Autor: Ajkula Tema: ABA LIGA 2017/18  (Pročitano 30944 puta)

Van mreže Фаул

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija: Подгорица
  • Poruke: 25.521
  • Ugled: +103/-135
    • Pogledaj profil
Odg: ABA LIGA 2017/18
« Odgovor #180 poslato: April 14, 2018, 10:23 »
Nemate ovlašćenje da vidite linkove. Registracija ili Prijava
protivnik nije Kragujevac ili Cedevita vec vrlo zajeban klub podgorička Buducnost

Upravo tako. I to sam naglasavao ovim mojima kad su me ubjedjivali da Buducnost ne moze u Evroligu. Nisu oni Igokea pa da vam se pomjere bez borbe.

Nije ovdje jos nista gotovo, ovo sinoc je lako mogla i Zvezda da dobije. Buducnost danas ima najvece sanse, ako ode na peti mec, situacija se poprilicno okrece, mada ce pritisak biti tu svakako. Dzikic je vec sinoc krenuo sa smirivanjem igraca, pretpostavljam da ce ih dobro pripremiti i za nocas.
Zar nisu ljudi čudni? Nikad ne koriste slobode koje imaju ali zahtijevaju one koje nemaju. Ne koriste slobodu misli, traže slobodu govora.

Van mreže NenadBG

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija:
  • Poruke: 10.801
  • Ugled: +61/-256
    • Pogledaj profil
Odg: ABA LIGA 2017/18
« Odgovor #181 poslato: April 14, 2018, 11:11 »
Nemate ovlašćenje da vidite linkove. Registracija ili Prijava
Ne sjecam se da ste imali nesto da kazete posle onih par derbija kad ste šutirali po 60 bacanja... Sad izgleda zaigrala mecka i na vasa vrata.

Inace je malo neukusno pričati o sudjenju posle onakvog promašaja za pobjedu, nego ajde.
sto je neukusno pricati o sudjenju?meni je covic prvo kriv za takvo sudjenje,sto je to dozvolio. rec je o klubu koji 3 godine je ubedljivo najjaci u ligi, i dozvolis da te rade sudije. ali to sto je po meni kriv je jedan deo price, drugi je kakvo je stvarno sudjenje. a to je lose, i da zvezda u bgu nije imala ni blago domacinsko sudjenje,a za buducnost se vuklo svim silama. u vise situacija smo osteceni grubim previdima(istek napada kada nije istekao, u prvom poluvremenu trojka rocestija, priznali 2p i sl). znaci to su jako bitne stvari, sada ne spominjuci neujednacen kriterijum, jer se tu najlakse i brane neke odluke. hocu reci koliko god kriterijum bio neujednacen, nemas puno odluka kojima neces naci neki element da je branis, u smislu da li je bio faul ili ne (imas puno kontakata,a sudije biraju kad ce da sviraju,pa kada nije isti kriterijum na obe strane, veselje).
kada pricas o broju bacanja na derbijima, prvo se seti da je prvi dzile imao taktiku da bijete da se zvezdi ne pusti da igra,nego nek ide na bacanja.i to je u zadnje vreme partizanu jako cesto bila taktika.


saga, sta znaci da sudjenje nije bilo kljucno?da li bi sa korektnijim sudjenjem buducnost pobedila ovu utakmicu?ne bi(ii ovako su jedva dobili). da li zvezda ima svojih gresaka,od uprave,preko trenera, do igraca?naravno da ima. pisao sam. igraci picke, trener jaje,koje vezuje ruke svom timu u zavrsnici meca. ali pored svih tih propusta na kraju rekoh dobili bi uz korektnije sudjenje.da li je zvezda uradila sve sto je u njenoj moci da dobije?daleko od toga...
i ovo nije bilo samo domacinsko sudjenje. znas sta je domacinsko sudjenje. kad su situacije 50/50 svirne se za domacina,i daju mu se par lopti.a ovde je celo drugo poluvreme bilo izrazito navlacenje. rekoh u prvom je bilo ok.
sve kritike stoje, osim sto ne mislim da je bitno sto je zadnji napad bio sut za 3. prvo u onim okolnostima tesko bi sudije svirnule neki faul na ulazu, drugo imao je feldin otvoren sut,bio nam je najbolji igrac,ubacivao je,a pored svega toga imali smo dodato zicer posle skoka. tako da ne mislim da je to presudilo. imao si otvoren sut za 3,imao si zicer, moras da ubacis te suteve ako hoces da pobedis.
sto se tice omica, i njegovog drzanja na klupi, imao je 4 licne,pa je i morao da ga sacuva. ali neigranje na kraju je ravno trenerskom samoubistvu,u stvari vise timskom samoubistvu...


u mojoj prici o utakmici sudjenje nije centralno, ali kada me neko ubedjuje da je sve manje-vise normalno onda odgovorim...


zgembo,nemoj mi samo reci da je partizan radio na jedinstvu i u interesu srpske kosarke godinama,a ne u cisto klupskom interesu... uostalom kao i sto covic radi.


pero,ako tako gledas i zvezda je zajeban klub,pa ne videh u beogradu navlacenja za nas. rekoh meni je covic najkrivlji za to, jer je dozvolio da nas urade za sudjenje. a znalo se ko ce suditi u pg, mnogo pre ove dve utakmice, sto do sada nikada nije bila praksa.covic tu jeste najkrivlji,ali to nam ipak apsolutno daje prava da pricamo o tome.
sto se tice bjelice ne verujem da je iko usao u njega kako ti kazes. jer ako je tako, izgleda da je neko ulazio u njega konstantno bar od nove godine. covek je u ocajnoj formi, i nije ovo izuzetak. istina ovo su u kontinuitetu lose partije na donjoj granici, ali uvek je bio picka i nije imao muda za najbitnije utakmice. nije ovo prvi put.
« Poslednja izmena: April 14, 2018, 11:20 NenadBG »
A ljubav ka tebi jos jaca je...

I svakim danom sve vise volim te...

Van mreže Blefer

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Feb 2012
  • Lokacija:
  • Poruke: 17.718
  • Ugled: +101/-104
    • Pogledaj profil
Odg: ABA LIGA 2017/18
« Odgovor #182 poslato: April 14, 2018, 11:56 »
 meni je ovo sto Bjelica radi u finalu čista prodaja jer koliko god bio van forme moze barem loptu da uhvati i zagradi kos. Čovic je čelnik ABA lige pa je trebao na vreme da intervenise a ne da ceka tri utakmice da podigne glas. Za moje poznavanje atmosfere na utakmicama u CG ovo je bilo pozoriste a sudjenje blago domacinsko.
"Наш човек не уме да се лако и правовремено заустави ни при успону ни при паду.“ (Иво Андрић)

Van mreže Zgembo Adislić

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Dec 2012
  • Lokacija: Vesteros
  • Poruke: 7.886
  • Ugled: +53/-19
    • Pogledaj profil
Odg: ABA LIGA 2017/18
« Odgovor #183 poslato: April 14, 2018, 12:05 »
Nemate ovlašćenje da vidite linkove. Registracija ili Prijava

zgembo,nemoj mi samo reci da je partizan radio na jedinstvu i u interesu srpske kosarke godinama,a ne u cisto klupskom interesu... uostalom kao i sto covic radi.


nenade nemoj bogati, ova tema mi je skroz bolna, i proći će decenije neću je moći svariti. Šta god da je Partizan radio, ne može stati u istu ravan sa ovom ekipom, ni blizu.


Ako i ima mlađih i oni koji slabije pamte detalje o košarci, ja svakako dobro pamtim 2002 i 2003 godinu, i kako je Zmago Sagadin došao u Crvenu zvezdu, pod kojim uslovima i pod kojim ciljevima, i pamtim izjave tadašnje uprave, kako je suđenje u Jugoslaviji samo za Partizan i kako je jedini izlaz za naše klubove koji hoće da rade pošteno odlazak na Jadran, u privatnu ligu, gle čuda u kojoj vlasništvo ima i Sagadin. To je bilo 2002. godine, neposredno nakon što je reprezentacija postala prvak sveta, a Partizan osvojio svoju prvu titulu nakon 5 godina. Dakle već na osnovu te sezone se videla "sramna dominacija Partizana" nad sudijama.

