Autor: VolimPFC Tema: FK Partizan 2013/14  (Pročitano 221167 puta)

Van mreže Dule Savic

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Nov 2012
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Poruke: 11.958
  • Ugled: +1196/-454
  • mitoman i povijesni revizionist
    • Pogledaj profil
Odg: FK Partizan 2013/14
« Odgovor #795 poslato: Avgust 29, 2013, 02:11 »
Nemate ovlašćenje da vidite linkove. Registracija ili Prijava
Ma jok, ne unizavas Partizan nimalo, samo ti post lici na manifest Milojka Pantica.




Sto se tice brisanja. "Smece" je sve sto ne pripada ovoj temi, a u tu kategoriju spada i ovaj tvoj "manifest", kao i "rektum" ili ono uhodjenje(pricajmo srpski, kad vec navijamo za stub srBstva), te prema tome imam jednak odnos prema tim postovima.
Jedan moderator je par postova iznad iznio misljenje da postove ne treba brisati, vec po potrebi samo editovati, te cu se ovaj put sloziti sa njim.










p.s I da, odgovor na prvo pitanje...  kada je u pitanju kenjaza po Partizanu(direktno ili indirektno), uvijek nastupam kao Grobar...

Ako se ti stidis istorije vlastitog kluba to je tvoj problem, samo nemoj meni lagati da sam unizavao ili, tvojim recnikom receno, kenjao, bilo po Partizanu bilo po njegovim navijacima.

O mom "manifestu" mozes da mislis sta hoces kao grobar, zabole me zaista, ali kao moderator nemas prava da trpas u isti kos "uhodjenje" i licne uvrede i svakojake primitivne bljuvotine sa jedne odnosno post u kome nema psovki i uvreda sa druge strane. To je nivo "objektivnosti" izvesnog varazdinskog pacenika. Nadam se da si iznad toga.
"This is exactly what football should be about."

Van mreže Zgembo Adislić

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Dec 2012
  • Lokacija: Vesteros
  • Poruke: 7.884
  • Ugled: +53/-19
    • Pogledaj profil
Odg: FK Partizan 2013/14
« Odgovor #796 poslato: Avgust 29, 2013, 02:42 »
Nemate ovlašćenje da vidite linkove. Registracija ili Prijava
Prvo i osnovno, nemam ambicija da se prepucavam (pogotovo ne na licnoj osnovi) i da bilo koga ubedjujem u “ispravnost” vlastitog navijackog izbora – tako nesto ne postoji, to je stvar licnog izbora ili porodicnog nasledja. A pogotovo mi je ogavno balavo pljuvanje po tudjem izboru i ubedjenost u ispravnost i moralnu superiornost vlastitog.


izuzetno poštujem ovaj stav, i strogo ga se pridržavam. Nažalost, većina rasprava na ovoj temi počinje iz ubeđenja jednog člana da je njegov izbor pravi a suprotni je zabluda i moralno inferioran, iz nekih ličnih i porodičnih razloga.


Ja nemam nikakav problem ni sa Tirketovom ni tvojom pričom, iako verujem da su tu dodati mnogi naroCki ornamenti, i da je previše romantizovana. Ali to je dozvoljena navijačka sloboda.




Ono što svakako nikad neću prećutati je upravo ovo boldovano, a navijači koji imaju taj stil rapsrave se svakako mogu prepoznati.

Van mreže Dule Savic

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Nov 2012
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Poruke: 11.958
  • Ugled: +1196/-454
  • mitoman i povijesni revizionist
    • Pogledaj profil
Odg: FK Partizan 2013/14
« Odgovor #797 poslato: Avgust 29, 2013, 02:49 »
Ok. Cenim to, zaista. A jednom kada se strasti smire bice mi drago da cujem i sta je u ovoj mojoj prici dodato ili izmisljeno, tj. sta ne odgovara istini, cisto da ne ispadne da mi je ambicija bila da "unizavam" Partizan ili njegove navijace, kako su pojedinci to shvatili.
"This is exactly what football should be about."

Van mreže Laki

  • Globalni moderator
  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija: Beograd
  • Poruke: 7.944
  • Ugled: +54/-10
    • Pogledaj profil
Odg: FK Partizan 2013/14
« Odgovor #798 poslato: Avgust 29, 2013, 03:02 »
Nemate ovlašćenje da vidite linkove. Registracija ili Prijava
To je nivo "objektivnosti" izvesnog varazdinskog pacenika. Nadam se da si iznad toga.


