Autor: VolimPFC Tema: FK Partizan 2013/14  (Pročitano 223455 puta)

Van mreže nyc

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Nov 2012
  • Lokacija:
  • Poruke: 15.203
  • Ugled: +217/-297
    • Pogledaj profil
Odg: FK Partizan 2013/14
« Odgovor #780 poslato: Avgust 29, 2013, 12:10 »
Ah, domaćine... ne znam dal si ti izbrisao moj prethodni odgovor na ovo uputstvo za "kočenje" , ili je do mene. Verovatno će biti ovo drugo. Kao što reče neko od ovih tvojih momaka, "alchajmer fest".


Volem ja duhovita podjebavanja. Ne volem glupa podjebavanja. Ali, to je forum. Demokratija. Nemam ništa sproću nijednih ni drugih. Samo bih da sve podsetim na staru narodnu poslovicu, "ako ga daješ - onda budi spreman da ga i primiš".


Nemoj, dobri domaćine Laki, da se pretvoriš u lokalnog Vilenjaka - kao, admin si, a u stvari navijaš za jedan tim, jedan grad, jedno selo... jednu zastavu. Znaš vrlo dobro na šta mislim.


Ako neko napiše "ispadaš glup", a ja mu odgovorim, "dojavljeno mi je da si ti glup", KO tu treba da prikoči?


Ako neko, ko je dovoljno star da pamti decenije frustracija (naspram šes trijumfalnih godina u nikad jačoj ligi  :rofl:  ) krene da drobi,"ko o čemu kurva o ..." ili o "čergarima lopovima" , a tebi to - nekim čudom? - promakne... šta bih ja iz toga trebalo da zaključim, dobri domaćine i admine? Da se razumemo, meni takvi ispadi gluposti ne smetaju; ali nemoj mi uskratiti to zadovoljstvo da na njih odgovorim istom merom. Na kvadrat.

Ja jesam žestok kad mi neko nagazi na nešto što je u mojoj porodici svetinja decenijama. Mome ocu, dedi, ma svima, bre. Pogotovu kad je taj neko klinja koji je piškio u pelene kad sam ja već završavao poslediplomske studije. Šta taj klinja zna o nekakvoj udbi, o Čiča Djori, o Krcunu? Ludilo,moj domaćine Laki. Ali, tebi se tad ne javljaju "kočnice"... nekako ti sve to OK... ?

Osim onog Don Kihota - Nenada - ovaj forum je odavno postao jsd pljuvalište u pravcu druge strane Topčiderskog brda. Odavno se ovde tolerišu pokušaji (naglasak na "pokušaji" ;)  ) nekakvog spuštanja od strane niti duhovitiih niti lucidnih momaka koji bi nama starijima trebalo da se obraćaju sa Vi.

E, pa neće moći, moji sinovci. Jeste, ima "profa" još da vas podučava istoriji iz prostog razloga što je on tu istoriju živeo. Za razliku od vas koji ste o njoj čitali sa web stranica nekog tužnog fronta.

A nastavite li da blatite klub koji je jedini ostavio ime u evropskom i svetskom fudbalu od svih ovdašnjih FK Pokušaja - očekujte kontru. Na refeu.
« Poslednja izmena: Avgust 29, 2013, 05:45 nyc »

Van mreže Tufi

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija: Podgorica
  • Poruke: 4.010
  • Ugled: +1/-3
    • Pogledaj profil
Odg: FK Partizan 2013/14
« Odgovor #781 poslato: Avgust 29, 2013, 12:22 »
NE znam cega si ti, pardon Vi profesor, ali govorite li vi i svojim studentima kako ste najpametniji i kako su oni glupi?

Sad posto si ti zavresio postdiplomske studije kad smo mi piskili, ne smijemo da ti odgovorimo?

Sta da se radi, vi duhoviti i lucidni i jos iskusni ste otisli za boljim zivotom, a mi glupi smo ostali u ovoj pripizdini.


