Autor: dejo94 Tema: 148. večiti derbi, Crvena zvezda - Partizan, stadion "Rajko Mitić" 25.4 u 18h  (Pročitano 12508 puta)

Van mreže Deneb

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija: Struga, Makedonija
  • Poruke: 3.857
  • Ugled: +27/-3
    • Pogledaj profil
Nemate ovlašćenje da vidite linkove. Registracija ili Prijava
Svih ovih godina smo svjedoci kukanja cigana kako su stalno pokradeni u derbijima...  ali evo i druge strane medalje...




Nemate ovlašćenje da vidite linkove. Registracija ili Prijava




Svaka čast čovjeku koji je napravio ovo.  :aplauz:


sad ce nenad jednu po jednu da ti obrzalozi, da moze, al nemora i izvuci iz naftalina jednom kad nisu njima sudili dal bese 74 il 82 godina
Nemate ovlašćenje da vidite linkove. Registracija ili Prijava

Van mreže Фаул

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija: Подгорица
  • Poruke: 25.521
  • Ugled: +103/-135
    • Pogledaj profil


Citat
Osamdesetih godina Južna tribina u "rupi" je uvijek bila puna.Ovo je fotografija sa 82 večitog derbija, '88 godine.Jug ne da je pun već ni igla nije mogla da padne, na stadionu 100 000 navijača, a na Jugu preko 30 000!

Zaista,juzna tribina ovdje izgleda nenormalno nabijeno...  :klanja:
Zar nisu ljudi čudni? Nikad ne koriste slobode koje imaju ali zahtijevaju one koje nemaju. Ne koriste slobodu misli, traže slobodu govora.

Van mreže nyc

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Nov 2012
  • Lokacija:
  • Poruke: 15.203
  • Ugled: +217/-297
    • Pogledaj profil
Ma, dajte, narode, da li stvarno mislite da treba da se vraćamo i ponovo analiziramo sudijske "krađe" i "nepravde"??
Bilo je i namernih i slučajnih grešaka. To je sve deo onoga što se kod nas zove Fudbal.

Otidite na RSB ili neki drugi ciganski sajt pa ćete se nagledati tonu snimaka koji dokazuju - suprotno (šifra: Drobnjak iz auta) !

Tamo možete videti i silne detaljne analize navodnih Partizanovih kupljenih utakmica protiv drugih klubova. Dosudjenih ili nedosudjenih penala, crvenih kartona, ovoga onoga.
Zar ste zaista u tom fazonu?

Mislim, niko vam ne može osporiti to pravo - niti će - ali, zar nemate pametnija posla u životu?

Još nešto. Obzirom na godine (i decenije !   :'(  ) mogu da zaključim jedno. Sve do raspada YU ovakve budalaste priče i rasprave se uopšte nisu spominjale. Ne sećam se, ali stvarno, da se IKO bavio "analizom prošlih derbija" ne bi li time dokazao kako je baš njihova strana brutalno oštećena i to u kontinuitetu.

Ovakvi budalasti "dokumentarci"  se zapravo sjajno uklapaju u sveopšte propadanje ne samo domaćeg fudbala, već i svih moralnih vrednosti i kriterija u društvu uopšte. Umesto da se ložimo ko je bolji, ko će pobediti, koji su nam najjači aduti... mi se sve više bavimo urotama, zakulisnim scenarijima, kradjama, prevarama...
Na svakog Toleta dodje po jedan Babarogić ... i tako u beskonačnost.
Neko je već napisao ovde, koliko se MRŽNJE zapatilo izmedju dva kluba. Samo pljušte uvrede, optužbe, pretnje...!

Kao klinac, jedva sam čekao derbi jer je to zaista bio svojevrstan praznik sporta. Jedino o čemu se govorilo danima pred tu veliku utakmicu je bio - FUDBAL. Fudbal, odn. igrači, treneri, taktike. Divili smo se protivničkim igračima i s razlogom strepeli od istih. Ja sam sve znao o Blagoju, Ćuretu, Bori (Djordjeviću - koji je to majstor bio! ) , pa Moci (  :klanja: ), Bjeki, Zaviši, Stojketu, Golcu, Nikici, Manceu, Vučićeviću (  :klanja:  :klanja: ), Pedji, Savi...   Ma strahopoštovanje BRE!