OVO TREBA DA BUDE PRIMER KRITIKE.

NARAVNO DA NISMO NA ISTOM NIVOU, NEĆEMO NI BITI, ALI NE RAZUMEM ZAŠTO SE MALO-MALO PA PONAVLJA ISTA PRIČA.

PARTIZAN VEČERAS IGRA REVANŠ UTAKMICU ZA ULAZAK U LIGU EVROPE A NI JEDAN POST NEMA O TOME. NEMA O TOME DA JE 1000 GROBARA KRENULO NA PUT ŠVAJCARSKE. NEMA NI REČI O PRELAZNOM ROKU....

LJUDI, ISTORIJU OSTAVITE NA MIRU.

John Pilger je sedamdesetih pravio dokumentarac o disidentima u Čehoslovačkoj. Jedan od njih mu je tad rekao kako zapad ima mnoge prednosti u odnosu na istok, ali u jednoj stvari istok ima prednost. Pilger ga pita,a koja je to? Odgovor - Kad nas mediji lažu, mi znamo da nas lažu.

Van mreže ramkens

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija:
  • Poruke: 3.688
  • Ugled: +0/-0
    • Pogledaj profil
Odg: FK Partizan 2013/14
« Odgovor #799 poslato: Avgust 29, 2013, 03:09 »
Nemate ovlašćenje da vidite linkove. Registracija ili Prijava

Opa! Pa ovo je baš srozavanje. Nači, počeli smo da stalkujemo! Vidim, dečko, ti si odrastao u Srbijici gde se ovakve metode sprovode svakodnevno u medjustranačkim pljuvanjima. Poznatije kao, "izvlačenje iz konteksta". Ili, "citiram samo ono što se meni svidja". Pa što, dečače, ne spomenu, recimo, ovih nekoliko citata sa tog istog sajta (koji uopšte ne cenim jer se radi o totalno nereprezentatinom uzorku) ?


"Do take Professor Trickovic. He's quirky, funny, and a nice guy.""Took him for DNY Jazz. He's a great guy ""Plus the dude has mad jokes.""Awsome Awsome Teacher. He does not demand a lot other than participation in clas discussion. He gives a midterm, one assignment, and a final. He tests you on exactly what he has gone over in class. It isnt hard because he makes it super interesting. He is SO funny and relaxed.""The best prof. Really awesome guy and good teacher. Take him!"
"Excellent professor, he is aware of his environment and is extremely courteous. "A pogledaj ovaj:Trickovic is a great professor, smart as hell, and really likes his students. The stuff this guy knows, and what he's interested in goes way beyond what you would expect for a 1000C, he's easy as he tells you exactly what he needs you to know, and fun. Take him! take him! take him!

Jaoo, a mene neprijatno! ;)
------------------------------------

Naravno da će kod svakog nastavnika biti oprečnih mišljenja. Ne znam koji je to pedagog imao nepodeljenu podršku svih studenata kojima je predavao? Bitan je odnos izmedju onih koji su razočarani (jako bih voleo da znam koju su ocenu na kraju oni od mene dobili!) i onih drugih koji su napisali, "awesome", "excellent", "funny", "courteous", "smart as hell", "great" , "excellent"...  A taj odnos je, na tvoju žalost, poražavajući po tebe i ono šta si hteo ovim ogavnim citiranjem da postigneš. Ali, neka. Kad si već pokušao da postigneš gol, sad svi mogu da vide da si postigao het trik. Samo što su sva tri u sopstvenu mrežu. A moju reputaciju si samo uspeo da nakitiš.


(Pariteta radi, nadam se da ćeš nam sad dopustiti da zavirimo u tvoje školske ocene? Možda i po koji (ne)pismeni rad? Šta veliš?)