Pozdrav od nedugovitog i nelucidnog djecka koji se nije ni rodio kad si ti zavrsio postdiplomske studije. I svaki put cu ti odgovoriti na prost i jednostavan nacin, jer drugacije ne umijem
Duhom INSTITUCIJE, protiv prostitucije!!!

Van mreže ramkens

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija:
  • Poruke: 3.688
  • Ugled: +0/-0
    • Pogledaj profil
Odg: FK Partizan 2013/14
« Odgovor #782 poslato: Avgust 29, 2013, 12:38 »
Nemate ovlašćenje da vidite linkove. Registracija ili Prijava
NE znam cega si ti, pardon Vi profesor, ali govorite li vi i svojim studentima kako ste najpametniji i kako su oni glupi?

Sudeći po ovome govori  :P
Citat

This is an introduction class so the material covered was simple. The professor did not grade work on time, leaving you questioning how you are doing in class. The professor would often ask for opinions on certain topics. The funny thing about this is he would then criticize how your opinion is WRONG. I would never want to take this professor.
Citat
For those of you saying the class was hard or whatever, you must not have paid very close attention or studied your notes. Take notes & study them & the tests are NOT hard at all. He takes you on a trip in the city & gives interesting class discussions. Just dont say anything stupid if your afraid of getting your feelings hurt lol.
Citat
This guy can be totally rude. He wants you to participate, but if you say the wrong answer, he makes you feel stupid and wish you never raised your hand in the first place. Uses the book alot, one midterm, project and final. Easy class, but with a rude professor who loves to RAMBLE


 :D
« Poslednja izmena: Avgust 29, 2013, 12:40 Eurelijus Žukauskas »

Van mreže Фаул

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija: Подгорица
  • Poruke: 25.521
  • Ugled: +103/-135
    • Pogledaj profil
Odg: FK Partizan 2013/14
« Odgovor #783 poslato: Avgust 29, 2013, 01:21 »
Nema potrebe da se bilo sta brise i koci,mada nema ni potrebe lijepiti etikete 'glup si' sa bilo koje strane.


Meni je ovo bas ok,prodrmao se malo forum,nije bilo vatre jos od zadnje seobe cigana sa njega  :D



Zar nisu ljudi čudni? Nikad ne koriste slobode koje imaju ali zahtijevaju one koje nemaju. Ne koriste slobodu misli, traže slobodu govora.

Van mreže nyc

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Nov 2012
  • Lokacija:
  • Poruke: 15.203
  • Ugled: +217/-297
    • Pogledaj profil
Odg: FK Partizan 2013/14
« Odgovor #784 poslato: Avgust 29, 2013, 05:43 »

Opa! Pa ovo je baš srozavanje. Nači, počeli smo da stalkujemo! Vidim, dečko, ti si odrastao u Srbijici gde se ovakve metode sprovode svakodnevno u medjustranačkim pljuvanjima. Poznatije kao, "izvlačenje iz konteksta". Ili, "citiram samo ono što se meni svidja". Pa što, dečače, ne spomenu, recimo, ovih nekoliko citata sa tog istog sajta (koji uopšte ne cenim jer se radi o totalno nereprezentatinom uzorku) ?


"Do take Professor Trickovic. He's quirky, funny, and a nice guy."
"Took him for DNY Jazz. He's a great guy ""Plus the dude has mad jokes."
"Awsome Awsome Teacher. He does not demand a lot other than participation in clas discussion. He gives a midterm, one assignment, and a final. He tests you on exactly what he has gone over in class. It isnt hard because he makes it super interesting. He is SO funny and relaxed."
"The best prof. Really awesome guy and good teacher. Take him!"

"Excellent professor, he is aware of his environment and is extremely courteous. "
A pogledaj ovaj:
Trickovic is a great professor, smart as hell, and really likes his students. The stuff this guy knows, and what he's interested in goes way beyond what you would expect for a 1000C, he's easy as he tells you exactly what he needs you to know, and fun. Take him! take him! take him!

