Autor: Фаул Tema: KK Partizan 2018/2019  (Pročitano 92916 puta)

Van mreže nyc

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Nov 2012
  • Lokacija:
  • Poruke: 15.203
  • Ugled: +217/-297
    • Pogledaj profil
Odg: KK Partizan 2018/2019
« Odgovor #525 poslato: April 08, 2019, 02:06 »
Nemate ovlašćenje da vidite linkove. Registracija ili Prijava
nakon dve odležane noći, ne prolazi još bljutav ukus u mozgu.


Ne znam, druže moj grobarski, ali mene je već euforija prošla!

Brine me sad ovo finale.

Van mreže Фаул

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija: Подгорица
  • Poruke: 25.521
  • Ugled: +103/-135
    • Pogledaj profil
Odg: KK Partizan 2018/2019
« Odgovor #526 poslato: April 08, 2019, 02:30 »
Ja sam sve cekao da se javi neko drugi sa analizom i da probije led  :D

Elem, sto se same utakmice tice, Trinkijeri jeste zabagovao, to se mora priznati. Svi pricaju o startnoj petorci koja jeste bila promasena, iako je bila identicna kao u prva dva meca. Okej, Gagic krece umjesto Lendejla, to je razumljivo, ali na ostalim pozicijama je moglo nesto da se mijenja. Kod rezultata 9:3 je trebalo zvati TO i politi ih kantom ledne vode ako treba, tad se vidjelo da upadamo u bunar. Trinki je sacekao jos jednu trojku pa ga zvao na 12:3 ali nista nije zaustavio, otislo je posle na 15:3.

Drugi prelomni momenat su 4 zaredom promasena bacanja. Za ovaj, debeli Latin definitivno nije kriv. Poraz smo potpisali u tom momentu, tu je bio kraj. Posle onakvog psihickog propadanja, ova ekipa se nije mogla vratiti. Ja prvi put vidim, od kad gledam kosarku, 4 bacanja promasena odjednom. Doduse nije bas tipicna pojava sutiranja 4 bacanja, ali opet.

Covjeku najvise zamjeram sto onaj TO kod -35 nije odrzao ranije, ako treba i ponovio ga. Nije se smjelo dopustiti onakvo brukanje, ona propast se morala zaustaviti nekako. Donekle razumijem, kad nemas iole raspolozenog igraca koji nece bacati cigle, a cigani skupili u reketu, vrlo tesko je smisliti bilo sta, ali on nije uspio da trgne ekipu iz ocigledne propasti, bukvalno smo gledali izivljavanje, dje su po nama prskali svi redom iz KKCZ, zakljucno sa Covkinsom.

Ali dobro, iako je na KZS izbjegao svoju odgovornost za vidjeno u subotu, ne mozemo jesti govna i ne konstatovati napredak od Zadra naovamo. KKP po prvi put od odlaska Duleta ima sansu da bude kosarkaski klub a ne spdnja organizacija, vidjecemo oce li biti iskoriscena.
Zar nisu ljudi čudni? Nikad ne koriste slobode koje imaju ali zahtijevaju one koje nemaju. Ne koriste slobodu misli, traže slobodu govora.

Van mreže Фаул

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija: Подгорица
  • Poruke: 25.521
  • Ugled: +103/-135
    • Pogledaj profil
Odg: KK Partizan 2018/2019
« Odgovor #527 poslato: April 08, 2019, 02:37 »
Sto se tice IDUCE sezone  :D ovdje ima neka solidna osnova. Po meni, Vanja, Zagorac, Jaramaz, Lendejl + eventualno neko od grupe: Si, Nikolic, S.Jankovic, N.Jankovic (ne sva cetvorica nikako, vec najvise dva komada od ponudjenih) uz guranje u vatru Pecarskog, Trifunovica, te dovodjenja dobro skautiranih stranaca na poziciji 1 i 4, uz eventualno nekog naseg prekaljenog igraca...takav tim bi, uz Trinkijerijev rad, mogao biti dosta ozbiljniji.

Jasno je da cemo ponovo imati 4. budzet ABA lige, eventualno 3. ako se ovaj gazda Cedevite smori, tako da se mora raditi pametno. Zvezdi i Buducnosti sigurno necemo moci parirati parama, zato neka se potrude i iskopaju nekog Bo-a iz turske lige, neka nadju nekog fizikalca Robertsa iz domacih klubova, neka iskopaju nekog Aleksa Marica od bog te pita dje. Manjak para se nadoknadjuje dobrim radom, to smo izgleda zaboravili.
Zar nisu ljudi čudni? Nikad ne koriste slobode koje imaju ali zahtijevaju one koje nemaju. Ne koriste slobodu misli, traže slobodu govora.

Van mreže Zgembo Adislić

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Dec 2012
  • Lokacija: Vesteros
  • Poruke: 7.886
  • Ugled: +53/-19
    • Pogledaj profil
Odg: KK Partizan 2018/2019
« Odgovor #528 poslato: April 08, 2019, 05:36 »
Nikola Janković i Markus Pejdž su već sad zreli za šut kartu. Nema nikakvog razloga za njihovo držanje.

Moje tirade o Pejdžu su već odavno opevane, mogu se izdati u više tomova, igrač sa najvećom platom je trenutno 8-9 igrač ovog tima. Igramo KLS, Vanja i Jaramaz mogu sve to igrati, plus još neki minuti za Trifu, stvarno ne vidim za koji će nam kurac glavonja. Čak i po cenu da želi kompletnu platu za ovu godinu, ko ga jebe, neka ide, jer stvarno nemamo nikakve koristi da ga držimo kroz utakmice u Užicu i Pazaru, radi jedne finalne serije sa Zvezdom gde će opet čokirati, il možda pogoditi jedan bitan šut.

Nikola Janković je takođe običan tezgaroš, igrač za Ludvigsburg ili Pistoju, u nekom razvojnom dugoročnom projektu on nema mesta.

Što se tiče naredne sezone, ja bih zaključao Lendejla, Vanju, Zagorca, Jaramaza i Alekseja.

Si ili Stefan Janković možda, Gagić, Novica, Renfro, hvala na pažnji i doviđenja.

Van mreže ladja

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija:
  • Poruke: 20.524
  • Ugled: +108/-96
    • Pogledaj profil
Odg: KK Partizan 2018/2019
« Odgovor #529 poslato: April 08, 2019, 09:23 »
Ove sezone se pogodo da sam vise gledao Partizan  nego Zvezdu..posebno od lad smo ispali iz Eurokula i nacina na koji smo otaljavali to takmicenje..s druge strane pratio sam Partizan od kad je debeli Latin dosao(zanimljiv nadimak)..


Videcemo kako ce to izgledati sledece sezone...he he docekali smo da ste i vi KK Sledeca..


On je realno uradio koliko je mogao sa timom kojeg nije selektovao od pocetka.
Sta je trebao Partizanu Jankovic?Natezao se celo leto sa Covicem izvubio formu a u Partizanu se nije uklopio.
O Pejdzu a i Renfrou je sve receno..


Mene je iskreno najvise negativno iznemadio Zagorac!Koja je to sisica mala bezmuda ono ke za udzbenike..
Nije ni cudo sto je propao ko Grcka...kad se setim mlade reprezentacije on i Guduric koji je izgledao kao nabedjeni ljakse pored njega...a gde je sad Gudura a gde ovaj jazavac?!
Cetiri slobodna bacanja u tom momentu komorna atmosfera u Pioniru..i jos par pickastih poteza...


S druge strane Jaramaz susta suprotnost..odlican prvi korak i smisao za ulaz na kos..uz to jedno vreme je sam vukao koliko je mogao.


Sto se same utakmice tice ona se morala dogoditi...mi prve dve utakmice smo poradjali sut s polja u trecoj se sve otvorilo...plus simultanka Perperoglua..kakvo skolovanje...a sprdali su se Grobari kako je matora prevara..


Sto se tice Vanje Marinkovica on se meni nikako ne svidja...isto izgleda kao da mu je kuce crklo bas pred utakmicu sav kmezav i njonjav..bilo je tuzno videti kad ga je Ojo vratio na fabricka podesavanja...


Decko igra vec sto godina a i dalje odigra jednu odlicnu pa pet utakmica ga nema nigde ili obavezno usere...nema vise 17 godina pa da to prolazi...po meni on je Uros Tripkovic ha siromasne i nista vise od njega.




Van mreže Фаул

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija: Подгорица
  • Poruke: 25.521
  • Ugled: +103/-135
    • Pogledaj profil
Odg: KK Partizan 2018/2019
« Odgovor #530 poslato: April 08, 2019, 09:46 »
Meni samo nije bilo jasno kako Tomic ranije nije otkrio toplu vodu  :zbunjen: Partizan je tako jednostavan za zaustaviti, da je to mogao biti najvise diplomski rad za polaganje neke domace trenerske licence. Napuni reket, odsjeci pik Brko-Kengur, eventualno malo isprati Marinkovica i gotovo. Partizan je sposoban da sutira ispod 30% u kompletnoj seriji, to je jedinstven podatak koji se morao i ranije eksploatisati.

Kad je krenuo sajam izlaganja gradjevinskog materijala  :'( onaj baca ciglu, onaj betonski blok, crijep, kamen, sve leti ka kosu jebem ti sunce, samo okrugla kosarkaska lopta ne dolazi  :udaraozid:

Zar nisu ljudi čudni? Nikad ne koriste slobode koje imaju ali zahtijevaju one koje nemaju. Ne koriste slobodu misli, traže slobodu govora.

Van mreže VolimPFC

  • Administrator
  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija:
  • Poruke: 18.359
  • Ugled: +53/-42
    • Pogledaj profil
Odg: KK Partizan 2018/2019
« Odgovor #531 poslato: April 08, 2019, 09:47 »
Vanja je kompletniji igrač od Uroša, a čak pod Trinkijem pokazuje da može da igra i dobru odbranu.     Njegov primarni problem je u glavi, kao i sa Zagorcem.   


Ova ekipa generalno nema igrača koji je karakter, koji može da podigne ekipu kad je u nok-daunu, zato nam se i dogodio onakav brodolom. Od Novice to više ne možemo da očekujemo.
Моје јутро, мој дан, моје жеље, мој сан, мој живот, моја ствар, једно име Партизан...

Н.А.                                                            26.11.1918.

Van mreže Фаул

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija: Подгорица
  • Poruke: 25.521
  • Ugled: +103/-135
    • Pogledaj profil
Odg: KK Partizan 2018/2019
« Odgovor #532 poslato: April 08, 2019, 09:57 »
Ma Vanja je za nas okej, mi boljeg ne mozemo nabaviti na toj poziciji sigurno. I za njega bi bilo bolje da ostane jednu kompletnu sezonu sa normalnim trenerom.

Sto se Zagorca tice, ja sam ga zestoko ispljuvao ove sezone, ali u ove dvije zadnje utakmice je pokazao znake zivota. Stvarno, u onom opstem propadanju ekipe je krenuo na par ulaza i pokazao onaj dug korak, duge ruke (ili je to moj subjektivni osjecaj) a ono dosta poblema moze zadati svakoj odbrani. U onim momentima je i trebalo pokusavati onako, jer je Zvezda rano izasla iz bonusa, ali mi smo besomucno odapinjali za tri i ode sve u vrazju mater.

Sto se Renfroa tice, ja sam se razocarao njegovim izdanjem u polufinalnoj seriji. Do tog momenta, igrao je jako fino, ali kad je bilo stani pani, covjek je nestao potpuno, sa onda logicno i Lendejl.
Zar nisu ljudi čudni? Nikad ne koriste slobode koje imaju ali zahtijevaju one koje nemaju. Ne koriste slobodu misli, traže slobodu govora.

Van mreže nyc

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Nov 2012
  • Lokacija:
  • Poruke: 15.203
  • Ugled: +217/-297
    • Pogledaj profil
Odg: KK Partizan 2018/2019
« Odgovor #533 poslato: April 08, 2019, 10:56 »
Baš htedoh da pitam kolege grobare, šta misle o Renfroeu i evo Faul je već odgovorio.

Kad ste ga potpisali, ja sam već video naše ispadanje u polufinalu! Msm, opasan je to igrač... bio? Ili je još uvek?  Zgembo? VPFC ? Ostali ?

Van mreže VolimPFC

  • Administrator
  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija:
  • Poruke: 18.359
  • Ugled: +53/-42
    • Pogledaj profil
Odg: KK Partizan 2018/2019
« Odgovor #534 poslato: April 09, 2019, 01:01 »
Moguće je da smo mi malo i previše očekivali od Renfroa, nismo mi ljudi doveli Calathesa ili ne znam ni ja koga.


Ovo što je on prikazao u našem dresu, za mene je sasvim zadovoljavajuće, 4/5 da kažem.  Čovjek nam je donio kup, vukao onu seriju dobrih utakmica u Evrokupu, uradio dosta dobrih stvari u prve dvije utakmice polufinala.


Ono što je moja zamjerka je šut za 3. I to baš prangijanje, čak onda kad vidi da ne ide, o upropaštenim napadima u 5-6 sekundi da ne pričam.  Doduše, opet, možda mu je Trinki dao tu slobodu, tako da to onda ide malo i njemu na dušu.
Generalno mi je neshvatljivo da je on sa skoro 50% (na prilično velikom broju pokušaja) šuta za 3 u ACB ove sezone, došao do toga da kod nas u pojedinim trenucima vola ne može da ubode, sve to u manje od pola godine. 
Моје јутро, мој дан, моје жеље, мој сан, мој живот, моја ствар, једно име Партизан...

Н.А.                                                            26.11.1918.

Van mreže Zgembo Adislić

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Dec 2012
  • Lokacija: Vesteros
  • Poruke: 7.886
  • Ugled: +53/-19
    • Pogledaj profil
Odg: KK Partizan 2018/2019
« Odgovor #535 poslato: April 09, 2019, 08:15 »
pa mislim da smo se oko Renfroa više puta očitovali, manje više sve je očekivano.

Ne znam Profa đe si njega zapazio kao opasnog igrača, klasična evropska srednja klasa. CV je prilično šaren, za 10 godina profesionalne karijere promenio je čak 13 ekipa. Da ga nikad nisam video na terenu, takva karijera ne obećava ništa posebno.

Za standarde ABA lige, odličan PnR dodavač, dobar defanzivac, i jako loš šuter. Pritom, po samom dolasku je imao odlične procente za 3 što sam odmah detektovao kao izuzetak zbog malog uzorka, čim se broj utakmica i šuteva povećao, procenti su došli na ono što je realno. Nažalost. Uostalom, uz onakvu mehaniku izbačaja, ko bi se nadao ičem boljem.

Sve u svemu, utisak je zadovoljavajući. Dobrim delom i zbog toga što nije imao težak zadatak, da nadmaši Pejdža.

Što kažu mudri ljudi, u zemlji slepih jednooki je kralj.

Van mreže Фаул

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija: Подгорица
  • Poruke: 25.521
  • Ugled: +103/-135
    • Pogledaj profil
Odg: KK Partizan 2018/2019
« Odgovor #536 poslato: April 10, 2019, 11:24 »
Ja racunam da ce Renfro biti slobodan za moguce produzenje ugovora, ne vjerujem da je velika jagma za njim. E sad, da li produziti njega jer cemo znati na cemu smo, ili krenuti u potragu za novom jedinicom...ne bih znao. Ako ce skauting raditi isti ovi sto su nasli Pejdza, bolje da ostanemo sa Brkom  :D

Ako Trinkieri moze nesto da iscacka, onda bi njemu mogli da vjerujemo na procjenu. Sto neko rece, NWG je zmaj za nase plejmejkere od ove sezone. Zapravo, onaj proslogodisnji tim je kvalitetom bio taman nedje kao ovaj, iako je mnogo tragicnije izgledao.
Zar nisu ljudi čudni? Nikad ne koriste slobode koje imaju ali zahtijevaju one koje nemaju. Ne koriste slobodu misli, traže slobodu govora.

Van mreže Boki

  • Administrator
  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija: Ispred šporeta
  • Poruke: 4.673
  • Ugled: +7/-2
    • Pogledaj profil
Odg: KK Partizan 2018/2019
« Odgovor #537 poslato: April 10, 2019, 12:07 »
Zavisi od ambicija. Ako zelimo EL sledece sezone, treba nam kvalitetniji plej od Brke.
Voleo sam, volim ga, voleću ga ja.
Jer će ime njegovo večito da sja!

Van mreže Фаул

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija: Подгорица
  • Poruke: 25.521
  • Ugled: +103/-135
    • Pogledaj profil
Odg: KK Partizan 2018/2019
« Odgovor #538 poslato: April 10, 2019, 01:07 »
Pa nisu tu odlucujuce nase ambicije, nazalost.

U startu treba da znamo da mi budzetom necemo moci parirati ovogodisnjim finalistima ABA lige. Eventualno budemo ispred Cedevite, to je plafon.

Dakle, ne treba se po svaku cijenu zadaviti jakim ugovorm sa nekim iskusnim evroligaskim igracem, nego neka nadju neko dobrog a jeftinog, zar je to tesko?  :D

Nego, evo Alba igra finale Evrokupa, a koliko se sjecam, njihov roster i nije neki strah i trepet pa ljudi pridjose na korak od Evrolige.
Zar nisu ljudi čudni? Nikad ne koriste slobode koje imaju ali zahtijevaju one koje nemaju. Ne koriste slobodu misli, traže slobodu govora.

Van mreže Zgembo Adislić

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Dec 2012
  • Lokacija: Vesteros
  • Poruke: 7.886
  • Ugled: +53/-19
    • Pogledaj profil
Odg: KK Partizan 2018/2019
« Odgovor #539 poslato: April 10, 2019, 01:13 »
Renfro je 86 godište. Uzmi sad kopaj širom Evrope po rosterima, možda 5% ima plejmejkera preko 30g, a i manje od tog procenta su starteri. Naradno otpisujem svoju generaciju  :D , ali realnost kuca na vrata. Iznenadio bih se da ga produže.


Btw, kad već sad pričamo o pojačanjima, baciću jednu bombu... očekujem povratak bivšeg kapitena, sa brojem 12  :whistling: