Autor: dejo94 Tema: KK Crvena zvezda 2017/2018  (Pročitano 87150 puta)

Van mreže nyc

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Nov 2012
  • Lokacija:
  • Poruke: 15.203
  • Ugled: +217/-297
    • Pogledaj profil
Odg: KK Crvena zvezda 2017/2018
« Odgovor #465 poslato: Februar 09, 2018, 06:44 »
Mislim da je i Ennis isto tako ... podno dečko molbu, popunijo formular i VOILA!     :basket1:

Van mreže Blefer

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Feb 2012
  • Lokacija:
  • Poruke: 17.721
  • Ugled: +101/-104
    • Pogledaj profil
Odg: KK Crvena zvezda 2017/2018
« Odgovor #466 poslato: Februar 09, 2018, 08:26 »

ako nadležno ministarstvo proceni da je od značaja za Srbiju da neko dobije državljanstvo to se reši za 5 minuta u suprotnom čeka se godinama
 sad koliko je Enis bitan za Srbiju ostaje pitanje
"Наш човек не уме да се лако и правовремено заустави ни при успону ни при паду.“ (Иво Андрић)

Van mreže NenadBG

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija:
  • Poruke: 10.801
  • Ugled: +61/-256
    • Pogledaj profil
Odg: KK Crvena zvezda 2017/2018
« Odgovor #467 poslato: Februar 09, 2018, 11:19 »
pero ne ceka se godinama.evo rekao ti ladja. znam i ja sluicaj mog prijatelja iz cg, slicno kao ladja. jedina je razlika sto bi mu oduzeli cg drzavljanstvo da saznaju zvanicne institucije cg...

e sada tu je rec fakticki o srbima iz zemalja bivse juge. kad je rec o potpunim strancima (enis i sl) onda da procedura je mnogo komplikovanija. i moraju ne znam ja koji sve uslovi da se ispune. koliko dugo da zivis ovde i sl.

kod enisa mi jedino nije jasno,posto je pominjao da se ovde ozenio, jel mu zena odavde (sto je spomenuo ajkula) ili se sa svojom devojskom iz npr kanade(usa ili bilo odakle vec,nebitno) samo vencao u srbiji.
« Poslednja izmena: Februar 09, 2018, 11:20 NenadBG »
A ljubav ka tebi jos jaca je...

I svakim danom sve vise volim te...

Van mreže ladja

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija:
  • Poruke: 20.524
  • Ugled: +108/-96
    • Pogledaj profil
Odg: KK Crvena zvezda 2017/2018
« Odgovor #468 poslato: Februar 09, 2018, 11:52 »
Mi iz Hr a tako je i sa Srbima iz BIh imaju pravo na dvojno drzavljanstvo.Na sam samo morao pored Rodnog Lista doneti jos jedan vazeci dolument na kojem pise da sam Srbin i to na uvid.




Nakon osam meseci su me zvali da mi kazu da je sve ok.Ostalo sam vec pisao da se ne ponavljam.








Van mreže Blefer

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Feb 2012
  • Lokacija:
  • Poruke: 17.721
  • Ugled: +101/-104
    • Pogledaj profil
Odg: KK Crvena zvezda 2017/2018
« Odgovor #469 poslato: Februar 09, 2018, 12:02 »
Nemate ovlašćenje da vidite linkove. Registracija ili Prijava
pero ne ceka se godinama.evo rekao ti ladja. znam i ja sluicaj mog prijatelja iz cg, slicno kao ladja. jedina je razlika sto bi mu oduzeli cg drzavljanstvo da saznaju zvanicne institucije cg...

e sada tu je rec fakticki o srbima iz zemalja bivse juge. kad je rec o potpunim strancima (enis i sl) onda da procedura je mnogo komplikovanija. i moraju ne znam ja koji sve uslovi da se ispune. koliko dugo da zivis ovde i sl.

kod enisa mi jedino nije jasno,posto je pominjao da se ovde ozenio, jel mu zena odavde (sto je spomenuo ajkula) ili se sa svojom devojskom iz npr kanade(usa ili bilo odakle vec,nebitno) samo vencao u srbiji.

moja jedna poznanica iz denebove struge udala se pre godinu dana za momka iz BG i još nije dobila državljanstvo već samo privremeno boravište. Mora na svaka tri meseca da izađe sa teritorije Srbije i ponovo posle uđe nazad. Ja sam ovo što lađe priča još tamo neke 2002 dobio upis u knjigu državljana Srbije posle višemesečnog čekanja, papiri se predavali u zgradi SIV-a ona desna strana, bio sam jedan od retkih koji nije bio sa "druge strane Drine"   
"Наш човек не уме да се лако и правовремено заустави ни при успону ни при паду.“ (Иво Андрић)

Van mreže Zgembo Adislić

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Dec 2012
  • Lokacija: Vesteros
  • Poruke: 7.886
  • Ugled: +53/-19
    • Pogledaj profil
Odg: KK Crvena zvezda 2017/2018
« Odgovor #470 poslato: Februar 09, 2018, 12:29 »
ja sam dobio državljanstvo kao klinac u izbeglištvu ovde, mislim 2001. godine (i sticajem okolnosti se baš tad vratio u Krajinu  :)) ), i znam da smo čekali nekih godinu i po (sećam se rešenja kad je stiglo, potpisao Zoran Živković  :rock: ), ali ne sećam se procedure.

