Autor: Saga Norén Tema: ULEB Eurokup 2018/2019  (Pročitano 13766 puta)

Van mreže Фаул

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija: Подгорица
  • Poruke: 25.521
  • Ugled: +103/-135
    • Pogledaj profil
Odg: ULEB Eurokup 2016./2017.
« Odgovor #75 poslato: Septembar 05, 2016, 09:34 »
Nemate ovlašćenje da vidite linkove. Registracija ili Prijava

Kakav je osecaj kad i pre pocetka sezone znas da i u slucaju osvajanja Jadranske lige mozes samo da igras Fibinu Ligu sampiona?

E moj ti...
Zar nisu ljudi čudni? Nikad ne koriste slobode koje imaju ali zahtijevaju one koje nemaju. Ne koriste slobodu misli, traže slobodu govora.

Van mreže Фаул

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija: Подгорица
  • Poruke: 25.521
  • Ugled: +103/-135
    • Pogledaj profil
Odg: ULEB Eurokup 2016./2017.
« Odgovor #76 poslato: Septembar 05, 2016, 09:37 »
Sto se Djordija tice, izgledate mi kao klinka koja se zaljubila u ozenjenog covjeka...sad ste nedje u fazi dok on i dalje zeni govori da svakodnevno ide na trening a pare trosi na drusto i kafanu  :respect



Zar nisu ljudi čudni? Nikad ne koriste slobode koje imaju ali zahtijevaju one koje nemaju. Ne koriste slobodu misli, traže slobodu govora.

Van mreže Vanzemaljac Sivi

  • Matori član
  • ****
  • Pristupio: Jan 2015
  • Lokacija:
  • Poruke: 745
  • Ugled: +17/-8
    • Pogledaj profil
Odg: ULEB Eurokup 2016./2017.
« Odgovor #77 poslato: Septembar 05, 2016, 09:43 »
Nemate ovlašćenje da vidite linkove. Registracija ili Prijava
Nemate ovlašćenje da vidite linkove. Registracija ili Prijava

Kakav je osecaj kad i pre pocetka sezone znas da i u slucaju osvajanja Jadranske lige mozes samo da igras Fibinu Ligu sampiona?

E moj ti...

Necemo da se vredjamo ... Sad je tebi treba da kazem - I moj tebi?

Van mreže Фаул

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija: Подгорица
  • Poruke: 25.521
  • Ugled: +103/-135
    • Pogledaj profil
Odg: ULEB Eurokup 2016./2017.
« Odgovor #78 poslato: Septembar 05, 2016, 10:03 »
Hahahaha,vidis,nije mi palo na pamet to znacenje, ali nemam akcentovana slova na tastaturi. Dakle, nisam imao nikakve homo namjere prema tebi.


Sad,jedno pitanje na koje mi treba ozbiljan odgovor... Da li ti stvarno mislis da je Djordiju stalo do pravila i da sjutra, ako mu KKP bude bolja prilika, nece uzeti njega a Covicu uruciti nogu u dupe, uz obrazlozenje tipa: nemas resenje o imenovanju i katastarskom upisu kluba u evidenciju evropske kosarkaske unije.


Jesu ti roditelji nekad kad si bio mali rekli, e, pustili bi te da ides tamo samo da si uradio ono sto nisi prije dva dana  :haha 





Zar nisu ljudi čudni? Nikad ne koriste slobode koje imaju ali zahtijevaju one koje nemaju. Ne koriste slobodu misli, traže slobodu govora.

Van mreže Vanzemaljac Sivi

  • Matori član
  • ****
  • Pristupio: Jan 2015
  • Lokacija:
  • Poruke: 745
  • Ugled: +17/-8
    • Pogledaj profil
Odg: ULEB Eurokup 2016./2017.
« Odgovor #79 poslato: Septembar 05, 2016, 11:04 »
Nemate ovlašćenje da vidite linkove. Registracija ili Prijava
Hahahaha,vidis,nije mi palo na pamet to znacenje, ali nemam akcentovana slova na tastaturi. Dakle, nisam imao nikakve homo namjere prema tebi.


