Autor: dejo94 Tema: KK Crvena zvezda 2020/2021  (Pročitano 28967 puta)

Van mreže Blefer

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Feb 2012
  • Lokacija:
  • Poruke: 17.703
  • Ugled: +101/-104
    • Pogledaj profil
Odg: KK Crvena zvezda 2020/2021
« Odgovor #60 poslato: Oktobar 24, 2020, 09:31 »
 Odvukli smo diakusiju u totalno drugom pravcu od početne nejasnoće. Nikad nisam bio klimoglavac bilo gde a najmanje kao navijač. Sa "legendom" sam imao više razgovora i otvoreno oznosio šta mi bode oči u KKCZ, jedan sam od onih koji je vodio sveti rat protiv igranja Filipa Čovića ali nisam zagovornik priče o igranju naše dece po svaku cenu. Nisam baš pravi delija koji roji krvna zrnca.
"Наш човек не уме да се лако и правовремено заустави ни при успону ни при паду.“ (Иво Андрић)

Van mreže nyc

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Nov 2012
  • Lokacija:
  • Poruke: 15.203
  • Ugled: +217/-297
    • Pogledaj profil
Odg: KK Crvena zvezda 2020/2021
« Odgovor #61 poslato: Oktobar 25, 2020, 01:46 »
Samo da pozdravim dvojicu super-znalaca srbskog (i ne samo srbskog) basketa i da im poručim da sam barem ja pratio vašu prepisku - sa oduševljenjem!  Iz svakog vašeg posta se da naučiti ponešto. Samo se vi ćerajte  :aplauz:

Van mreže Blefer

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Feb 2012
  • Lokacija:
  • Poruke: 17.703
  • Ugled: +101/-104
    • Pogledaj profil
Odg: KK Crvena zvezda 2020/2021
« Odgovor #62 poslato: Oktobar 25, 2020, 12:56 »
U srpskoj košarci je postalo trend da se dovode strani igrači, sumnjam da je "legenda" zaslužan da u zemunu igra 3-4 stranca
"Наш човек не уме да се лако и правовремено заустави ни при успону ни при паду.“ (Иво Андрић)

Van mreže Zgembo Adislić

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Dec 2012
  • Lokacija: Vesteros
  • Poruke: 7.878
  • Ugled: +53/-19
    • Pogledaj profil
Odg: KK Crvena zvezda 2020/2021
« Odgovor #63 poslato: Oktobar 25, 2020, 06:05 »
au brate, pa kad je Mladost elaborirana, još pre 3 godine... Kladionica Admiral, Milan Iskrin, čovek iz okruženja Andreja Vučića. Prilično jasan koncept.


Opet svodiš stvari na navijačke razlike, to ti je skroz pogrešan trag, ja sam o Partizanovom sunovratu na tom putu govorio odavno. Moju granicu tolerancije su probili 2010. godine kada smo prvi put doveli tri punokrvna strana igrača (i kada govorim o stranim igračima, ne govorim tu o Veselom, Boldenu, Duopu Ritu, Odžu, ili ovom Gomboldu iz Zemuna, to su mladi igrači bez pedigrea, niko tu nema ozbiljne pare, njih tu pošalju menadžeri na obuku, tek drugi ugovor može biti veliki).

Partizan je 2010. godine doveo Džerelsa, Gista i Džavaija, to su tri mrcine od po 300k po sezoni, tu se tačno videlo da to više nije onaj Partizan od ranije već da su se počeli okupljati lešinari i da uleću debele pare. Naredne godine smo došli do toga da Bogdan (najbolji bek Evrope u 92 godištu) ne igra iz nekih suludih razloga, a njegovi vršnjaci širom Evrope (Đentile, Abrines, Furnije dobijaju urednih 25 minuta po meču). Onda je srećom CSKA nogirao Duleta, pa su se stvari malo popravile i došli smo do one čuvene generacije 2013.



Naravno, ja tad nisam mogao ni da pretpostavim da će tri kapitalca biti ništa za ono što sledi za 7-8 godina, kada smo došli u situaciju da je košarka u Srbiji ugašena, a da tu u Beogradu sede tipovi poput Nejta Voltersa, Žanisa Pejnersa, Diona Tompsona, Artema Parahovskog  i sličnih koji primaju evroligaške plate da bi igrali 8 minuta i davali 2.5 poena po meču uz plus-minus odnos negativnih 10.