Onda, godinu dana kasnije isto radi i  FMP i pod istim izgovorom, i Čović je tad pominjao Mišu Babića, Želimira Cerovića, Blaža Stojanovića, i ostale iz KSS, kako je to raspadnuta, zastarela organizacija, kako Partizan drži sve, i kako oni više ne mogu tu, kako će naći drugi izlaz.

I narednog leta ULEB fino iskoristi sranje, i donese propis da će se putnici za Evro takmičenja birati i na osnovu rezultata iz ABA  i domaćih takmičenja, jer kad su već srpski klubovi ušli, mora da se vrednuje i to. Zvezda i FMP naravno prihvataju takvu ideju, i onda Partizan i Hemofarm faktički bivaju ucenjeni da i oni napuste domaću ligu, kada kreće konačan pad i početak ovoga što imamo sad, potpuno amaterske lige.


Jebiga, mislim da onda možeš skontati bes i neku vrstu slatke osvetoljubivosti kada ti i takvi ljudi sad odjednom kukaju za Vojinovićem i Obrkneževićem, i pitaju gde je jedinstvo srpskih klubova. Eno ga jedinstvo ostalo u Frikom Yuba ligi, možeš komotno vremeplovom po njega jebo ti pas mater lopovčino ćorava  :palac:
« Poslednja izmena: April 14, 2018, 12:06 Zgembo Adislić »

Van mreže Фаул

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija: Подгорица
  • Poruke: 25.521
  • Ugled: +103/-135
    • Pogledaj profil
Odg: ABA LIGA 2017/18
« Odgovor #184 poslato: April 14, 2018, 12:08 »
Ako se desi ovo sto se sad nazire, sezona 2018/2019 ce biti bez srpskog kluba u Evroligi, posle koliko decenija?  :zvizvdi:

Eto, sad smo se sjetili jedinstva srpskih klubova. I to se Nebojsa Covic sjetio.
Zar nisu ljudi čudni? Nikad ne koriste slobode koje imaju ali zahtijevaju one koje nemaju. Ne koriste slobodu misli, traže slobodu govora.

Van mreže VolimPFC

  • Administrator
  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija:
  • Poruke: 18.359
  • Ugled: +53/-42
    • Pogledaj profil
Odg: ABA LIGA 2017/18
« Odgovor #185 poslato: April 14, 2018, 01:24 »
Mislim da je ovo pritisak i da će ipak izaći na teren...   valjda je u toku sastanak sa komesarom za suđenje.


Dolman ne igra noćas...  ako bude utakmice.
Моје јутро, мој дан, моје жеље, мој сан, мој живот, моја ствар, једно име Партизан...

Н.А.                                                            26.11.1918.

Van mreže Фаул

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija: Подгорица
  • Poruke: 25.521
  • Ugled: +103/-135
    • Pogledaj profil
Odg: ABA LIGA 2017/18
« Odgovor #186 poslato: April 14, 2018, 01:27 »
Izaci ce naravno, sad mafijaska pudlica vrsi pritisak. Da l se meni cini ili gledamo neke vec vidjene scenarije  :zbunjen:

Ali svaki put se nasmijem kad se sjetim onoga da je DV zlo srpske kosarke i da je uveo onakav nacin komunikacije, saopstenja, kzs, povlacenja sa terena i picki materina...te da ce njegovim odlskom sve to da legne na mjesto. Evo kako je leglo.
Zar nisu ljudi čudni? Nikad ne koriste slobode koje imaju ali zahtijevaju one koje nemaju. Ne koriste slobodu misli, traže slobodu govora.

Van mreže VolimPFC

  • Administrator
  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija:
  • Poruke: 18.359
  • Ugled: +53/-42
    • Pogledaj profil
Odg: ABA LIGA 2017/18
« Odgovor #187 poslato: April 14, 2018, 01:41 »
Rekoh juče tebi i Tufiju...   mislim da ne postoji susret dvije odvratnije ekipe, sa dvije odvratnije uprave i svime što ih okružuje.
Kad bi moglo nekako da i jedni i drugi izgube, idealno bi bilo.