Pitam jer me interesuje, da li postoje neka ograničenja u tome, stvarno nisam upućen. Da kažem i konkretno, je l sprečava nešto Gosa i Vona da uzmu to, ne znam šta čekamo  :zvizvdi: .

Komšije su fino izgurale to, Dženkins, Nelson, Evandro, sad Enis, mi ništa. E da, jeste Kleo. Ali mogli bi i mi malo da se uhvatimo toga.


Btw, živo me interesuje imaju li Ralf Fajns, Adriana Lima i ti ostali ljudi naše pasoše i dalje, ili su im negde u škrinji sa knjižicom iz osnovne, diplomom prve pomoći i ostalim nepotrebnim stvarima

Van mreže djemba djemba

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija: debela ladovina
  • Poruke: 2.352
  • Ugled: +27/-1
    • Pogledaj profil
Odg: KK Crvena zvezda 2017/2018
« Odgovor #471 poslato: Februar 09, 2018, 12:56 »
Baba se u majku Srbiju doselila 1948. godine.
Krv smo propišali sve dok nije dobila državljnstvo tamo neke 2001-02. godine. To je bio moj prvi ozbiljniji sudar sa birokratijom, jer konju bih pre objasnio da Opština Ulog više ne postoji i da je to sada naseljeno mesto sa 11 ljudi i džamijom koja se obnavlja, nego debilu koji radi u opštini Šabac.
Oprem dobro

Van mreže ladja

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija:
  • Poruke: 20.524
  • Ugled: +108/-96
    • Pogledaj profil
Odg: KK Crvena zvezda 2017/2018
« Odgovor #472 poslato: Februar 09, 2018, 01:31 »
Nemate ovlašćenje da vidite linkove. Registracija ili Prijava
Baba se u majku Srbiju doselila 1948. godine.
Krv smo propišali sve dok nije dobila državljnstvo tamo neke 2001-02. godine. To je bio moj prvi ozbiljniji sudar sa birokratijom, jer konju bih pre objasnio da Opština Ulog više ne postoji i da je to sada naseljeno mesto sa 11 ljudi i džamijom koja se obnavlja, nego debilu koji radi u opštini Šabac.


Moja majka je imala isti problem ali sa držvljanstvom Hrvatske(zato što je rođena u BiH).


Van mreže NenadBG

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija:
  • Poruke: 10.801
  • Ugled: +61/-256
    • Pogledaj profil
Odg: KK Crvena zvezda 2017/2018
« Odgovor #473 poslato: Februar 09, 2018, 03:01 »
da znam za te i sl probleme. mada sam najvise toga sretao i cuo u cg, i to pre svega sa srbima iz bih,hrvatske i sl, i to doseljenim mnogo pre rata. Cak su i njihova deca dugo imali problema sa drzavljanstvom,iako su rodjena u cg i samo u cg zivela. prvo je do toga dolazilo prvo zbog birokratije,a posle je to milo dugo zloupotrebljavao,zato sto je znao da su tu u sustini potencijalni glasaci njegovih protivnika...

sto se tice enisa, samo je pitanje dal je rec o klasicnom muvanju ili o legitimnom potezu i igraca i kluba (ako se ozenio sa devojkom odavde). naravno da je i u ovom drugom slucaju sasvim jasno rec cisto o birokratsko papirosloskoj prici vezano za kosarku,a ne da njemu treba nas pasos za nesto drugo(mada mu treba i za posle srbije,ako se proda u neki tim u evropi).
« Poslednja izmena: Februar 09, 2018, 03:02 NenadBG »
A ljubav ka tebi jos jaca je...

I svakim danom sve vise volim te...