Jaoo, a mene neprijatno! ;)
------------------------------------

Naravno da će kod svakog nastavnika biti oprečnih mišljenja. Ne znam koji je to pedagog imao nepodeljenu podršku svih studenata kojima je predavao? Bitan je odnos izmedju onih koji su razočarani (jako bih voleo da znam koju su ocenu na kraju oni od mene dobili!) i onih drugih koji su napisali, "awesome", "excellent", "funny", "courteous", "smart as hell", "great" , "excellent"...  A taj odnos je, na tvoju žalost, poražavajući po tebe i ono šta si hteo ovim ogavnim citiranjem da postigneš. Ali, neka. Kad si već pokušao da postigneš gol, sad svi mogu da vide da si postigao het trik. Samo što su sva tri u sopstvenu mrežu. A moju reputaciju si samo uspeo da nakitiš.


(Pariteta radi, nadam se da ćeš nam sad dopustiti da zavirimo u tvoje školske ocene? Možda i po koji (ne)pismeni rad? Šta veliš?)


--------------------------------------------

Da odgovorim Tufiju koji je postavio salvu pitanja. Ne, ne govorim studentima da su glupi. Ako jesu - samo im pomoggnem da oni sami što brže dodju do te samospoznaje i da onda malo porade na tome.  :kafa:
A razlog što sam spomenuo postdiplomske (svršetak) nema nikakve veze sa pameću, već sam time samo hteo da ukažem na razliku u godinama i - još važnije - na razliku u iskustvima koje nose naše dve generacije. Pogotovu kad je reč o Beogradu i njegovim klubovima uz koje sam odrastao. Drugim rečima, cela ta priča je mnogo duža i zanimljivija nego što to danas izgleda nekom 22godišnjaku koji je od nekog svog nešto načuo o Čiča Djori. Mogao sam isto tako da kažem da su neki od ovdašnjih "poznavalaca klupske istorije" polazili u obdanište kad sam ja već imao iza sebe 9 godina braka. Jel bi tako bilo lakše? Poenta je ista.
Ja da smatram da su ovde svi mladji "glupi" ne bih ni pisao niti bih pokušavao da učestvujem u bilo kakvoj virtuelnoj komunikaciji. Kao što se lepo može videti na stranicama DPK. Toliko toga sam tamo naučio od klinaca koji su mi super simpatični. Bistri, duhoviti, prepametni. Ali baš.
Zato nemoj da izvrćeš reči - nije to lepo.
-------------------
Faul, slažem se. Ali, da se ipak pridržavamo nekih kodeksa uljudnosti. Svi mi.
P.S. Šta, znači već jednom ste nas oterali odavde?!   :smeh4:



« Poslednja izmena: Avgust 29, 2013, 06:13 nyc »

Van mreže deda

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija: Nisville,Republika Srbija
  • Poruke: 3.929
  • Ugled: +50/-4
    • Pogledaj profil
Odg: FK Partizan 2013/14
« Odgovor #785 poslato: Avgust 29, 2013, 08:24 »
Gospodo (i dalje vas smatram gospodom), prikočite svi odreda.
Poštu većinu poznajem lično a mnoge dugo godina virtuelno (imam utisak da se znamo i privatno) mislim da vam ne priliči ovakvo srozavanje.


Zamolio bih da nastavite sa zajebancijom ali na duhovit i inteligentan način jer znam da to umete i znate.

Van mreže Laki

  • Globalni moderator
  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija: Beograd
  • Poruke: 7.944
  • Ugled: +54/-10
    • Pogledaj profil
Odg: FK Partizan 2013/14
« Odgovor #786 poslato: Avgust 29, 2013, 09:05 »
NISAM OBRISAO NI JEDAN POST DO SADA. NE BRIŠEM POSTOVE, I NE NAMERAVAM.
DVA POSTA NA DRUGOJ TEMI SU EDITOVANA JER NEMAJU VEZE SA TEMOM, TAKO TREBA DA BUDE I OVDE.