--------------------------------------------

Da odgovorim Tufiju koji je postavio salvu pitanja. Ne, ne govorim studentima da su glupi. Ako jesu - samo im pomoggnem da oni sami što brže dodju do te samospoznaje i da onda malo porade na tome.  :kafa:
A razlog što sam spomenuo postdiplomske (svršetak) nema nikakve veze sa pameću, već sam time samo hteo da ukažem na razliku u godinama i - još važnije - na razliku u iskustvima koje nose naše dve generacije. Pogotovu kad je reč o Beogradu i njegovim klubovima uz koje sam odrastao. Drugim rečima, cela ta priča je mnogo duža i zanimljivija nego što to danas izgleda nekom 22godišnjaku koji je od nekog svog nešto načuo o Čiča Djori. Mogao sam isto tako da kažem da su neki od ovdašnjih "poznavalaca klupske istorije" polazili u obdanište kad sam ja već imao iza sebe 9 godina braka. Jel bi tako bilo lakše? Poenta je ista.
Ja da smatram da su ovde svi mladji "glupi" ne bih ni pisao niti bih pokušavao da učestvujem u bilo kakvoj virtuelnoj komunikaciji. Kao što se lepo može videti na stranicama DPK. Toliko toga sam tamo naučio od klinaca koji su mi super simpatični. Bistri, duhoviti, prepametni. Ali baš.
Zato nemoj da izvrćeš reči - nije to lepo.
-------------------
Faul, slažem se. Ali, da se ipak pridržavamo nekih kodeksa uljudnosti. Svi mi.
P.S. Šta, znači već jednom ste nas oterali odavde?!   :smeh4:

Još jedan koji ne razume šalu, pa se još uvredio, jebem vas tako uštogoljenje  :))

Van mreže Blefer

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Feb 2012
  • Lokacija:
  • Poruke: 17.715
  • Ugled: +101/-104
    • Pogledaj profil
Odg: FK Partizan 2013/14
« Odgovor #800 poslato: Avgust 29, 2013, 03:14 »
  'ajde lepo da prođete večeras ove tunjave pa da ima šta da se gleda na lavoru!
"Наш човек не уме да се лако и правовремено заустави ни при успону ни при паду.“ (Иво Андрић)

Van mreže ladja

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija:
  • Poruke: 20.524
  • Ugled: +108/-96
    • Pogledaj profil
Odg: FK Partizan 2013/14
« Odgovor #801 poslato: Avgust 29, 2013, 04:09 »
Nemate ovlašćenje da vidite linkove. Registracija ili Prijava
  'ajde lepo da prođete večeras ove tunjave pa da ima šta da se gleda na lavoru!


+1




Van mreže Фаул

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija: Подгорица
  • Poruke: 25.521
  • Ugled: +103/-135
    • Pogledaj profil
Odg: FK Partizan 2013/14
« Odgovor #802 poslato: Avgust 29, 2013, 04:13 »
Nemate ovlašćenje da vidite linkove. Registracija ili Prijava
P.S. Šta, znači već jednom ste nas oterali odavde?!   :smeh4:


Vas nove nismo jos,ali vi ste dosli nedje kad je sezona svadbi vec pocela.Sad cete proci kompletnu obuku,pa da vidimo ko ce prezivjeti  :smeh4:


Nisu Nenad,Ladja a kasnije i Dejo bili jedini gani ovdje.Bilo ih je jos,od otvaranja foruma,nasih dobrih drugara,ali...moram priznati da mi sad nedostaju iako ih nisam zalio kad su pobjegli  :) 






Sto se tice svega ovoga,preozbiljni ste. Jebes forum dje nema podjebavanja. Meni ne smeta kad se okaci Tirke,pa kad Dule Savic napise svoj manifest na temi FK Partizan,ali nemojte mi uskracivati mogucnost da za zajebavam sa tim.Znam da vama ne djeluje to kao materijal za zajebanciju,ali meni djeluje.Ja stvarno ne bih volio da se iko uvrijedi ali izraze 'beogradska manguparija i 'reakcija' zaista moram da izvrnem ruglu.Daj ne zajebavajte  :smeh4:


Samo bez psovki i prozivki licne prirode,sto se ostalog tice,sibajte slobodno.Meni cak ni to dvoje nesmeta,koriscenje navedene dvije verbalne alatke vise govori o autoru nego o osobi ka kojoj su upucene.Ali nece svi to iskulirat,pa ce nastat picvajz,zato bolje da se okanemo toga.


--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


Kojih 1000 Grobara? Ko finansira,Agencija?  :D
Zar nisu ljudi čudni? Nikad ne koriste slobode koje imaju ali zahtijevaju one koje nemaju. Ne koriste slobodu misli, traže slobodu govora.