Van mreže Blefer

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Feb 2012
  • Lokacija:
  • Poruke: 17.721
  • Ugled: +101/-104
    • Pogledaj profil
Odg: KK Crvena zvezda 2017/2018
« Odgovor #474 poslato: Februar 09, 2018, 03:04 »
Nemate ovlašćenje da vidite linkove. Registracija ili Prijava
da znam za te i sl probleme. mada sam najvise toga sretao i cuo u cg, i to pre svega sa srbima iz bih,hrvatske i sl, i to doseljenim mnogo pre rata. Cak su i njihova deca dugo imali problema sa drzavljanstvom,iako su rodjena u cg i samo u cg zivela. prvo je do toga dolazilo prvo zbog birokratije,a posle je to milo dugo zloupotrebljavao,zato sto je znao da su tu u sustini potencijalni glasaci njegovih protivnika...

sto se tice enisa, samo je pitanje dal je rec o klasicnom muvanju ili o legitimnom potezu i igraca i kluba (ako se ozenio sa devojkom odavde). naravno da je i u ovom drugom slucaju sasvim jasno rec cisto o birokratsko papirosloskoj prici vezano za kosarku,a ne da njemu treba nas pasos za nesto drugo(mada mu treba i za posle srbije,ako se proda u neki tim u evropi).

ja sam video Enisa sa devojkom koja je vrh riba i koja je tamnoputa, da li ima naše papire nisam proveravao :smeh3:

 Nemate ovlašćenje da vidite linkove. Registracija ili Prijava evo konkretno oko državljanstva Srbije
« Poslednja izmena: Februar 09, 2018, 03:08 Blefer »
"Наш човек не уме да се лако и правовремено заустави ни при успону ни при паду.“ (Иво Андрић)

Van mreže Ajkula

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Avg 2015
  • Lokacija:
  • Poruke: 12.694
  • Ugled: +105/-396
    • Pogledaj profil
Odg: KK Crvena zvezda 2017/2018
« Odgovor #475 poslato: Februar 09, 2018, 04:35 »
2009. u martu sam negdje predao:

Prijavu boravka koju dobijez sa 5 minuta.
Izvod iz maticne knjige rođenih.
Izvod iz knjige drzavljana jedne od bivsih sfrja znamo svi koja je.
Popunio formular.
Potpisao izjavu da Srbiju smatram svojom drzavom.
Predao.
Sve ukupno izgubio pola sata.
Obicno se dobije za najvise godinu dana medjutim ja e dobih i odoh tamo da pitam kad ona kaze ne znam zasto nema nista.
Poslije polusatnog ubjedjivanja zena ustala sa stolice, otvorila ormar, nasla fajl, pogledala i rekla kako nije ni otislo jer im je nesto bilo necitko.
Na moje pitanje sta bi bilo da nisam dosao i sta sa ovim papirom koji sam dobio kao potvrdu da mi je prijava u redu ona nista.

nakon toga dobio sam rjesenje za nekih 8 mjeseci.

Ustvari mozda i ranije ali sma bio vani i kad sam dosao cekao me poziv da dodjem.


Van mreže ladja

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija:
  • Poruke: 20.524
  • Ugled: +108/-96
    • Pogledaj profil
Odg: KK Crvena zvezda 2017/2018
« Odgovor #476 poslato: Februar 09, 2018, 08:51 »
Poderasmo Armaniju kapute.....pukla 100-ka kakva partija S.Jankovića.... :aplauz:

Van mreže Ajkula

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Avg 2015
  • Lokacija:
  • Poruke: 12.694
  • Ugled: +105/-396
    • Pogledaj profil
Odg: KK Crvena zvezda 2017/2018
« Odgovor #477 poslato: Februar 10, 2018, 10:47 »



Dobra slika. Odlicna slika :).

Van mreže nyc

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Nov 2012
  • Lokacija:
  • Poruke: 15.203
  • Ugled: +217/-297
    • Pogledaj profil
Odg: KK Crvena zvezda 2017/2018
« Odgovor #478 poslato: Februar 11, 2018, 10:51 »
Nemate ovlašćenje da vidite linkove. Registracija ili Prijava
Baba se u majku Srbiju doselila 1948. godine.
Krv smo propišali sve dok nije dobila državljnstvo tamo neke 2001-02. godine. To je bio moj prvi ozbiljniji sudar sa birokratijom, jer konju bih pre objasnio da Opština Ulog više ne postoji i da je to sada naseljeno mesto sa 11 ljudi i džamijom koja se obnavlja, nego debilu koji radi u opštini Šabac.

 :smeh4: :smeh4: :smeh4:
Idi bre. Usro sam se od smeha, a smešno uopšte nije! Naprotiv...

Van mreže djordje

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Nov 2012
  • Lokacija:
  • Poruke: 2.120
  • Ugled: +47/-24
    • Pogledaj profil
Odg: KK Crvena zvezda 2017/2018
« Odgovor #479 poslato: Februar 13, 2018, 04:59 »
Rece Serbedzija skoro da je Fajns jako ponosan na dobijeno drzavljanstvo i da se hvali stalno. Doduse on je umetnik, stoga i nije cudno.
« Poslednja izmena: Februar 13, 2018, 05:02 djordje »