NEMA UPOREDJIVANJA SA ONOM BUDALOM, JER ME LIČNO TO VREDJA.


VRATITE SE TEMI, A OVA SE ODNOSI ISKLJUČIVO NA FK PARTIZAN
John Pilger je sedamdesetih pravio dokumentarac o disidentima u Čehoslovačkoj. Jedan od njih mu je tad rekao kako zapad ima mnoge prednosti u odnosu na istok, ali u jednoj stvari istok ima prednost. Pilger ga pita,a koja je to? Odgovor - Kad nas mediji lažu, mi znamo da nas lažu.

Van mreže Dule Savic

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Nov 2012
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Poruke: 11.965
  • Ugled: +1196/-454
  • mitoman i povijesni revizionist
    • Pogledaj profil
Odg: FK Partizan 2013/14
« Odgovor #787 poslato: Avgust 29, 2013, 12:17 »
E bas lepo sto je Profa okacio Tirketov tekst. Zao mi je samo sto vecina posetilaca ove teme izgleda nije u stanju da tekst razume (otuzni pokusaji sprdnje na stranu). Zato – pogotovo za ove mladje ili ove koji nemaju veze sa Beogradom – samo par pojasnjenja, sta je tu pisac hteo da kaze. Prvo i osnovno, nemam ambicija da se prepucavam (pogotovo ne na licnoj osnovi) i da bilo koga ubedjujem u “ispravnost” vlastitog navijackog izbora – tako nesto ne postoji, to je stvar licnog izbora ili porodicnog nasledja. A pogotovo mi je ogavno balavo pljuvanje po tudjem izboru i ubedjenost u ispravnost i moralnu superiornost vlastitog. To je za degene  kakvih nazalost ima jako puno.  Ono sto, medjutim, svakako postoji jeste prica o nastanku dva kluba. Oba su, znamo, osnovana na kraju drugog rata, od strane novouspostavljenog rezima. Partizan je osnovala direktno vojska – tada je potpuno nekriticki preuziman u svemu staljinisticki model, pa i u sportu – imao se osnovati klub koji ce biti sportski izlog armije, drzave i sistema, po ugledu na CDNA (kasnije CSKA) Moskva ili Sofija, Dinamo Berlin, Bukurest ili Tirana, Legija Varsava i sl. U tu svrhu su u Beograd dovedeni (tacnije bi bilo reci prekomandovani) svi najbolji igraci iz cele zemlje, na celu sa sjajnim Bobekom. Dobar deo tih igraca su bili iz Hrvatske (neki medju njima i reprezentativci NDH). Zbog toga se prvih godina u Beogradu na Partizan gledalo kao na strano telo, vestacki napravljen novi klub (sto je on i bio u smislu da nije imao nikakve veze sa predratnom tradicijom). Tradiciju predratnog Beograda bastinili su u manjoj meri Metalac (kasnije BSK, posle fuzije sa Sumadijom OFK Beograd) i, u vecoj – Crvena Zvezda. Otkud Zvezda? Klub su osnovali partijski aktivisti, studentska udruzenja, antifasisticka omladina i sl. Ali je klub zbog stadiona, grba, boje dresa, beogradske dece koja su tu igrala itd. automatski povezan sa predratnom Jugoslavijom (ranije Velikom Srbijom). I zbog toga je odmah stekao popularnost. U Beogradu je Partizan tada dozivljlavan kao rezimski klub (sto je i bio) i za njega su navijali iskljucivo partijski kadrovi i vojna lica, odnosno ljudi novog rezima. Uz Zvezdu su, kao sto i Tirke prica, odmah stali ostaci u drugom ratu porazene Srbije – skoro unisten gradjanski sloj. I njihova deca, da, beogradska manguparija.  Tih godina je Partizan dozivljavan kao rezimski, a Zvezda kao narodni klub, i, izmedju ostalog, tu lezi razlog velike Zvezdine popularnosti, prvo u Beogradu, zatim u Srbiji, a kasnije i u vecem delu Jugoslavije.  Armija je Partizanu sagradila betonski stadion dok je Zvezda igrala na poluraspadnutom drvenom predratnom. Zbog tog novog stadiona su navijaci Partizana prozvani grobarima – na povrsini zbog topciderske crkve, ali stariji Beogradjani znaju da tu ima i jedan mracniji razlog – naime, tu, u okolini JNA i kod Vojne gimnazije su (pored Vracara – interesantno, i tamo je napravljen stadion) vrsene masovne egzekucije ratnih zarobljenika i “domacih izdajnika”. Tek sedamdesetih i uz Partizan pristaje deo mladje, urbanije populacije.  Kako bilo, iz mnogih razloga Zvezda je bila (i ostala) neuporedivo popularnija. A to rezim nije mogao da “prepusti stihiji” tek tako. Zbog toga tamo negde sezdesetih preko najprljavijih i najpodlijih policijskih struktura ulazi u klub koji su do tada, uz par izuzetaka, vodili partijski kadrovi drugog ili treceg esalona. Tada su i nastali temelji opstenarodne popularnosti kluba. U Zvezdin UO ulaze predstavnici privrednih giganata. Sagradjen je novi stadion (uz za ta doba neverovatnu marketinsku akciju, popularne “ciglice”) i dovodjeni su igraci iz cele zemlje (tu je veliku ulogu odigrao tadasnjih “tehniko” dr Obradovic koga Tirke pominje, po svemu izuzetan lik). A Zvezda postaje ozbiljan klub i van granica Jugoslavije; u samoj Jugoslaviji uziva neverovatnu popularnost, pored Srbije i u CG, Bosni i Hrvatskoj, i to ne samo kod “prekodrinskih” Srba. Tako da, eto, to su vam u najkracem razlozi zbog kojih Partizan i Zvezda nikada nece i ne mogu biti “blizanci”. Licno, nemam nista protiv Partizana, pogotovo ne protiv klinaca koji nisu ni rodjeni kada se sve ovo desavalo. Ali imam protiv kompleksa, mrznje i neargumentovane pljuvacine, sa koje god strane dolazili.
"This is exactly what football should be about."

Van mreže Bajro Župić

  • ex Žilijen
  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Jun 2012
  • Lokacija:
  • Poruke: 1.133
  • Ugled: +0/-0
  • I to je to. Mi i Oni. Jedno brdo, dva univerzuma
    • Pogledaj profil
Odg: FK Partizan 2013/14
« Odgovor #788 poslato: Avgust 29, 2013, 12:41 »
***********************************************************
Biseri su biseri al Zvezda je Srbija,nikad Jugoslavija...
« Poslednja izmena: Avgust 29, 2013, 02:56 Laki »

Van mreže Blefer

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Feb 2012
  • Lokacija:
  • Poruke: 17.723
  • Ugled: +101/-104
    • Pogledaj profil
Odg: FK Partizan 2013/14
« Odgovor #789 poslato: Avgust 29, 2013, 12:45 »
  sve je ovo što je pisao dule savić tačno ali je isto tako tačno da su neke protuve iz šire okoline Beograda i ko zna sve još odakle odavno srozale "beogradski duh"Crvene Zvezde pa je to danas jedan kub na nivou Pinosave ili u najboljem Sopota, zato imaju pravo da nas kecaju ovi grobljari dok ne očistimo govna iz našeg dvorišta neće biti ni prave Zvezde
"Наш човек не уме да се лако и правовремено заустави ни при успону ни при паду.“ (Иво Андрић)

Van mreže Dule Savic

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Nov 2012
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Poruke: 11.965
  • Ugled: +1196/-454
  • mitoman i povijesni revizionist
    • Pogledaj profil
Odg: FK Partizan 2013/14
« Odgovor #790 poslato: Avgust 29, 2013, 12:50 »
***********************************************
 Unapred hvala.
« Poslednja izmena: Avgust 29, 2013, 02:56 Laki »
"This is exactly what football should be about."