Ovako, zvog Džileta blago uz Budućnost, a i lijepo bi bilo da cigani ostanu bez EL.  :D



Noćas očekujem Lomija na tribinama...   vidjećemo da li će pokušati da nekako "materijalizuje" eventualno osvajanje ABA i noćašnje slavlje u Podgorici.
Моје јутро, мој дан, моје жеље, мој сан, мој живот, моја ствар, једно име Партизан...

Н.А.                                                            26.11.1918.

Van mreže Фаул

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija: Подгорица
  • Poruke: 25.521
  • Ugled: +103/-135
    • Pogledaj profil
Odg: ABA LIGA 2017/18
« Odgovor #188 poslato: April 14, 2018, 01:47 »
Pa to i ja racunam od pocetka, jedina nasa sansa da nekad budemo konkurentni Covicu je da izgubi EL i da ga uvalimo u nase blato  :D Doduse, on tu mnogo bolje pliva, ali bar ce da prsti na sve strane. Nedostaju mi derbiji sa mokracom i PP aparatima  :clap:

Ako Buducnost obezbijedi EL, ima da se strovale pare u taj projekat, kao nekad u Duvanski Klub Buducnost...samo sto se sad vise ne radi sa duvanom  :D Drago mi je zbog Dzikica ako uspije, ovo mu je master disertacija.

Zar nisu ljudi čudni? Nikad ne koriste slobode koje imaju ali zahtijevaju one koje nemaju. Ne koriste slobodu misli, traže slobodu govora.

Van mreže Blefer

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Feb 2012
  • Lokacija:
  • Poruke: 17.718
  • Ugled: +101/-104
    • Pogledaj profil
Odg: ABA LIGA 2017/18
« Odgovor #189 poslato: April 14, 2018, 02:21 »
 dzabe se nadate braco grobari :no:  čak i ako izgubimo a posle svega vidjenog izgubicemo( i nece mi biti žao) u klub KKCZ tek stize drzavna uprava na čelu sa najbratom. Tek posle toga necete imati šanse :nono:   Što se mene tiče dosta je aktivnog navijanja, nije ovo vise za mene
"Наш човек не уме да се лако и правовремено заустави ни при успону ни при паду.“ (Иво Андрић)

Van mreže Фаул

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija: Подгорица
  • Poruke: 25.521
  • Ugled: +103/-135
    • Pogledaj profil
Odg: ABA LIGA 2017/18
« Odgovor #190 poslato: April 14, 2018, 02:25 »
Joj, sto volim sto sam kompleksas  :clap:

Citat
"Kako u flašu od litar sipati dve? Kako će se u 'Morači' igrati Evroliga?", pitao je Čović.

"Zapravo može deset hiljada da stane... Treba da se smire i da ih je sramota. Siledžijsko ponašanje. U situaciju da nam nešto otmu".

Citat
"Bio je to napad Bemaksovaca i Grandovaca, da li su pijani ili ne, ne interesuje me", rekao je Čović povodom tog incidenta.

Dok se lizao sa Bokanom, bio je dobar i Voli i Bemaks...sjetimo se one ljubavi od prije par godina. Eh, radovi na prosirenju kapaciteta Morace pocinju sjutra  :D

Zar nisu ljudi čudni? Nikad ne koriste slobode koje imaju ali zahtijevaju one koje nemaju. Ne koriste slobodu misli, traže slobodu govora.

Van mreže VolimPFC

  • Administrator
  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija:
  • Poruke: 18.359
  • Ugled: +53/-42
    • Pogledaj profil
Odg: ABA LIGA 2017/18
« Odgovor #191 poslato: April 14, 2018, 02:35 »
Nemate ovlašćenje da vidite linkove. Registracija ili Prijava
dzabe se nadate braco grobari :no:  čak i ako izgubimo a posle svega vidjenog izgubicemo( i nece mi biti žao) u klub KKCZ tek stize drzavna uprava na čelu sa najbratom. Tek posle toga necete imati šanse :nono:   Što se mene tiče dosta je aktivnog navijanja, nije ovo vise za mene


Hoće li moj "rođo" da se pokaje i da iz osvete pređe na pravu stranu istorije?     :D
Моје јутро, мој дан, моје жеље, мој сан, мој живот, моја ствар, једно име Партизан...

Н.А.                                                            26.11.1918.

Van mreže Фаул

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija: Подгорица
  • Poruke: 25.521
  • Ugled: +103/-135
    • Pogledaj profil
Odg: ABA LIGA 2017/18
« Odgovor #192 poslato: April 14, 2018, 02:37 »
Kad Vesic i Covic odu u opoziciju, to ce bii definitivan znak da je ljudskoj civilizaciji odzvonilo  :rofl:

Nece taj mijenjat stranu, ne boj se. Samo bi bilo zanimljivo vidjeti kako FMP u Zelezniku docekuje Vucicevu Zvezdu  :D
Zar nisu ljudi čudni? Nikad ne koriste slobode koje imaju ali zahtijevaju one koje nemaju. Ne koriste slobodu misli, traže slobodu govora.

Van mreže VolimPFC

  • Administrator
  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija:
  • Poruke: 18.359
  • Ugled: +53/-42
    • Pogledaj profil
Odg: ABA LIGA 2017/18
« Odgovor #193 poslato: April 14, 2018, 02:42 »
Nemate ovlašćenje da vidite linkove. Registracija ili Prijava
Dok se lizao sa Bokanom, bio je dobar i Voli i Bemaks...sjetimo se one ljubavi od prije par godina. Eh, radovi na prosirenju kapaciteta Morace pocinju sjutra  :D


E to!!!
 
Svi se dobor sjećamo reklama Volija i Bemaxa po Pioniru, ali sad je jbg pukla ljubav.

A upravo zbog prozivanja Bokana i Volija da sipaju pare u Radonjićevu Zvezdu (što je bila i istina, a sve se radilo na Milov mig), dogodila se jedna od najvećih bljuvotina (kojoj sam nažalost prisustvovao uživo) na sportskim terenima, kada je Dule, usred borbe sa šećerom i odlascima na dijalizu, gađan svinjskim bubrezima.

Zbog toga, i jednima i drugima (na upravljačke strukture klubova mislim, da ne bude zabune) sve najgore.  :pusiga:  Ovi BG cigani neka večeras dožive poraz... a ovi drugi ako Bog da sjutra, to bi ih sigurno mnogo više zaboljelo nego poraz Budućnosti večeras.

Моје јутро, мој дан, моје жеље, мој сан, мој живот, моја ствар, једно име Партизан...

Н.А.                                                            26.11.1918.

Van mreže Фаул

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija: Подгорица
  • Poruke: 25.521
  • Ugled: +103/-135
    • Pogledaj profil
Odg: ABA LIGA 2017/18
« Odgovor #194 poslato: April 14, 2018, 02:48 »
Kad smo kod PG cigana, prekjuce prolazim ispred Morace jedno 2 sata prije Milovog zavrsnog mitinga, kad otud od Junion Bridza ide grupa od 50-100 njih sa ful opremom. Zastave, majice, cuda, skandiraju "Milo, Milo"...kako se primicu, primjecujem da su nesto preplanuli u face...svi do jednog braca Romi  :smeh4: U rasponu od 15-35 godina, vjerovatno Konik ili Vrela Ribnicka, dobili po dnevnicu i rekvizite i udri  :klanja:

Sjetih se scene iz 3 karte za holivud, kad kazu, vi bez zuba idite u zadnje redove  :smeh4: Pretpostavljam da su i ovu RAE populaciju poslali pod krov Morace, da ne upadaju u kadar, a da opet popune sve stolice  :D
Zar nisu ljudi čudni? Nikad ne koriste slobode koje imaju ali zahtijevaju one koje nemaju. Ne koriste slobodu misli, traže slobodu govora.