Van mreže ladja

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija:
  • Poruke: 20.524
  • Ugled: +108/-96
    • Pogledaj profil
Odg: FK Partizan 2013/14
« Odgovor #803 poslato: Avgust 29, 2013, 04:15 »
Biće sigurno i koja stotina gastoša iz Švice kad ostave se lopate,mešalice,mistrije i fangle..... :D

Van mreže Dule Savic

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Nov 2012
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Poruke: 11.958
  • Ugled: +1196/-454
  • mitoman i povijesni revizionist
    • Pogledaj profil
Odg: FK Partizan 2013/14
« Odgovor #804 poslato: Avgust 29, 2013, 04:40 »
Faule, zajebavaj se slobodno sa mojim "manifestom" do mile volje ako te to zabavlja, nemam sa time nikakav problem (jedino bih voleo prethodno da mi kazes sta je to sto nije istina u ovome sta sam napisao). A sto se "preozbiljnosti" tice - prvi sam izmedju ostalog i kafanski covek i jako cenim dobar humor - ali jedno je zdravo zezanje (koga ovde nazalost ima samo u tragovima, mislim na forum generalno; sto je ipak ogroman napredak u odnosu na prethodni koji sam redovno posecivao) a nesto sasvim drugo je forsirana "duhovitost" i "sala/komika" i "opustenost/neustogljenost" kao ova tuga sa studentskim evaluacijama, da o onom blamiranju (koje je srecom u medjuvremenu izbrisano) i ne govorim. Zao mi je i ne zameri, ali meni to ne da nije duhovito, nego je tuzno koliko je glupo.
« Poslednja izmena: Avgust 29, 2013, 04:41 Dule Savic »
"This is exactly what football should be about."

Van mreže VolimPFC

  • Administrator
  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija:
  • Poruke: 18.359
  • Ugled: +53/-42
    • Pogledaj profil
Odg: FK Partizan 2013/14
« Odgovor #805 poslato: Avgust 29, 2013, 04:59 »
Nemate ovlašćenje da vidite linkove. Registracija ili Prijava



Kojih 1000 Grobara? Ko finansira,Agencija?  :D




Juce ih je poslo 300 iz Beograda organizovano autobusima. Naravno, u reziji agencije.  :D
Imaces jos toliko iz unutrasnjosti Srbije, CG, RS a i pojedini iz BG u sopstvenoj reziji.
Jos gastosi, i eto taman hiljadarka...
Моје јутро, мој дан, моје жеље, мој сан, мој живот, моја ствар, једно име Партизан...

Н.А.                                                            26.11.1918.

Van mreže Zgembo Adislić

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Dec 2012
  • Lokacija: Vesteros
  • Poruke: 7.884
  • Ugled: +53/-19
    • Pogledaj profil
Odg: FK Partizan 2013/14
« Odgovor #806 poslato: Avgust 29, 2013, 05:21 »
ok, recimo da je Tirketova verzija štura, fali ono "novinarsko", i "kritičko", ovako ispada samo kao jednosmerna oda Crvenoj Zvezdi.


Mene recimo interesuje detalj kada je "manguparija" (ovaj termin ne uzimam pežorativno, naprotiv) postala dovoljno konkurentna i jaka da odgovori "armiji". Dakle u začetku priča ide sasvim fino, ali nekako mi nelogično ide da gomila mladih ljudi sa granično-disidentskim idejama odjednom postaje dovoljno jaka da uzima titule i da dominira nad ovom drugom stranom koja ima monopol na sve najbolje igrače.


Kada si pominjao sovjetsku praksu (kao i većine drugih zemalja iza gvozdene zavese) nekako je zaboravljena priča o uspostavljanju balansa u državi između dve vodeće sile, vojske i unutrašnjih službi. Tako je u SSSR u jednom trenutku naglo ojačao moskovski Dinamo, tako je u Bugarskoj Levski konfrontiran CSKA itd...


Dakle interesuje me da li je CZV sama po sebi postala jaka, ili je i ona možda imala neki oslonac u nekoj od bitnih i jakih službi? I da li je možda neka od tih službi u određenim momentima kod naroda imala negativnu konotaciju kao što je u jednom delu naroda JNA vrhuška bila neomiljena u prvim posleratnim godinama Beograda?

Van mreže VolimPFC

  • Administrator
  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija:
  • Poruke: 18.359
  • Ugled: +53/-42
    • Pogledaj profil
Odg: FK Partizan 2013/14
« Odgovor #807 poslato: Avgust 29, 2013, 05:34 »
Evo citam sada da se pominje brojka od 3000 Grobara u Tunu.  :eek:
Моје јутро, мој дан, моје жеље, мој сан, мој живот, моја ствар, једно име Партизан...

Н.А.                                                            26.11.1918.