Sad,jedno pitanje na koje mi treba ozbiljan odgovor... Da li ti stvarno mislis da je Djordiju stalo do pravila i da sjutra, ako mu KKP bude bolja prilika, nece uzeti njega a Covicu uruciti nogu u dupe, uz obrazlozenje tipa: nemas resenje o imenovanju i katastarskom upisu kluba u evidenciju evropske kosarkaske unije.


Jesu ti roditelji nekad kad si bio mali rekli, e, pustili bi te da ides tamo samo da si uradio ono sto nisi prije dva dana  :haha

Ne, to je i sustina kad Djordie u pitanju. Cim izmirite dugovanja i Jordi vidi da imate kes, automatski ste transperntan (po njegovim merilima i po njegovoj definiciji te reci) klub i dobro dosli ste ponovo u EL.

Sto se tice ovog drugog, kad vec ostavljas dvosmislen komentar, zarez na pravom mestu je sasvim dovoljan.  ;)

Van mreže NenadBG

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija:
  • Poruke: 10.801
  • Ugled: +61/-256
    • Pogledaj profil
Odg: ULEB Eurokup 2016./2017.
« Odgovor #80 poslato: Septembar 05, 2016, 12:00 »
kls nije pod nadleznosti kss.jedino pod njihovom nadleznoscu je kup takmicenje...


faule,ne znam pored tolike pravednosti i principijelnosti,kako nisi primetio da je isto toliko kls neregularna kao i aba liga,zbog igranja mege,ciji je prvi covek menadzer,sto je takodje strogo zabranjeno. jer valjda ne moze da bude manje i vise neregularna,nego regularna liga ili ne.i ili se drzimo pravila ili ne...
dok god je stanje u kosarci kakvo jeste fmp nece biti problem. kad se srede stvari u kosarci u evropi,i ovaj problem ce u najkracem roku biti resen...


deda, stvravno ne vidim sta je problem u ovakvoj komunikaciji.eto ako ti ne odgovara komunikacija sa vi,promenio sam to.pri tom nisam komunicirao sa nekim izmisljenim partizanovcima,nisam komentarisao nesto sto sam procitao na netu,na b92 ili ne znam gde,nego samo ono sto ovde vi,partizanovci sa ovog foruma pisete...
A ljubav ka tebi jos jaca je...

I svakim danom sve vise volim te...

Van mreže deda

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija: Nisville,Republika Srbija
  • Poruke: 3.929
  • Ugled: +50/-4
    • Pogledaj profil
Odg: ULEB Eurokup 2016./2017.
« Odgovor #81 poslato: Septembar 05, 2016, 12:18 »
Ne, ja, kome si se obratio sa vi to nisam pisao.Zar je toliko tesko da se shvati i da se bar u nekom trenutku ne gleda kroz crveno/crno bele naocare.
Sve vreme sam pisao da me interesuje reakcija KSS-a.Nista vise, nista manje.
« Poslednja izmena: Septembar 05, 2016, 12:20 deda »

Van mreže Фаул

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija: Подгорица
  • Poruke: 25.521
  • Ugled: +103/-135
    • Pogledaj profil
Odg: ULEB Eurokup 2016./2017.
« Odgovor #82 poslato: Septembar 05, 2016, 12:51 »
Pa i Mega sa Miskom je takodje slican problem, ja sam samo naveo ovaj zbog toga sto smo pricali o FMP-u.
Zar nisu ljudi čudni? Nikad ne koriste slobode koje imaju ali zahtijevaju one koje nemaju. Ne koriste slobodu misli, traže slobodu govora.

Van mreže Ajkula

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Avg 2015
  • Lokacija:
  • Poruke: 12.694
  • Ugled: +105/-396
    • Pogledaj profil
Odg: ULEB Eurokup 2016./2017.
« Odgovor #83 poslato: Septembar 05, 2016, 03:12 »
Aj faULE ne siri ba temu.

Digla se kuka i motika da pljuje po KSS i naravno Vucicu, cak je i Dzikic odlazio, kunula se Crvena Zvezda i to sve zbog dvije recenice koje su napisane na netu.

Pa vidi naslove u novinama. I sad kad se popkazalo da KSS ima isti stav prema Partizanu i FMP- tajac.
Na ovom forumu jedino je deda rekao da treba sacekati.
Otprilike je tako u cijeloj grobarskoj javnosti bilo. 1 na prema 15 onih koji bi zapalili sve zivo.

Van mreže Фаул

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija: Подгорица
  • Poruke: 25.521
  • Ugled: +103/-135
    • Pogledaj profil
Odg: ULEB Eurokup 2016./2017.
« Odgovor #84 poslato: Septembar 05, 2016, 03:19 »
Forumaska kuka i motika...mozes mislit  :respect
Zar nisu ljudi čudni? Nikad ne koriste slobode koje imaju ali zahtijevaju one koje nemaju. Ne koriste slobodu misli, traže slobodu govora.

Van mreže Ajkula

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Avg 2015
  • Lokacija:
  • Poruke: 12.694
  • Ugled: +105/-396
    • Pogledaj profil
Odg: ULEB Eurokup 2016./2017.
« Odgovor #85 poslato: Septembar 06, 2016, 05:42 »
Citat
Saopštenje kluba prenosimo u celosti.

"Biti kandidat za Evrokup znači veliko priznanje za srpsku košarku i KK FMP jer smo višegodišnji pouzdani partneri Evrolige, i Evrokupa.

KK FMP je sve svoje odluke donosio u dogovoru sa Košarkaškim savezom Srbije, koji nam još uvek nije objasnio zašto naš klub nije uvršten u FIBA Ligu šampiona, a istu kandidaturu je ispred KSS-a potpisao Dejan Tomašević?

Cilj ovog saopštenja KK FMP nije da se prave bilo kakvi problemi u srpskoj košarci i državi, već da se dođe do istine bez obzira da li ćemo učestvovati u Evrokupu ili ne.

Ono što nas je posebno začudilo, je da KSS na svom sajtu za koji pouzdano znamo da je jedan od najčitanijih sportskih portala u regionu i Evropi, ponovo objavljuje svoje odluke kako bi indirektno upozoravao naš klub, (da ne kažemo pretio),  zaboravljajući da KK FMP nikada nije bio neobavešten klub, a ponajmanje naivan da ne prepoznaje genezu ovog „galimatijasa“ koji se pravi u košarkaškoj javnosti Srbije mesecima, i klasičnom zamenom teza i manipulacijama, da ne kažemo lažima.

Shodno tome, KK FMP je uputio pismo KSS, u kome traži odgovore na veoma jednostavna pitanja, kako bi nakon odgovora mogli da obavestimo javnost kakve su se igre igrale od januara 2016.godine do danas, po pitanju učešća u FIBA Ligi šampiona i Evrokupu, i kakav su doprinos svemu dali pojedini ljudi iz KSS-a, a naravno i „naši kadrovi“ iz FIBA  uz pomoć „dobro informisanih  spin majstora“ sa ovih prostora.

Čekajući  odgovore iz Sazonove, nagovestićemo javnosti samo ovo... igranje KK FMP u Evrokupu, nema ama baš nikakve veze sa neigranjem jednog drugog kluba u tom takmičenju, kao što nema veze ni sa igranjem tog kluba u nekom trećem takmičenju.

Jasno nam da KK FMP treba da bude u celom ovom „cirkusu“ kolateralna šteta po srpskom „ni kriv ni dužan“, a da je meta ovog napada neko drugi.  Ali, cela istina kompletnoj srpskoj javnosti biće dostupna odgovorima koje nestrpljivo čekamo iz „kuće košarke“ – ako ih bude! Ako ih ne bude, javnost će opet  biti obaveštena", saopštio je FMP.


Hahahah kako se Čovic zajebava.

Van mreže deda

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija: Nisville,Republika Srbija
  • Poruke: 3.929
  • Ugled: +50/-4
    • Pogledaj profil
Odg: ULEB Eurokup 2016./2017.
« Odgovor #86 poslato: Septembar 06, 2016, 06:10 »
Iskreno, ne vidim ovde mnogo razlike u odnosu na neke Vujoseviceve predstave.Sem u "tonu".
Sustinski, gotovo isto.
Unapred da uputim izvinjenje Nenadu i da ga zamolim da mi ne objasnjava kako to nije isto :D

Van mreže Ajkula

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Avg 2015
  • Lokacija:
  • Poruke: 12.694
  • Ugled: +105/-396
    • Pogledaj profil
Odg: ULEB Eurokup 2016./2017.
« Odgovor #87 poslato: Septembar 07, 2016, 06:37 »
Citat
Autor: mondo.rs

Klub iz Železnika objavio je da je njegova kandidatura prihvaćena u Barseloni i da konkuriše za jedno od tri upražnjena mesta.


07.09.2016. | 12:38  >  12:58 Nagoveštaj ulaska FMP-a u Evrokup izazvao je prošlog vikenda veliku pažnju i po svemu sudeći, još je otvorena tema.

Čekajući zvaničnu potvrdu svog izlaska u Evropu, u klubu iz Železnika nisu hteli ništa da komentarišu, nakon čega je KSS poručio da će i FMP-u (kao i ranije Partizanu) biti zabranjeno da učestvuje u tom takmičenju, a zatim je iz Stjepana Supanca poslato nekoliko pitanja s tim u vezi u Sazonovu.

Dan kasnije, u utorak oko podne, FMP se ponovo oglasio saopštenjem, kojim je potvrdio da je i formalno kandidat za učešće u Evrokupu.

"KK FMP je još jednom potvrdio svoju rešenost da igra to takmičenje, jer svoj nastup vidi kao veliko priznanje za klub, i srpsku košarku", navedeno je između ostalog u saopštenju.

Uz to, iz Železnika je izražen "žal što srpska košarka u sezoni 2016/17 neće imati dva predstavnika u Evrokupu", uz ocenu da je to "očigledno bilo moguće".


Saopštenje prenosimo u celosti:



"Kandidatura KK FMP za učešće u Evrokupu u takmičarskoj sezoni 2016-2017 potvrđena je i formalno u sredu od strane čelnika tog takmičenja.

"KK FMP obavešten je da se nalazi u najužoj grupi klubova kandidata koji treba da popune tri upražnjena mesta za takmičenje u Evrokupu u takmičarskoj sezoni 2016-2017, a nakon odustajanja grčkog AEK-a, poljske Zijelone Gore i ruskog Volgograda.

U telefonskom razgovoru sa vodećim ljudima Evrokupa, pored usaglašavanja više tehničkih detalja (hala, smeštajni kapaciteti za protivničke ekipe i sudije, saobraćajne veze...) KK FMP je još jednom potvrdio svoju rešenost da igra to takmičenje, jer svoj nastup vidi kao veliko priznanje za klub, i srpsku košarku.

Moramo da zaključimo nakon razgovor sa čelnicima Evrokupa, da je prava šteta što srpska košarka u sezoni 2016-2017 neće imati dva predstavnika u Evrokupu, što je oćigledno bilo moguće, ali odgovor na to pitanje za sada neće davati FMP, već oni koji pokušavaju da dezinformišu košarkašku javnost Srbije.

Naš klub je istovremeno saznao i ko su ostali klubovi koji su se kandidovali za tri upražnjena mesta u ovogodišnjem Evrokupu. Konkurencija je koliko smo informisani izuzetno jaka, tako da će konačnu odluku doneti Evrokup u narednom periodu.

KK FMP održaće u sredu u popodnevnim časovima i sastanak UO u prisustvu Predsednika i potpredsednika Skupštine kluba, kao i direktora kluba, na kome će analizirati najnoviju situaciju, ali i skladu sa aktima kluba, statuta KSS, kao i međunarodnim pravom, imajući u vidu presude suda u Minhenu i Jerusalimu, kako bi se klub pripremio za zaštitu svojih prava".

Dje onaj smajli koji povraca?



Van mreže deda

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija: Nisville,Republika Srbija
  • Poruke: 3.929
  • Ugled: +50/-4
    • Pogledaj profil
Odg: ULEB Eurokup 2016./2017.
« Odgovor #88 poslato: Septembar 07, 2016, 06:38 »
Cek, ovo se FMP prijavio a nije pozvan?

Van mreže Ajkula

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Avg 2015
  • Lokacija:
  • Poruke: 12.694
  • Ugled: +105/-396
    • Pogledaj profil
Odg: ULEB Eurokup 2016./2017.
« Odgovor #89 poslato: Septembar 07, 2016, 09:45 »
Citat
FMP dobio ponudu od Fiba da igra Fiba eurochallenge i da plati kotizaciju 10000 E.

 :smeh3: :smeh3: