Autor: Фаул Tema: KK Partizan 2016/2017  (Pročitano 138968 puta)

Van mreže Фаул

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija: Подгорица
  • Poruke: 25.521
  • Ugled: +103/-135
    • Pogledaj profil
Odg: KK Partizan 2016/2017
« Odgovor #990 poslato: Februar 01, 2017, 05:14 »


Nemate ovlašćenje da vidite linkove. Registracija ili Prijava
Hoće reći da čekamo Radonju da izbaci igrača za NBA. 


Zar nisu ljudi čudni? Nikad ne koriste slobode koje imaju ali zahtijevaju one koje nemaju. Ne koriste slobodu misli, traže slobodu govora.

Van mreže NenadBG

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija:
  • Poruke: 10.801
  • Ugled: +61/-256
    • Pogledaj profil
Odg: KK Partizan 2016/2017
« Odgovor #991 poslato: Februar 01, 2017, 05:24 »
eno ga bobi u nba-u.  ;)
A ljubav ka tebi jos jaca je...

I svakim danom sve vise volim te...

Van mreže VolimPFC

  • Administrator
  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija:
  • Poruke: 18.359
  • Ugled: +53/-42
    • Pogledaj profil
Odg: KK Partizan 2016/2017
« Odgovor #992 poslato: Februar 01, 2017, 06:21 »
Koliko igra, tačno sam i zaboravio.  :D    Ali dobro, ima jednog.   


Za 4 sezone 1 NBA garbage time igrač je mršav učinak.     Miloje za isti vremenski period izbaci buduću NBA zvijezdu i jednog koji polako pokazuje potencijal za nešto slično, + Luwawu.




Magov CV po tom pitanju ne bih komentarisao.

Моје јутро, мој дан, моје жеље, мој сан, мој живот, моја ствар, једно име Партизан...

Н.А.                                                            26.11.1918.

Van mreže Фаул

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija: Подгорица
  • Poruke: 25.521
  • Ugled: +103/-135
    • Pogledaj profil
Odg: KK Partizan 2016/2017
« Odgovor #993 poslato: Februar 02, 2017, 10:45 »
Citat
Vujošević: Zvezda odlična, ali me to ne raduje

"Klub iz Humske je pristao na drugorazrednu ulogu, a logistici koja je učestvovala u pravljenju jake Zvezde odgovara ovakav Partizan", poručuje trener Limoža, koji bi ove godine trebalo da uradi transplantaciju bubrega

Sezona je u punom jeku, ali je Duško Vujošević već sada prelomio - neće ostati u Limožu. Kada bude okončao sezonu, napustiće Francusku.

"Stvari u Francuskoj nisu išle kako sam očekivao. Različito smo gledali na stvari i funkcionisanje tima. Smtarao sam da da bi rad kluba trebalo da se zasniva na mladim talentima i stvaranju igrača. Želeo sam da tim ima kontinuitet, ali to se ovde retko viđa. Nisam navikao da radim u takvim uslovima i na kraju sezone ćemo se rastati", poručio je u razgovoru za "informer" Duško Vujošević, uz napomenu da će do kraja ugovora biti maksimalno posvećen ekipi.

Bivši strateg Partizana iz Francuske Vujošević prati situaciju u Srbiji, ali i Evropi. On ne krije da Crvena zvezda igra odlično ove sezone, ali se ne raduje njenim uspesima.

"Ne mogu da kažem da me raduju uspesi crveno-belih, zato što se građenjem Zvezde rušio Partizan. Ne podržavam način na koji je Zvezda postala ovo što je sad. Počevši od čuvenog 'Unapred pripremljenog plana reorganizacije' (Petogodišnji Zvezdin plan za finansijsku stabilizaciju), a zatim i političkog mešanja. Takođe, sada vidim i da Zvezda ima dobru logistiku, pa se dešava da joj sude sudije iz ABA lige i u Evroligi, što nikada nije bio slučaj sa Partizanom", istakao je Vujošević.

Partizan je drugi u ABA ligi, ali iskusnog trenera to ne zadovoljava.

"Partizan ne stoji dobro. Imaju stare igrače, ekipu koja je pravljena za trenutne rezultate, a ne za budućnost. Klub iz Humske je pristao na drugorazrednu ulogu, a logistici koja je učestvovala u pravljenju jake Zvezde odgovara ovakav Partizan. Zbog toga mislim da Partizan teško može da napravi neko iznenađenje na kraju ABA lige".

Vujošević zna da neće ostati na klupi Limoža, ali ne zna gde će nastaviti karijeru. Kaže da je to u drugom planu, a da je mnogo važnije njegovo zdravstveno stanje, budući da ima problem sa dijabetesom.

"Ako se steknu svi potrebni uslovi, planiram da ove godine uradim transplantaciju bubrega. To je ozbiljan zahtev i potrebno je mnogo stvari da se obavi. Svakako će mi transplantacija omogućiti normalan život, a i moći ću da nastavim da se bavim onim što volim", rekao je Vujošević.

Sadasnji Partizan u dvije recenice.

Zar nisu ljudi čudni? Nikad ne koriste slobode koje imaju ali zahtijevaju one koje nemaju. Ne koriste slobodu misli, traže slobodu govora.

Van mreže Zgembo Adislić

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Dec 2012
  • Lokacija: Vesteros
  • Poruke: 7.884
  • Ugled: +53/-19
    • Pogledaj profil
Odg: KK Partizan 2016/2017
« Odgovor #994 poslato: Februar 02, 2017, 11:47 »
meni to nije jasno.

"pristao je na drugorazrednu ulogu". Ne razumem, kao da postoji neki skup gde se dele uloge, i ako ti se ne sviđa tvoja, ti se pokupiš i odeš. Stvarno ne znam šta bi Partizan drugo trebao raditi osim ovoga? Osim da Dule dođe i da pravi privatni rijaliti sa konfenrencijama za štampu pričajući o stvarima koje ne razume (a zadnjih godina se izblamirao za sve pare svojim (ne)poznavanjem prava, ekonomije, a zlobnici bi rekli i elementarne logike)...

I dalje čekam da mi neko od Grobara (nedavno upadoh u jednu raspravu na drugom forumu) suvislo objasni koje su Partizanove alternative u odnosu na ovo

Van mreže Фаул

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija: Подгорица
  • Poruke: 25.521
  • Ugled: +103/-135
    • Pogledaj profil
Odg: KK Partizan 2016/2017
« Odgovor #995 poslato: Februar 02, 2017, 11:55 »
Mladi i perspektivni tim sa 10 juniora, Novicom i nekim iskusnim bekom.
A onda pakleni rad i sektasenje sa tim momcima. Da za 2-3 godine ujedaju ako treba.


Mislim, lupam generalno, ali sadasnji plan mi i ne izgleda kao plan, vise kao privremeno resenje. Prezivljavanje kluba do nekih boljih vremena. Da li ova ekipa ima perspektivu? Ne bih rekao.


Da ne grijesim dusu prema tim momcima, ali vecina njih ne moze cak ni postati ono sto Partizanu treba. Povremeni bljesak, drugo mjesto u aba i kls, to je taj domet.
Zar nisu ljudi čudni? Nikad ne koriste slobode koje imaju ali zahtijevaju one koje nemaju. Ne koriste slobodu misli, traže slobodu govora.

Van mreže Ajkula

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Avg 2015
  • Lokacija:
  • Poruke: 12.694
  • Ugled: +105/-396
    • Pogledaj profil
Odg: KK Partizan 2016/2017
« Odgovor #996 poslato: Februar 02, 2017, 12:09 »
Bez zelje da se mjesam ali u cemu je razlika izmedju ove sezone, prosle i one sa akajonom, pavlovicem?

Trazi se neki instant uspjeh i nista na duze staze. Naravno da je jedini put ovo sto faul kaze ali to je moglo da se radi i prije par godina isto.

Mislim da je Partizan poceo da gubi vezu sa svojom filozofijom kad su Duletov odlazak pokusali nadoknadit skupim igracima ( druga je stvar zasto je to tako bilo) i kad je Dule pristao na dolazak Pavlovica drugi put.

KK partizan je 35 godina bio primjer kako treba da se radi a zadnjih par kako ne treba.

Uvijek su drzali odredjen nivo kvaliteta. Nekad je bio dovoljan za titule a nekad nije.
Borbenost, organizacija i kosarkaska pamet su uvijek bili prisutni kao i jasno sagledavanje svojih mogucnosti. U poslednjih 5 godina to nije tako. Sve se pretvorilo u trku. Prvo d abudes medju 5 ekupa u evropi a sad da budes bolji od Zvezde sto istovremeno znaci da budes najbolji u ABA.

Ili da bar ukrades neki trofej.

I tako smo dosli u situaciju da je Zvezda ucila od Partizana a Partizan prepisuje Zvezdine greske.

Pricam o konceptu da budem jasan ne o tome koliko je ko koliko para ulagao u svoj koncept.

Van mreže Blefer

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Feb 2012
  • Lokacija:
  • Poruke: 17.715
  • Ugled: +101/-104
    • Pogledaj profil
Odg: KK Partizan 2016/2017
« Odgovor #997 poslato: Februar 02, 2017, 12:12 »

 da pokažemo koliko smo moćni sutra nam opet sudi sudija iz ABA lige ovog puta Javor :kafa:
"Наш човек не уме да се лако и правовремено заустави ни при успону ни при паду.“ (Иво Андрић)

Van mreže Ajkula

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Avg 2015
  • Lokacija:
  • Poruke: 12.694
  • Ugled: +105/-396
    • Pogledaj profil
Odg: KK Partizan 2016/2017
« Odgovor #998 poslato: Februar 02, 2017, 12:20 »
Nemate ovlašćenje da vidite linkove. Registracija ili Prijava
Mladi i perspektivni tim sa 10 juniora, Novicom i nekim iskusnim bekom.
A onda pakleni rad i sektasenje sa tim momcima. Da za 2-3 godine ujedaju ako treba.




samo da se nadovezem na ovu ideju. Ona je okm ali sa 10 junora ispadate iz lige a vi ne mozete dovesti 10 kvalitetnih mladih igraca. Ali 2-3 mozete.

Van mreže Zgembo Adislić

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Dec 2012
  • Lokacija: Vesteros
  • Poruke: 7.884
  • Ugled: +53/-19
    • Pogledaj profil
Odg: KK Partizan 2016/2017
« Odgovor #999 poslato: Februar 02, 2017, 12:26 »
Nemate ovlašćenje da vidite linkove. Registracija ili Prijava
Mladi i perspektivni tim sa 10 juniora, Novicom i nekim iskusnim bekom.
A onda pakleni rad i sektasenje sa tim momcima. Da za 2-3 godine ujedaju ako treba.



ovo je samo teorija, u praksi je nemoguće iz više razloga.

Danas ni Zvezda ne može da zadrži svoje juniore iako ima i finansije i infrastrukturu da ih izgura. Malo koji momak danas želi pakleni rad i sektašenje, svaki od njih ima menadžera, oca, majku, specifične želje i planove, ovamo te zove Real, ovamo Stella Azura, ovamo high school u Americi... danas je dovođenje talentovanih klinaca skoro veći luksuz nego dovođenje formiranog gotovog igrača, i za klubove je često neisplativo zbog specifičnih pravila FIBA a i NBA oko obeštećenja.

Pogledaj naše momke u 98, 99, 00, 01 godištu, ogromna većina ovih kvalitetnijih su već na strani odavno. A nema smisla da Novicu i iskusnog beka orkužuješ prosečnim juniorima, onda nećeš igrati ABA, a teško i vrh KLS.



Prosto, nema lakog rešenja, naravno da ovo nije idealno, ali stvarno mi je muka više da slušam njega koji je svesno ili nesvesno učestovovao u srozavanju kluba na ovaj nivo kako palamudi da je ovo sad neko sranje, implicitno nagoveštavajući da bi sa njim u klubu bilo nešto bolje.

Van mreže NenadBG

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija:
  • Poruke: 10.801
  • Ugled: +61/-256
    • Pogledaj profil
Odg: KK Partizan 2016/2017
« Odgovor #1000 poslato: Februar 02, 2017, 01:42 »
ma super je dule sve to rekao,samo nije spomenuo kako se gradio partizan,i kako je partizanov uspeh gradjen na zvezdinom unistavanju...


partizan da bi imao podosta mladih igraca koji stvarno vrede i zasluzuju da igraju u njemu dobar deo mora da napravi,a za to su potrebne nekoliko godina. 2-3 mlada talenta moze da dovede i sa strane,ali to je to. a partizan koliko znam u skoli trenutno nema toliko igraca koje bi mogao da gurne u prvi tim. za sve to kao sto je zgemba rekao postoje i odredjeni jako objektivni problemi, sa kojima se i zvezda,pa i mega,koja najvise polaze na guranje mladih, se susrecu. eto pecarski ode u bajern,a najveci im je potencijal u sigurno 2-3generacije... a koliko ih je vec otislo,pa za malog koprivicu pricaju bajke,a on je od 12-13god je u americi(istina valjda se cela porodica preselila),da ne pricamo koliko je klinaca do 18god vec po inostranstvu. pa zvezda i fmp kad su usli u saradnju ovako na brzinu koliko se secam otisli su jankovic(94), ristic(95), voja stankovic(97),i otisl su bar jos jedno 2 mislim igraca i pre 18rodjendana dal bese rakicevic ili tako nesto,zaboravio sam.
« Poslednja izmena: Februar 02, 2017, 01:43 NenadBG »
A ljubav ka tebi jos jaca je...

I svakim danom sve vise volim te...

Van mreže Deneb

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija: Struga, Makedonija
  • Poruke: 3.849
  • Ugled: +27/-3
    • Pogledaj profil
Odg: KK Partizan 2016/2017
« Odgovor #1001 poslato: Februar 02, 2017, 05:51 »
od pre tri godine, tad je bilo pravo vreme,  ja sam zeleo i jos zelim beton ligu, a talentirane igrace sigurno ima, ne mora da budu Pecarski i Balsa Koprivica, al u Srbiji, Mkd, Bosni sigurno ima igraca od 16,17,18 godina koji mogu da budu sasvim solidni i koji bi dosli u partizan, radi sa njima par godina, formiraj ih, pa ce onda i veci talenti projaviti interes, Megin put je nesto takvo, jes da je tu Misko, al mladi igraci veruju Milojevicu, pa ako dodje neka li-la situacija radije bi u Megi nego u Partizan, pa cak i u FMP/Zvezda jer sansa koji bi dobili tamo je upitna, mada je sve vidlijiva veza Misko-Covic (Tejic, Rebron). Ko od maldih igra u Zvezdi, kad se juri f8, Dobric na kasici igra i u ABA, Simanic ni tamo, onog RTakicevica nigde nema, Rebron je otiso, Gudura igra, al on je 95 godiste (Tripko je  na te godine igro 20+, sa 10 suteva po utakimici). Gledam i FMP, ima mladih igraca, al Covic i Bolden igraju 30+, jos doveli i Ljubicica, Apic, Davidovac, Lazarevic igraju standardno po 20+, ostali mrsavo.
Nemate ovlašćenje da vidite linkove. Registracija ili Prijava

Van mreže Zgembo Adislić

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Dec 2012
  • Lokacija: Vesteros
  • Poruke: 7.884
  • Ugled: +53/-19
    • Pogledaj profil
Odg: KK Partizan 2016/2017
« Odgovor #1002 poslato: Februar 02, 2017, 08:07 »
Nemate ovlašćenje da vidite linkove. Registracija ili Prijava
ma super je dule sve to rekao,samo nije spomenuo kako se gradio partizan,i kako je partizanov uspeh gradjen na zvezdinom unistavanju...



a da se vi sami sa sobom dogovorite kako ste propali, kakve veze ima Partizan sa tim? Evo nedavno ste tumačili intervju Vesića kako je sistemski uništavao Zvezdu, pa onda sad Partizan... , Partizanov uspeh je građen višegodišnjim radom trenera i držanjem grupe igrača na duži mandat, slično kao što sad CZBG radi, nema potrebe za tako seljačkim stavovima, ne volim ni kada se sadašnji uspesi Zvezde osporavaju odlukama uprave i na taj način baca mrlja na rad trenera i igrača.


Nemate ovlašćenje da vidite linkove. Registracija ili Prijava
Megin put je nesto takvo, jes da je tu Misko

pa o ovome upravo govorim, nema šanse da Partizan kopira model Mege jer to sam klub tu nema koristi. Mega ne živi od gigantskih obeštećenja jer to nije primarni cilj, igrači baš dolaze u taj klub jer ih on razigrava, a ne traži veliku zaradu na njima. Zaradu ostvaruje menadžer.

Misliš da bi Partizan tako lako pustio Pecarskog kao što je Mega uradila, bez nervoze, ičega? Megi se jebe, to nije njihov igrač, već igrač menadžera, a menadžer će na njemu zarađivati svejedno da li je ovaj u Megi, ili Bajernu.

Van mreže VolimPFC

  • Administrator
  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija:
  • Poruke: 18.359
  • Ugled: +53/-42
    • Pogledaj profil
Odg: KK Partizan 2016/2017
« Odgovor #1003 poslato: Februar 02, 2017, 08:52 »
Nemate ovlašćenje da vidite linkove. Registracija ili Prijava
ma super je dule sve to rekao,samo nije spomenuo kako se gradio partizan,i kako je partizanov uspeh gradjen na zvezdinom unistavanju...


Ma da, otišao PSD i pištolje tjerao Zmaga da potpiše ugovor na 500k evra.   Dule držao vrata da niko ne uđe.
Моје јутро, мој дан, моје жеље, мој сан, мој живот, моја ствар, једно име Партизан...

Н.А.                                                            26.11.1918.

Van mreže Vanzemaljac Sivi

  • Matori član
  • ****
  • Pristupio: Jan 2015
  • Lokacija:
  • Poruke: 745
  • Ugled: +17/-8
    • Pogledaj profil
Odg: KK Partizan 2016/2017
« Odgovor #1004 poslato: Februar 02, 2017, 11:09 »
Dule magija!  :))