S

Van mreže Blefer

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Feb 2012
  • Lokacija:
  • Poruke: 17.703
  • Ugled: +101/-104
    • Pogledaj profil
Odg: KK Crvena zvezda 2020/2021
« Odgovor #64 poslato: Oktobar 25, 2020, 06:26 »
 Ne upadam ja u navijacku ostrašćenost i nikako ne umanjujem krivicu KKCZ i "legende" ali kosarka u Srbiji je kao sto rekoh ubrzano pocela da se priblizava fudbalu,zadnji ekser je udaren kad su ugasili Hemofarm i Kragujevac, ovo sad je samo posledica svega toga. U srpskim klubovima ima još stranaca nije to samo u Zemunu, jednostavno menadzeri diktiraju uslove igranke. Da se u tim klubovima radi kako treba i da savez nije omogucio igranje stranaca čak i u mlađim kategorijama bilo bi igrača koji mogu da dobace do Partizana i Zvezde. Ovako kako je sad stanje neminovno je da se kupuju igrači pošto nema kvaliteta za EL i EK. Zvezda je u EL krenula sa igračima iz Hemofarma i Radničkog ali trrbalo je ugurati miška zalizanog i nàravno fmp pa su ovi klubovi iz provincije ugašeni.Kakav god ludak bio Muta Nikolic iz njegovog kluba izasli su igrači koje su mnogi otpisali( kalina,jovic, birča pa i bobi ) Hemofarm je bio baš pravi klub za tazvoj mladih igrača ali nije bilo interrsa da takav klub postoji. Mnogo je tu krivaca a je samo jedna "legenda"
« Poslednja izmena: Oktobar 25, 2020, 06:27 Blefer »
"Наш човек не уме да се лако и правовремено заустави ни при успону ни при паду.“ (Иво Андрић)

Van mreže Zgembo Adislić

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Dec 2012
  • Lokacija: Vesteros
  • Poruke: 7.878
  • Ugled: +53/-19
    • Pogledaj profil
Odg: KK Crvena zvezda 2020/2021
« Odgovor #65 poslato: Oktobar 25, 2020, 09:04 »
ja nikakav problem ne vidim sa ovim strancima u KLS. Naprotiv, to je i dobra stvar, ako ništa da naše provincije vide crnca.

Neće jedan Amerikanac napraviti nikakav problem u Vršcu, Pirotu ili Kraljevu, štaviše, ako popravi konkurenciju to može samo pomoći. Ovaj trend u poslednja dva meseca ja čista posledica i covida, tržište je pomereno, ti što dolaze po Srbiji, to su momci sa opskurnih koledža, dolaze da uhvate bilo kakav voz za profesionalnu košarku.


Niko od njih nije problem, i nikad se problem ne manifestuje sa oboda i provincije, problem je uvek u temelju i u glavi, a čelo saveza, uprave dva kluba i vodeći menadžeri svi sede u Beogradu.




btw, o poređenju fudbala i košarke tek da ne govorim, fudbal je u Srbiji biznis za veliki broj ljudi, i tu se zarađuje mnogo više, i klubovi su zdraviji zbog većih obeštećenja. Košarke je u poređenju sa njima na prosjačkom štapu. I što je najbolje, fudbal nema ABA ligu, već postoji lokalna piramida. Radnički iz Kragujevca uzima procente od transfera igrača u Bundesligu, Mladost iz Lučana ima 5-6 igrača zadnjih godina koji su otišli za po pola miliona, Radnički iz Niša ima igrača koji je starter u ligi šampiona, Spartak je samoodrživ bez ikakvih državnih para... O BG klubovima i Vojvodini da ne govorim, to su sredine koje prodaju igrače u Evropu bez da moraju da ih daju u CZV i Partizan

Na stranu što veći deo tog novca ide u privatne džepove, ljudi se bar imaju nečemu nadati, dok u košarci te sredine ne postoje
« Poslednja izmena: Oktobar 25, 2020, 09:09 Zgembo Adislić »

Van mreže ladja

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija:
  • Poruke: 20.524
  • Ugled: +108/-96
    • Pogledaj profil
Odg: KK Crvena zvezda 2020/2021
« Odgovor #66 poslato: Oktobar 25, 2020, 11:08 »
"Da naše provincije vide crnca".... :smeh4: :smeh4: :smeh4: :smeh4:






Van mreže Blefer

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Feb 2012
  • Lokacija:
  • Poruke: 17.703
  • Ugled: +101/-104
    • Pogledaj profil
Odg: KK Crvena zvezda 2020/2021
« Odgovor #67 poslato: Oktobar 25, 2020, 11:14 »
Slazem se da je problem u savezu,menadzerima i dva najveca kluba ali se nikako ne slazem da vodeci igrači srpskoligaskih klubova treba da budu stranci. Samo nam je redosled poteza izgleda problem. Ja bih srpsku ligu koristio za razigravanje mladih igrača, čak bi ako je zakonski moguće ograničio igranje starijih od 30godina. Kao savez iskukao bih od drzave da telekom i eps daju svakom KK koji igra prvu ligu recimo 200000 evra a lokalne samouprave da ih pomognu logistički. Naravno čelinici tih klubova da trose namenski a ne da lovu pokaradu. Kad iz takvih ekipa izađe igrač barem za ABA ligu kupice ga i "legenda" i "limar" sigurno pre nego nekog sumnjivog amera. Sto se poređjenja sa fudbalom tiče mislio sam na to da se i u košarci sve završava kombincijama još od petlića i odlaska na kampove.Naravno da su neuopredivi novci ali tako je svuda u Evropi, sem izraelskog Makabija koji je posebn priča. I da ono najbitnije ugasio bih dekretom klubove poput Mege, FMP-, Mladosti i Dinamika
« Poslednja izmena: Oktobar 25, 2020, 11:16 Blefer »
"Наш човек не уме да се лако и правовремено заустави ни при успону ни при паду.“ (Иво Андрић)

Van mreže Zgembo Adislić

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Dec 2012
  • Lokacija: Vesteros
  • Poruke: 7.878
  • Ugled: +53/-19
    • Pogledaj profil
Odg: KK Crvena zvezda 2020/2021
« Odgovor #68 poslato: Oktobar 27, 2020, 04:37 »
udaljili smo se previše od teme, ali OK.

Ja bih ipak bacio fokus na Partizan i Zvezdu, i neku vrstu njihove "obaveze" da uprkos svim rezultatskim imperativima moraju u određenoj meri imati prostor za mlađe igrače. Za početak, na plus/minus 20 u bar jednoj utakmici mesečno (a takvih utakmica uvek bude), bar da naslutimo šta da deca mogu. Te priče da se to samo na treningu zasluži i da mi to ne možemo da vidimo su glupost, tako u teoriji možeš imati i Dončića, a nemati muda da ga staviš na teren, i vaditi se na to da ti nije dovoljno dobar na treningu.


Na današnji dan pre 17 godina Kari Pešić je ubacio na teren Marka Gasola, od kojeg su svi digli ruke i koji je bio samo "mlađi brat" koji se šlepa na svoje prezime. Kari je bio uporan, i pravio mu minutažu iako je bio u borbi za prvaka Evrope, i u borbi da igra EL kroz ligu jer nije bilo licenci.

Nemate ovlašćenje da vidite linkove. Registracija ili Prijava

Ni najveći optimisti tada nisu verovali da od ove vreće sala može ispasti išta.





Pa možemo uzeti i primer Nemanje Bjelice kojeg je isti taj Kari "izmislio" sa pomoćnih treninga gde su dolazili igrači bez ugovora na preporuku, ovaj konkretno iz Austrije.




Evo, ne tražim ništa uopšteno, ali moramo svi zajedno priznati da u današnjoj klimi Partizana i Zvezde slučajevi poput Marka Gasola i Nemanja Bjelice ne bi bili mogući, i takvi igrači bi bili davno škartirani i poslati u neku Kremonu, Panionios itd...



Ja prvi mogu da preteram, svestan sam da možda više nije moguće da dođe do situacije kao 2006. da Dule da Tepiću sa 19g da bude starter i da igra zadnje napade za pobedu protiv Reala i Olimpijakosa, ali brate opet ne mogu pristati i na drugu krajnost da je nemoguće da se igraju i oni đubretarsk minuti, i da i tu moramo imati punokrvnog igrača od 200k evra. To je ipak previše

Van mreže Blefer

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Feb 2012
  • Lokacija:
  • Poruke: 17.703
  • Ugled: +101/-104
    • Pogledaj profil
Odg: KK Crvena zvezda 2020/2021
« Odgovor #69 poslato: Oktobar 27, 2020, 05:15 »
Eh sad nije lako biti Kari Pešić ni u Barsi ni u Zvezdi. U Zvezdi su uglavnom radili mlađi treneri bez velikog autoriteta. Kari je stara škola svojeglav i istrajan a i forsiranje Bjelice je bilo u neko vreme kad je Zvezda imala manje zahtevè
 No kad smo vec kod Bjelice zanimljivo je da je on u Zvezdi čak i škartiran kao netalntovani igrač,  sad se to priča i za Petruševa kpjeg je neko u Zvezdi procenio da nije talenat.  Prelaz tih momaka iz omladinskih ekipa u prvi tim je veliki i tezak posao i za trenere i za klub a naravno i za igrača. Svi su nestrpljivi, ovaj Nikola Janković je otrčao brže bolje u Belgiju ili Italiju. Gde je nestao onaj Glišić iz Partizana?
"Наш човек не уме да се лако и правовремено заустави ни при успону ни при паду.“ (Иво Андрић)

Van mreže Zgembo Adislić

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Dec 2012
  • Lokacija: Vesteros
  • Poruke: 7.878
  • Ugled: +53/-19
    • Pogledaj profil
Odg: KK Crvena zvezda 2020/2021
« Odgovor #70 poslato: Oktobar 27, 2020, 05:24 »
Petrušev je bio u kadetima Partizana, a odatle je otišao u Baskoniju. Možda je pre toga bio u Zvezdi, a to su već dečaci od 12-13g, neralno je tu bilo koga kriviti, to su godine kada uglavnom roditelji šaltaju decu iz škole u školu, nema tu još nekih preciznih projekcija.



Glišić je malo više forsiran u kadetima u reprezentaciji, slično kao i neki drugi momci iz Republike Srpske. U to vreme je predsednik saveza u BiH bio Harun Mahmutović koji je radio odličan posao za njih i značajan broj srpske dece je okrenuo da igraju u BiH. Tu pre svega mislim da Maricu Gajić iz Bijeljine koja je sad vrhunska košarkašica i imala bi mesta i u našoj reprezentaciji u rotaciji od 7-8,  i na Ognjena Sikriša koji je bio posle Muse njihov najbolji igrač u generaciji 99 kada su osvojili kadetsko zlato.

Onda su Đilas i ekipa izvršili pritisak i počeli smo naglo dovoditi decu iz RS, i davati im garantovana mesta u kadetskim i juniorskim reprezentacijiama iako možda to nisu zaslužili, i tako smo vratili taj trend da Srbi ipak dolaze igrati za Srbiju.

Tu su pomenuti Glišić iz Banjaluke koji je odmah dobio ugovor u Partizanu, Simanić iz Bratunca odmah ugovor u Zvezdi, Vuk Bošković iz Bileće (brat Tijane odbojkašice), Dalibor Ilić iz Višegrada, Nikola Radovanović iz Nevesinja... Jesu oni talenti u određenoj meri, ali ne baš tako kako se pričalo, jer onda bilo bitno samo da ne odaberu BiH, pa se malo dizala tenzija

Van mreže Blefer

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Feb 2012
  • Lokacija:
  • Poruke: 17.703
  • Ugled: +101/-104
    • Pogledaj profil
Odg: KK Crvena zvezda 2020/2021
« Odgovor #71 poslato: Oktobar 27, 2020, 06:19 »
 To je vec strategija saveza, Srbija nema vise toliko dobrih i talentovanih momaka pa je logično da pojurimo nekog momka iz Srpske. No uvek ima i onih koji guraju decu bivših igrača ili trenera na uštrb talentovanih  momaka. Ja najvise kritikujem rad saveza pogotovo bivsih igrača koji su se tamo usedeli umesto da rade po celoj Srbiji. Đilas je bio mnogo aktivniji, čak je i žensku košarku izdigao pa su osvojile EP i medalju na OI.  PSD se negde izgubio od kad je preuzeo savez. Ništa se tu ne radi
"Наш човек не уме да се лако и правовремено заустави ни при успону ни при паду.“ (Иво Андрић)

Van mreže ladja

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija:
  • Poruke: 20.524
  • Ugled: +108/-96
    • Pogledaj profil
Odg: KK Crvena zvezda 2020/2021
« Odgovor #72 poslato: Oktobar 27, 2020, 10:43 »
Pa dobro Đida je uzdigao štogod khm u ženskoj reprezentaciji.... :zvizvdi:

Van mreže NenadBG

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija:
  • Poruke: 10.801
  • Ugled: +61/-256
    • Pogledaj profil
Odg: KK Crvena zvezda 2020/2021
« Odgovor #73 poslato: Novembar 09, 2020, 12:39 »
nek ovo bude ovde, ne znam gde drugo da stavim...


Nemate ovlašćenje da vidite linkove. <a href="http://www.sportski-forum.com/index.php?action=register">Registracija</a>&nbsp;ili&nbsp;<a href="http://www.sportski-forum.com/index.php?action=login">Prijava</a>
A ljubav ka tebi jos jaca je...

I svakim danom sve vise volim te...

Van mreže nyc

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Nov 2012
  • Lokacija:
  • Poruke: 15.203
  • Ugled: +217/-297
    • Pogledaj profil
Odg: KK Crvena zvezda 2020/2021
« Odgovor #74 poslato: Novembar 09, 2020, 01:40 »
Koji CAR!  :klanja: :klanja: :klanja: :klanja: