreč 14:8. Hrvatski predstavnici imaju priliku na domaćim terenima vratiti sve na početak jer u slučaju pobjede ide se u dodatno razigravanje koje će odlučiti pobjednika.

- Nećemo ništa mjenjati. Igrat ćemo u istoj postavi. Juretić se još nije oporavio, pa najvjerojatnije neće igrati, ali tu ćemo odluku ostaviti za zadnji trening, počeo je trener Vargona Čedo Vukelić.

Riječki boćari odigrali su pripremnu utakmicu sa hrvatskim prvakom zagrebačkim Zrinjevcem kako bi se što bolje spremili za uzvrat u kojem nemaju izbora, već moraju pobijediti ukoliko žele u dodatno razigravanje koje bi im moglo donijeti prolaz u četvrtfinale najjačeg klupskog natjecanja.

- Odigrali smo slodino. Klasične igre su bile dobre , a to očekujem i u subotnjoj utakmici jer igramo na domaćem terenu. Vjerujem da možemo odigrati kako treba, dodaje Vukelić.

Strateg Riječana mišljenja je kako su oštećeni u štafeti u prvom dvoboju.

- Perosini je priznat pogodak nakon sirene te umjesto da bude bod svakome bilo je 2:0 za njih. Sudac je pogriješio svi su se složili, ali to je tako. Zadnje igre smo izvanredno odigrali, posebno Percan i Santoro. Također i par bez obzira što rezultat ne govori tako. Čitavih sat vremena rezultat je bio 2:0 što dovoljno govori o kvaliteti igre. No, Grattapaglia je odigrao fenomenalno. U pojedinačnom su presudila dva promašaja boće za punat nakon čega se sve okrenulo na njihovu stranu, analizira učinjeno u prvom susretu u Italiji trener Vukelić.

Čedo Vukelić smatra kako se sa Perosinom može igrati te da nisu jači od njegovih izabranika.

- Možemo igrati sa njima i možemo pobijediti utakmicu. Razigravanje je rulet u kojem ćemo imati malu prednost u bližanju jer igramo na domaćem terenu. Već smo probali u utorak, probat ćemo i na zadnjem treningu uoči utakmice, zaključio je Čedo Vukelić.

Susret Vargona i Perosine počinje u subotu u 14 sati u Boćarskom domu Podvežica. Ulaznice će se moći kupiti neposredno uoči početka na ulazu u dvoranu po cijeni od 20 kuna. Svi oni koji neće biti u dvorani mogu pratiti utakmicu u direktnom internetskom prijenosu na adresi Nemate ovlašćenje da vidite linkove. Registracija ili Prijava

Izuzev Vargon i Istre Poreč, uzvratni susret igraju i francuski Cro Lyon protiv slovenske Aikee Antene Portorož, u prvoj utakmici Francuzi su slavili 22:0. Francuski Aix les Bains i Kanarevo iz Srbije već su odigrali uzvrat, u obje utakmice Francuzi su bili uspješniji.

Po završetku svih dvoboja na Podvežici će biti održan i ždrijeb četvrtfinala, a u bubanj izuzev pobjednika osmine finala, ulaze i hrvatski prvak Zrinjevac, talijanski BRB Ivrea, francuski St. Vulbas te slovenska Škofja Loka. Četvrtfinalni susreti igraju se 21. i 28. svibnja, a završni turnir najbolje četiri momčadi na rasporedu je 11. i 12. lipnja u talijanskom Saviglianu.



Nemate ovlašćenje da vidite linkove. Registracija ili Prijava
Ča će nan ki, ki će nan ča!

Van mreže MaliGan

  • Član
  • ***
  • Pristupio: Apr 2016
  • Lokacija:
  • Poruke: 218
  • Ugled: +19/-2
    • Pogledaj profil
Odg: Boćanje
« Odgovor #1 poslato: April 29, 2016, 06:56 »
kakve su nam šanse za naslov?
"I went to the woods because I wanted to live deliberately. I wanted to live deep and suck out all the marrow of life.To put to rout all that was not life; and not, when I had come to die, discover that I had not lived."   H. D. Thoreau

Van mreže VoNi

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Apr 2016
  • Lokacija: Sušak
  • Poruke: 2.393
  • Ugled: +94/-46
    • Pogledaj profil
Odg: Boćanje
« Odgovor #2 poslato: April 29, 2016, 07:10 »
A francuzi su lagani favoriti, pogotovo Cro Lyon

Alo znaš kako se reče, boće su okrugle, svašta je moguće

Sve ovisi kako se to jutro ustane igrač, za bližanji i izbijanje triba velika koncentracija.....
Ča će nan ki, ki će nan ča!

Van mreže MaliGan

  • Član
  • ***
  • Pristupio: Apr 2016
  • Lokacija:
  • Poruke: 218
  • Ugled: +19/-2
    • Pogledaj profil
Odg: Boćanje
« Odgovor #3 poslato: April 29, 2016, 07:23 »
Nemate ovlašćenje da vidite linkove. Registracija ili Prijava
A francuzi su lagani favoriti, pogotovo Cro Lyon

Alo znaš kako se reče, boće su okrugle, svašta je moguće

Sve ovisi kako se to jutro ustane igrač, za bližanji i izbijanje triba velika koncentracija.....

ma kako god bilo bitno je da smo uvijek tu negdje u vrhu, kako po klubovima tako i po reprezentaciji  :palac:
"I went to the woods because I wanted to live deliberately. I wanted to live deep and suck out all the marrow of life.To put to rout all that was not life; and not, when I had come to die, discover that I had not lived."   H. D. Thoreau

Van mreže lepotan

  • Mlađi član
  • **
  • Pristupio: Apr 2016
  • Lokacija:
  • Poruke: 111
  • Ugled: +1/-0
    • Pogledaj profil
Odg: Boćanje
« Odgovor #4 poslato: April 29, 2016, 09:59 »
Koliko u ovom sportu domaći teren daje prednost?
Mogu li da se koriste neki trikovi, kao u fudbalu pustiti travu (ne mislim doslovno da se u boćanju pusti trava), povećati/smanjiti teren i slično?
Lep sam i niko ne sme da me bije!

Van mreže VoNi

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Apr 2016
  • Lokacija: Sušak
  • Poruke: 2.393
  • Ugled: +94/-46
    • Pogledaj profil
Odg: Boćanje
« Odgovor #5 poslato: April 29, 2016, 10:20 »
domaći jog ima više prednosti nego u nogometu, jer nijedan jog nije izasfaltiran idealan ravno, svaki ima neku svoju ajmo reć namjernu falingu (neprirodno nosi i zavija u neku stranu) na koju su domaći igrači naučeni i tu su u startu u prednosti nad protivnikom koji koliko god dobar bio teško da se može u nekom kratkom vremenu u potpunosti priviknut na takav jog
Ča će nan ki, ki će nan ča!

Van mreže lepotan

  • Mlađi član
  • **
  • Pristupio: Apr 2016
  • Lokacija:
  • Poruke: 111
  • Ugled: +1/-0
    • Pogledaj profil
Odg: Boćanje
« Odgovor #6 poslato: April 30, 2016, 11:03 »
Svaka čast za odgovor.
Ima li gde da se može da se kladi na ovaj sport?
Lep sam i niko ne sme da me bije!

Van mreže VoNi

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Apr 2016
  • Lokacija: Sušak
  • Poruke: 2.393
  • Ugled: +94/-46
    • Pogledaj profil
Odg: Boćanje
« Odgovor #7 poslato: April 30, 2016, 02:02 »
koliko ja znam nema
Ča će nan ki, ki će nan ča!

Van mreže lepotan

  • Mlađi član
  • **
  • Pristupio: Apr 2016
  • Lokacija:
  • Poruke: 111
  • Ugled: +1/-0
    • Pogledaj profil
Odg: Boćanje
« Odgovor #8 poslato: April 30, 2016, 10:38 »
Kako je prošlo?
Lep sam i niko ne sme da me bije!

Van mreže VoNi

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Apr 2016
  • Lokacija: Sušak
  • Poruke: 2.393
  • Ugled: +94/-46
    • Pogledaj profil
Odg: Boćanje
« Odgovor #9 poslato: Maj 01, 2016, 01:36 »
ispali oboje naših  :(

Nemate ovlašćenje da vidite linkove. Registracija ili Prijava

Ča će nan ki, ki će nan ča!

Van mreže lepotan

  • Mlađi član
  • **
  • Pristupio: Apr 2016
  • Lokacija:
  • Poruke: 111
  • Ugled: +1/-0
    • Pogledaj profil
Odg: Boćanje
« Odgovor #10 poslato: Maj 01, 2016, 07:42 »
Uvek ostaje sledeća sezona.
Lep sam i niko ne sme da me bije!

Van mreže VoNi

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Apr 2016
  • Lokacija: Sušak
  • Poruke: 2.393
  • Ugled: +94/-46
    • Pogledaj profil
Odg: Boćanje
« Odgovor #11 poslato: Maj 01, 2016, 08:30 »
makar su dočekali proljeće u europi  :smeh3:
Ča će nan ki, ki će nan ča!

Van mreže lepotan

  • Mlađi član
  • **
  • Pristupio: Apr 2016
  • Lokacija:
  • Poruke: 111
  • Ugled: +1/-0
    • Pogledaj profil
Odg: Boćanje
« Odgovor #12 poslato: Maj 02, 2016, 11:21 »
Neki ni to ne mogu da ostvare!
Lep sam i niko ne sme da me bije!