Van mreže Bajro Župić

  • ex Žilijen
  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Jun 2012
  • Lokacija:
  • Poruke: 1.133
  • Ugled: +0/-0
  • I to je to. Mi i Oni. Jedno brdo, dva univerzuma
    • Pogledaj profil
Odg: FK Partizan 2013/14
« Odgovor #791 poslato: Avgust 29, 2013, 12:59 »
Ahahahahaha,


******************************************
« Poslednja izmena: Avgust 29, 2013, 02:57 Laki »

Van mreže VolimPFC

  • Administrator
  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija:
  • Poruke: 18.359
  • Ugled: +53/-42
    • Pogledaj profil
Odg: FK Partizan 2013/14
« Odgovor #792 poslato: Avgust 29, 2013, 01:36 »
Je li vama jasno da je ovo tema FK Partizan, a ne trabunjanja o istorijatu stuba srBstva i beogradske manguparije koja je u njemu vidjela svetionik u tamnom vilajetu koji je stvorio armijski klub sa Franjom i druzinom?






Vi ste ti koji imate neprestanu potrebu da nesto dokazujete, kako je Zvezda veci klub, da u navijanju za isti postoji nesto uzviseno, unizavajuci istovremeno protivnicki klub i navijace...
meni to ima prizvuk gadnog kompleksa i frustacije...



Моје јутро, мој дан, моје жеље, мој сан, мој живот, моја ствар, једно име Партизан...

Н.А.                                                            26.11.1918.

Van mreže Dule Savic

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Nov 2012
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Poruke: 11.965
  • Ugled: +1196/-454
  • mitoman i povijesni revizionist
    • Pogledaj profil
Odg: FK Partizan 2013/14
« Odgovor #793 poslato: Avgust 29, 2013, 01:49 »
Jel ovo pises kao grobar ili kao moderator?

Kao grobaru mogu samo da ti kazem da moja "trabunjanja" mozes slobodno da preskocis posto vidim da nisi u stanju rec da razumes. Nemam druga posla nego da te ubedjujem u bilo sta, ali nemoj da lazes da sam unizavao bilo Partizan bilo njegove navijace ikada.

A kao moderatoru imam da ti kazem da je moj post (a napisao sam ih svega par na ovoj temi) itekako u skladu i sa temom i sa dosadasnjom diskusijom i nikoga niti vredja niti bilo koga uopste poimence pominje. Ako ti je to najveci problem - izvoli, obrisi. Samo je zaista tesko licemerje da ti to kao moderatoru smeta a ne primitivna bulaznjenja o rektumima ili uvrede na licnoj bazi ili ono stalking smece od juce. 

"This is exactly what football should be about."

Van mreže VolimPFC

  • Administrator
  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija:
  • Poruke: 18.359
  • Ugled: +53/-42
    • Pogledaj profil
Odg: FK Partizan 2013/14
« Odgovor #794 poslato: Avgust 29, 2013, 02:03 »
Ma jok, ne unizavas Partizan nimalo, samo ti post lici na manifest Milojka Pantica.




Sto se tice brisanja. "Smece" je sve sto ne pripada ovoj temi, a u tu kategoriju spada i ovaj tvoj "manifest", kao i "rektum" ili ono uhodjenje(pricajmo srpski, kad vec navijamo za stub srBstva), te prema tome imam jednak odnos prema tim postovima.
Jedan moderator je par postova iznad iznio misljenje da postove ne treba brisati, vec po potrebi samo editovati, te cu se ovaj put sloziti sa njim.










p.s I da, odgovor na prvo pitanje...  kada je u pitanju kenjaza po Partizanu(direktno ili indirektno), uvijek nastupam kao Grobar...
Моје јутро, мој дан, моје жеље, мој сан, мој живот, моја ствар, једно име Партизан...

Н.А.                                                            26.11.1918.