Autor: Boki Tema: Fudbalska reprezentacija Srbije  (Pročitano 429839 puta)

Na mreži Blefer

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Feb 2012
  • Lokacija:
  • Poruke: 17.729
  • Ugled: +101/-104
    • Pogledaj profil
Odg: Fudbalska reprezentacija Srbije
« Odgovor #1545 poslato: Mart 30, 2015, 03:00 »
Nemate ovlašćenje da vidite linkove. Registracija ili Prijava
Ja sam pomenuo smenu Karadzica i garniture koju je on ustolicio.
veruj da je ta garnitura umrežena na svim nivoima i da bi se vrlo lako prešaltali na pobedničku strane don terze ili nekog političkog kadrovika koga gospodar pošalje u savez  Mora se sve počistiti ...
"Наш човек не уме да се лако и правовремено заустави ни при успону ни при паду.“ (Иво Андрић)

Na mreži Dule Savic

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Nov 2012
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Poruke: 11.971
  • Ugled: +1196/-454
  • mitoman i povijesni revizionist
    • Pogledaj profil
Odg: Fudbalska reprezentacija Srbije
« Odgovor #1546 poslato: Mart 30, 2015, 03:15 »
Verujem da je umrezena kao sto verujem i da bas zato treba djuture svi da odu, i Karadzic i Djoric i Lakovic; ali bez ikakvog razmisljanja i premisljanja "ko ce da dodje" Karadzic ima da leti prvi. To je, ponavljam, uslov svih uslova i uopste uslov svake zamislive promene na bolje. Sto se tice njihovih naslednika, to je malo kompleksnija prica. Verujem da postoji neka bolja, organizovanija, sposobnija ekipa - pa valjda bi se do sada pojavila. Zato ce se, sva je prilika, morati raditi sa onim sto je na raspolaganju. Pri tome ne mislim na mafijasa Terzica i njemu slicne vec na fudbalske ljude koji su u manjoj meri kompromitovani ili koji nisu kompromitovani uopste, neko tipa Golac, Deki Stankovic, Jugovic i sl. Mozda bi oni iznutra mogli da promene sistem koga izjeda entropija i koji odavno urusava i sam sebe i srpski fudbal. Naravno, treba imati u vidu i to da, sire gledano, mozemo da imamo i najsposobniji savez na svetu, bez privatizacije klubova - dzabe nam sve.
"This is exactly what football should be about."

Na mreži Blefer

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Feb 2012
  • Lokacija:
  • Poruke: 17.729
  • Ugled: +101/-104
    • Pogledaj profil
Odg: Fudbalska reprezentacija Srbije
« Odgovor #1547 poslato: Mart 30, 2015, 03:21 »
  Moja želja je da se na čelo FSS postavi neko ko je uspeo u svom poslu(biznisu) nešto kao što je to uradio Atletski Savez Srbije a da uz tog menadžera saveza bude neka od fudbalskih legendi ali nepo svaku cenu može Stanković, Jugović, Jokanović koji bi bili zaduženi za koordinaciju između selekcija, nešto nalik funkcijama Tomaševića&co iz KSS. UZ te promene u savezu momentalno bih sproveo promene u klubovima omogućio formiranje Profesionalne lige od 10-12 klubova koje bi držao privatni kapital a preko Telekoma EPS-a bi liga bila sponzorisana i svako mesto bi donosilo određene pare     
« Poslednja izmena: Mart 30, 2015, 03:33 Blefer »
"Наш човек не уме да се лако и правовремено заустави ни при успону ни при паду.“ (Иво Андрић)

Na mreži Dule Savic

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Nov 2012
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Poruke: 11.971
  • Ugled: +1196/-454
  • mitoman i povijesni revizionist
    • Pogledaj profil
Odg: Fudbalska reprezentacija Srbije
« Odgovor #1548 poslato: Mart 30, 2015, 03:32 »
I Tole je uspesni biznismen:) Ali iz nekog drugog vremena i nekog drugog sistema. Nama je potreban menadzer, ali nam je takodje potrebna i organizacija. FSS ovako kako je sada postavljen postoji samo i iskljucivo da bi glasao za Karadziceve odluke i drzao na vlasti njega i njegove. Kakav crni delegatski sistem, kakvi qrcevi regioni, kakve skupstine. Imas jedno telo, jedan trust mozgova koji bira menadzera na odredjeni period i postavlja ciljeve. Sve ostalo je deputatski sistem jos iz doba Kardelja
"This is exactly what football should be about."

Van mreže shorty

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija: Karadağ
  • Poruke: 3.141
  • Ugled: +7/-1
    • Pogledaj profil
Odg: Fudbalska reprezentacija Srbije
« Odgovor #1549 poslato: Mart 30, 2015, 03:41 »

Na mreži Blefer

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Feb 2012
  • Lokacija:
  • Poruke: 17.729
  • Ugled: +101/-104
    • Pogledaj profil
Odg: Fudbalska reprezentacija Srbije
« Odgovor #1550 poslato: Mart 30, 2015, 03:42 »
Nemate ovlašćenje da vidite linkove. Registracija ili Prijava
I Tole je uspesni biznismen :) Ali iz nekog drugog vremena i nekog drugog sistema. Nama je potreban menadzer, ali nam je takodje potrebna i organizacija. FSS ovako kako je sada postavljen postoji samo i iskljucivo da bi glasao za Karadziceve odluke i drzao na vlasti njega i njegove. Kakav crni delegatski sistem, kakvi qrcevi regioni, kakve skupstine. Imas jedno telo, jedan trust mozgova koji bira menadzera na odredjeni period i postavlja ciljeve. Sve ostalo je deputatski sistem jos iz doba Kardelja
Tole je produžena rukka glavne mafije u Srbiji ali što bi Anđus rekao o tome ću kad dođe vreme. Mada svi znamo ko "vodi" ovu nazovi državu 
"Наш човек не уме да се лако и правовремено заустави ни при успону ни при паду.“ (Иво Андрић)

Van mreže NenadBG

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija:
  • Poruke: 10.801
  • Ugled: +61/-256
    • Pogledaj profil
Odg: Fudbalska reprezentacija Srbije
« Odgovor #1551 poslato: Mart 30, 2015, 05:18 »
pero,evo ja ne znam na koga mislis da vodi srbiju.vucic, strani ambasadori, amerika, eu, mozda miskovic ili neki drugi biznismen ili skup oligarha, saric iz zatvora sumnjam da moze da vodi, arkan je pokojni,inace bi bio dobar kandidat u ovoj prici, keka, kosmajac, luka bojovic koliko god bili uspesni u svojoj "bransi" su sitna riba kada se prica o vodjenju drzave?
« Poslednja izmena: Mart 30, 2015, 05:18 NenadBG »
A ljubav ka tebi jos jaca je...

I svakim danom sve vise volim te...

Na mreži Blefer

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Feb 2012
  • Lokacija:
  • Poruke: 17.729
  • Ugled: +101/-104
    • Pogledaj profil
Odg: Fudbalska reprezentacija Srbije
« Odgovor #1552 poslato: Mart 30, 2015, 06:17 »
 sve te koje si nabrojao oni na koje ja mislim drza u saci i igraju se sa sa njima a nas jebu do bola
"Наш човек не уме да се лако и правовремено заустави ни при успону ни при паду.“ (Иво Андрић)

Van mreže ladja

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija:
  • Poruke: 20.524
  • Ugled: +108/-96
    • Pogledaj profil
Odg: Fudbalska reprezentacija Srbije
« Odgovor #1553 poslato: Mart 30, 2015, 09:47 »
Nemate ovlašćenje da vidite linkove. Registracija ili Prijava
I Tole je uspesni biznismen :) Ali iz nekog drugog vremena i nekog drugog sistema. Nama je potreban menadzer, ali nam je takodje potrebna i organizacija. FSS ovako kako je sada postavljen postoji samo i iskljucivo da bi glasao za Karadziceve odluke i drzao na vlasti njega i njegove. Kakav crni delegatski sistem, kakvi qrcevi regioni, kakve skupstine. Imas jedno telo, jedan trust mozgova koji bira menadzera na odredjeni period i postavlja ciljeve. Sve ostalo je deputatski sistem jos iz doba Kardelja


Tole uspešni biznismen? :eek:


Taj dok je sa Kasom carovao po Subotici upropastio je sve što takao.

Van mreže nyc

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Nov 2012
  • Lokacija:
  • Poruke: 15.203
  • Ugled: +217/-297
    • Pogledaj profil
Odg: Fudbalska reprezentacija Srbije
« Odgovor #1554 poslato: Mart 31, 2015, 03:45 »
Ne znam šta je, niti da li postoji odgovor, tj. rešenje, za cirkus zvani, "Srpski fudbal".
Iskreno, sumnjam (ili "sumljam", što reče jedan naš forumaš) da bi smena Toleta i njegove ekipe omogućila bilo kakav pomak nabolje.
Nekako naginjem mišljenju koje je nekoliko vas ovde iznelo, a to je da je stanje (duha) u reprezentaciji neraskidivo povezano sa sveopštim posrnućem, na svim nivoima, u državi Srbiji.


Kad se setim Hrvatske na SP u Francuskoj, ne mogu a da se isto tako ne setim sveopšteg "zeitgeista" u Ličkoj koji je bio sav nabijen optimizmom, snagom, verovanjem u sebe i svoj nacionalni identitet ... upravo su dobili rat protiv moćnog protivnika! Povratili su sve izgubljene teritorije, uspostavili identitet i "izašli u svet" koji ih je, formalno, priznao i prihvatio.  Ma koliko to bilo napumpano, ideološki izveštačeno, činjenica ostaje da je upravo taj duh odradio svoje kada je reprezentacija bila u pitanju. Sećate li se samo kako je grunula Hrvatska himna na otvaranju SP 2002, protiv Brazila!? E, TO je bila SNAGA .. ČITAVA zemlja je bila uz te momke i, recite mi, kako onda da ne izgineš za tu himnu, za tu zastavu?


Čudne su to stvari. Mislim, potpuna apstrakcija - himna, patriotizam, nacija, ruka na srcu, zastava, grb... A opet, sve to skupa predstavlja realnu snagu, dodatno "gorivo" koje i te kako znači.


Gde je taj duh u Srbiji? Gde je, kada Srbi ni ne znaju više gde je njihova država, ko ih vodi, ko su neprijatelji, a ko prijatelji?
Srbija izlazi iz XX veka potučena, pobedjena, postidjena i posramljena.
Ponajviše od svega, mislim da Srbija i Srbi već dugo prolaze kroz jedan jako mračan period svoje istorije - kada niko više ne veruje ni u kakve vrednosti, ni u kakve institucije, a u ljude još ponajmanje. Čini mi se da na svakom koraku preovladava jedan jako izražen CINIZAM, gotovo sarkazam, kada je reč o sopstvenoj državi. Sve je nekako srozano, svi ideali, sve opšte vrednosti.
Ja prvi priznajem da se ne palim na himnu, na epsku poeziju itd. ALI, nikako ne podržavam ovo stanje apatije i besmisla. Ne podržavam ovo cenjkanje oko toga ko, kada i zašto bi trebaloi da dodje na stadion i podrži reprezentaciju. Ne podržavam one idiote na severu Marakane koji 90 minuta skandiraju uvredljive slogane na račun golmana reprezentacije!  Još manje podržavam pasivnost FSS i policije koji ni prst nisu pomakli da recimo, priapse onog majmuna Bogdanova zbog upada u bus i direktnog napada na Stojkovića. Jebateled, pa taj majmun je bio prvi koji je preskočio ogradu kada je trebalo da se "oleše" albanski igrači na JNA!!?!?


O ČEMU MI UOPŠTE PRIČAMO?!?


Uspeh reprezentacije bi bio pravo čudo u ovim okolnostima sveopšteg raspada.


--------------------------


E, sad. Da li ja previše širim priču i teoretoišem bez potrebe? Ko će ga znati. Možda je tako. Možda je ipak fudbal mnogo jednostavnija neka priča koja nema veze sa stanjem u zemlji, medj narodom. Možda.


No, nije zgoreg da porazgovaramo malo i o ovome. 









« Poslednja izmena: Mart 31, 2015, 03:46 nyc »

Van mreže djordje

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Nov 2012
  • Lokacija:
  • Poruke: 2.120
  • Ugled: +47/-24
    • Pogledaj profil
Odg: Fudbalska reprezentacija Srbije
« Odgovor #1555 poslato: Mart 31, 2015, 10:23 »
Mislim da gresis Profo, vuces paralelu izmedju stanja u drzavi, duha nacije, nacionalnog jedinstva sa fudbalskim rezlutatima.
Postoje globalni timski sportovi u kojima je Srbija jaka kao crna zemlja, gde vlada timski duh, jedinstvo i gde su rezltati u potpunoj nesrazmeri sa onime sto nasa drzava jeste.

Mislim da je odgovor puno jednostavniji na tvoje pitanje. Postoji nesto sto razdvaja, fudbal od svih drugih ekipnih ili pojedinacnih sportova. A to nesto je enorman novac i mislim da je tu uzrok svih nasih problema.

Fudbal u Srbiji je jedna od retkh profitabilnih grana, to je biznis u kojem se obrcu milioni evra. PA transferi cak i u JSL su vredni vise stotina hiljada evra, a to je novac o kojem u drugim sportovima mogu samo da sanjaju.

Srbija je izvoznik fudbalera, od 90ih na ovamo je vise hiljada fudbalera preslo granicu i bilo bi zanimljivo videti koliko su vredli ti transferi u globalu.
Mislim da je to brojka od koje bi nam se zavrtelo u glavi i prilicno sam siguran da je veci promet napravljen na prodaji fudbalera nego u nekim priverednim granama.

Uostalom u tom poslu smo vanserijski uspesni, kao u retko cemu drugom.


I mislim da je urapvo to i usud naseg fudbala, kao industrija koja pravi orgomne pare je strahovito privlacan za najsumnjivije moguce ljude, jednom recju za kriminalce. A treba priznati da je ceo nas fudbal potpuno kriminalizovan, pocev od nizerazrednih klubova pa sve do fudbalskog saveza.
I mislim da upravo u tome i treba traziti razloge ovakvog posrnuca naseg reprezentativnog i klupskog fudbala.


Evo ti primer BRankice Stankovic, ta zena je pravila serijale to ratnim zlocinima, o ubistvu Djindjica i politckoj pozadini atentata, o duvanskoj mafiji, o haskim beguncima, a najvise problema je imala u vezi koje teme?

Ta zena je dobila policijsko obezbednje kada je progovorila o fudbalskoj mafiji, njena nova emisija je prestala da se emituje kada je opet drznula u nase klubove.
« Poslednja izmena: Mart 31, 2015, 10:29 djordje »

Na mreži Dule Savic

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Nov 2012
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Poruke: 11.971
  • Ugled: +1196/-454
  • mitoman i povijesni revizionist
    • Pogledaj profil
Odg: Fudbalska reprezentacija Srbije
« Odgovor #1556 poslato: Mart 31, 2015, 11:30 »
Ovde sam uglavnom uz Djordja. Srbija je treci izvoznik igraca U SVETU, verovali ili ne.

A za Profu samo dva komentara: kao prvo, iz iste te Srbije je izasla i reprezentacija koju je vodio Antic pre samo pet godina, pa je to bilo nebo i zemlja u odnosu na ovaj tim po svemu. Drugo, iz iste te Srbije, kakva je da je, izlaze i drugi nacionalne selekcije, koje prave svetske, da: svetske uspehe.

Prema tome, mislim da ne stoji teza da je stanje u reprezentaciji neraskidivo povezano sa nekakvim (mitskim) stanjem duha ili posrnucem drzave. Mnogo sam skloniji tvrdnji da je rec o ispolitizovanom i kriminalizovanom savezu.
"This is exactly what football should be about."

Na mreži Blefer

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Feb 2012
  • Lokacija:
  • Poruke: 17.729
  • Ugled: +101/-104
    • Pogledaj profil
Odg: Fudbalska reprezentacija Srbije
« Odgovor #1557 poslato: Mart 31, 2015, 12:22 »
  nije profa totalno promašio loptu ali sam ipak bliži da se složim sa oniš što je Đorđe napisao. Najgori ološ koji živi u Srbiji uhlebio se u fudbalu i zato nema reprezentacije a klupski fudbal je očajan
"Наш човек не уме да се лако и правовремено заустави ни при успону ни при паду.“ (Иво Андрић)

Na mreži Dimitrije BP

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija: Бачка Паланка
  • Poruke: 12.129
  • Ugled: +40/-15
    • Pogledaj profil
Odg: Fudbalska reprezentacija Srbije
« Odgovor #1558 poslato: Mart 31, 2015, 12:24 »
Nemate ovlašćenje da vidite linkove. Registracija ili Prijava
  nije profa totalno promašio loptu ali sam ipak bliži da se složim sa oniš što je Đorđe napisao. Najgori ološ koji živi u Srbiji uhlebio se u fudbalu i zato nema reprezentacije a klupski fudbal je očajan
1. SNS.

Na mreži Blefer

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Feb 2012
  • Lokacija:
  • Poruke: 17.729
  • Ugled: +101/-104
    • Pogledaj profil
Odg: Fudbalska reprezentacija Srbije
« Odgovor #1559 poslato: Mart 31, 2015, 12:32 »
Nemate ovlašćenje da vidite linkove. Registracija ili Prijava
Nemate ovlašćenje da vidite linkove. Registracija ili Prijava
  nije profa totalno promašio loptu ali sam ipak bliži da se složim sa oniš što je Đorđe napisao. Najgori ološ koji živi u Srbiji uhlebio se u fudbalu i zato nema reprezentacije a klupski fudbal je očajan
1. SNS.
naravno da je tu i SNS ali nisu ni drugi bili manje alavi a ima ih i dalje na čelnim pozicijama u srpskom fudbalu pogotovo drugova socijalista.
"Наш човек не уме да се лако и правовремено заустави ни при успону ни при паду.“ (Иво Андрић)