A danas, ne znam koju ću bljutaviju uvredu pre da pročitam na račun momaka koji ama baš ničim nisu zaslužili takvo blaćenje.

Tamo, na RSB se takmiče trenutno ko će goru uvredu ( i to u stihu !!!  ) da smisli na račun Ninkovića. OK, ne znam kome taj mali može da bude simpatičan, ALI, bre, da se nekoliko dana pred derbi bavimo time ko će odurniju uvredu da smisli na njegov račun ??? ALOOOO? Dje je tu mozak, momci??? Šta bi?

Definitivno živim(o) u nekom drugom vremenu.


Van mreže NenadBG

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija:
  • Poruke: 10.801
  • Ugled: +61/-256
    • Pogledaj profil
evo,pre svega za profu jedna stara emisija,a i za druge koje zanima...

Nemate ovlašćenje da vidite linkove. <a href="http://www.sportski-forum.com/index.php?action=register">Registracija</a>&nbsp;ili&nbsp;<a href="http://www.sportski-forum.com/index.php?action=login">Prijava</a>
A ljubav ka tebi jos jaca je...

I svakim danom sve vise volim te...

Van mreže VolimPFC

  • Administrator
  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija:
  • Poruke: 18.359
  • Ugled: +53/-42
    • Pogledaj profil
Nemate ovlašćenje da vidite linkove. Registracija ili Prijava


Citat
Osamdesetih godina Južna tribina u "rupi" je uvijek bila puna.Ovo je fotografija sa 82 večitog derbija, '88 godine.Jug ne da je pun već ni igla nije mogla da padne, na stadionu 100 000 navijača, a na Jugu preko 30 000!

Zaista,juzna tribina ovdje izgleda nenormalno nabijeno...  :klanja:

Mi smo najbolje popunjen Jug u poslednjih 10 godina na Marakani imali 2011. u finalu kupa protiv Vojvodine  :D

mada nije to bilo loše ni u 134.derbiju...



a ni u 137.

Моје јутро, мој дан, моје жеље, мој сан, мој живот, моја ствар, једно име Партизан...

Н.А.                                                            26.11.1918.

Van mreže NenadBG

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija:
  • Poruke: 10.801
  • Ugled: +61/-256
    • Pogledaj profil
Nemate ovlašćenje da vidite linkove. Registracija ili Prijava

Citat
Osamdesetih godina Južna tribina u "rupi" je uvijek bila puna.Ovo je fotografija sa 82 večitog derbija, '88 godine.Jug ne da je pun već ni igla nije mogla da padne, na stadionu 100 000 navijača, a na Jugu preko 30 000!
da krenemo od toga da ako je pun kapacitet bio oko 100.000,tesko je na jugu moglo da stane preko 30.000.ima semafor i manji je od severa...


sto se tice slika koje kacite treba staviti sliku kompletnog juga,tek onda se lepo vidi koliko je stvarno bio popunjen,dal je svaka rupa bila popunjena i sl(isti djavo i za ostale tribine).inace sadasnji jug je visestruko "osakacen" pravljenjem onih kaveza sa obe strane. ok mogu se i tu pustiti navijaci,ali cesto se i na derbijima ne pustaju...
A ljubav ka tebi jos jaca je...

I svakim danom sve vise volim te...

Van mreže ladja

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija:
  • Poruke: 20.524
  • Ugled: +108/-96
    • Pogledaj profil
Ne znam da li me u zadnji 15 godina manje zanimao derbi? :zbunjen:


I jedna i druga ekipa dugo nisu bile ovako jadne i loše sa trubadurima na klupi..


Ko što kaže Laki vreme je za jedan derbi bez golova dugo ga nije bilo.

Van mreže Laki

  • Globalni moderator
  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija: Beograd
  • Poruke: 7.944
  • Ugled: +54/-10
    • Pogledaj profil
Nemate ovlašćenje da vidite linkove. Registracija ili Prijava


Citat
Osamdesetih godina Južna tribina u "rupi" je uvijek bila puna.Ovo je fotografija sa 82 večitog derbija, '88 godine.Jug ne da je pun već ni igla nije mogla da padne, na stadionu 100 000 navijača, a na Jugu preko 30 000!

Zaista,juzna tribina ovdje izgleda nenormalno nabijeno...  :klanja:

Bio! :palac:

Samo an jednom derbiju je bilo oko 90 000 navijača (govorim o osamdesetim godinama), mislim da je možda ova utakmica, ili je to bio 100ti derbi (Lukić). Biće da je ovaj potonji, ovako bez guglanja.

Svi ostali derbiji su imali izmedju 50 000-70 000 gledalaca.
John Pilger je sedamdesetih pravio dokumentarac o disidentima u Čehoslovačkoj. Jedan od njih mu je tad rekao kako zapad ima mnoge prednosti u odnosu na istok, ali u jednoj stvari istok ima prednost. Pilger ga pita,a koja je to? Odgovor - Kad nas mediji lažu, mi znamo da nas lažu.

Van mreže NenadBG

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija:
  • Poruke: 10.801
  • Ugled: +61/-256
    • Pogledaj profil
laki, 100ti derbi je bio 1995.ono 2-1, kada je bjeka junior ugurao loptu maltene buljom posle suta save milosevica, mitko stojkoviski i kovacevic iz penala na djurdjevdan,fakticki odlucujuci mec za zvezdinu titulu i duplu krunu koju smo uzeli te godine. i na toj utakmici je bilo prepuno,bio sam na severu,nikada puniji sever nisam doziveo,ali cini mi se da je zvanicno bilo oko 80000(mada nisam siguran).
derbi koji ti kazes -lukic,verovatno mislis jedan od ona dva kada je lukic dao gol u 90minutu. cini mi se da je jedan negde iz 89e,a drugi cini mi se 92,kada je bio bacen suzavac(bio sam na zapadu)...
« Poslednja izmena: April 24, 2015, 05:40 NenadBG »
A ljubav ka tebi jos jaca je...

I svakim danom sve vise volim te...

Van mreže Blefer

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Feb 2012
  • Lokacija:
  • Poruke: 17.723
  • Ugled: +101/-104
    • Pogledaj profil

 ja ako se dobro sežam najviše gledalaca na derbijima na kojima sam prisustvovao su bile jedna sredinom 80-tih koja se igrala na Đurđevdan i završila 0;0 i ona kad je posle Lukićevog gola bila tuča na terenu krajem 80-tih 
"Наш човек не уме да се лако и правовремено заустави ни при успону ни при паду.“ (Иво Андрић)

Van mreže nyc

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Nov 2012
  • Lokacija:
  • Poruke: 15.203
  • Ugled: +217/-297
    • Pogledaj profil
Nemate vi pojma šta je do guše pun sever Marakane.  :no:
Treba se vratiti u one godine kada je uprava puštala u prodaju nenormalno i nehumano ogroman broj karata, pogotovu za "stajanje".
Kažem, nehumano, jer je (iz ove perspektive) očigledno da im je jedina briga bila zarada. A to, kako će se toliki broj ljudi upakovati (usardiniti) u ipak ograničen prostor
ih uopšte nije brinulo. Zato se na velike utakmice dolazilo i do TRI sata ranije, ako to uopšte možete da zamislite!
Recimo, ne sumnjam da ste negde i vi pročitali kakva je gužva bila na utakmici, Zvezda-Ferencvaroš (polufinale Kupa pobednika kupova). Bio sam na istoj i bogu hvala, uspeo sa ekipom da zasednem tik ispod šipke, dobrih 150 minuta pre početka! Ta gušedupka se ne da opisati običnim, pa ni neobičnim rečima. Krkljanac za pamćenje.

Derbi koji Pera spominje - Lukćev gol minut pred kraj i potom šorka nevidjena na terenu (Maksimir pre Maksimira) - sam takodje gledao "live" (u društvu sa Branetovim kumom, zakletim grobarom  ;)  ). Ali, tada sam već pohodio zapad Marakane . No, da je i na "sedenju" bilo mahinacija sa ulaznicama sasvim jasno dokumentuje činjenica da su svi prolazi uvek bili do daske popunjeni. Kako na zapadu tako i na istoku. Pa KAKO?
A sećam se i jednog derbija gde su grobari krenuli da zaposedaju KROV, obzirom da je tribina bila sardinirana do kraja! Sećam se paničnih apela spikera, "molimo vas sidjite sa krovne konstrukcije da ne bi došlo do tragedije!"   :eek:   Leleee! Mislim da smo iz svih tih utakmica izvukli živu glavu samo pukom srećom. Doduše, bilo je intervencija hitne pomoći i, kasnije, "Klinike Anlave", ali to su bili pojedinačni slučajevi.

Sve u svemu, uprava se tada igrala životima, a da nikome na pamet nije padalo da o tome pokrene raspravu.
"Više od igre". Aha. 

Van mreže nyc

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Nov 2012
  • Lokacija:
  • Poruke: 15.203
  • Ugled: +217/-297
    • Pogledaj profil
Nemate ovlašćenje da vidite linkove. Registracija ili Prijava
evo,pre svega za profu jedna stara emisija,a i za druge koje zanima...

Nemate ovlašćenje da vidite linkove. <a href="http://www.sportski-forum.com/index.php?action=register">Registracija</a>&nbsp;ili&nbsp;<a href="http://www.sportski-forum.com/index.php?action=login">Prijava</a>

Hvala!

Lepa sećanja na vreme kada su "vođe" navijača bili obični ljudi, najčešće radnici koji su preko nedelje radili pošteno za svoj hleb, a onda nedeljom ostavljali grlo, dlanove i srce na tribini. Gledam legendarnog Pančevca i pomislim na današnje likove iz Alcatraza. I monumentalno se smrznem. Ništa drugačije nije ni na severu. "Vodje" obavezno nose utoke, a umesto radnog staža imaju dosije u SUPu. Delije izričito zabranjuju skandiranje pojednim igračima, ali zato bez problema čitavih 26 minuta složno uzvikuju ime vodje koji je skončao u sačekuši! "Rispekt", šta ćeš!
Neverovatna devolucija  koja u malom prikazuje urušavanje društva i države.

Van mreže Фаул

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija: Подгорица
  • Poruke: 25.521
  • Ugled: +103/-135
    • Pogledaj profil
Nemate ovlašćenje da vidite linkove. Registracija ili Prijava

Lepa sećanja na vreme kada su "vođe" navijača bili obični ljudi, najčešće radnici koji su preko nedelje radili pošteno za svoj hleb, a onda nedeljom ostavljali grlo, dlanove i srce na tribini.

Da,definitivno najjaci utisak iz ovog 'filma'. Nesto toliko normalno izgleda toliko nestvarno danas  :zbunjen:
Zar nisu ljudi čudni? Nikad ne koriste slobode koje imaju ali zahtijevaju one koje nemaju. Ne koriste slobodu misli, traže slobodu govora.

Van mreže deda

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija: Nisville,Republika Srbija
  • Poruke: 3.929
  • Ugled: +50/-4
    • Pogledaj profil
Dugo nismo gledali nekog poput Rnića u derbijima.
Nadam se da će ovaj roditi novog Rnu ali na Zvezdinoj strani.
Njihov je red.

Van mreže Фаул

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija: Подгорица
  • Poruke: 25.521
  • Ugled: +103/-135
    • Pogledaj profil
Ili Knezevica?  ;)
Zar nisu ljudi čudni? Nikad ne koriste slobode koje imaju ali zahtijevaju one koje nemaju. Ne koriste slobodu misli, traže slobodu govora.