Van mreže Zgembo Adislić

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Dec 2012
  • Lokacija: Vesteros
  • Poruke: 7.884
  • Ugled: +53/-19
    • Pogledaj profil
Odg: FK Partizan 2013/14
« Odgovor #808 poslato: Avgust 29, 2013, 05:56 »
i dalje se sjećam utakmice iz kvalifikacija za SP 2002. kada smo tukli (doduše kasno  :no: ) Švajcarsku u Bazelu gde je od 30.000 ljudi na tribinama bilo više od pola naših. Kada je Krstajić dao gol za pobedu prolomilo se jače nego da se igra u Beogradu.


Naši gastosi žive za te dane, ako su dolazili na pripreme po zimi i peglali se na prijateljskom meču sa BBBoysima, ne sumnjam da će i večeras doći.

Van mreže Dule Savic

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Nov 2012
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Poruke: 11.958
  • Ugled: +1196/-454
  • mitoman i povijesni revizionist
    • Pogledaj profil
Odg: FK Partizan 2013/14
« Odgovor #809 poslato: Avgust 29, 2013, 06:01 »
Nemate ovlašćenje da vidite linkove. Registracija ili Prijava
ok, recimo da je Tirketova verzija štura, fali ono "novinarsko", i "kritičko", ovako ispada samo kao jednosmerna oda Crvenoj Zvezdi.


Mene recimo interesuje detalj kada je "manguparija" (ovaj termin ne uzimam pežorativno, naprotiv) postala dovoljno konkurentna i jaka da odgovori "armiji". Dakle u začetku priča ide sasvim fino, ali nekako mi nelogično ide da gomila mladih ljudi sa granično-disidentskim idejama odjednom postaje dovoljno jaka da uzima titule i da dominira nad ovom drugom stranom koja ima monopol na sve najbolje igrače.


Kada si pominjao sovjetsku praksu (kao i većine drugih zemalja iza gvozdene zavese) nekako je zaboravljena priča o uspostavljanju balansa u državi između dve vodeće sile, vojske i unutrašnjih službi. Tako je u SSSR u jednom trenutku naglo ojačao moskovski Dinamo, tako je u Bugarskoj Levski konfrontiran CSKA itd...


Dakle interesuje me da li je CZV sama po sebi postala jaka, ili je i ona možda imala neki oslonac u nekoj od bitnih i jakih službi? I da li je možda neka od tih službi u određenim momentima kod naroda imala negativnu konotaciju kao što je u jednom delu naroda JNA vrhuška bila neomiljena u prvim posleratnim godinama Beograda?


Prvo i osnovno, Tirketov tekst nije novinarski clanak vec poglavlje iz njegove knjige "Beograd za pocetnike".

Drugo, nismo se ocigledno razumeli: nisam rekao da je "manguparija" dominirala nad vojno-rezimskim klubom vec da je ono sto se pod sintagmom "beogradska manguparija" podrazumeva - pezorativno ili ne - za CZ navijala od nastanka ovih klubova (kao sto je to cinio i onaj deo populacije koji se tada nazivao reakcionarnim, ma koliko nekoga to zabavljalo, a buduci da i sam poticem iz "reakcionarnog" okruzenja - u toj prici mnogo zabave bilo nije).

Jasno je da je i Zvezda osnovana od strane rezima, to niko ne spori, nisu se mangupi nasli na sred Beograda i resili da udare kontru JNA, Boze sacuvaj, zao mi je ukoliko si me tako razumeo. Razlika u odnosu na Partizan u tim prvim godinama je bila u tome ko je navijao za Partizan a ko za CZ.

I trece, u svom "manifestu", ako ga pazljivije procitas, sam pominjao najprljavije policijske strukture preko kojih je rezim resio da kontrolise klub kada se videlo koliko je masovna podrska koju Zvezda ima kada je prerasla i beogradske, a kasnije i srbijanske okvire. Tako da nema govora da sam ni napisao ni pomislio da je Zvezda postala to sto jeste bez ikakvog oslonca u rezimu. To je nemoguce. Do sezdesetih, uz par izuzetaka, za razliku od Partizana, u Zvezdi nisu sedeli ljudi iz prvog esalona Armije i Partije. U ta doba dolazi do infiltracije srbijanske tajne policije i njenih kadrova koji garantuju podrsku privrednih giganata ("Genex", "C market" i sl.) ciji su direktori sedeli u Zvezdinom UO a jeli i pili u kafani "Madera" na Tasmajdanu.
"This is exactly what football should be about."